Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Καλημερα!!!! 

@boukitsa123Μα που είσαι επιτέλους? Ζεις? Μπαίνεις αφιερώνεις ένα τραγούδι κ εξαφανιζεσαι...Σε έχουν βγάλει νοκ άουτ τα ζιζάνια? 

Παρούσα παρούσα!!!!! Αυτές τις μέρες είχα ένα θεματάκι με το δάχτυλο στο αριστερό μου χέρι και υπέφερα και σήμερα κάπως επανέρχεται. Τα παιδιά με τρέχουν αλλά καλά μου κάνουν :tongue: 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Πως πάνε τα  μπεμπάκια σας; Τι δώρο θα τους πάρετε στα 1α τους κεράκια; 

Δόξα τω Θεό καλά είμαστε όλοι . Αν και σήμερα έμαθα πως έχουμε ένα κρούσμα στην πολυκατοικία μας και ταράχτηκα. Μόνο για δουλειές θα βγαίνω πλέον. Σε 3 μήνες είναι τα 1α γενέθλια οπότε έχουμε ακόμα καιρό. Καλά να είμαστε να περάσει αυτό και θα πάρω κάτι τρελές του του για τα γενέθλια της μπέμπας μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Δόξα τω Θεό καλά είμαστε όλοι . Αν και σήμερα έμαθα πως έχουμε ένα κρούσμα στην πολυκατοικία μας και ταράχτηκα. Μόνο για δουλειές θα βγαίνω πλέον. Σε 3 μήνες είναι τα 1α γενέθλια οπότε έχουμε ακόμα καιρό. Καλά να είμαστε να περάσει αυτό και θα πάρω κάτι τρελές του του για τα γενέθλια της μπέμπας μας

Ωχ κρούσμα ε; Αν έχω πυρετό πχ που πάω και κάνω το τεστ; Η έρχονται σπίτι και μου κάνουν το τεστ; Πως νιώθεις με την καραντίνα; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Ωχ κρούσμα ε; Αν έχω πυρετό πχ που πάω και κάνω το τεστ; Η έρχονται σπίτι και μου κάνουν το τεστ; Πως νιώθεις με την καραντίνα; 

Ενημερώνεις τον παθολόγο σου και πας νοσοκομείο εφόσον έχεις συμπτώματα και σε παραπέμψει.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ενημερώνεις τον παθολόγο σου και πας νοσοκομείο εφόσον έχεις συμπτώματα και σε παραπέμψει.

Πως πάει ο μπεμπούλης κορίτσι; Τώρα εμβόλιο του κάνεις κάθε μήνα; Εμένα εμβόλιο είπε στους 12 μήνες ξανά. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Πως πάει ο μπεμπούλης κορίτσι; Τώρα εμβόλιο του κάνεις κάθε μήνα; Εμένα εμβόλιο είπε στους 12 μήνες ξανά. 

Καλά είναι το γλυκούλι. Προχθές κάναμε και τώρα ξανά στα γενέθλια του. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Ωχ κρούσμα ε; Αν έχω πυρετό πχ που πάω και κάνω το τεστ; Η έρχονται σπίτι και μου κάνουν το τεστ; Πως νιώθεις με την καραντίνα; 

Εμείς δεν είμαστε σε καραντίνα . Εννοώ η οικογένεια μου . Μια οικογένεια στην πολυκατοικία μας είναι που μετακόμισε πρόσφατα. Δεν είχαμε επαφές. Για το τέστ πας ή σε νοσοκομείο ή σε κέντρα που έχει ο ΕΟΔΥ. Οκ δε χρειάζεται πανικός με λίγο πυρετό. Πυρετό έχουμε και στην γρίπη. Πιο πολύ αγχώθηκα επειδή είμαστε 2 οικογένειες με μωρά παιδιά στην πολυκατοικία μας. 

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα και της δικιας μου της φοράω αυτά που λένε 12-18 μηνών και τα λες άνετα όχι φαρδιά :rolleyes:

Και εμάς φορά ρούχα που λένε 86 εκατοστά που είναι για 1 χρόνων αλλά της είναι τσίμα τσίμα. Γίνεται  10 μηνών στις 20 και είναι ήδη 75 cm.  Κάποια είναι και ανάλογα με το πατρόν που έχει η κάθε εταιρεία. Από το Orchestra  έχουν καλό πατρόν και είναι πολύ ελαστικά . Τα περισσότερα είναι από εκεί και από H&M ή Ζάρα. 

Βρε παιδιά κάτι άλλο να ρωτήσω. Διαβάζω διάφορες σελίδες τόσο στο ίντερνετ όσο και στο Facebook  για μαμάδες . Πέτυχα μια ανάρτηση που ρωτούσε μια μαμά για βαπτίσεις και ποτέ έκανε η καθεμία σε τι ηλικία  ήταν το παιδί τους. Είναι λογικό να λένε μαμάδες ότι θα βαπτιστει το παιδί τους όταν γίνει μεγάλο και καταλαβαίνει ή πως η βάπτιση σε μικρή ηλικία είναι βασανιστήριο και πως επιβάλλουμε το τι θα πιστεύει το παιδί και να βαπτιστεί ως ενήλικας μετά και αν θέλει? Θα μας τρελάνουν μερικές. Απορώ και ζούμε σε μια από τις πιο θρησκευόμενες χώρες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2020 at 11:49 ΠΜ, Blue-entry είπε:

Α μωρέ το μικρούλη ... Περαστικά του! Μα δεν τα προλαβαίνεις και αυτά τα ζιζάνια! Και εμας χτυπάει συνεχώς, ευτυχώς ελαφριά μέχρι στιγμής...κ σκεψου δεν τον αφήνουμε λεπτό από τα μάτια μας.

Ευχαριστούμε πολύ! Ασε έχει ζωηρεψει παρα πολύ... πως είναι ο Ταζ κάπως έτσι κάνει οταν παίζει σίφουνας

On 2/11/2020 at 8:40 ΜΜ, Giota1983 είπε:

Περαστικά του. Μωράκια είναι λογικό να χτυπήσουν . Ευτυχώς ακόμα δεν έχουμε τύχει κάτι τέτοιο. Γερά να είναι και όλα περαστικά να είναι. Με λίγες μέρες που δε θα πάνε σχολείο δεν έγινε κάτι. Αν είχα παιδί σε ηλικία σχολείου δεν θα το έστελνα να σας πω την αλήθεια. Σε εμάς έχουν κλείσει πολλά σχολεία λόγω Κορονοιου . Είμαι της άποψης ας χάσουν μια χρονιά γερά να είναι και τα σχολεία εκεί θα είναι και του χρόνου

Ευχαριστούμε πολύ! 

10 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα και της δικιας μου της φοράω αυτά που λένε 12-18 μηνών και τα λες άνετα όχι φαρδιά :rolleyes:

Καλημέρα. Κι εμείς το 86 (στα h&m σε μηνες λέει οτο είναι για 12-18 στα orchestra Ότι είναι για 23 μηνών οπότε ψωνιζω με βαση τα εκατοστα κυρίως) φοράμε αλλά του είναι  ακριβώς. Έχω πάρει και κάποια 92 να υπάρχουν αλλά εχουν αρκετό αέρα ακόμα οποτε θα αρχίσουμε σε λίγο καιρό να τα φοράμε. Εμάς στο βρεφικό γιόρτασαν το Halloween και πηγαν ολα τα μωρά ντυμένα...εγω τον έντυσα σκελετό:mrgreen:ειχε πολυ πλάκα...τι κάνουν τα μικρά;

Εσάς σας έχει πει η παιδίατρος να κάνετε το εμβόλιο της γριπης;

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Ευχαριστούμε πολύ! Ασε έχει ζωηρεψει παρα πολύ... πως είναι ο Ταζ κάπως έτσι κάνει οταν παίζει σίφουνας

Ευχαριστούμε πολύ! 

Καλημέρα. Κι εμείς το 86 (στα h&m σε μηνες λέει οτο είναι για 12-18 στα orchestra Ότι είναι για 23 μηνών οπότε ψωνιζω με βαση τα εκατοστα κυρίως) φοράμε αλλά του είναι  ακριβώς. Έχω πάρει και κάποια 92 να υπάρχουν αλλά εχουν αρκετό αέρα ακόμα οποτε θα αρχίσουμε σε λίγο καιρό να τα φοράμε. Εμάς στο βρεφικό γιόρτασαν το Halloween και πηγαν ολα τα μωρά ντυμένα...εγω τον έντυσα σκελετό:mrgreen:ειχε πολυ πλάκα...τι κάνουν τα μικρά;

Εσάς σας έχει πει η παιδίατρος να κάνετε το εμβόλιο της γριπης;

Καθώς δεν πάει παιδικό και δεν ανήκει σε ευπαθείς ομάδες δεν το κάνει η δική μου. Θα το κάνουμε όμως εμείς.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

 

Εσάς σας έχει πει η παιδίατρος να κάνετε το εμβόλιο της γριπης;

Όχι δεν θα το κάνει. Μίλησα μαζί της και μου είπε δεν χρειάζεται επειδή δεν βγαίνει συχνά έξω. 

Αχ τι θα κάνουμε με την καραντίνα .. με τρέλανε αυτό το θέμα.  Βάπτιση γιοκ από ότι έχω καταλάβει γιατί από όσα διαβάζω θα επιτρέπονται μόνο κηδείες. Τα νεύρα μου και τα είχα όλα έτοιμα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Όχι δεν θα το κάνει. Μίλησα μαζί της και μου είπε δεν χρειάζεται επειδή δεν βγαίνει συχνά έξω. 

Αχ τι θα κάνουμε με την καραντίνα .. με τρέλανε αυτό το θέμα.  Βάπτιση γιοκ από ότι έχω καταλάβει γιατί από όσα διαβάζω θα επιτρέπονται μόνο κηδείες. Τα νεύρα μου και τα είχα όλα έτοιμα. 

Για ποτε ηταν η βαφτιση βρε αγαπη? 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...