Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια !! Χαίρομαι πολύ να διαβάζω τα νέα σας και να μαθαίνω για τα καμώματα των ζουζουνιων σας! Χάθηκα λίγο γιατί τρέχω όλη μέρα πίσω από την μικρή! Ξεκίνησε και στέκεται τώρα οποτε καταλαβαίνετε! Εμείς είμαστε καλά, κλεισμένοι μέσα, μόνο τους γονείς μου βλέπω που έρχονται η πηγαίνουμε για να δουν το μωρό! Περαστικά σε όσους είναι άρρωστοι!!

επισης @boukitsa123 εγώ στηρίζω την σκέψη σου για κατατακτήριες! Μην ακους κανέναν παρά μόνο την καρδιά σου ! Μικρή κοπέλα είναι μην σταματάς τα όνειρα σου επειδή έχεις παιδάκια! Αν το πάρεις απόφαση θα σε βοηθήσουν θέλουν δε θέλουν Χεχεχε! Επίσης ίσως ζοριστείς για λίγο αλλά πιστεύω πως στο μέλλον θα νιώθεις μόνο περήφανη κ δε θα το μετανιώσεις λεπτό!! Κ εγώ σκέφτομαι πολύ έντονα το μεταπτυχιακό!!

κατι άσχετο κορίτσια... Στόλισε καμία ;;; Η μάλλον έχετε σκοπό να στολίσετε ; Εμείς λέμε να μην το καθυστερήσουμε πολύ ( ο άντρας μου είναι λάτρης  των Χριστουγέννων ) αλλα ξέρω ότι αν τώρα τρέχω 10 με το δέντρο θα τρέχω 1000 από πίσω της !! Όμως είναι κ τα πρώτα μας Χριστούγεννα κ πιστεύω θα ξετρελαθει!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια !! Χαίρομαι πολύ να διαβάζω τα νέα σας και να μαθαίνω για τα καμώματα των ζουζουνιων σας! Χάθηκα λίγο γιατί τρέχω όλη μέρα πίσω από την μικρή! Ξεκίνησε και στέκεται τώρα οποτε καταλαβαίνετε! Εμείς είμαστε καλά, κλεισμένοι μέσα, μόνο τους γονείς μου βλέπω που έρχονται η πηγαίνουμε για να δουν το μωρό! Περαστικά σε όσους είναι άρρωστοι!!

επισης @boukitsa123 εγώ στηρίζω την σκέψη σου για κατατακτήριες! Μην ακους κανέναν παρά μόνο την καρδιά σου ! Μικρή κοπέλα είναι μην σταματάς τα όνειρα σου επειδή έχεις παιδάκια! Αν το πάρεις απόφαση θα σε βοηθήσουν θέλουν δε θέλουν Χεχεχε! Επίσης ίσως ζοριστείς για λίγο αλλά πιστεύω πως στο μέλλον θα νιώθεις μόνο περήφανη κ δε θα το μετανιώσεις λεπτό!! Κ εγώ σκέφτομαι πολύ έντονα το μεταπτυχιακό!!

κατι άσχετο κορίτσια... Στόλισε καμία ;;; Η μάλλον έχετε σκοπό να στολίσετε ; Εμείς λέμε να μην το καθυστερήσουμε πολύ ( ο άντρας μου είναι λάτρης  των Χριστουγέννων ) αλλα ξέρω ότι αν τώρα τρέχω 10 με το δέντρο θα τρέχω 1000 από πίσω της !! Όμως είναι κ τα πρώτα μας Χριστούγεννα κ πιστεύω θα ξετρελαθει!

Δεν έχουμε στολίσει ακόμη αλλά θα στολίσουμε. Είναι η αγαπημένη μας γιορτή... Η αλήθεια είναι ότι θα πέσει πολύ κυνήγι...αλλά θα είναι ωραία!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια !! Χαίρομαι πολύ να διαβάζω τα νέα σας και να μαθαίνω για τα καμώματα των ζουζουνιων σας! Χάθηκα λίγο γιατί τρέχω όλη μέρα πίσω από την μικρή! Ξεκίνησε και στέκεται τώρα οποτε καταλαβαίνετε! Εμείς είμαστε καλά, κλεισμένοι μέσα, μόνο τους γονείς μου βλέπω που έρχονται η πηγαίνουμε για να δουν το μωρό! Περαστικά σε όσους είναι άρρωστοι!!

επισης @boukitsa123 εγώ στηρίζω την σκέψη σου για κατατακτήριες! Μην ακους κανέναν παρά μόνο την καρδιά σου ! Μικρή κοπέλα είναι μην σταματάς τα όνειρα σου επειδή έχεις παιδάκια! Αν το πάρεις απόφαση θα σε βοηθήσουν θέλουν δε θέλουν Χεχεχε! Επίσης ίσως ζοριστείς για λίγο αλλά πιστεύω πως στο μέλλον θα νιώθεις μόνο περήφανη κ δε θα το μετανιώσεις λεπτό!! Κ εγώ σκέφτομαι πολύ έντονα το μεταπτυχιακό!!

κατι άσχετο κορίτσια... Στόλισε καμία ;;; Η μάλλον έχετε σκοπό να στολίσετε ; Εμείς λέμε να μην το καθυστερήσουμε πολύ ( ο άντρας μου είναι λάτρης  των Χριστουγέννων ) αλλα ξέρω ότι αν τώρα τρέχω 10 με το δέντρο θα τρέχω 1000 από πίσω της !! Όμως είναι κ τα πρώτα μας Χριστούγεννα κ πιστεύω θα ξετρελαθει!

Συνήθως στολίζω την πρώτη εβδομάδα του Δεκέμβρη. Προς το παρόν ακόμα δεν έχουμε στρώσει ούτε τα χαλιά. Θέλω να πιστεύω ότι μέχρι τέλος του μήνα θα το έχω καταφέρει και αυτό (ευτυχώς δεν κάνει κρύο), οπότε πάμε μετά για το δέντρο. Και ελπίζω να μείνει όρθιο μέχρι τις γιορτές χεχεχε...:grin: Ξεκινήσαμε και εμείς να μπουσουλάμε!!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Συνήθως στολίζω την πρώτη εβδομάδα του Δεκέμβρη. Προς το παρόν ακόμα δεν έχουμε στρώσει ούτε τα χαλιά. Θέλω να πιστεύω ότι μέχρι τέλος του μήνα θα το έχω καταφέρει και αυτό (ευτυχώς δεν κάνει κρύο), οπότε πάμε μετά για το δέντρο. Και ελπίζω να μείνει όρθιο μέχρι τις γιορτές χεχεχε...:grin: Ξεκινήσαμε και εμείς να μπουσουλάμε!!!!

Ωωωχχχχ καλές βόλτες!!! Κορίτσια Τέρμα τα ψέματα. Άπαξ κ μπουσουλησουν δεν τα κάνεις καλά εύκολα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε . Πως τα περνάτε με την καραντίνα. Εδώ δε εμάς τα κρούσματα έχουν μειωθεί πολύ και ελπίζω αν συνεχίσει να έχουμε χαμηλό αριθμό να γίνουν τοπικά ανοίγματα.

Η ζουζούνια μας ξεκίνησε να μπουσουλαει και φοβάμαι μην χτυπήσει πουθενά γιατί είναι ακόμα λιγάκι ατσούμπαλη και πάνω που στέκεται γλιστράει και πέφτει. Αν πέσει πάνω  στο χαλί δεν ανησυχώ αλλά έχω μεγάλο μέρος ακάλυπτο πλακάκια και φοβάμαι μην πέσει απότομα και χτυπήσει. 

Βρε παιδιά να σας ρωτήσω. Τη μπέμπα μας θα τη βαπτιζαμε την προηγούμενη Κυριακή. Η βάπτιση δεν έγινε όμως λόγω των μέτρων. Τα γενέθλια της είναι τέλη Γενάρη. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι όσοι βαπτισατε αργά τα παιδιά σας , πάνω από ενός έτους τα φωνάζετε κανονικά με το όνομα που θα τα βγάζατε ή απλά μπέμπα.  

 

@Marthakat ελπίζω να το περάσετε γρήγορα. Ευτυχώς εμείς ακόμα δεν έχουμε περάσει κάτι τέτοιο και ανησυχώ γιατί ένας ένοικος στην πολυκατοικίας μας βγήκε θετικός αφήστε που ο άντρας μου δουλεύει σε κοινόχρηστα και με τόσα άτομα που συναντά ανησυχώ μην κολλήσει από κανένα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε . Πως τα περνάτε με την καραντίνα. Εδώ δε εμάς τα κρούσματα έχουν μειωθεί πολύ και ελπίζω αν συνεχίσει να έχουμε χαμηλό αριθμό να γίνουν τοπικά ανοίγματα.

Η ζουζούνια μας ξεκίνησε να μπουσουλαει και φοβάμαι μην χτυπήσει πουθενά γιατί είναι ακόμα λιγάκι ατσούμπαλη και πάνω που στέκεται γλιστράει και πέφτει. Αν πέσει πάνω  στο χαλί δεν ανησυχώ αλλά έχω μεγάλο μέρος ακάλυπτο πλακάκια και φοβάμαι μην πέσει απότομα και χτυπήσει. 

Βρε παιδιά να σας ρωτήσω. Τη μπέμπα μας θα τη βαπτιζαμε την προηγούμενη Κυριακή. Η βάπτιση δεν έγινε όμως λόγω των μέτρων. Τα γενέθλια της είναι τέλη Γενάρη. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι όσοι βαπτισατε αργά τα παιδιά σας , πάνω από ενός έτους τα φωνάζετε κανονικά με το όνομα που θα τα βγάζατε ή απλά μπέμπα.  

 

@Marthakat ελπίζω να το περάσετε γρήγορα. Ευτυχώς εμείς ακόμα δεν έχουμε περάσει κάτι τέτοιο και ανησυχώ γιατί ένας ένοικος στην πολυκατοικίας μας βγήκε θετικός αφήστε που ο άντρας μου δουλεύει σε κοινόχρηστα και με τόσα άτομα που συναντά ανησυχώ μην κολλήσει από κανένα. 

Ο σύζυγος τον φωνάζει με το όνομα του, εγώ Μπεμπουλη. Δεν θα έχω για πολύ καιρό ακόμα την ευκαιρία οπότε το απολαμβάνω.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Stelloudia @katerina04 Τι ζήτησαν τα μεγαλύτερα παιδιά σας για τις γιορτές ή δεν σας έχουν πει ακόμα;

Καλημέρα πέρα ως πέρα σε όλες τις γλυκές μανούλες !!!!


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω να γράψω στο parents και μου πετάει διαφήμιση μωβ μποτάκια (παίζουν με τις ευαίσθητες χορδές μου :tongue: ) Που στε σειρούλες; Παρασκευούλα σήμερα!!!!!!!!!!!! Τα πρώτα πρώτα κορίτσια πως πάτε; Σας τρέχουν τα μωράκια; Δεν θυμάμαι ονόματα να ταγκάρω :wub:

@Marthakat κορίτσι πως είστε με τον ιό; 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2020 at 12:43 ΠΜ, Ele@n είπε:

Ο σύζυγος τον φωνάζει με το όνομα του, εγώ Μπεμπουλη. Δεν θα έχω για πολύ καιρό ακόμα την ευκαιρία οπότε το απολαμβάνω.

Εγω τη φωναζω  ζουζουνα , ματακια μου , μπεμπα :grin: ο αντρας μου κοριταρα μου , μπεμπα , ομορφια μου .. ολα τα υποκοριστικα :lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2020 at 1:57 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Μπαίνω να γράψω στο parents και μου πετάει διαφήμιση μωβ μποτάκια (παίζουν με τις ευαίσθητες χορδές μου :tongue: ) Που στε σειρούλες; Παρασκευούλα σήμερα!!!!!!!!!!!! Τα πρώτα πρώτα κορίτσια πως πάτε; Σας τρέχουν τα μωράκια; Δεν θυμάμαι ονόματα να ταγκάρω :wub:

@Marthakat κορίτσι πως είστε με τον ιό; 

Μια χαρά τα πάμε ευτυχώς, συνεχίζουμε ασυπτωματικοι. Τη Δευτέρα "τελειώνει" για εμάς η καραντίνα. :)

On 11/11/2020 at 7:56 ΜΜ, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε . Πως τα περνάτε με την καραντίνα. Εδώ δε εμάς τα κρούσματα έχουν μειωθεί πολύ και ελπίζω αν συνεχίσει να έχουμε χαμηλό αριθμό να γίνουν τοπικά ανοίγματα.

Η ζουζούνια μας ξεκίνησε να μπουσουλαει και φοβάμαι μην χτυπήσει πουθενά γιατί είναι ακόμα λιγάκι ατσούμπαλη και πάνω που στέκεται γλιστράει και πέφτει. Αν πέσει πάνω  στο χαλί δεν ανησυχώ αλλά έχω μεγάλο μέρος ακάλυπτο πλακάκια και φοβάμαι μην πέσει απότομα και χτυπήσει. 

Βρε παιδιά να σας ρωτήσω. Τη μπέμπα μας θα τη βαπτιζαμε την προηγούμενη Κυριακή. Η βάπτιση δεν έγινε όμως λόγω των μέτρων. Τα γενέθλια της είναι τέλη Γενάρη. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι όσοι βαπτισατε αργά τα παιδιά σας , πάνω από ενός έτους τα φωνάζετε κανονικά με το όνομα που θα τα βγάζατε ή απλά μπέμπα.  

 

@Marthakat ελπίζω να το περάσετε γρήγορα. Ευτυχώς εμείς ακόμα δεν έχουμε περάσει κάτι τέτοιο και ανησυχώ γιατί ένας ένοικος στην πολυκατοικίας μας βγήκε θετικός αφήστε που ο άντρας μου δουλεύει σε κοινόχρηστα και με τόσα άτομα που συναντά ανησυχώ μην κολλήσει από κανένα. 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, είμαστε καλά ευτυχώς και τη Δευτέρα τελειώνουμε τις 14 μέρες.

Όσον αφορά για το όνομα η γνώμη μου είναι να το φωνάζετε το παιδάκι σιγά σιγά με το όνομα του κ ας μην έχει βαπτιστεί ακόμα μωρέ. Θα αρχίσει να το αντιλαμβάνεται κ να το συνηθίζει κ να ανταποκρίνεται στο άκουσμα του.. 

Η βάφτιση κανονικά δεν έχει να κάνει με το όνομα αλλά με το θρήσκευμα γιατί το όνομα μπορείς να το δηλώσεις κ απευθείας στο ληξιαρχείο με τη γέννηση του μωρού. Απλά παραδοσιακά οι περισσότερες από εμάς το δηλώνουμε με τη βάφτιση μαζί.

Εμείς τη μικρή τη βάφτισαμε 6μηνων μέχρι τότε μπεμπούλα την έλεγα αλλά αν βρισκόμουν στη θέση σου θα τη φώναζα σιγα σιγα με το ονόμα της γιατί κ αυτά μεγαλώνουν τα γλυκούλια :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες! Καλή εβδομάδα!!! Έρχομαι πρωι πρωί με τις απορίες μου. Ο βενιαμιν της παρέας, ο μικρός μου, τις τελευταίες μέρες μου κάνει περίεργα με το φαγητό, κυρίως με το φρούτο. Τρώει δύο τρεις κουταλιές και μετά το σφραγίζει. Αν βέβαια του δώσω λίγο κομματάκι με το χέρι μου ανοίγει το στομα να το φάει. Νομίζω ότι μου δείχνει ότι είναι έτοιμος για κομματάκια. Σωστά καταλαβαίνω; Και τώρα; Τι ποσότητες θα τρώει; πχ. σήμερα έφαγε μισή μπανάνα, τον κρόκο μας, και μισή φέτα ψωμί του τοστ. Να είμαι ικανοποιημένη; (Μέχρι τώρα στα αλεσμένα του έβαζα τρία ολόκληρα φρούτα πχ. χυμό πορτοκάλι, μία μπανάνα και ένα αχλάδι). Το ίδιο μάλλον θέλει και το μεσημεριανό. Το κρέας αν το κόβω με το ψαλίδι της κουζίνας είμαστε οκ; Και πάλι θα μειώσει ποσότητες; Συν τοις άλλοις, αλλάξαμε και πρόγραμμα....7.30 το πρωί εγερτήριο...δεν με λυπάται καθόλου....:D...11.30 πρωινός ύπνος...3 μεσημεριανό....4.30 μεσημεριανός ύπνος....6.30 απογευματινό....10.00 γάλα και ύπνος (Εννοείται ξυπνάει και μία το βράδυ ενδιάμεσα, έτσι για να φάει και να παίξει λίγο....)και η δόλια μάνα πηγαίνει κουτουλώντας... Τα μεγαλύτερα μπουμπούκια της παρέας έχουν το ίδιο πρόγραμμα; Διατηρώ μία ελπίδα ότι ίσως είναι δόντια...μην μου την γκρεμίσετε πλιζζζζ....

υγ. Χαλιά στρώσατε; θέλω να παραγγείλω για το δωμάτιο του μικρού αλλά δεν ξέρω τι. Κλείσαν και τα μαγαζιά, οπότε διακδικτυακά. Έχετε καμιά ιδέα;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ele@n είπε:

Καλημέρα μανούλες! Καλή εβδομάδα!!! Έρχομαι πρωι πρωί με τις απορίες μου. Ο βενιαμιν της παρέας, ο μικρός μου, τις τελευταίες μέρες μου κάνει περίεργα με το φαγητό, κυρίως με το φρούτο. Τρώει δύο τρεις κουταλιές και μετά το σφραγίζει. Αν βέβαια του δώσω λίγο κομματάκι με το χέρι μου ανοίγει το στομα να το φάει. Νομίζω ότι μου δείχνει ότι είναι έτοιμος για κομματάκια. Σωστά καταλαβαίνω; Και τώρα; Τι ποσότητες θα τρώει; πχ. σήμερα έφαγε μισή μπανάνα, τον κρόκο μας, και μισή φέτα ψωμί του τοστ. Να είμαι ικανοποιημένη; (Μέχρι τώρα στα αλεσμένα του έβαζα τρία ολόκληρα φρούτα πχ. χυμό πορτοκάλι, μία μπανάνα και ένα αχλάδι). Το ίδιο μάλλον θέλει και το μεσημεριανό. Το κρέας αν το κόβω με το ψαλίδι της κουζίνας είμαστε οκ; Και πάλι θα μειώσει ποσότητες; Συν τοις άλλοις, αλλάξαμε και πρόγραμμα....7.30 το πρωί εγερτήριο...δεν με λυπάται καθόλου....:D...11.30 πρωινός ύπνος...3 μεσημεριανό....4.30 μεσημεριανός ύπνος....6.30 απογευματινό....10.00 γάλα και ύπνος (Εννοείται ξυπνάει και μία το βράδυ ενδιάμεσα, έτσι για να φάει και να παίξει λίγο....)και η δόλια μάνα πηγαίνει κουτουλώντας... Τα μεγαλύτερα μπουμπούκια της παρέας έχουν το ίδιο πρόγραμμα; Διατηρώ μία ελπίδα ότι ίσως είναι δόντια...μην μου την γκρεμίσετε πλιζζζζ....π

υγ. Χαλιά στρώσατε; θέλω να παραγγείλω για το δωμάτιο του μικρού αλλά δεν ξέρω τι. Κλείσαν και τα μαγαζιά, οπότε διακδικτυακά. Έχετε καμιά ιδέα;

Καλώς το, το κορίτσι...

Νομίζω το έχω ξαναπεί, δεν είμαι κ πολύ σίγουρη... Εγώ του δίνω κομματάκια από εφτά μηνών κάπου εκεί. Τα κόβω κ εγώ με ψαλίδι.  Σιγουρα δεν τρώει την ίδια ποσότητα αλλά και εγω αν το καλοσκεφτω δύσκολα θα φάω τρία φρούτα σε κομμάτια. Ενώ σε φυσικό χυμό θα θέλω και δεύτερο. Έτσι κ αλλιώς πρέπει σιγά σιγά να κάνεις την μετάβαση οπότε αφού τον βλέπεις έτοιμο μπορείς να ξεκινήσεις να του δινεις κομματάκια. Και εμάς ο μικρός περνάει φάσεις με το φαγητό. Είναι με τα φεγγάρια του. Υπάρχουν φορές που τρομάζουμε με την ποσότητα που τρώει κ άλλες που ούτε καν το αγγίζει. Εμένα το πρωί θα φάει κάτι περισσότερο από μισό αυγό. Δεκατιανο ένα φρούτο καμία φορά μπορεί 1.5 φρούτο. Μεσημεριανό σε gr δεν έχω ιδέα πόσο τρώει. Τρώει μέσο όρο 10-15 κουταλακια από το φαγητό του. Απογευματινό προχθές έφαγε ένα κεσεδάκι γιαούρτι 140 γρ ενώ χθες 5 κουταλιές με το ζόρι. 

Με τον ύπνο είσαι πολύ τυχερη...φτου φτου μην στον ματιασω. Εμείς, έχουμε χοντρό θέμα. Ξυπνάει 6 η ώρα. Και κοιμάται μόνο δύο μισαωρα μέσα στην μέρα. Το βράδυ δεν το συζητώ, κάνω απαίσιο ύπνο. Αναγκάστηκα να κάνουμε συγκοιμηση για να κοιμηθουμε κάπως καλύτερα. Ναι μεν οι αφυπνίσεις είναι λιγότερες ( λιγότερες από πριν αλλά και πάλι πολλές θεωρώ ) κ δεν χρειάζεται να σηκώνω το βαρίδι αλλά δεν βολευομαι με τίποτα... 

Το πρόγραμμα σας εν ολίγοις μου φαίνεται πολύ καλό. Θα νιώθεις ότι υπάρχουν σίγουρα πιο " ιδανικά " προγράμματα αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα οπότε μην το λες ούτε του παπά. Υπομονή μάνα! Τι άλλο να κάνουμε? 

Χαλιά έχω στρώσει εδώ και καιρό γιατί έχω μάρμαρο και γλιστράει απίστευτα, φοβόμουν λοιπόν έτσι όπως μπουσουλαει μην φύγει κανένα γόνατο προς τα πίσω κ χτυπήσει με την Κεφαλα. Στο δωμάτιο του δεν έχω βάλει ακόμα αλλά περνάμε ελάχιστο χρόνο εκεί οπότε δεν μπορώ να πω ότι μας είναι αναγκαίο στην δεδομένη στιγμή.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγάλει δοντάκια τα μωράκια σας και τους τα δίνετε σε κομματάκια???εμείς 10 μηνων και δεν έχουμε ούτε ένα....σκέφτηκα να της δώσω μπισκοτάκι Μιράντα αλλα φοβάμαι ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, First_love είπε:

Έχουν βγάλει δοντάκια τα μωράκια σας και τους τα δίνετε σε κομματάκια???εμείς 10 μηνων και δεν έχουμε ούτε ένα....σκέφτηκα να της δώσω μπισκοτάκι Μιράντα αλλα φοβάμαι ακόμα...

Η δικιά μου έχει βγάλει τα 2 κάτω αλλά της τα πατάω με το πιρούνι όχι εντελώς κρέμα ούτε εντελώς κομμάτι. Τα κορίτσια ίσως αναφέρονται στην μέθοδο blw που δίνεις σε κομμάτια το φαγητό στο μωρό και τρώει μόνο του.

Σήμερα γύρισα τα μαλλιά μου στο φυσικό μου χρώμα και με βλέπει η μεγαλύτερη κόρη μου και μου λέει αυτολεξεί ''Μαμά τι ωραία που είσαι φαίνεσαι πιο νέα έτσι'' δεν μπορώ να περιγράψω πως ένιωσα. Σαν χθες ήταν νινάκι ρε γμτ. Είμαι η τόσο τυχερή ειλικρινά. Συγγνώμη που μοιράζομαι κάτι off-topic :wub:

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Καλώς το, το κορίτσι...

Νομίζω το έχω ξαναπεί, δεν είμαι κ πολύ σίγουρη... Εγώ του δίνω κομματάκια από εφτά μηνών κάπου εκεί. Τα κόβω κ εγώ με ψαλίδι.  Σιγουρα δεν τρώει την ίδια ποσότητα αλλά και εγω αν το καλοσκεφτω δύσκολα θα φάω τρία φρούτα σε κομμάτια. Ενώ σε φυσικό χυμό θα θέλω και δεύτερο. Έτσι κ αλλιώς πρέπει σιγά σιγά να κάνεις την μετάβαση οπότε αφού τον βλέπεις έτοιμο μπορείς να ξεκινήσεις να του δινεις κομματάκια. Και εμάς ο μικρός περνάει φάσεις με το φαγητό. Είναι με τα φεγγάρια του. Υπάρχουν φορές που τρομάζουμε με την ποσότητα που τρώει κ άλλες που ούτε καν το αγγίζει. Εμένα το πρωί θα φάει κάτι περισσότερο από μισό αυγό. Δεκατιανο ένα φρούτο καμία φορά μπορεί 1.5 φρούτο. Μεσημεριανό σε gr δεν έχω ιδέα πόσο τρώει. Τρώει μέσο όρο 10-15 κουταλακια από το φαγητό του. Απογευματινό προχθές έφαγε ένα κεσεδάκι γιαούρτι 140 γρ ενώ χθες 5 κουταλιές με το ζόρι. 

Με τον ύπνο είσαι πολύ τυχερη...φτου φτου μην στον ματιασω. Εμείς, έχουμε χοντρό θέμα. Ξυπνάει 6 η ώρα. Και κοιμάται μόνο δύο μισαωρα μέσα στην μέρα. Το βράδυ δεν το συζητώ, κάνω απαίσιο ύπνο. Αναγκάστηκα να κάνουμε συγκοιμηση για να κοιμηθουμε κάπως καλύτερα. Ναι μεν οι αφυπνίσεις είναι λιγότερες ( λιγότερες από πριν αλλά και πάλι πολλές θεωρώ ) κ δεν χρειάζεται να σηκώνω το βαρίδι αλλά δεν βολευομαι με τίποτα... 

Το πρόγραμμα σας εν ολίγοις μου φαίνεται πολύ καλό. Θα νιώθεις ότι υπάρχουν σίγουρα πιο " ιδανικά " προγράμματα αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα οπότε μην το λες ούτε του παπά. Υπομονή μάνα! Τι άλλο να κάνουμε? 

Χαλιά έχω στρώσει εδώ και καιρό γιατί έχω μάρμαρο και γλιστράει απίστευτα, φοβόμουν λοιπόν έτσι όπως μπουσουλαει μην φύγει κανένα γόνατο προς τα πίσω κ χτυπήσει με την Κεφαλα. Στο δωμάτιο του δεν έχω βάλει ακόμα αλλά περνάμε ελάχιστο χρόνο εκεί οπότε δεν μπορώ να πω ότι μας είναι αναγκαίο στην δεδομένη στιγμή.

Τέλεια!!! Πω πω ευτυχώς που τα μοιραζόμαστε γιατί θα με έτρωγαν τα ερωτηματικά μου!!! Οπότε συνεχίζω όπως μου δείχνει...

 

3 ώρες πρίν, First_love είπε:

Έχουν βγάλει δοντάκια τα μωράκια σας και τους τα δίνετε σε κομματάκια???εμείς 10 μηνων και δεν έχουμε ούτε ένα....σκέφτηκα να της δώσω μπισκοτάκι Μιράντα αλλα φοβάμαι ακόμα...

Δεν έχει δοντακια. Το κόβει με τα ούλα. Δίνω μικρά κομματάκια μπροστά του, όταν είναι στεγνό το φαγητό και τα πιάνει μόνος του.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...