Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Κοριτσάρα είσαι εγκυούλα τελικά; 

Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω εύχομαι σε όλες μας υγεία και πολλά ζουζουνίσματα με τα παιδάκια μας!!!!!!! Νομίζω η καραντίνα μας έβαλε μυαλό με την καλή έννοια. Καλές περπατόπιτες στα μωρά που έφυγαν μόνα τους πλέον!!!!!!!!!

Θυμάμαι τα δικά μου τέτοιες μέρες πέρσι με την κοιλιά στον Θεό και τώρα έγινε παιδουλάκι κανονικό. Τι τούρτα θα τους φτιάξετε για τα 1α τους γενέθλια έχετε σκεφτεί; 

Γεια σου κορίτσι μου!! Σήμερα ήταν η μέρα που περιμένω περίοδο έκανα το πρωί τεστ και βγήκε μια πολύ άχνη δεύτερη γραμμή.. δεν ξέρω τι να υποθέσω απλά περιμένω να δω τι θα συμβεί από δω κι στο εξής και άμα δεν αδιαθετησω θα επαναλάβω τεστ την Παρασκευή ! Πάντως έχω κάποιες ανακατωσουρες κ πόνους περιόδου !

εγω για πρώτη τούρτα είδα μια πολύ ωραία με αρκουδάκια συννεφάκια  και πάνω πάνω έχει ένα μωράκι ! Μάλλον κάτι τέτοιο θα της κάνω! Θύμισε μου ποτε έχετε τα πρώτα σας γενέθλια ;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!! Σήμερα ήταν η μέρα που περιμένω περίοδο έκανα το πρωί τεστ και βγήκε μια πολύ άχνη δεύτερη γραμμή.. δεν ξέρω τι να υποθέσω απλά περιμένω να δω τι θα συμβεί από δω κι στο εξής και άμα δεν αδιαθετησω θα επαναλάβω τεστ την Παρασκευή ! Πάντως έχω κάποιες ανακατωσουρες κ πόνους περιόδου !

εγω για πρώτη τούρτα είδα μια πολύ ωραία με αρκουδάκια συννεφάκια  και πάνω πάνω έχει ένα μωράκι ! Μάλλον κάτι τέτοιο θα της κάνω! Θύμισε μου ποτε έχετε τα πρώτα σας γενέθλια ;

Κορίτσι είσαι έγκυος!!!!!!!Να και η πρώτη της σεζόν νο2!!!!Μπράβο, μπράβο!!!! Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!!!!

Για τούρτα σκέφτομαι τον Μίκυ!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Κοριτσάρα είσαι εγκυούλα τελικά; 

Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω εύχομαι σε όλες μας υγεία και πολλά ζουζουνίσματα με τα παιδάκια μας!!!!!!! Νομίζω η καραντίνα μας έβαλε μυαλό με την καλή έννοια. Καλές περπατόπιτες στα μωρά που έφυγαν μόνα τους πλέον!!!!!!!!!

Θυμάμαι τα δικά μου τέτοιες μέρες πέρσι με την κοιλιά στον Θεό και τώρα έγινε παιδουλάκι κανονικό. Τι τούρτα θα τους φτιάξετε για τα 1α τους γενέθλια έχετε σκεφτεί; 

Εγώ έφτιαξα μια μηλόπιτα και την βάφτισα περπατοπιτα! Γερά να 'ναι να περπατήσουν όλον τον κόσμο! Αχ πείτε ιδέες για τα πρώτα τους γενέθλια! Αν και μόνοι μας θα τα πέρασουμε,θα ήθελα να έχουμε ένα θέμα! Ίσως κάτι με ζωάκια σκεφτόμουν..


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κορίτσι είσαι έγκυος!!!!!!!Να και η πρώτη της σεζόν νο2!!!!Μπράβο, μπράβο!!!! Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι!!!!

Για τούρτα σκέφτομαι τον Μίκυ!!!

Λες ;;;;; Ευχαριστώ πολύ ! Δεν ξέρω η πολύ άχνη γραμμή με προβλημάτισε λίγο στην πρώτη εγκυμοσύνη είχε φανεί καθαρά αλλά έκανα το τεστ μετά από αρκετές μέρες καθυστέρησης ! Θα περιμένω για να το επιβεβαιώσω σε 2-3 μέρες άμα δεν εμφανιστεί περίοδος ίσως δείξει καλύτερα !!

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Λες ;;;;; Ευχαριστώ πολύ ! Δεν ξέρω η πολύ άχνη γραμμή με προβλημάτισε λίγο στην πρώτη εγκυμοσύνη είχε φανεί καθαρά αλλά έκανα το τεστ μετά από αρκετές μέρες καθυστέρησης ! Θα περιμένω για να το επιβεβαιώσω σε 2-3 μέρες άμα δεν εμφανιστεί περίοδος ίσως δείξει καλύτερα !!

Καλέ ναι!!! Θα το επιβεβαιώσεις σύντομα!!!!

Καλέ τι είναι η περπατοπιτα;;;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλέ ναι!!! Θα το επιβεβαιώσεις σύντομα!!!!

Καλέ τι είναι η περπατοπιτα;;;

Είναι έθιμο κανεις ένα γλυκό ότι θέλεις ( συνήθως κάνουν κέικ η τούρτες από όσο ξέρω) και μπορείς να το στολισεις με πατουσακια (ζαχαροπαστα) και λέγεται περπατόπιτα.. το κανεις όταν το μωράκι σου κάνει τα πρώτα του βήματα και το κερνάς για να είναι σταθερά τα βήματα του στην ζωή του..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2020 at 8:19 ΜΜ, Agapakiii είπε:

Λες ;;;;; Ευχαριστώ πολύ ! Δεν ξέρω η πολύ άχνη γραμμή με προβλημάτισε λίγο στην πρώτη εγκυμοσύνη είχε φανεί καθαρά αλλά έκανα το τεστ μετά από αρκετές μέρες καθυστέρησης ! Θα περιμένω για να το επιβεβαιώσω σε 2-3 μέρες άμα δεν εμφανιστεί περίοδος ίσως δείξει καλύτερα !!

Καλε φυσικα και εισαι. Τι αχνη και βλακειες απο τη στιγμη που φαινεται εισαι εγκυος. Θα τρελαθω. Κανε ενα ακομη αυριο και μετα παρε τηλ το γιατρο. Με το καλο ευχομαι. Εμενα μου ηρθε μια φορα τον προηγουμενο μηνα μετα απο 9 μηνες και τωρα ειναι αφαντη. Εχω 12 μερες καθυστερηση. Δεν κανω τεστ γιατι δε θελω καν να το σκεφτω για τριτο. Ελπιζω να μου ερθει να ηρεμησω

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλε φυσικα και εισαι. Τι αχνη και βλακειες απο τη στιγμη που φαινεται εισαι εγκυος. Θα τρελαθω. Κανε ενα ακομη αυριο και μετα παρε τηλ το γιατρο. Με το καλο ευχομαι. Εμενα μου ηρθε μια φορα τον προηγουμενο μηνα μετα απο 9 μηνες και τωρα ειναι αφαντη. Εχω 12 μερες καθυστερηση. Δεν κανω τεστ γιατι δε θελω καν να το σκεφτω για τριτο. Ελπιζω να μου ερθει να ηρεμησω

Ευχαριστώ πολύ! Η αλήθεια είναι ότι έχω κάνει 3(!) τεστ το τελευταίο σήμερα το πρωί που είναι η πρώτη επίσημη μέρα καθυστέρησης κ βγήκα και τα 3 με αχνη γραμμή.. πολύ αχνή! Ειπα να κάνω ένα ακόμα που έχω το Σάββατο το πρωί αν μέχρι τότε δεν αδιαθετησω φυσικά και θα πάρω επιτόπου τον γιατρό μου!! 

αφου αδιαθέτησες μετά από τόσο καιρό ίσως ακόμα δεν έχει σταθεροποιηθεί 100% ο κυκλος σου! Μην αγχώνεσαι αν και η αλήθεια είναι πως έχω ακούσει πως μετά από εγκυμοσύνη μένεις πολύ εύκολα όμως άμα προσεχετε δεν υπάρχει λόγος άγχους !

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerina04 είπε:

Καλε φυσικα και εισαι. Τι αχνη και βλακειες απο τη στιγμη που φαινεται εισαι εγκυος. Θα τρελαθω. Κανε ενα ακομη αυριο και μετα παρε τηλ το γιατρο. Με το καλο ευχομαι. Εμενα μου ηρθε μια φορα τον προηγουμενο μηνα μετα απο 9 μηνες και τωρα ειναι αφαντη. Εχω 12 μερες καθυστερηση. Δεν κανω τεστ γιατι δε θελω καν να το σκεφτω για τριτο. Ελπιζω να μου ερθει να ηρεμησω

Βρέχει μπεμπακια λες; Άντε κόριτσια κάντε την αρχή να ακολουθήσω κι εγώ!!! Από τον επόμενο μήνα... αυτός μας τελείωσε άδοξα...

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Βρέχει μπεμπακια λες; Άντε κόριτσια κάντε την αρχή να ακολουθήσω κι εγώ!!! Από τον επόμενο μήνα... αυτός μας τελείωσε άδοξα...

Μακάρι να έγινε η αρχή!! Ακόμα άφαντη η περίοδος ! Και έχω κ στομαχόπονο που είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη ως σύμπτωμα ! Σάββατο θα ξέρω σίγουρα ! Με το καλό κ σε σένα!!

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε όλες!! Επίσημα και εγώ πάλι έγκυος, μόλις πηρα τα αποτελέσματα της χοριακής και ο μικρός μου χρονιζει τον επόμενο μήνα... Είμαι λίγο πελαγωμενη, αν κ προσπαθω να σκεφτώ θετικα, ουτως η αλλως ουτε τώρα κοιμόμαστε οπότε..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Καλησπερα σε όλες!! Επίσημα και εγώ πάλι έγκυος, μόλις πηρα τα αποτελέσματα της χοριακής και ο μικρός μου χρονιζει τον επόμενο μήνα... Είμαι λίγο πελαγωμενη, αν κ προσπαθω να σκεφτώ θετικα, ουτως η αλλως ουτε τώρα κοιμόμαστε οπότε..

Συγχαρητήρια !!Με το καλό εύχομαι όλα να κυλήσουν τέλεια !! Και εμένα η μικρή  μου χρονίζει σε έναν μήνα ακριβώς !! Μην απελπίζεσαι το δεύτερο μπορεί να κοιμάται και μέχρι τότε ίσως έχει στρώσει κ ο ύπνος του «μεγάλου»..

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mommy2be είπε:

Καλησπερα σε όλες!! Επίσημα και εγώ πάλι έγκυος, μόλις πηρα τα αποτελέσματα της χοριακής και ο μικρός μου χρονιζει τον επόμενο μήνα... Είμαι λίγο πελαγωμενη, αν κ προσπαθω να σκεφτώ θετικα, ουτως η αλλως ουτε τώρα κοιμόμαστε οπότε..

Συγχαρητήρια!!!!! Να και το δεύτερο της παρέας!!!! Όλα να πάνε καλά μέχρι τό τέλος!!!!

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2020 at 11:38 ΜΜ, Mommy2be είπε:

Καλησπερα σε όλες!! Επίσημα και εγώ πάλι έγκυος, μόλις πηρα τα αποτελέσματα της χοριακής και ο μικρός μου χρονιζει τον επόμενο μήνα... Είμαι λίγο πελαγωμενη, αν κ προσπαθω να σκεφτώ θετικα, ουτως η αλλως ουτε τώρα κοιμόμαστε οπότε..

Συγχαρητήρια κοπέλα μου με το καλό. Ειναι δύσκολα με δύο μωρά το ομολογώ αλλά θα μεγαλώσουν μαζί και θα ξεμπερδευεις μετά. Υπομονή και όλα να σου πάνε καλά. Άντε και με ένα κοριτσάκι τώρα να δεις πως είναι και το άλλο φύλο. 

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...