Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 22/4/2024 at 10:46 ΠΜ, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως δεν έχω τίποτα … είναι δεύτερη μετά από την ετ.. και μάλιστα παράδοξο χθες το βράδυ είχα παρολιγο Ονείρωξη … και δ κερω απογοητεύτηκα …έχω ανησυχήσει πάρα πολύ …

       

      Βρε κορίτσια μου … τι γίνεται με την Ονείρωξη .. είμαι η μόνη ;;; Τους τελευταίους μήνες πάθαινα Ονείρωξη λίγο πριν την περίοδο .. χθες το βράδυ είχα πάλι ξύπνησα χαράματα …. Ήταν παρολιγο Ονείρωξη αυτό .. αλλά δ ξέρω μωρε απογοητεύτηκα …. Τι σκατα ριναι αυτό ; Κάνει συσπάσεις η μητρα ;;; Τόσο νωρίς ;;; Σήμερα είμαι δεύτερη μέρα από την ετ με βλαστοκύστη 5 ημερών …

      εδώ εγώ εχω πάρει  master στην ονείρωξη ! αλλά τελευταία  επειδή ξυπνούσα για να μην κάνει συσπάσεις η μητρα πλεον πάει σε fast forward χαχαχαχα να προλάβει να γίνει δουλίτσα. 😂 

      πρίν από 36 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

      ΜΠΟΡΟΥΝ 🥳

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, marillia είπε:

Aγορασα απ το Λητω  η τετράδα 6ε σε ασπρο χρώμα!!ειναι βολικά πιάνετε κ σηκώνεται άνετα!!

Σου κάθεται στο πάρκο ή σου κλαίει; Εγώ το μάζεψα λες να το ξανακατεβάσω;; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Σου κάθεται στο πάρκο ή σου κλαίει; Εγώ το μάζεψα λες να το ξανακατεβάσω;; 

Oταν εχει ορεξη καθεται απο 15-30 λεπτα κ παλευει σηκωνεται χαίρεται γελάει του έχω κ ενα κουκλακι με μουσικη χορευει στα 4!!αλλα υπαρχουν κ στιγμες που κ να κλαίει βολευει εστω 5 λεπτα να παω τουαλετα!!πιστευω να επιχειρησεις πάλι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2020 at 2:11 ΜΜ, Marthakat είπε:

Καλημέρα, εμείς ακολουθουμε μεσα στην ημερα ρουτινα υπνου.. Κοιμαται το πρωι 1 ωρα μετα το φρουτο κ το μεσημερι κανα 2 ωρο μετα το φαγητο.. απογευμα πλεον σπανια κοιμαται κ ενω απο λιχουδάκι κοιμόταν σερι τη νύχτα εδω κ 10μερες ξυπναει ανα 2 ωρες μονο κ μονο για να με βλέπει με το που παω στο δωματιο της κ την παιρνω αγκαλια ξανακοιμαται :-D πιστευω ειναι μια φάση..

Εμενα κανει συνέχεια την κινηση ότι μασάει, κομματια βέβαια στο φαγητό δεν της δίνω ακόμη ειναι 7,5 αλλα της δίνω για να εξασκείτε Μιράντα Παπαδοπούλου τα στενόμακρα (εχει ολικής, χωρίς ζάχαρη, με περισσότερο ασβέστιο κ τα κλασσικά) είναι μαλακά τα κραταει μονη της, τα παπαριάζει κ τα τρώει.. Τα baby Μιράντα δεν τα θελει καθόλου οπότε της δίνω τα κανονικά.. Της δίνω 1 μετά το μεσημεριανό σαν γλυκάκι :grin:Επίσης της δίνω κόρα από ψωμί όταν τρώμε εμείς το απόγευμα για να έχει να ασχολείτε κ να μας κάνει παρέα κ να μή ζητάει το δικό μας :-D και μπανάνα την ανοίγω την κρατάω εγώ κ της την δίνω να την γλείφει, να τη μασουλάει οσο μπορεί κτλ. πάντα παρόν κ με βοήθεια όπου ζορίζεται..:-D 

Θα το δοκιμάσω αυτο με τη μπανάνα, τα μπισκότα και το ψωμί τα δοκίμασα και κόβει κομματαρες και αναγκάζομαι να του ανοιγω το στόμα να τα βγάλω...σε ευχαριστώ πολύ!

On 26/9/2020 at 12:33 ΜΜ, Stelloudia είπε:

Καλημέρα κορίτσι!Εμείς ξεκινήσαμε τα κομματάκια εφτάμιση μηνών περίπου και τώρα στο φαγητό τα λαχανικά τα πατάω με το πιρούνι και το κρεας το μαδαω κομματάκια. Εγώ ξεκίνησα με τη φρουτοκρρεμα ελιωνα τα σκληρά φρούτα και μετά παταγα τη μπανάνα με το πιρούνι και την εβαζα μέσα στα λιωμένα. Κι εγώ φοβόμουν η αλήθεια είναι αλλά το μωρό αν είναι έτοιμο σου το δείχνει εμένα έκανε ότι μασάγε τα λιωμένα επίσης όταν τρωγαμε εμεις έκανε την κινηση του μασηματος κι αυτος. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Το δοκίμασα πατημένο το φαγητό αλλά αναγουλιαζε,θα συνηθίσει που θα πάει! Είναι κάτι το καινούριο για αυτόν!

On 26/9/2020 at 11:48 ΠΜ, Giota1983 είπε:

Καλημέρα . Μήπως το μωράκι σου βγάζει δόντια? Αν δεν έχει βγάλει ήδη ίσως είναι αυτό. Μετάβαση έννοεις από γάλα σε φρουτοκρέμα σε φαριν λακτε και κρέατα? Γιατί συνήθως αυτά ξεκινάνε 7 μηνών. Η μπέμπα μας τρώει απ όλα εκτός από αυγό που δεν μας αφήνει ακόμα και γιαουρτακι δεν της δώσαμε ακόμα. Μήπως να της άλλαζες τα υλικά που βάζεις στο φαγακι του? Εγώ στο κρέας  μια μέρα έβαλα πιπεριά Φλωρίνης και ξετρελαθηκε. 

Τώρα κατάλαβα τι εννοούσες μετάβαση σε κομμάτια :lol: . Μόλος ξύπνησα και δεν έχω πιεί ακόμα καφέ και υπολειτουργω. Πόσο μηνών είναι το μωράκι σου? Τα κομμάτια είναι πολύ επικίνδυνο για το μωρό. Καμία φορά της δίνω σε ειδικό δοχείο φρούτα για να μασάει και τα ειδικά μπισκότα . Αυτό ο παιδιατρος σας θα σας το πει. 

Είναι 8.5 μηνών, η παιδίατρος είπε να δίνω τα φρούτα σε κομμάτια και να τον αφήνω να τα διαχειριστεί. Αυτό θα κάνω,κάποια στιγμή θα τα καταφέρει. Μέχρι τότε θα είμαι σε επιφυλακή!!!σε ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρεεςςς Καλό Μήνα είπα;;; Η μπουμπού ρε κορίτσια με έχει τρελάνει κάθε μέρα κάνει και κάτι διαφορετικό έχει ένα σπιτάκι από τα αδέρφια της και ανοίγει κλείνει τα πάραθυρα την πόρτα με τις ώρες. Θέλει δε συνέχεια να την κρατάω να κάνει βηματάκια ακόμα δεν μιλάει λέει μαμαααα στο κλάμα της αυτό. Εντάξει πιστεύω θα τα πει μαζεμένα. Τι κάνουν τα βλαστάρια σας; 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρεεςςς Καλό Μήνα είπα;;; Η μπουμπού ρε κορίτσια με έχει τρελάνει κάθε μέρα κάνει και κάτι διαφορετικό έχει ένα σπιτάκι από τα αδέρφια της και ανοίγει κλείνει τα πάραθυρα την πόρτα με τις ώρες. Θέλει δε συνέχεια να την κρατάω να κάνει βηματάκια ακόμα δεν μιλάει λέει μαμαααα στο κλάμα της αυτό. Εντάξει πιστεύω θα τα πει μαζεμένα. Τι κάνουν τα βλαστάρια σας; 

Καλο μήνα και σε εσένα κορίτσι. Αχ μεγαλώνουν τα παιδάκια μας πολύ γρήγορα. Τώρα στο δεύτερο ειλικρινά μου φαίνεται ότι δεν τον προλαβαίνω. Λέει μαμά μπαμπά μαμ και γενικά όλη την ώρα μουρμούρα. Θέλει κι αυτός συνεχεια να είναι όρθιος όταν κρατιεται απο κάπου κάνει βήματα. Τώρα εχει φουλ μυξες και γίνεται χαμός. Δόντια ακόμη τίποτα αλλά το ψωμί και το κουλουρι το λατρεύει.

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Καλο μηνα! Και εμείς καλά ειμαστε. Σήμερα ξεκινήσαμε το ψαράκι είχε μέρες να φάει με τόση όρεξη. Εμείς κατά έναν περίεργο τρόπο ενώ δεν μπουσουλαει κανονικά κάνει γύρους όλο το χαλί...με τον ποπό του! :mrgreen: @katerina04 πόσο είστε εσείς? Γιατί και εμείς δεν είχαμε ούτε ένα δοντακι μέχρι πριν από λίγες μέρες και ξαφνικά βλέπω και έχουν σκάσει μύτη έξι! Τον καημένο και δεν έχει ακουστεί καθόλου! Χαχαχαχα κ εμάς αγαπάει το ψωμί...όταν του το παίρνω από τα χέρια γίνεται χαμός! 

Κορίτσια, κάνατε εξετάσεις αίματος? Μου είπε ο παιδίατρος μας ότι όπου να ναι πρέπει να κάνουμε... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια . Η μπουμπού μας τρελαίνει . Όλη μέρα τραγουδά και λέει λογακια ή τουλάχιστον έτσι νομιζει:-P κάθε μέρα και κάτι άλλο μαθαινει. Το τελευταίο είναι να βγάζει τη γλώσσα έξω και να φωνάζει. . Ετοιμαζόμαστε για βάφτιση τον άλλο μήνα και ψάχνω για ιδέες να κάνω όσο πιο οικονομικά και μόνη μου μπομπονιέρες και προσκλητήρια. Μάλλον θα πάρω διακοσμητικά από Jumbo  , τούλι και θα τα συναρμολογήσω . Γιατί κανείς δεν έχει πλέον μπομπονιέρες στην εκκλησία μόνο κεράσματα . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!!!! Εμείς οι πιο μικροί δεν σας έχουμε φτάσει ακόμα. Τελικά σήμερα δοκίμασα το φαγητό φούρνου. Του άρεσε πολύ και με μπαχαρικά, όχι πολλά άλλα έβαλα. Ψωμάκι επίσης του άρεσει. Όρθιοι στεκόμαστε για λίγο όταν τον κρατώ. Δεν ξέρω αν θα σας φτάσουμε σε ένα μήνα. 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

@boukitsa123 καλό μήνα κορίτσι! Κι εμάς ο μπόμπιρας μας έχει τρελάνει κάνει βηματάκια στο πλαι σαν κάβουρας και όταν πεινάει κάνει μαμ μαμ. Το απόγευμα που ξυπνάει φωνάζει μαμα για να πάω να τον πάρω από τη κούνια του. 

@katerina04 κι εμάς για ψωμάκι τρελαίνεται και για κουλουράκια

@Blue-entry Κι εμείς αισίως έχουμε πλέον 6 δοντάκια και δυο που αναμένουμε να εμφανιστούν οπου να'ναι τα βλέπω απλά δεν έχει τρυπήσει το ουλο ακομα .Τα 4 τα έβγαλε ταυτόχρονα.  Τα πάνω έβγαλε πρώτα τα δυο ακριανα και ηταν σαν βρυκολακακι μεχρι να φανούν και τα μεσαία. Πόσο είναι και τρώει ψαράκι;

@Giota1983 Με το καλό η βάφτιση!

@Ele@n τώρα αρχιζει το καλό...μου έχει βγει ο πατος...πιάνεται παντου για να σηκωθεί, πιάνει τα πάντα άσε πολύ κυνήγι. Τελικά φορμάκια του πήρα για 24 μηνών τα περισσότερα και δυο για 18 μηνών. Ευτυχώς γιατί τα 18 στο υψος του ήταν σχεδόν τσίτα στα 24 έχει αέρα αλλά καλύτερα από το να μη του κάνουν. Την Τρίτη έχουμε παιδίατρο να δει την ανάπτυξη μας...πλέον τα 12αρια δε μας κάνουν άρχισα το μάζεμα. Βα ρωτήσω σε καλτσακια τι νούμερο φοράτε; Εμείς 19/22

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Καλησπέρα!

@boukitsa123 καλό μήνα κορίτσι! Κι εμάς ο μπόμπιρας μας έχει τρελάνει κάνει βηματάκια στο πλαι σαν κάβουρας και όταν πεινάει κάνει μαμ μαμ. Το απόγευμα που ξυπνάει φωνάζει μαμα για να πάω να τον πάρω από τη κούνια του. 

@katerina04 κι εμάς για ψωμάκι τρελαίνεται και για κουλουράκια

@Blue-entry Κι εμείς αισίως έχουμε πλέον 6 δοντάκια και δυο που αναμένουμε να εμφανιστούν οπου να'ναι τα βλέπω απλά δεν έχει τρυπήσει το ουλο ακομα .Τα 4 τα έβγαλε ταυτόχρονα.  Τα πάνω έβγαλε πρώτα τα δυο ακριανα και ηταν σαν βρυκολακακι μεχρι να φανούν και τα μεσαία. Πόσο είναι και τρώει ψαράκι;

@Giota1983 Με το καλό η βάφτιση!

@Ele@n τώρα αρχιζει το καλό...μου έχει βγει ο πατος...πιάνεται παντου για να σηκωθεί, πιάνει τα πάντα άσε πολύ κυνήγι. Τελικά φορμάκια του πήρα για 24 μηνών τα περισσότερα και δυο για 18 μηνών. Ευτυχώς γιατί τα 18 στο υψος του ήταν σχεδόν τσίτα στα 24 έχει αέρα αλλά καλύτερα από το να μη του κάνουν. Την Τρίτη έχουμε παιδίατρο να δει την ανάπτυξη μας...πλέον τα 12αρια δε μας κάνουν άρχισα το μάζεμα. Βα ρωτήσω σε καλτσακια τι νούμερο φοράτε; Εμείς 19/22

 

Καλημερα!!!

Μην μου λες τέτοια για τα καλτσακια... Παρήγγειλα αρκετά online από το h&m που ήταν πολύ χαριτωμένα αλλά παρήγγειλα 15/18? Η κάτι τέτοιο τέλος πάντων....ελπίζω να του κάνουν γιατί πήρα αρκετές πεντάδες... Είμαστε οχτώ μηνών, μου είχε πει ο παιδίατρος ότι δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε μπορούσα να του το ξεκινήσω εξαρχής αφού είχε δοκιμάσει τις βασικές τροφές αλλά περίμενα μέχρι τώρα. Η πρώτη επαφή πολύ καλή. Κ του άρεσε κ δεν μου έχει παρουσιάσει μέχρι στιγμής κάτι. Πχ αλλεργία η δυσανεξία. Το ίδιο μου είχε πει κ με το αυγό. 

@Ele@n εκτός του ότι είστε ακόμη πολύ μικροί έχω πάθει σοκ με το πόσο γρήγορα αλλάζουν. Χθες έλεγα ότι δεν μπουσουλαει ακόμα και σήμερα πρωί πρωί μου εκανε μια απόσταση τεσσάρων μέτρων μπουσουλωντας. Μπορεί να έτυχε και να μην το ξανά κάνει για αρκετές μέρες. Αλλά σήμερα το έκανε ξεκάθαρα.. Τι γίνεται ρε παιδιά? Ακόμα δεν το έχω χωνέψει πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα παιδάκια μας...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Blue-entry είπε:

Καλημερα!!!

Μην μου λες τέτοια για τα καλτσακια... Παρήγγειλα αρκετά online από το h&m που ήταν πολύ χαριτωμένα αλλά παρήγγειλα 15/18? Η κάτι τέτοιο τέλος πάντων....ελπίζω να του κάνουν γιατί πήρα αρκετές πεντάδες... Είμαστε οχτώ μηνών, μου είχε πει ο παιδίατρος ότι δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε μπορούσα να του το ξεκινήσω εξαρχής αφού είχε δοκιμάσει τις βασικές τροφές αλλά περίμενα μέχρι τώρα. Η πρώτη επαφή πολύ καλή. Κ του άρεσε κ δεν μου έχει παρουσιάσει μέχρι στιγμής κάτι. Πχ αλλεργία η δυσανεξία. Το ίδιο μου είχε πει κ με το αυγό. 

@Ele@n εκτός του ότι είστε ακόμη πολύ μικροί έχω πάθει σοκ με το πόσο γρήγορα αλλάζουν. Χθες έλεγα ότι δεν μπουσουλαει ακόμα και σήμερα πρωί πρωί μου εκανε μια απόσταση τεσσάρων μέτρων μπουσουλωντας. Μπορεί να έτυχε και να μην το ξανά κάνει για αρκετές μέρες. Αλλά σήμερα το έκανε ξεκάθαρα.. Τι γίνεται ρε παιδιά? Ακόμα δεν το έχω χωνέψει πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα παιδάκια μας...

Μπράβο το παιδάκι σου μωρέ :wub:

Καλό ΣΚ κοριτσάρες. 

@Stelloudia εγώ ακόμα καλοκαιρινά μαζεύω γενικά χαμούλης :tongue::mrgreen: 

[έβαλα να πουλήσω και το πάρκο της μικρής αλλά δεν έστειλε κανένας (όσοι διαβάσετε και σας ενδιαφέρει έχω σχετικό τόπικ :rolleyes:)] Και γενικά το ξεκαθάρισμα δεν έχει τέλοςςς..... 

Α απορία με τον υπνόσακο το πρωί πως θα σηκώνεται όρθια; Ψάχνω να ανοίγει από κάτω αλλά δεν έχω δεήσει να βρω ακόμη <_<

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα κ καλό μήνα κ από εμένα !! Αχ ποσο γρήγορα μεγαλώνουν ! Εμείς πλέον μπουσουλάμε κ έχουμε μια εμμονή με τα πλακάκια! Οποτε από πίσω εγώ τρέχω Χαχαχαχ!! Από φαΐ ξεκινήσαμε αβγό κρόκο , δε θα έλεγα ότι ξετρελάθηκε αλλά ελπίζω σιγά σιγά να το συνηθίσει! Δευτέρα θα της δώσω και τραχανά για απόγευμα! Φάγαμε και κατσίκι της άρεσε !  
ηθελα να σας ρωτήσω ανθότυρο έχει δώσει καμία; Είμαστε 8μιση μηνών κ σκέφτομαι να της δώσω λίγο μαζί με το αβγουλακι μήπως της αρέσει πιο πολύ!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλο μηνα! Και εμείς καλά ειμαστε. Σήμερα ξεκινήσαμε το ψαράκι είχε μέρες να φάει με τόση όρεξη. Εμείς κατά έναν περίεργο τρόπο ενώ δεν μπουσουλαει κανονικά κάνει γύρους όλο το χαλί...με τον ποπό του! :mrgreen: @katerina04 πόσο είστε εσείς? Γιατί και εμείς δεν είχαμε ούτε ένα δοντακι μέχρι πριν από λίγες μέρες και ξαφνικά βλέπω και έχουν σκάσει μύτη έξι! Τον καημένο και δεν έχει ακουστεί καθόλου! Χαχαχαχα κ εμάς αγαπάει το ψωμί...όταν του το παίρνω από τα χέρια γίνεται χαμός! 

Κορίτσια, κάνατε εξετάσεις αίματος? Μου είπε ο παιδίατρος μας ότι όπου να ναι πρέπει να κάνουμε... 

Έξι μαζί?? Πω πω πολύ ζόρι το μαναρι μου. Ο δικός μου είναι 8

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι διαβάζω από εσάς και ξέρω περίπου τι να περιμένω. Προς το παρόν δεν αγχώνομαι ότι δεν καταφέρνει πολλά. Ελπίζω να συνεχισω έτσι και να μην φάω καμία φρίκη αργότερα. Πάντως από ότι βλέπω θα τεμπελιασει να περπατήσει. Αυτό με τα νούμερα των ρούχων πολύ με έχει μπέρδεψει. Το μεγαλύτερο νούμερο δεν το φοβάμαι αρκεί να μην τον κάνω σαν τον Φασουλή.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Καλημερα!!!

Μην μου λες τέτοια για τα καλτσακια... Παρήγγειλα αρκετά online από το h&m που ήταν πολύ χαριτωμένα αλλά παρήγγειλα 15/18? Η κάτι τέτοιο τέλος πάντων....ελπίζω να του κάνουν γιατί πήρα αρκετές πεντάδες... Είμαστε οχτώ μηνών, μου είχε πει ο παιδίατρος ότι δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε μπορούσα να του το ξεκινήσω εξαρχής αφού είχε δοκιμάσει τις βασικές τροφές αλλά περίμενα μέχρι τώρα. Η πρώτη επαφή πολύ καλή. Κ του άρεσε κ δεν μου έχει παρουσιάσει μέχρι στιγμής κάτι. Πχ αλλεργία η δυσανεξία. Το ίδιο μου είχε πει κ με το αυγό. 

@Ele@n εκτός του ότι είστε ακόμη πολύ μικροί έχω πάθει σοκ με το πόσο γρήγορα αλλάζουν. Χθες έλεγα ότι δεν μπουσουλαει ακόμα και σήμερα πρωί πρωί μου εκανε μια απόσταση τεσσάρων μέτρων μπουσουλωντας. Μπορεί να έτυχε και να μην το ξανά κάνει για αρκετές μέρες. Αλλά σήμερα το έκανε ξεκάθαρα.. Τι γίνεται ρε παιδιά? Ακόμα δεν το έχω χωνέψει πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα παιδάκια μας...

Καλά εμείς φοράμε και αρκετά νούμερα μεγαλύτερα ρούχα. Τα 15/18 τον κοβουν και του κάνουν σημαδι στον αστράγαλο. Εμείς ψάρι τώρα θα ξεκινήσουμε 

Just now, Ele@n είπε:

Το καλό είναι ότι διαβάζω από εσάς και ξέρω περίπου τι να περιμένω. Προς το παρόν δεν αγχώνομαι ότι δεν καταφέρνει πολλά. Ελπίζω να συνεχισω έτσι και να μην φάω καμία φρίκη αργότερα. Πάντως από ότι βλέπω θα τεμπελιασει να περπατήσει. Αυτό με τα νούμερα των ρούχων πολύ με έχει μπέρδεψει. Το μεγαλύτερο νούμερο δεν το φοβάμαι αρκεί να μην τον κάνω σαν τον Φασουλή.

Είναι το  μικρο της παρεας. Κάθε μωρό τα κάνει όταν είναι έτοιμο εμάς η παιδίατρος μας είχε πει οτι μέχρι 3 μήνες απόκλιση δεν θεωρείται πρόβλημα πρέπει να αργήσει πολύ το.μωρο να κανει καποια πράγματα για να θεωρηθεί ανησυχητικό. Το καλύτερο με τα ρούχα είναι να πάρεις 1-2 κομμάτια να δεις πως του κάθονται και μετά ανάλογα παίρνεις τα υπόλοιπα. Εγώ πήρα τα 18αρια ειδα ότι δεν είχαν αέρα και τα υπόλοιπα τα πήρα μεγαλύτερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...