Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

@Ele@n τα έγραψα κάπως αλαμπουρνέζικα :wub:

Just now, Ele@n είπε:

Ωχ!!! Άμα σου λέω έμεινα πίσω... Και τι να διαλέξω τώρα;

Κι εγώ κοιτάζω ονλάιν για κυπελλάκια είμαι χαμενομπερδεμένη :rolleyes:


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Δίνουμε ποτηράκι; :shock: έχω μείνει ακόμα στο μπιμπερο για το νερό. Ο μικρός είναι 7 1/2. Επίσης ερώτηση ξανθιάς: στο φαι έχω μείνει ακόμα στις αλεσμένες κρεατοσουπες. Κι εγώ να ήμουν θα τις είχα βαρεθεί. Πειράζει να δώσω κοτόπουλο φούρνου ή κοκκινιστό κατσαρόλας; Επίσης όσπρια έχετε δώσει;

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!εγω απο  μηνων δίνω το εκπαιδευτικο ποτηράκι με το πιπινι που το λέω εγω μπροστά για νερό εννοώ!!τωρα που είναι 8 μηνων αρχίζει κ το μαθαίνει γτ δν ήθελε το νερό με κανεναν τρόπο!!ο γιατρός μου ε'ίπε να δοκιμάσω ότι ποτηρι βολευτεί το μωρό!!πήρα κ  ποτήρι που μοιάζει με το δικό μας για πιο μετα αόμως κοντά στον χρόνο!!

οσπρια ακόμα δν έχω δώσει εκτός απο λαχανικά όπως πατάτα κόκκινη γλυκια πιπερια καρότο κ βάζω μέσα 2 κουταλιές της σούπας φακή!!κ το λατρεύει έστι!!αυτό ο γιατρός μου είπε να το δίνω μες στα λαχανικά μόνο φακές!!κατα αλλά δίνω βρασμένα αλεσμένα όπως κατσικάκι με φασολακια,μοσχάρι με αρακά μου είπε ο γιατρός γίνεται καλύτερη απορροφηση κρεας με λαχανικά του σιδηρου απ ότι πχ μόνο με τραχανα ή αστεράκι!!αυτα μου τα έχει απόγευμα με ανθότυρο κ ντομάτα αλλά δν υτα θέλει ο μπεμπης μου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Κοριτσούδια πότε αλλάζουμε κυπελλάκι εκπαιδευτικό; Τώρα μου φαίνεται χρειάζεται το επόμενο το 10+ ή το 12+ εσείς ποιο τους έχετε; 

Εγω του έχω της nuk το first choice είναι από 6μηνων ως 18 μηνών βέβαια τώρα θα του το αλλάξω και θα πάρω το dr brown ή το mam που είναι με καλαμάκι.

πρίν από 28 λεπτά , Ele@n είπε:

Ωχ!!! Άμα σου λέω έμεινα πίσω... Και τι να διαλέξω τώρα;

Της nuk first choice ή το mam και τα δύο είναι 6+.  Μη πάρεις της avent ωραία ποτηράκια με καλες λαβες αλλά ξεβιδωνουν εύκολα με αποτελεσμα το μωρό να μπορεί να το ξεβιδώνει και να γίνεται μούσκεμα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Δίνουμε ποτηράκι; :shock: έχω μείνει ακόμα στο μπιμπερο για το νερό. Ο μικρός είναι 7 1/2. Επίσης ερώτηση ξανθιάς: στο φαι έχω μείνει ακόμα στις αλεσμένες κρεατοσουπες. Κι εγώ να ήμουν θα τις είχα βαρεθεί. Πειράζει να δώσω κοτόπουλο φούρνου ή κοκκινιστό κατσαρόλας; Επίσης όσπρια έχετε δώσει;

Καλησπέρα κι από εμάς! 

Κι εγώ το ποτηράκι της nuk έχω στον μπέμπη, το χρησιμοποιουμε εδώ κι ένα μηνα, αυτό της Avent νομίζω ότι έχει μεγάλη τρύπα στο στόμιο και φεύγει πολύ νερό. 

Όσο για τα φαγητά, κι εμείς έχουμε μείνει στα ίδια και τα ίδια, έχω στερέψει από ιδέες... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα για πείτε ρε κορίτσια κανένα μαγαζί να πουλάει μπουφάν γυναικεία μέχρι 30 ευρώ δεν ξέρω που να ψάξω...

Καλησπέρα! Ρίξε μια ματιά στα celestino, έχει και ιστοσελιδα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, My baby boy είπε:

Καλησπέρα! Ρίξε μια ματιά στα celestino, έχει και ιστοσελιδα

Ω θενκιου θα μπω να τσεκάρω όταν κοιμάται η μικρούλα να μην την κυνηγάω. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλημέρα σε όλες. Τρέχω και δεν φτάνω. Ξεκίνησα τα ωράρια του χειμώνα. Πφφφφ.... πού είναι το επόμενο καλοκαίρι. Μόλις βρω χρόνο θα σας διαβάσω. Φιλιά:wub:

Καλησπέρα! Κι εγώ μια από τα ίδια. 

Ο μπεμπακος τα πάει τέλεια στο βρεφικό του αρέσει πολύ έχει και αλλα μωράκια στην ηλικία του και περναει ζάχαρη... Ο μεγάλος έχει μπει σε κανονικούς ρυθμούς, βέβαια έχει ακόμα πένθος που τελείωσε το καλοκαίρι αλλά τι να κάνουμε. Σήμερα είχαμε την εξης συζήτηση:

-Η νέα καθηγήτρια είναι αρχαία μου λεει

-γιατί ρωτάω εγώ

-δε ξέρει τι είναι το YOLO μου απαντά

*yolo=you only live once

Παιδιά δε ξέρω μου λείπει όταν ήταν μικρούλης και ζουζουνι αλλά και η εφηβεία έχει τα θετικά της ριχνω πολύ γέλιο(εφηβεία: οταν το παιδι σε ψάχνει και κάθεται παρεα σου γιατί πεινάει ή θέλει λεφτά:mrgreen:). 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα! Κι εγώ μια από τα ίδια. 

Ο μπεμπακος τα πάει τέλεια στο βρεφικό του αρέσει πολύ έχει και αλλα μωράκια στην ηλικία του και περναει ζάχαρη... Ο μεγάλος έχει μπει σε κανονικούς ρυθμούς, βέβαια έχει ακόμα πένθος που τελείωσε το καλοκαίρι αλλά τι να κάνουμε. Σήμερα είχαμε την εξης συζήτηση:

-Η νέα καθηγήτρια είναι αρχαία μου λεει

-γιατί ρωτάω εγώ

-δε ξέρει τι είναι το YOLO μου απαντά

*yolo=you only live once

Παιδιά δε ξέρω μου λείπει όταν ήταν μικρούλης και ζουζουνι αλλά και η εφηβεία έχει τα θετικά της ριχνω πολύ γέλιο(εφηβεία: οταν το παιδι σε ψάχνει και κάθεται παρεα σου γιατί πεινάει ή θέλει λεφτά:mrgreen:). 

 

Ε έτσι είναι η εφηβεία είναι η πρόβα τζενεράλε για να πετάξουν από την φωλιά (empty nest syndrome :wub: ) Τα δικά μας τα ξέχασες :mrgreen:

Τελικά με την βάφτιση τι θα κάνεις κάτι είχα διαβάσει αλλά σε έχασα. 

  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Μπαίνω κ διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν προλαβαίνω πάντα να γράψω! :wub: χαίρομαι που είστε όλες καλά εσείς κ τα ζουζούνια σας!

εγω σήμερα έχω πολύ χαρά γιατί το κορίτσι μου μπουσουλησε!! Χάρηκα πολύ γιατί δεν το περίμενα! Ανυπομονώ να την κυνηγάω :) τι ωραία βρε κορίτσια να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν κ να ανακαλύπτουν τον κόσμο! Είναι ευλογία!! 
σε αλλα νέα περνάμε τη μέρα μας με παιχνίδια ίσα που προλαβαίνω να μαγειρέψω για την μικρή κ για εμάς! Από δουλειές δύσκολα τα πράγματα πρέπει ο άντρας μου να απασχολεί την μικρή για να κάνω δλδ η σκ η αργά το απόγευμα ! Πάλι καλά έχω την μαμά μου που έρχεται την κρατάει κ κάνω κ εγώ τπτ! Βγαίνουμε κ βόλτες με το καρότσι όσο το επιτρέπει ο καιρός και κοιτάει όλο θαυμασμό κ ενθουσιασμό!! 

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μπαίνω κ διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν προλαβαίνω πάντα να γράψω! :wub: χαίρομαι που είστε όλες καλά εσείς κ τα ζουζούνια σας!

εγω σήμερα έχω πολύ χαρά γιατί το κορίτσι μου μπουσουλησε!! Χάρηκα πολύ γιατί δεν το περίμενα! Ανυπομονώ να την κυνηγάω :) τι ωραία βρε κορίτσια να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν κ να ανακαλύπτουν τον κόσμο! Είναι ευλογία!! 
σε αλλα νέα περνάμε τη μέρα μας με παιχνίδια ίσα που προλαβαίνω να μαγειρέψω για την μικρή κ για εμάς! Από δουλειές δύσκολα τα πράγματα πρέπει ο άντρας μου να απασχολεί την μικρή για να κάνω δλδ η σκ η αργά το απόγευμα ! Πάλι καλά έχω την μαμά μου που έρχεται την κρατάει κ κάνω κ εγώ τπτ! Βγαίνουμε κ βόλτες με το καρότσι όσο το επιτρέπει ο καιρός και κοιτάει όλο θαυμασμό κ ενθουσιασμό!! 

Ψυχούλι μπουσούλησε και του λόγου της άντε και στα περπατήματα τους πια καλά εγώ περιμένω να δω ποια θα ανακοινώσει θετικό τεστάκι όποια το θέλει δηλαδή το εύχομαι από καρδιάς. 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Ψυχούλι μπουσούλησε και του λόγου της άντε και στα περπατήματα τους πια καλά εγώ περιμένω να δω ποια θα ανακοινώσει θετικό τεστάκι όποια το θέλει δηλαδή το εύχομαι από καρδιάς. 

Εγώ θα ήθελα πολύ δεύτερο παιδάκι και άμεσα αλλά σκέφτομαι πως θέλω από άνοιξη να επιστρέψω στη δουλειά ( είμαι νηπιαγωγος σε παιδικό σταθμό) οποτε αυτό μου βάζει στοπ.. δηλαδή άμα μείνω έγκυος θα μείνω εκτός δουλειάς για αρκετό διάστημα ακόμα.. από την άλλη τα μωράκια είναι ευλογία σε χαίρομαι πολύ εσένα με τα 3 παιδάκια σε τόσο μικρή ηλικία!! Σίγουρα είναι πολύ κούραση αλλά στο τέλος της ημέρας μένει η αγάπη κ ένα χαμόγελο!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Ε έτσι είναι η εφηβεία είναι η πρόβα τζενεράλε για να πετάξουν από την φωλιά (empty nest syndrome :wub: ) Τα δικά μας τα ξέχασες :mrgreen:

Τελικά με την βάφτιση τι θα κάνεις κάτι είχα διαβάσει αλλά σε έχασα. 

Βάφτιση αναγκαστικά του χρόνου η νονα μας μενει εξωτερικό οπότε δε μπορούμε να κανουμε αλλιως αλλά θέλω και το χρόνο μου.να τα ετοιμάσω και αν δε κανω λαθος τα άτομα πλέον για τετοιες Εκδηλώσεις είναι μέχρι 20

Just now, Stelloudia είπε:

Βάφτιση αναγκαστικά του χρόνου η νονα μας μενει

 

13 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μπαίνω κ διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν προλαβαίνω πάντα να γράψω! :wub: χαίρομαι που είστε όλες καλά εσείς κ τα ζουζούνια σας!

εγω σήμερα έχω πολύ χαρά γιατί το κορίτσι μου μπουσουλησε!! Χάρηκα πολύ γιατί δεν το περίμενα! Ανυπομονώ να την κυνηγάω :) τι ωραία βρε κορίτσια να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν κ να ανακαλύπτουν τον κόσμο! Είναι ευλογία!! 
σε αλλα νέα περνάμε τη μέρα μας με παιχνίδια ίσα που προλαβαίνω να μαγειρέψω για την μικρή κ για εμάς! Από δουλειές δύσκολα τα πράγματα πρέπει ο άντρας μου να απασχολεί την μικρή για να κάνω δλδ η σκ η αργά το απόγευμα ! Πάλι καλά έχω την μαμά μου που έρχεται την κρατάει κ κάνω κ εγώ τπτ! Βγαίνουμε κ βόλτες με το καρότσι όσο το επιτρέπει ο καιρός και κοιτάει όλο θαυμασμό κ ενθουσιασμό!! 

Μπράβο το ζουζουνακι. Εμείς στηριζόμενοι σε επιπλα κάνουμε βηματακια και δε κάθεται ο ποπος μας κάτω και όλο τούμπες τρώμε! Άσε που γίναμε και φίρμα στο βρεφικό γιατί όλο γελάει αφού και τουμπες που τρώει βγάζει μια τσιριδα τσαντιλας και μετά γελάει. Γενικά προσαρμοστηκε καλά. Επίσης λέει μαμα μπαμπα γιαγια και ατα (εννοεί βόλτα). Πάω τον αφήνω το πρωι και μόλις βλέπει τη κοπελα τής απλωνει τα χερια να τον πάρει αγκαλιά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Βάφτιση αναγκαστικά του χρόνου η νονα μας μενει εξωτερικό οπότε δε μπορούμε να κανουμε αλλιως αλλά θέλω και το χρόνο μου.να τα ετοιμάσω και αν δε κανω λαθος τα άτομα πλέον για τετοιες Εκδηλώσεις είναι μέχρι 20

 

Μπράβο το ζουζουνακι. Εμείς στηριζόμενοι σε επιπλα κάνουμε βηματακια και δε κάθεται ο ποπος μας κάτω και όλο τούμπες τρώμε! Άσε που γίναμε και φίρμα στο βρεφικό γιατί όλο γελάει αφού και τουμπες που τρώει βγάζει μια τσιριδα τσαντιλας και μετά γελάει. Γενικά προσαρμοστηκε καλά. Επίσης λέει μαμα μπαμπα γιαγια και ατα (εννοεί βόλτα). Πάω τον αφήνω το πρωι και μόλις βλέπει τη κοπελα τής απλωνει τα χερια να τον πάρει αγκαλιά. 

Μπράβο πάει κι αυτό τέλεια. 

Just now, Agapakiii είπε:

Εγώ θα ήθελα πολύ δεύτερο παιδάκι και άμεσα αλλά σκέφτομαι πως θέλω από άνοιξη να επιστρέψω στη δουλειά ( είμαι νηπιαγωγος σε παιδικό σταθμό) οποτε αυτό μου βάζει στοπ.. δηλαδή άμα μείνω έγκυος θα μείνω εκτός δουλειάς για αρκετό διάστημα ακόμα.. από την άλλη τα μωράκια είναι ευλογία σε χαίρομαι πολύ εσένα με τα 3 παιδάκια σε τόσο μικρή ηλικία!! Σίγουρα είναι πολύ κούραση αλλά στο τέλος της ημέρας μένει η αγάπη κ ένα χαμόγελο!!

Όπως τα λες. Τι γίνεται ρε παιδιά όλες εκπαιδευτικίνες είμαστε οι μαμάδες Ιανουαρίου του 2020 :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...