Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , Stelloudia είπε:

Καλησπέρα! Εμένα η παιδίατρος μου σύστησε να το κάνουμε γύρω στο χρόνο το συγκεκριμένο εμβόλιο. 

Από τις ανιψιες μου που το έχουν κάνει είχαν και οι τρεις παρενέργειες γκρίνια πυρετό αλλά βέβαια όλα τα εμβόλια μπορεί να έχουν παρενέργειες. Εμένα πχ ο μπεμπακος μετά από κάθε εμβόλιο είναι κατατονικος και κοιμάται συνέχεια. 

Καλησπέρα! Εγώ έχω πάρει χάλια από το leroy τυπου σαγκι είναι πολύ χοντρά και ζεστά και αν το κυνηγήσεις κάνουν πολύ καλές εκπτώσεις. Του μεγάλου το πήρα 50€ από 100€ πέρσυ. Βέβαια εγώ τα έχω πάρει μονόχρωμα δε ξέρω αν θες με παιδικό σχέδιο τι ποιότητα θα είναι τύπου μοκέτα

Α θα μπω να τσεκάρω σε ευχαριστώ πολύ. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς αύριο Κυριακή βαφτίζουμε τη μικρή μας Μαργαρίτα..:x

Εμείς στις 14 του μήνα γινόμαστε 7 μηνών.

Εδώ κ μία εβδομάδα πιάνεται απο το καναπέ, σηκώνεται κ τον περπατάει περιμετρηκά.. Θα τρελαθώωωω ειναι πολύ μικρή.. Η μαμά μου την δοκίμασε για πλάκα στην περπατούρα του ανηψιού μου και καθόταν και αφού την επεξεργάστηκε μεροικά λεπτά παίζοντας, αφέθηκε κ έκανε βήματα κ πήγαινε στην κατεύθηνση που ήθελε πέρα δόθε.. παιζει να τράβηξα 20 βίντεο.. 

Την Τετάρτη έχουμε ραντεβού στην παιδίατρο κ περιμενω πως κ πως να δώ πως θα προχωρήσουμε με τις τροφές.

Επίσης θα κάνουμε το bexsero κ θα σας ενημερώσω.

Θα της πω κ για την εξέλιξη της αν κ θα το καταλάβει κατευθείαν γιατί όλο όρθια σηκώνεται πλεον..

Τέλος θα ήθελα να σας ρωτήσω για τα κακάκια τους.. Εμενα της μικρής σκληρήνανε πολύ.. Την πρώτη φορά πόνεσε πολύ κ μάτωσε.. Μετά για καμιά εβδομάδα έτσουζε πολύ το γλυκούλη μου κ αγκομαχούσε, τώρα πλέον κάθε φορά που είναι να κάνει κακά ζορίζεται κ κλαεί μέχρι να βγεί. Βέβαια κάνει μεγάλα κακάκια κ μου φαίνεται λογικό να πονάει.. Πόσο καιρό προσαρμόστηκε σε εσας ο σφικτήρας γιατι στενοχωριέμαι καθε φορά, λέω κάνε υπομονή κανα μήνα θα στρώσει που θα πάει :)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς αύριο Κυριακή βαφτίζουμε τη μικρή μας Μαργαρίτα..:x

Εμείς στις 14 του μήνα γινόμαστε 7 μηνών.

Εδώ κ μία εβδομάδα πιάνεται απο το καναπέ, σηκώνεται κ τον περπατάει περιμετρηκά.. Θα τρελαθώωωω ειναι πολύ μικρή.. Η μαμά μου την δοκίμασε για πλάκα στην περπατούρα του ανηψιού μου και καθόταν και αφού την επεξεργάστηκε μεροικά λεπτά παίζοντας, αφέθηκε κ έκανε βήματα κ πήγαινε στην κατεύθηνση που ήθελε πέρα δόθε.. παιζει να τράβηξα 20 βίντεο.. 

Την Τετάρτη έχουμε ραντεβού στην παιδίατρο κ περιμενω πως κ πως να δώ πως θα προχωρήσουμε με τις τροφές.

Επίσης θα κάνουμε το bexsero κ θα σας ενημερώσω.

Θα της πω κ για την εξέλιξη της αν κ θα το καταλάβει κατευθείαν γιατί όλο όρθια σηκώνεται πλεον..

Τέλος θα ήθελα να σας ρωτήσω για τα κακάκια τους.. Εμενα της μικρής σκληρήνανε πολύ.. Την πρώτη φορά πόνεσε πολύ κ μάτωσε.. Μετά για καμιά εβδομάδα έτσουζε πολύ το γλυκούλη μου κ αγκομαχούσε, τώρα πλέον κάθε φορά που είναι να κάνει κακά ζορίζεται κ κλαεί μέχρι να βγεί. Βέβαια κάνει μεγάλα κακάκια κ μου φαίνεται λογικό να πονάει.. Πόσο καιρό προσαρμόστηκε σε εσας ο σφικτήρας γιατι στενοχωριέμαι καθε φορά, λέω κάνε υπομονή κανα μήνα θα στρώσει που θα πάει :)

Με το καλό η βάφτιση!!! Πολύ όμορφο όνομα θα της δώσετε. Συνήθως με τις στερεες σκληραίνουν τα κακά εμένα μου έχει δώσει οδηγία η γιατρός αν βλέπω ότι γίνονται πολύ σκληρα να μειωνω τη μπανάνα στη φρουτόκρεμα και πατάτα,ζυμαρικά στη σούπα του. Αυτά έχουν τη τάση να τους δημιουργούν λίγη δυσκοιλιότητα. Κι εμείς σήμερα κάναμε κι αλλα βηματάκια!! Τώρα που σηκώθηκε δεν κάθεται με τίποτα κάτω. Εμάς είναι οκτωμιση μηνών ο μπεμπάκος όλα τα μωρά πάνε με το δικό τους ρυθμό πχ η παιδίατρος μου είχε πει να μην αγχώνομαι με τα ορόσημα διότι πολλές φορές έχουν μεγάλη απόκλιση από μωρό σε μωρό πχ ο μικρός περπάτησε τώρα και η μικρότερη ανιψιά μου περπάτησε 14μηνών αλλά η ομιλία της εξελίχθηκε πολύ γρήγορα είναι οπότε νιώσουν έτοιμα, οποτε η μπέμπα ήταν έτοιμη. Καλό μας κουράγιο εχει να πέσει κυνήγι... Ααα εμείς βάλαμε και ασφάλειες στις πρίζες διότι πηγαινε κοντά και εδειχνε με το δάχτυλο και ήθελε να το βάλει στη πριζα...μας βγήκε ζωηρός 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Με το καλό η βάφτιση!!! Πολύ όμορφο όνομα θα της δώσετε. Συνήθως με τις στερεες σκληραίνουν τα κακά εμένα μου έχει δώσει οδηγία η γιατρός αν βλέπω ότι γίνονται πολύ σκληρα να μειωνω τη μπανάνα στη φρουτόκρεμα και πατάτα,ζυμαρικά στη σούπα του. Αυτά έχουν τη τάση να τους δημιουργούν λίγη δυσκοιλιότητα. Κι εμείς σήμερα κάναμε κι αλλα βηματάκια!! Τώρα που σηκώθηκε δεν κάθεται με τίποτα κάτω. Εμάς είναι οκτωμιση μηνών ο μπεμπάκος όλα τα μωρά πάνε με το δικό τους ρυθμό πχ η παιδίατρος μου είχε πει να μην αγχώνομαι με τα ορόσημα διότι πολλές φορές έχουν μεγάλη απόκλιση από μωρό σε μωρό πχ ο μικρός περπάτησε τώρα και η μικρότερη ανιψιά μου περπάτησε 14μηνών αλλά η ομιλία της εξελίχθηκε πολύ γρήγορα είναι οπότε νιώσουν έτοιμα, οποτε η μπέμπα ήταν έτοιμη. Καλό μας κουράγιο εχει να πέσει κυνήγι... Ααα εμείς βάλαμε και ασφάλειες στις πρίζες διότι πηγαινε κοντά και εδειχνε με το δάχτυλο και ήθελε να το βάλει στη πριζα...μας βγήκε ζωηρός 

Ναι σιγουρα καθε παιδι ειναι διαφορετικο.. εγώ να φανταστεις περπάτησα 8,5 μηνων χωρις χερια κανονικα μονη μου και απο πάμπερς καθάρισα 14μηνων λεει η μανα μου :-o Αντε να δούμε τωρα ποιος θα κυνηγαει ποιον :)

Καλα που το ειπες για τις πριζες να τις κανω κ εγω :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marthakat είπε:

Ναι σιγουρα καθε παιδι ειναι διαφορετικο.. εγώ να φανταστεις περπάτησα 8,5 μηνων χωρις χερια κανονικα μονη μου και απο πάμπερς καθάρισα 14μηνων λεει η μανα μου :-o Αντε να δούμε τωρα ποιος θα κυνηγαει ποιον :)

Καλα που το ειπες για τις πριζες να τις κανω κ εγω :)

Πανέμορφο το Μαργαρίτα με το καλό!!!!

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς αύριο Κυριακή βαφτίζουμε τη μικρή μας Μαργαρίτα..:x

Εμείς στις 14 του μήνα γινόμαστε 7 μηνών.

Εδώ κ μία εβδομάδα πιάνεται απο το καναπέ, σηκώνεται κ τον περπατάει περιμετρηκά.. Θα τρελαθώωωω ειναι πολύ μικρή.. Η μαμά μου την δοκίμασε για πλάκα στην περπατούρα του ανηψιού μου και καθόταν και αφού την επεξεργάστηκε μεροικά λεπτά παίζοντας, αφέθηκε κ έκανε βήματα κ πήγαινε στην κατεύθηνση που ήθελε πέρα δόθε.. παιζει να τράβηξα 20 βίντεο.. 

Την Τετάρτη έχουμε ραντεβού στην παιδίατρο κ περιμενω πως κ πως να δώ πως θα προχωρήσουμε με τις τροφές.

Επίσης θα κάνουμε το bexsero κ θα σας ενημερώσω.

Θα της πω κ για την εξέλιξη της αν κ θα το καταλάβει κατευθείαν γιατί όλο όρθια σηκώνεται πλεον..

Τέλος θα ήθελα να σας ρωτήσω για τα κακάκια τους.. Εμενα της μικρής σκληρήνανε πολύ.. Την πρώτη φορά πόνεσε πολύ κ μάτωσε.. Μετά για καμιά εβδομάδα έτσουζε πολύ το γλυκούλη μου κ αγκομαχούσε, τώρα πλέον κάθε φορά που είναι να κάνει κακά ζορίζεται κ κλαεί μέχρι να βγεί. Βέβαια κάνει μεγάλα κακάκια κ μου φαίνεται λογικό να πονάει.. Πόσο καιρό προσαρμόστηκε σε εσας ο σφικτήρας γιατι στενοχωριέμαι καθε φορά, λέω κάνε υπομονή κανα μήνα θα στρώσει που θα πάει :)

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!το παθε κ μενα αυτό με το αίμα κ του βαλα μια αλοιφη που μας εδωσε ο γιατρός γτ τον είδε κ είχε ραγαδα στον ποπο απ την δυσκοιλιοτητα κ περασε!!προσπάθησε να του δίνεις αρκετό νμεράκι να πίνει κ με το ζορί γτ εμενα δν έπινε βοηθά πάρα πολύ,λάδι ωμό στο φαγητό κ η βρώμη κ το ραδάκινο μας βοήθησαν πολύ!!

@Anna-Vangelisστην αρχη ουτε εμενα ετρωγε ποσοτητες κ μου είπε ο γιατρος να συμπληρωνω με γαλά αρα καλα κανεις πιστεύω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εμείς αύριο Κυριακή βαφτίζουμε τη μικρή μας Μαργαρίτα..:x

Εμείς στις 14 του μήνα γινόμαστε 7 μηνών.

Εδώ κ μία εβδομάδα πιάνεται απο το καναπέ, σηκώνεται κ τον περπατάει περιμετρηκά.. Θα τρελαθώωωω ειναι πολύ μικρή.. Η μαμά μου την δοκίμασε για πλάκα στην περπατούρα του ανηψιού μου και καθόταν και αφού την επεξεργάστηκε μεροικά λεπτά παίζοντας, αφέθηκε κ έκανε βήματα κ πήγαινε στην κατεύθηνση που ήθελε πέρα δόθε.. παιζει να τράβηξα 20 βίντεο.. 

Την Τετάρτη έχουμε ραντεβού στην παιδίατρο κ περιμενω πως κ πως να δώ πως θα προχωρήσουμε με τις τροφές.

Επίσης θα κάνουμε το bexsero κ θα σας ενημερώσω.

Θα της πω κ για την εξέλιξη της αν κ θα το καταλάβει κατευθείαν γιατί όλο όρθια σηκώνεται πλεον..

Τέλος θα ήθελα να σας ρωτήσω για τα κακάκια τους.. Εμενα της μικρής σκληρήνανε πολύ.. Την πρώτη φορά πόνεσε πολύ κ μάτωσε.. Μετά για καμιά εβδομάδα έτσουζε πολύ το γλυκούλη μου κ αγκομαχούσε, τώρα πλέον κάθε φορά που είναι να κάνει κακά ζορίζεται κ κλαεί μέχρι να βγεί. Βέβαια κάνει μεγάλα κακάκια κ μου φαίνεται λογικό να πονάει.. Πόσο καιρό προσαρμόστηκε σε εσας ο σφικτήρας γιατι στενοχωριέμαι καθε φορά, λέω κάνε υπομονή κανα μήνα θα στρώσει που θα πάει :)

Πολυ ωραιο το ονομα σας. Με το καλο. Εμενα ο ατιμος σημερα εκει που πιανοταν απο τον καναπε αφησε και τα δυο χερια. Πολυ βιαζεται νομιζω. Μετα τρεχατε ποδαρακια μας. Στα κακα που λες ζοριζεται καποιες μερες κανει κατι γκριματσες πολυ αστειες αλλα τον λυπαμαι τον καημενουλη

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα! 

Σήμερα έτυχε να φάει το μωρό μου στραγγιστό αγελαδινό γιαούρτι με 10% λιπαρά. Όταν λέω έτυχε, έτυχε όντως γιατί έτρωγα και με κοιτούσε, οπότε το λυπήθηκα κι έδωσα κάπου 5-6 κουταλάκια του γλυκού. Κανονικά, δίνουμε μόνο παραδοσιακό γιαούρτι, έτσι δεν είναι; Εσείς τι προτιμάτε; Και τι ξέρετε ότι είναι καλύτερο για μωρά; 

Επίσης για μεσημεριανό, έφτιαξα ψαρόσουπα. Ψάρι είχα δώσει 2 φορές πριν κανα μήνα και σήμερα ξανά. Μετά από μελέτη κατέληξα ότι στα βρέφη δίνουμε κατα προτίμηση μπακαλιάρο ή γλώσσα. Πήρα μπακαλιάρο από ψαρά σήμερα το πρωί και πριν λίγο το χλαπάκιασε :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα! 

Σήμερα έτυχε να φάει το μωρό μου στραγγιστό αγελαδινό γιαούρτι με 10% λιπαρά. Όταν λέω έτυχε, έτυχε όντως γιατί έτρωγα και με κοιτούσε, οπότε το λυπήθηκα κι έδωσα κάπου 5-6 κουταλάκια του γλυκού. Κανονικά, δίνουμε μόνο παραδοσιακό γιαούρτι, έτσι δεν είναι; Εσείς τι προτιμάτε; Και τι ξέρετε ότι είναι καλύτερο για μωρά; 

Επίσης για μεσημεριανό, έφτιαξα ψαρόσουπα. Ψάρι είχα δώσει 2 φορές πριν κανα μήνα και σήμερα ξανά. Μετά από μελέτη κατέληξα ότι στα βρέφη δίνουμε κατα προτίμηση μπακαλιάρο ή γλώσσα. Πήρα μπακαλιάρο από ψαρά σήμερα το πρωί και πριν λίγο το χλαπάκιασε :D

Α ωραία δεν ζεστάθηκες με την ψαρόσουπα; Λόγω καιρού εννοώ. Εγώ γιαούρτι της δίνω αυτά τα παιδικά επιδόρπια τα κρι-κρι ή το πρόβειο με την πέτσα. 

Κορίτσια ημερήσιους πότε σταματάνε θέλω σιγά σιγά να μου κοιμάται μόνο για μεσημέρι μαζεμένα και νωρίς για βράδυ μετά. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 said:

Α ωραία δεν ζεστάθηκες με την ψαρόσουπα; Λόγω καιρού εννοώ. Εγώ γιαούρτι της δίνω αυτά τα παιδικά επιδόρπια τα κρι-κρι ή το πρόβειο με την πέτσα. 

Κορίτσια ημερήσιους πότε σταματάνε θέλω σιγά σιγά να μου κοιμάται μόνο για μεσημέρι μαζεμένα και νωρίς για βράδυ μετά. 

Για το μωρό μόνο την έφτιαξα :D Δεν τη δίνω ζεστή όμως έτσι κι αλλιώς γιατί πρέπει να είναι θερμή, αλλά όχι ζεστή για να μπει στο μπλεντερ. Θα δοκιμάσω κι εγώ τα γιαούρτια που δίνεις και θα συνεχίσω με ό,τι δω οτι προτιμά.

Στον ύπνο δεν ξέρω πώς μπαίνουν σε πρόγραμμα τα μωρά, εμένα κοιμόταν κάθε μεσημέρι ενα δίωρο και λίγα σκόρπια λεπτά μέσα στην ημέρα, αλλά τώρα άλλαξε και όπως τύχει και ΑΑΑΑΑΝ κοιμηθεί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα! 

Σήμερα έτυχε να φάει το μωρό μου στραγγιστό αγελαδινό γιαούρτι με 10% λιπαρά. Όταν λέω έτυχε, έτυχε όντως γιατί έτρωγα και με κοιτούσε, οπότε το λυπήθηκα κι έδωσα κάπου 5-6 κουταλάκια του γλυκού. Κανονικά, δίνουμε μόνο παραδοσιακό γιαούρτι, έτσι δεν είναι; Εσείς τι προτιμάτε; Και τι ξέρετε ότι είναι καλύτερο για μωρά; 

Επίσης για μεσημεριανό, έφτιαξα ψαρόσουπα. Ψάρι είχα δώσει 2 φορές πριν κανα μήνα και σήμερα ξανά. Μετά από μελέτη κατέληξα ότι στα βρέφη δίνουμε κατα προτίμηση μπακαλιάρο ή γλώσσα. Πήρα μπακαλιάρο από ψαρά σήμερα το πρωί και πριν λίγο το χλαπάκιασε :D

Γιαουρτάκι εγώ δίνω ή το πρόβειο στη πήλινη συσκευασία ή της κρι κρι το πρωτο μου γιαουρτάκι στον μικρό αρέσουν και τα δύο πολύ συνήθως αν τιυ δώσω το κρι κρι επειδή είναι και ελαφρύ του βάζω και ένα φρούτο αλεσμενο μέσα το κάνω εναλλάξ μια μέρα σκέτο το πρόβειο μια μερα με φρούτο το κρι κρι. 

Ψάρι εγώ δεν έχω δώσει ακόμα δε με αφήνει η παιδίατρος μου είπε μετά τον ένατο αλλά όταν ξεκινήσω να δίνω μου πρότεινε ή γλώσσα φιλέτο ή σφυρίδα φιλέτο.   Τώρα έχουμε ξεκινήσει και τρώμε αυγό και σε δυο βδομαδες θα μπει το ψάρι.

 Κορίτσια να ρωτήσω και εσας που έχετε πιο μεγάλα παιδάκια @katerina04 @boukitsa123 η παιδίατρος μας είπε ότι οταν θα τρώει και αυγό και ψάρι δεν πρέπει να του δίνω και τα δυο την ίδια μέρα εγώ όμως ιδανικα θα ήθελα να τρώει κάθε μέρα στο πρωινό του αυγουλακι εσας σας έχουν πει κάτι παρόμοιο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Γιαουρτάκι εγώ δίνω ή το πρόβειο στη πήλινη συσκευασία ή της κρι κρι το πρωτο μου γιαουρτάκι στον μικρό αρέσουν και τα δύο πολύ συνήθως αν τιυ δώσω το κρι κρι επειδή είναι και ελαφρύ του βάζω και ένα φρούτο αλεσμενο μέσα το κάνω εναλλάξ μια μέρα σκέτο το πρόβειο μια μερα με φρούτο το κρι κρι. 

Ψάρι εγώ δεν έχω δώσει ακόμα δε με αφήνει η παιδίατρος μου είπε μετά τον ένατο αλλά όταν ξεκινήσω να δίνω μου πρότεινε ή γλώσσα φιλέτο ή σφυρίδα φιλέτο.   Τώρα έχουμε ξεκινήσει και τρώμε αυγό και σε δυο βδομαδες θα μπει το ψάρι.

 Κορίτσια να ρωτήσω και εσας που έχετε πιο μεγάλα παιδάκια @katerina04 @boukitsa123 η παιδίατρος μας είπε ότι οταν θα τρώει και αυγό και ψάρι δεν πρέπει να του δίνω και τα δυο την ίδια μέρα εγώ όμως ιδανικα θα ήθελα να τρώει κάθε μέρα στο πρωινό του αυγουλακι εσας σας έχουν πει κάτι παρόμοιο; 

Όχι δε μου είπε κάτι ούτε στη μεγάλη μου. Δε νομίζω να δημιουργεί πρόβλημα θα έχει περάσει και τόση ώρα.

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Γιαουρτάκι εγώ δίνω ή το πρόβειο στη πήλινη συσκευασία ή της κρι κρι το πρωτο μου γιαουρτάκι στον μικρό αρέσουν και τα δύο πολύ συνήθως αν τιυ δώσω το κρι κρι επειδή είναι και ελαφρύ του βάζω και ένα φρούτο αλεσμενο μέσα το κάνω εναλλάξ μια μέρα σκέτο το πρόβειο μια μερα με φρούτο το κρι κρι. 

Ψάρι εγώ δεν έχω δώσει ακόμα δε με αφήνει η παιδίατρος μου είπε μετά τον ένατο αλλά όταν ξεκινήσω να δίνω μου πρότεινε ή γλώσσα φιλέτο ή σφυρίδα φιλέτο.   Τώρα έχουμε ξεκινήσει και τρώμε αυγό και σε δυο βδομαδες θα μπει το ψάρι.

 Κορίτσια να ρωτήσω και εσας που έχετε πιο μεγάλα παιδάκια @katerina04 @boukitsa123 η παιδίατρος μας είπε ότι οταν θα τρώει και αυγό και ψάρι δεν πρέπει να του δίνω και τα δυο την ίδια μέρα εγώ όμως ιδανικα θα ήθελα να τρώει κάθε μέρα στο πρωινό του αυγουλακι εσας σας έχουν πει κάτι παρόμοιο; 

 Μετά τον χρόνο σίγουρα δεν θα έχεις θέμα. 

Μέσα στην εβδομάδα έχουμε ραντεβού στον ορθοπεδικό να δει τα ισχία της μπέμπας να δούμε αν τελικά θα φορέσει κηδεμόνα ή όχι και το άγχος έχει βαρέσει κόκκινο... Όλη μέρα στην τρεχάλα γυρνάω σαν την αναμαλλιασμένη ρε γμτ ούτε 5 λεπτά να κόψω τα νύχια μου δεν βρίσκω δεν θέλω να διαβαστώ ''αχάριστη'' απλά τα έχω παίξει στα νήπια δε θα πηγαίνουν με μάσκες μας είπανε άντε να τους κάνουν καλά οι δασκάλες 25 μωρά με μάσκες :roll:

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα! 

Σήμερα έτυχε να φάει το μωρό μου στραγγιστό αγελαδινό γιαούρτι με 10% λιπαρά. Όταν λέω έτυχε, έτυχε όντως γιατί έτρωγα και με κοιτούσε, οπότε το λυπήθηκα κι έδωσα κάπου 5-6 κουταλάκια του γλυκού. Κανονικά, δίνουμε μόνο παραδοσιακό γιαούρτι, έτσι δεν είναι; Εσείς τι προτιμάτε; Και τι ξέρετε ότι είναι καλύτερο για μωρά; 

Επίσης για μεσημεριανό, έφτιαξα ψαρόσουπα. Ψάρι είχα δώσει 2 φορές πριν κανα μήνα και σήμερα ξανά. Μετά από μελέτη κατέληξα ότι στα βρέφη δίνουμε κατα προτίμηση μπακαλιάρο ή γλώσσα. Πήρα μπακαλιάρο από ψαρά σήμερα το πρωί και πριν λίγο το χλαπάκιασε :D

Γιαουρτακι εμας μας είπε όχι επιδόρπια γιατί δεν είναι γιαούρτι γιαούρτι. Ούτε πρόβειο γιατί ξινιζει. Αγελαδινό ή κατσικίσιο του σούπερ, τύπου αγελαδιτσα ή παρεμφερές άλλης εταιρείας. Και αν είναι ξινό να αλεθω λίγο αχλάδι ή μπανάνα για να γλυκιζει. Ψάρι μας απαγόρευσε αυτόν τον μήνα, δεν ρώτησα γιατί.

4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Α ωραία δεν ζεστάθηκες με την ψαρόσουπα; Λόγω καιρού εννοώ. Εγώ γιαούρτι της δίνω αυτά τα παιδικά επιδόρπια τα κρι-κρι ή το πρόβειο με την πέτσα. 

Κορίτσια ημερήσιους πότε σταματάνε θέλω σιγά σιγά να μου κοιμάται μόνο για μεσημέρι μαζεμένα και νωρίς για βράδυ μετά. 

Ο μικρός έκοψε τον απογευματινό. Κοιμάται μετά τη φρουτοκρεμα και μετά το μεσημεριανό. Μετά ξανά βράδυ.

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

 Μετά τον χρόνο σίγουρα δεν θα έχεις θέμα. 

Μέσα στην εβδομάδα έχουμε ραντεβού στον ορθοπεδικό να δει τα ισχία της μπέμπας να δούμε αν τελικά θα φορέσει κηδεμόνα ή όχι και το άγχος έχει βαρέσει κόκκινο... Όλη μέρα στην τρεχάλα γυρνάω σαν την αναμαλλιασμένη ρε γμτ ούτε 5 λεπτά να κόψω τα νύχια μου δεν βρίσκω δεν θέλω να διαβαστώ ''αχάριστη'' απλά τα έχω παίξει στα νήπια δε θα πηγαίνουν με μάσκες μας είπανε άντε να τους κάνουν καλά οι δασκάλες 25 μωρά με μάσκες :roll:

Αχ υπομονή κορίτσι. Μακάρι να είναι όλα καλά με τη μικρή. Και εγώ ξεκίνησα δουλειά και τρέχω σαν το Βέγγο. Δεν βλέπω και τη μεγάλη τώρα με το σχολείο μου κάνει και παράπονα και είναι ζόρι. Χρόνος για μένα ούτε ένα λεπτό αλλά δεν γίνεται διαφορετικά. Θα μεγαλώσουν που θα πάει. Αυτος με τις μάσκες δύσκολο είναι μικρούλα μωρέ εδώ εμείς δεν τη φοράμε σωστά αυτά θα τη βάλουν?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...