Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Για ποτε ηταν η βαφτιση βρε αγαπη? 

Η βάπτιση ήταν για την Κυριακή. :-? Δε με θέλει η τύχη μου. Όταν κανονίζω κάτι ή κάτι τυχαίνει ή κάτι πάει στραβά. Είχα κανονίσει πέρυσι το γάμο μου έμεινα έγκυος ακυρώθηκε, φέτος κανονίσαμε την βάπτιση πέτυχε ο Κορονοιος  :mad: 7 ξεκινάν τα μέτρα 8 ήταν η βάπτιση

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Εμείς όλα καλά.. Καραντίνα ειμαστε από Δευτέρα κ για 14 μέρες καθώς ο σύζυγος διαγνώστηκε θετικός..(Μετά ανακοινώθηκαν τα μετρα) Στενοχωρηθήκαμε λίγο γιατί ενώ δεν βλέπουμε πολυ άνθρωπο εκείνη την εβδομάδα με τις αργίες είδαμε την αδερφή μου που είναι έγκυος 6μηνων, την κουμπάρα μας που είναι 8μηνων, πήγαμε ΣΚ χωριό μαζέψαμε ελιές με τα ξαδέρφια κ τα παιδια τους για λαδι κ Δευτερα ο Συζυγος πηγε για τεστ απο την Δουλεια κ βγηκε θετικος.. Τρέλα.. Αν δεν τον έστελναν χαμπάρι δεν θα παίρναμε.. Τι να πω.. Ευτυχώς εκαναν ολοι τεστ σε ιδιωτικά εχθες γιατι επρεπε να περασουν 4-5 μερες κ ειναι αρνητικοι.. το δικό μου ακόμη περιμένω ενημέρωση 4 μέρες πέρασαν.. Εγώ πήγα στο ΕΣΥ την επομενη μερα της διαγνωσης αλλά περιμένω ακόμη..

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμείς όλα καλά.. Καραντίνα ειμαστε από Δευτέρα κ για 14 μέρες καθώς ο σύζυγος διαγνώστηκε θετικός..(Μετά ανακοινώθηκαν τα μετρα) Στενοχωρηθήκαμε λίγο γιατί ενώ δεν βλέπουμε πολυ άνθρωπο εκείνη την εβδομάδα με τις αργίες είδαμε την αδερφή μου που είναι έγκυος 6μηνων, την κουμπάρα μας που είναι 8μηνων, πήγαμε ΣΚ χωριό μαζέψαμε ελιές με τα ξαδέρφια κ τα παιδια τους για λαδι κ Δευτερα ο Συζυγος πηγε για τεστ απο την Δουλεια κ βγηκε θετικος.. Τρέλα.. Αν δεν τον έστελναν χαμπάρι δεν θα παίρναμε.. Τι να πω.. Ευτυχώς εκαναν ολοι τεστ σε ιδιωτικά εχθες γιατι επρεπε να περασουν 4-5 μερες κ ειναι αρνητικοι.. το δικό μου ακόμη περιμένω ενημέρωση 4 μέρες πέρασαν.. Εγώ πήγα στο ΕΣΥ την επομενη μερα της διαγνωσης αλλά περιμένω ακόμη..

Ωχ περαστικά σας!!!! Πώς είναι τώρα ο σύζυγος; Εσύ; Το μωρό; Απίστευτο κάποιος τον κόλλησε όμως...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ωχ περαστικά σας!!!! Πώς είναι τώρα ο σύζυγος; Εσύ; Το μωρό; Απίστευτο κάποιος τον κόλλησε όμως...

Καλά είμαστε κ εγώ κ το μωρό αρνητικοί.. Ο Σύζυγος κορίτσια είναι μια χαρά, εμένα τα νεύρα μου :grin: Είχε την Παρασκευή λίγη διάρροια κ νόμιζε είναι από κάτι σουτζουκάκια που έφαγε :grin: δεν είχε κ δεν έχει τίποτα άλλο, ούτε πυρετό τίποτα μια εβδομάδα τώρα.. Μακάρι αν κολλήσει κάποιος να το περνάει έτσι.. Γι αυτό λέω ότι δεν θα ξέραμε ότι έχει covid αν δεν τον έστελναν από τη δουλειά. 

Τους έστειλαν προληπτικά κ από τα 35 άτομα μόνο ο σύζυγος κ ένας ακόμη συνάδελφος βγήκαν θετικοί. Μεταξύ τους δεν έχουν επαφή εργάζονται σε διαφορετικά κτίρια σε αλλα σημεια της πολης. Ο άλλος συνάδελφος που είναι κ φίλος είναι πολύ χάλια το παιδί κλείνει 9 μέρες με 39 πυρετό, πόνους στα κόκαλα κ απώλεια γεύσης κ όσφρησης.. 

Εμείς ευτυχώς δεν έχουμε τίποτα...Τι να πω!!

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Καλά είμαστε κ εγώ κ το μωρό αρνητικοί.. Ο Σύζυγος κορίτσια είναι μια χαρά, εμένα τα νεύρα μου :grin: Είχε την Παρασκευή λίγη διάρροια κ νόμιζε είναι από κάτι σουτζουκάκια που έφαγε :grin: δεν είχε κ δεν έχει τίποτα άλλο, ούτε πυρετό τίποτα μια εβδομάδα τώρα.. Μακάρι αν κολλήσει κάποιος να το περνάει έτσι.. Γι αυτό λέω ότι δεν θα ξέραμε ότι έχει covid αν δεν τον έστελναν από τη δουλειά. 

Τους έστειλαν προληπτικά κ από τα 35 άτομα μόνο ο σύζυγος κ ένας ακόμη συνάδελφος βγήκαν θετικοί. Μεταξύ τους δεν έχουν επαφή εργάζονται σε διαφορετικά κτίρια σε αλλα σημεια της πολης. Ο άλλος συνάδελφος που είναι κ φίλος είναι πολύ χάλια το παιδί κλείνει 9 μέρες με 39 πυρετό, πόνους στα κόκαλα κ απώλεια γεύσης κ όσφρησης.. 

Εμείς ευτυχώς δεν έχουμε τίποτα...Τι να πω!!

Ευτυχώς για εσάς!!!  Μακάρι οποίος κολλάει να είναι με τόσο ήπια συμπτώματα. Δυσκολη η κατάσταση με το μωρό στο σπίτι. Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι...τι θα γίνει αν... Χθες με έπιασε ίλιγγος (άσχετο), υπέφερα όλο το βράδυ και σκέφτομουν αν αρρωστήσω πώς θα τα βγάλουμε πέρα με τον μικρό. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά σε όσους είναι άρρωστοι και γρήγορη ανάρρωση. Εγώ πάλι απολαμβάνω την μικρούλα μου με την 2η καραντίνα ρίχνει κάτι ύπνους στην αγκαλιά μου και το χαίρομαι γιατί τους της είχα στερήσει. 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ευτυχώς για εσάς!!!  Μακάρι οποίος κολλάει να είναι με τόσο ήπια συμπτώματα. Δυσκολη η κατάσταση με το μωρό στο σπίτι. Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι...τι θα γίνει αν... Χθες με έπιασε ίλιγγος (άσχετο), υπέφερα όλο το βράδυ και σκέφτομουν αν αρρωστήσω πώς θα τα βγάλουμε πέρα με τον μικρό. 

Ναι άσε κ εμείς αυτό το σκεφτόμασταν.. Γιατί αν ήμουν κ εγώ θα ήταν πολύ δύσκολο..Ο σύζυγός 1 εβδομάδα δεν την παίρνει αγκαλιά τίποτα μόνο από μακριά τη βλέπει κ της μιλαει κ αυτή η γλυκούλα μου όλο τον φωνάζει κ τον χαιρετάει κ ζητάει αγκαλίτσα.. Λίγο ακόμη υπομονή κ θα περάσει κ αυτό.. :)

Just now, boukitsa123 είπε:

Περαστικά σε όσους είναι άρρωστοι και γρήγορη ανάρρωση. Εγώ πάλι απολαμβάνω την μικρούλα μου με την 2η καραντίνα ρίχνει κάτι ύπνους στην αγκαλιά μου και το χαίρομαι γιατί τους της είχα στερήσει. 

Δεν υπάρχει πιο τέλειο πράγμα κ οταν ξυπνάνε μόλις σε βλέπουν φωτίζονται τα προσωπάκια τους..:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Ναι άσε κ εμείς αυτό το σκεφτόμασταν.. Γιατί αν ήμουν κ εγώ θα ήταν πολύ δύσκολο..Ο σύζυγός 1 εβδομάδα δεν την παίρνει αγκαλιά τίποτα μόνο από μακριά τη βλέπει κ της μιλαει κ αυτή η γλυκούλα μου όλο τον φωνάζει κ τον χαιρετάει κ ζητάει αγκαλίτσα.. Λίγο ακόμη υπομονή κ θα περάσει κ αυτό.. :)

Δεν υπάρχει πιο τέλειο πράγμα κ οταν ξυπνάνε μόλις σε βλέπουν φωτίζονται τα προσωπάκια τους..:x

Περαστικά σας!!! Κάντε υπομονή, μόλις περάσει όλο αυτό θα κάνετε όσες αγκαλίτσες θέλετε!!! 

11 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Ζαχαρώνω κατατακτήριες ρε κορίτσια αλλά δεν το τολμάω :( 

Λογικό να εχεις δεύτερες σκέψεις. Έχεις τρία παιδιά. Εγώ εδώ με το ένα και πολλές φορές λέω τι καλά που πρόλαβα να φάω μια φορα σημερα. Μια ερώτηση. Αν το τολμήσεις τι έχεις να χάσεις? 

 

Κορίτσια έχετε σκεφτεί δωράκι για τα πρώτα τους Χριστούγεννα? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue-entry είπε:

Περαστικά σας!!! Κάντε υπομονή, μόλις περάσει όλο αυτό θα κάνετε όσες αγκαλίτσες θέλετε!!! 

Λογικό να εχεις δεύτερες σκέψεις. Έχεις τρία παιδιά. Εγώ εδώ με το ένα και πολλές φορές λέω τι καλά που πρόλαβα να φάω μια φορα σημερα. Μια ερώτηση. Αν το τολμήσεις τι έχεις να χάσεις? 

 

Κορίτσια έχετε σκεφτεί δωράκι για τα πρώτα τους Χριστούγεννα? 

 

 

Αχ το έχω όνειρο να περάσω σε 2η σχολή αλλά δεν με ενθαρρύνουν οι συγγενείς και ο σύζυγος... Ξέρεις τι τα θες τώρα που κοντεύεις τα 30 κοκ νομίζω θέλουν να αποφύγουν το baby sitting στις εξεταστικές :rolleyes:

@Blue-entry Θα της πάρω από ELC ένα κέντρο δραστηριοτήτων με μπάλες φώτα και ήχους το είχαν και τα αδέρφια της και ασχολιόντουσαν μέχρι και 30 λεπτά σερί τώρα θα πάρω την ανανεωμένη βερσιόν του. Επίσης θέλω βιβλία καινούρια και για τα μεγάλα μου και για την μπεμπούλα μου. Και να μην ξεχάσω την Πέμπτη ποιες πάμε λιντλ για τα ρουχαλάκια για να δω παρουσίες :tongue:

Μην κάνετε κοπάνες το νου σας :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Αχ το έχω όνειρο να περάσω σε 2η σχολή αλλά δεν με ενθαρρύνουν οι συγγενείς και ο σύζυγος... Ξέρεις τι τα θες τώρα που κοντεύεις τα 30 κοκ νομίζω θέλουν να αποφύγουν το baby sitting στις εξεταστικές :rolleyes:

@Blue-entry Θα της πάρω από ELC ένα κέντρο δραστηριοτήτων με μπάλες φώτα και ήχους το είχαν και τα αδέρφια της και ασχολιόντουσαν μέχρι και 30 λεπτά σερί τώρα θα πάρω την ανανεωμένη βερσιόν του. Επίσης θέλω βιβλία καινούρια και για τα μεγάλα μου και για την μπεμπούλα μου. Και να μην ξεχάσω την Πέμπτη ποιες πάμε λιντλ για τα ρουχαλάκια για να δω παρουσίες :tongue:

Μην κάνετε κοπάνες το νου σας :mrgreen:

Καλημερα! Οτι παρεις μεχρι σημερα! Βγηκε αποφαση οτι απαγορευεται απο αυριο η πωληση ρουχων-παιχνιδιων και διαρκων αγαθων γενικα απο τα σουπερ μαρκετ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annette είπε:

Καλημερα! Οτι παρεις μεχρι σημερα! Βγηκε αποφαση οτι απαγορευεται απο αυριο η πωληση ρουχων-παιχνιδιων και διαρκων αγαθων γενικα απο τα σουπερ μαρκετ!

Ναι ε; Δλδ δεν θα τα φέρει την Πέμπτη τα ρούχα ε; Κρίμα ρε γμτ όποτε μόνο ον-λάιν αγορές σε ευχαριστώ Αννέτα για την ενημέρωση 

Και τα ον-λάιν θα κλείσουν άραγε; Πω πω την βάψαμε 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Αχ το έχω όνειρο να περάσω σε 2η σχολή αλλά δεν με ενθαρρύνουν οι συγγενείς και ο σύζυγος... Ξέρεις τι τα θες τώρα που κοντεύεις τα 30 κοκ νομίζω θέλουν να αποφύγουν το baby sitting στις εξεταστικές :rolleyes:

@Blue-entry Θα της πάρω από ELC ένα κέντρο δραστηριοτήτων με μπάλες φώτα και ήχους το είχαν και τα αδέρφια της και ασχολιόντουσαν μέχρι και 30 λεπτά σερί τώρα θα πάρω την ανανεωμένη βερσιόν του. Επίσης θέλω βιβλία καινούρια και για τα μεγάλα μου και για την μπεμπούλα μου. Και να μην ξεχάσω την Πέμπτη ποιες πάμε λιντλ για τα ρουχαλάκια για να δω παρουσίες :tongue:

Μην κάνετε κοπάνες το νου σας :mrgreen:

Αν έχεις χρόνο για το διάβασμα των κατατακτηρίων, να το κάνεις. Τα υπόλοιπα τα σκέφτεσαι μετά, όταν προκύψει ανάγκη.

 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Αχ το έχω όνειρο να περάσω σε 2η σχολή αλλά δεν με ενθαρρύνουν οι συγγενείς και ο σύζυγος... Ξέρεις τι τα θες τώρα που κοντεύεις τα 30 κοκ νομίζω θέλουν να αποφύγουν το baby sitting στις εξεταστικές :rolleyes:

@Blue-entry Θα της πάρω από ELC ένα κέντρο δραστηριοτήτων με μπάλες φώτα και ήχους το είχαν και τα αδέρφια της και ασχολιόντουσαν μέχρι και 30 λεπτά σερί τώρα θα πάρω την ανανεωμένη βερσιόν του. Επίσης θέλω βιβλία καινούρια και για τα μεγάλα μου και για την μπεμπούλα μου. Και να μην ξεχάσω την Πέμπτη ποιες πάμε λιντλ για τα ρουχαλάκια για να δω παρουσίες :tongue:

Μην κάνετε κοπάνες το νου σας :mrgreen:

Όμως δεν έχεις να χάσεις κάτι αν το επιχειρησεις σωστά? Για μένα πρέπει να το προσπαθήσεις και αστούς να λένε... Γλυκιά μου μπουκιτσα, έχεις τρία παιδιά , εργάζεσαι, μου σκέφτεσαι κατατακτήριες και δεν είσαι καν 30? Είσαι φοβερή! Σε θαυμάζω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blue-entry είπε:

Όμως δεν έχεις να χάσεις κάτι αν το επιχειρησεις σωστά? Για μένα πρέπει να το προσπαθήσεις και αστούς να λένε... Γλυκιά μου μπουκιτσα, έχεις τρία παιδιά , εργάζεσαι, μου σκέφτεσαι κατατακτήριες και δεν είσαι καν 30? Είσαι φοβερή! Σε θαυμάζω! 

Εργάζομαι περιστασιακά όχι σε μόνιμη δουλειά. Μετά το 3ο παιδί δεν έχει τύχει να εργαστώ. Σε ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια. :) 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...