Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

On 19/6/2019 at 11:10 ΠΜ, boukitsa123 είπε:

Ναι είναι φυσιολογικό άλλες φορές φαίνονται πιο πίσω άλλες πιο μπροστά στην αυχενική καθορίζεται η ακριβής ΠΗΤ

@Myrtoulita ρωτάνε οι φίλες της και εκείνη μπαίνει στην διαδικασία να εξηγεί τα προσωπικά μου επειδή οι άλλες έχουν παιδιά που κάνουν καριέρα κι εγώ δεν εργάζομαι αλλά μεγαλώνω τα παιδιά μου με θεωρούν αποτυχημένη και η μάνα μου σκύβει το κεφάλι αντί να νιώθει υπερήφανη για μένα και τα εγγόνια της... 

@Kerma2020 εγώ είμαι ΠΕ05 αλλά δεν παίζει να διοριστω ποτέ επίσης τώρα είμαι άνεργη 

Καρδούλα μου αν εσύ και ο άντρας σου είστε ευτυχισμένοι και θέλετε να μεγαλώνεις εσύ τα μωρά σας, δεν πέφτει λόγος σε κανένα - ούτε καν στη μαμά σου.

- Σκίζεται η καρδιά μου που θα αφήσω το κέρμα μου (έτσι έχω βγάλει χαϊδευτικά το μωρό μου) ημερών, για να δουλέψω. Είμαι αυταπασχολούμενη και έτσι: Δεν εργάζομαι = δεν εισπράττω. Ο σύντροφός μου δεν έχει τη δυνατότητα να μας στηρίξει οικονομικά, λόγω των υποχρεώσεών του και έτσι παρακαλάω το Θεό να έχω καλή εγκυμοσύνη για να δουλέψω τώρα περισσότερο και να μπορέσω να καθίσω έστω 1-2 μήνες με το μωρό. Υποσχέθηκα στο κέρμα ότι θα ταλαιπωρηθούμε, αλλά θα τα καταφέρουμε.   

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Kerma2020 θα συνηθίσει το μωράκι σου στο πρόγραμμα σου και θα βρείτε χρόνο να περνάτε μαζί δυστυχώς οι συνθήκες δεν είναι πάντα οι ιδεατές

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα,  μετά από 7 εξωσωματικεσ και μια παλινδρόμηση των Νοέμβριο είμαι εγκιοσ 5+5 , πρώτη χοριακη 10/ 6 979,5 και δεύτερη χοριακη 12/6 3294

Καλά δεν είναι? Τώρα έχω εδώ και τρισ μέρες που έχω αναγούλεσ είμαι πολύ αδύναμη. Ειμαι πάρα πολύ αγχωμένη ξυπνάω και ελέγχω στηθοσ αν είναι ακόμα πρησμένο , λέω από ευδομαδα να πάω για υπέρηχο που θα είμαι 6 για να δούμε κάτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα,  μετά από 7 εξωσωματικεσ και μια παλινδρόμηση των Νοέμβριο είμαι εγκιοσ 5+5 , πρώτη χοριακη 10/ 6 979,5 και δεύτερη χοριακη 12/6 3294

Καλά δεν είναι? Τώρα έχω εδώ και τρισ μέρες που έχω αναγούλεσ είμαι πολύ αδύναμη. Ειμαι πάρα πολύ αγχωμένη ξυπνάω και ελέγχω στηθοσ αν είναι ακόμα πρησμένο , λέω από ευδομαδα να πάω για υπέρηχο που θα είμαι 6 για να δούμε κάτι.

Τελειες οι χοριακες σου με το καλό να δείτε εμβρυακι ή εμβρυακια 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα,  μετά από 7 εξωσωματικεσ και μια παλινδρόμηση των Νοέμβριο είμαι εγκιοσ 5+5 , πρώτη χοριακη 10/ 6 979,5 και δεύτερη χοριακη 12/6 3294

Καλά δεν είναι? Τώρα έχω εδώ και τρισ μέρες που έχω αναγούλεσ είμαι πολύ αδύναμη. Ειμαι πάρα πολύ αγχωμένη ξυπνάω και ελέγχω στηθοσ αν είναι ακόμα πρησμένο , λέω από ευδομαδα να πάω για υπέρηχο που θα είμαι 6 για να δούμε κάτι.

Συγχαρητήρια Αννα μου !!τέλεια είναι όχι απλά καλα!!σκέψου οτι σε 2 μερες ήθελες να δεις περιπου 2150 στη χοριακή και εσένα πηγε 3300!!σου εύχομαι τα καλύτερα!!Το καλύτερο έιναι οντως να πας  μετα τη συμπλήρωση των 6 εβδομαδων..οχι τίποτα αλλο είναι αγχωτικο κάθε φορα να περιμένεις απο κατι!!Με το καλό ένα υγιές μωρακι(ή και παραπάνω απο ενα..;)  )

  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 said:

Τελειες οι χοριακες σου με το καλό να δείτε εμβρυακι ή εμβρυακια 

Λέτε να είναι δύο? Η αλήθεια είναι ότι μεταφέραμε 2 βλαστοκυστεσ,  απλά ρε κορίτσια δεν παλεύεται τόση αγωνία. Το μόνο που θέλω είναι ένα υγιές μωράκι, αν ο Θεός θέλει δύο καλοδεχούμενα θα είναι.

Just now, MariaGS said:

Συγχαρητήρια Αννα μου !!τέλεια είναι όχι απλά καλα!!σκέψου οτι σε 2 μερες ήθελες να δεις περιπου 2150 στη χοριακή και εσένα πηγε 3300!!σου εύχομαι τα καλύτερα!!Το καλύτερο έιναι οντως να πας  μετα τη συμπλήρωση των 6 εβδομαδων..οχι τίποτα αλλο είναι αγχωτικο κάθε φορα να περιμένεις απο κατι!!Με το καλό ένα υγιές μωρακι(ή και παραπάνω απο ενα..;)  )

Ευχαριστώ πολύ , εγω έκανα εξωσωματική Θεσσαλονίκη αλλά ζω Αγγλία εδώ δεν σε δέχονται ούτε ιδιωτικά πριν τις 6 ευδομαδα , αν ειμουν Θεσσαλονίκη θα είχα κάνει ήδη πιστεύω.  Έχω περάσει πολλά και ακόμα να πάρω μια βαθιά ανάσα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Λέτε να είναι δύο? Η αλήθεια είναι ότι μεταφέραμε 2 βλαστοκυστεσ,  απλά ρε κορίτσια δεν παλεύεται τόση αγωνία. Το μόνο που θέλω είναι ένα υγιές μωράκι, αν ο Θεός θέλει δύο καλοδεχούμενα θα είναι.

Δε θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά η μεγάλη αυξηση της χοριακής καποιες φορές παραπέμπει εκει..αν οχι προκειται σιγουρα για μια πολλη καλη εμφύτευση..λιγή υπομονή και πιστεύω ότι όλα θα ειναη τελεια!!

  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS said:

Δε θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά η μεγάλη αυξηση της χοριακής καποιες φορές παραπέμπει εκει..αν οχι προκειται σιγουρα για μια πολλη καλη εμφύτευση..λιγή υπομονή και πιστεύω ότι όλα θα ειναη τελεια!!

Ευχαριστώ πολύ, τα λόγια σας δίνουν τόση δύναμη. Εγώ θα είμαι πολύ ευτυχισμένη και με ένα μωράκι μακάρι να πάνε όλα καλα για όλες μας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Έκανα ένα ωραιότατο σπαγγάτο μόλις άγιο είχα γλίστρησα και είναι η 2η φορά που πέφτω μέσα σε 2 εβδομάδες :(

Οχι πως παω πισω με τα πεσιματα αλλα προσεχε βρε κοριτσι!!!!

Just now, Anna0909 είπε:

Ευχαριστώ πολύ, τα λόγια σας δίνουν τόση δύναμη. Εγώ θα είμαι πολύ ευτυχισμένη και με ένα μωράκι μακάρι να πάνε όλα καλα για όλες μας. 

Just now, boukitsa123 είπε:

 

Σου ευχομαι με το καλο οσα θελεις να δεις. Η αδερφη μου ειναι τωρα εγκυος με εξωσωματική. Τετοιες ωραιες ανεβασμενες τιμες ειχε και τελικα ειχε 3. Η φυση προνοησε ομως για λογους υγειας κι εμεινε 1 και καλο. Εγω σου ευχομαι με ολη την ψυχη οπως εσυ θελεις να τα δεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι αλλά για συμπτωματα,  ενώ κάποιες μέρες μετά την πρώτη χοριακη είχα τσιμπήματα δεξι α αριστερά λίγο τράβηγμα και λίγο σαν βάρος χαμηλά, τωρα δεν έχω τίποτα μόνο αναγούλεσ και ζαλάδα.  Αυτό φυσιολογικό είναι?? Λογο εξωσωματική παίρνω αρκετά χάπια και προγεστερόνη οπότε το στηθοσ μου είναι πρησμένο ΆΛΛΕΣ ώρες πιο πολύ ΆΛΛΕΣ ώρες λιγότερο αλλά πρησμένο,  αυτό είναι από τα χάπια πιστεύω   τι λέτε εσεισ;;;

Just now, boukitsa123 said:

Έκανα ένα ωραιότατο σπαγγάτο μόλις άγιο είχα γλίστρησα και είναι η 2η φορά που πέφτω μέσα σε 2 εβδομάδες :(

Αχχχ πρόσεχε σε παρακαλώ,  δεν είμαστε για τέτοια τώρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι αλλά για συμπτωματα,  ενώ κάποιες μέρες μετά την πρώτη χοριακη είχα τσιμπήματα δεξι α αριστερά λίγο τράβηγμα και λίγο σαν βάρος χαμηλά, τωρα δεν έχω τίποτα μόνο αναγούλεσ και ζαλάδα.  Αυτό φυσιολογικό είναι?? Λογο εξωσωματική παίρνω αρκετά χάπια και προγεστερόνη οπότε το στηθοσ μου είναι πρησμένο ΆΛΛΕΣ ώρες πιο πολύ ΆΛΛΕΣ ώρες λιγότερο αλλά πρησμένο,  αυτό είναι από τα χάπια πιστεύω   τι λέτε εσεισ;;;

Αχχχ πρόσεχε σε παρακαλώ,  δεν είμαστε για τέτοια τώρα. 

Στην 1η μου εγκυμοσύνη 5 μηνών ότι είχε έρθει το καινούργιο μας ψυγείο και όπως πήγα να το στήσω έπεσα κάτω ευτυχώς είχα άγιο γενικά για κάποιο λόγο στις εγκυμοσύνες γίνομαι πιο αδέξια 

Κορίτσια ποιες δεν μου έχετε δώσει ΠΗΤ να σας βάλω στο πινακάκι μας; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

14/2/2020

Just now, boukitsa123 said:

Στην 1η μου εγκυμοσύνη 5 μηνών ότι είχε έρθει το καινούργιο μας ψυγείο και όπως πήγα να το στήσω έπεσα κάτω ευτυχώς είχα άγιο γενικά για κάποιο λόγο στις εγκυμοσύνες γίνομαι πιο αδέξια 

Κορίτσια ποιες δεν μου έχετε δώσει ΠΗΤ να σας βάλω στο πινακάκι μας; 

14/02/2020

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Στην 1η μου εγκυμοσύνη 5 μηνών ότι είχε έρθει το καινούργιο μας ψυγείο και όπως πήγα να το στήσω έπεσα κάτω ευτυχώς είχα άγιο γενικά για κάποιο λόγο στις εγκυμοσύνες γίνομαι πιο αδέξια 

Κορίτσια ποιες δεν μου έχετε δώσει ΠΗΤ να σας βάλω στο πινακάκι μας; 

23/01

Just now, Anna0909 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι αλλά για συμπτωματα,  ενώ κάποιες μέρες μετά την πρώτη χοριακη είχα τσιμπήματα δεξι α αριστερά λίγο τράβηγμα και λίγο σαν βάρος χαμηλά, τωρα δεν έχω τίποτα μόνο αναγούλεσ και ζαλάδα.  Αυτό φυσιολογικό είναι?? Λογο εξωσωματική παίρνω αρκετά χάπια και προγεστερόνη οπότε το στηθοσ μου είναι πρησμένο ΆΛΛΕΣ ώρες πιο πολύ ΆΛΛΕΣ ώρες λιγότερο αλλά πρησμένο,  αυτό είναι από τα χάπια πιστεύω   τι λέτε εσεισ;;;

Αχχχ πρόσεχε σε παρακαλώ,  δεν είμαστε για τέτοια τώρα. 

Το ιδιο κι εγω κοριτσι μου. Πολυ αναγουλα και απορώ πλεον. Υπαρχει καποια λυση? Η γιατρος ειπε πως αργοτερα μονο μπορει να με βοηθησει.

@Anna0909 η αδερφη μου εβαλε πολλα κιλα στο πρωτο τριμηνο λογο ορμονών και ανησυχεί. Εσυ πως εισαι? Σου ειπαν κατι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...