Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Giota1983 είπε:

Από όλα τα φαγητά τρώει , λαδερα , κρέας , ψάρι. Χαλαρή είμαι μια χαρα. Μα είπα περιμένω λίγο να δω αν θα φάει και αν δεν θέλει εκείνη τη στιγμή της δίνω λίγο αργότερα. Δεν είναι ότι δεν πεινούσε, όταν της έδινα ψωμί το ήθελε το φαι δεν ήθελε αν και άνοιγε το στόμα. Γενικά τρώει εύκολα όταν της αρέσει κάτι , απλά τελευταία αλλάζουν οι γεύσεις και προτιμήσεις της και από εκει που έτρωγε ένα φαι άνετα δυσκολεύομαι να της τω δώσω τωρα. Δεν με ενοχλεί αν δεν φάει μια φορά το φαι της, απλά θα κάτσω να προσπαθήσω για λίγο και μετά δεν της δίνω. Είμαι χαλαρή στο θέμα φαγητό αρκεί να φάει κάτι να μη μείνει νηστική. 

Και η δική μου έτσι είναι . μέχρι να βάλω τις πρώτες μπουκιες  γυρνά αριστερά δεξιά το κεφάλι και δεν θέλει. Μετά όλα οκ και το τρώει σχεδόν όλο. Προσπαθώ να της δώσω νέες τροφές με όποιο μπορώ αλλά κάποια φαγητά απλά δεν της αρέσουν.  Δεν θα την βάλω με το ζόρι να φάει κάτι που δεν της αρέσει τι μου φταίει. 

Τώρα για απόγευμα έφαγε 2 πιάτα μακαρόνια . Με τις ορέξεις της είναι ... 

Έτσι κοπέλα μου έχουν αυτά τις ορέξεις όπως επίσης κάποιες φορές κ ζόρια.. παρατηρώ τώρα που βγάζουμε κ αλλα δόντια πως μειώνεται κάπως η όρεξη της αλλά φυσικά κ εγώ προσπαθώ όσο περνάει από το χέρι μου κ μετά την αφήνω.. να φάει έστω λίγο και να μην μου μείνει νηστική! Εμείς ακόμα δεν ξεκινήσαμε φαγητό δικό μας λογικά σιγά σιγά θα της ξεκινήσω.. τρώει ακόμα κρέας κοτόπουλο κ ψάρι.. με διαφορα μέσα.. μεθαύριο θα της δοκιμάσω γιουβαρλάκια.. κ σιγά σιγά θα προσπαθήσω να τρώει ότι τρώμε.. να δούμε τι θα δούμε!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα και βοήθεια ... ο μικρός μου σε μια εβδομάδα γίνεται ενός έτους και ακόμα κοιμάται δίπλα μας στην κούνια του ! Σκέφτομαι πως ήρθε η ώρα να πάει στο δωμάτιο του στο οποίο παίζει μέσα στην μέρα , αλλάζουμε εκεί ρούχα και πάνες και ντυνόμαστε μετά το μπάνιο ! Γενικά δεν έχουμε θέματα ύπνου αν και μερικές φορές μέσα στην νύχτα μπορεί να κλάψει στον ύπνο και ηρεμεί κατευθείαν με την πιπίλα ! Μου φαίνεται όμως βουνό γιατί πλέον αντιλαμβάνεται πολλά , μάλλον καθυστέρησα αρκετά ! Πείτε καμία εμπειρία ή ιδέα ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katespn είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και βοήθεια ... ο μικρός μου σε μια εβδομάδα γίνεται ενός έτους και ακόμα κοιμάται δίπλα μας στην κούνια του ! Σκέφτομαι πως ήρθε η ώρα να πάει στο δωμάτιο του στο οποίο παίζει μέσα στην μέρα , αλλάζουμε εκεί ρούχα και πάνες και ντυνόμαστε μετά το μπάνιο ! Γενικά δεν έχουμε θέματα ύπνου αν και μερικές φορές μέσα στην νύχτα μπορεί να κλάψει στον ύπνο και ηρεμεί κατευθείαν με την πιπίλα ! Μου φαίνεται όμως βουνό γιατί πλέον αντιλαμβάνεται πολλά , μάλλον καθυστέρησα αρκετά ! Πείτε καμία εμπειρία ή ιδέα ! 

Καλησπέρα !! Αρχικά ποια είναι η ρουτίνα του ύπνου σας ; Θηλάζετε η όχι;Με ποιον τρόπο κοιμάται; Εμένα κοιμάται από ημερών στο δωμάτιο της αλλά ακόμα κ μέχρι σήμερα την ταΐζει ο μπαμπάς της στην κρεβατοκάμαρα όπου την παίρνει ο ύπνος κατά το τάισμα κ την μεταφέρουμε στο κρεβάτι της.. μεσημέρια που κοιμάται πάλι στο κρεβάτι μας την ξαπλώνω κοιμάται εκεί κ μετά την πάω στο δικό της.. αν τύχει κ ξυπνήσει στον ύπνο της για γάλα είτε της το δίνω κ την παίρνει ο ύπνος είτε πάλι την ξαπλώνω στο κρεβάτι μας, την παίρνει ο ύπνος εκεί κ την μεταφέρω! Άμα κοιμάται στην αγκαλιά σας η με συγκεκριμένο τρόπο , μπορείτε αρχικά να τον μεταφέρετε κ εσείς όταν αποκοιμηθεί! Εφόσον ξέρει το περιβάλλον κ του είναι γνώριμο πιστεύω πως και να ξυπνήσει δε θα τρομάξει!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Katespn είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και βοήθεια ... ο μικρός μου σε μια εβδομάδα γίνεται ενός έτους και ακόμα κοιμάται δίπλα μας στην κούνια του ! Σκέφτομαι πως ήρθε η ώρα να πάει στο δωμάτιο του στο οποίο παίζει μέσα στην μέρα , αλλάζουμε εκεί ρούχα και πάνες και ντυνόμαστε μετά το μπάνιο ! Γενικά δεν έχουμε θέματα ύπνου αν και μερικές φορές μέσα στην νύχτα μπορεί να κλάψει στον ύπνο και ηρεμεί κατευθείαν με την πιπίλα ! Μου φαίνεται όμως βουνό γιατί πλέον αντιλαμβάνεται πολλά , μάλλον καθυστέρησα αρκετά ! Πείτε καμία εμπειρία ή ιδέα ! 

Όταν τον πήγα στο δικό του δωμάτιο για μία εβδομάδα κοιμόμουν στο ίδιο δωμάτιο σε καναπέ. Τα μεσημέρια κοιμόταν μόνος του εκεί. Και το βράδυ μόλις τον άκουγα πήγαινα για να καταλάβει ότι μόλις ξυπνήσει θα με δει. Μια χαρά το πήρε. Απλά εσένα θα σε φάνε λίγο τα δρομολόγια...:P

18 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Από όλα τα φαγητά τρώει , λαδερα , κρέας , ψάρι. Χαλαρή είμαι μια χαρα. Μα είπα περιμένω λίγο να δω αν θα φάει και αν δεν θέλει εκείνη τη στιγμή της δίνω λίγο αργότερα. Δεν είναι ότι δεν πεινούσε, όταν της έδινα ψωμί το ήθελε το φαι δεν ήθελε αν και άνοιγε το στόμα. Γενικά τρώει εύκολα όταν της αρέσει κάτι , απλά τελευταία αλλάζουν οι γεύσεις και προτιμήσεις της και από εκει που έτρωγε ένα φαι άνετα δυσκολεύομαι να της τω δώσω τωρα. Δεν με ενοχλεί αν δεν φάει μια φορά το φαι της, απλά θα κάτσω να προσπαθήσω για λίγο και μετά δεν της δίνω. Είμαι χαλαρή στο θέμα φαγητό αρκεί να φάει κάτι να μη μείνει νηστική. 

Και η δική μου έτσι είναι . μέχρι να βάλω τις πρώτες μπουκιες  γυρνά αριστερά δεξιά το κεφάλι και δεν θέλει. Μετά όλα οκ και το τρώει σχεδόν όλο. Προσπαθώ να της δώσω νέες τροφές με όποιο μπορώ αλλά κάποια φαγητά απλά δεν της αρέσουν.  Δεν θα την βάλω με το ζόρι να φάει κάτι που δεν της αρέσει τι μου φταίει. 

Τώρα για απόγευμα έφαγε 2 πιάτα μακαρόνια . Με τις ορέξεις της είναι ... 

Ούτε εγώ τον ζορίζω. Είναι με τις μέρες του. Άλλες φορές κάνουμε μισή ώρα να φάμε το μισό, σήμερα τον σταμάτησα εγώ γιατί μόνο που σκεφτόμουν πόσο έφαγε λέω πάει θα κάνει εμετό. Εγώ απλά φροντίζω να είναι πάνω από 3 ώρες θεονήστικός. Ακόμα και η ώρα του φαγητού να μην είναι θα του δώσω ένα φρούτο και αν δεν φάει το μεσημαερινό όλο θα του το δώσω το απόγευμα ή πιο βραδάκι...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα !! Αρχικά ποια είναι η ρουτίνα του ύπνου σας ; Θηλάζετε η όχι;Με ποιον τρόπο κοιμάται; Εμένα κοιμάται από ημερών στο δωμάτιο της αλλά ακόμα κ μέχρι σήμερα την ταΐζει ο μπαμπάς της στην κρεβατοκάμαρα όπου την παίρνει ο ύπνος κατά το τάισμα κ την μεταφέρουμε στο κρεβάτι της.. μεσημέρια που κοιμάται πάλι στο κρεβάτι μας την ξαπλώνω κοιμάται εκεί κ μετά την πάω στο δικό της.. αν τύχει κ ξυπνήσει στον ύπνο της για γάλα είτε της το δίνω κ την παίρνει ο ύπνος είτε πάλι την ξαπλώνω στο κρεβάτι μας, την παίρνει ο ύπνος εκεί κ την μεταφέρω! Άμα κοιμάται στην αγκαλιά σας η με συγκεκριμένο τρόπο , μπορείτε αρχικά να τον μεταφέρετε κ εσείς όταν αποκοιμηθεί! Εφόσον ξέρει το περιβάλλον κ του είναι γνώριμο πιστεύω πως και να ξυπνήσει δε θα τρομάξει!

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση , όχι δεν θηλάζει , το βράδυ τον αφήνω στην κούνια του ξύπνιο κάθομαι δίπλα του μέχρι να τον πάρει ο ύπνος και συνήθως δεν αργεί ! Την μέρα ξαπλώνουνε μαζί ´η τον κουνάω γιατί είναι πιο δύσκολος στον μεσημεριανό υπνάκο εκτός εν νυστάζει πολύ ! 

3 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Όταν τον πήγα στο δικό του δωμάτιο για μία εβδομάδα κοιμόμουν στο ίδιο δωμάτιο σε καναπέ. Τα μεσημέρια κοιμόταν μόνος του εκεί. Και το βράδυ μόλις τον άκουγα πήγαινα για να καταλάβει ότι μόλις ξυπνήσει θα με δει. Μια χαρά το πήρε. Απλά εσένα θα σε φάνε λίγο τα δρομολόγια...:P

Ούτε εγώ τον ζορίζω. Είναι με τις μέρες του. Άλλες φορές κάνουμε μισή ώρα να φάμε το μισό, σήμερα τον σταμάτησα εγώ γιατί μόνο που σκεφτόμουν πόσο έφαγε λέω πάει θα κάνει εμετό. Εγώ απλά φροντίζω να είναι πάνω από 3 ώρες θεονήστικός. Ακόμα και η ώρα του φαγητού να μην είναι θα του δώσω ένα φρούτο και αν δεν φάει το μεσημαερινό όλο θα του το δώσω το απόγευμα ή πιο βραδάκι...

Κι εγώ κάπως έτσι το φαντάζομαι ευτυχώς έχω ακόμη τον καναπέ στο δωμάτιο του ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Katespn είπε:

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση , όχι δεν θηλάζει , το βράδυ τον αφήνω στην κούνια του ξύπνιο κάθομαι δίπλα του μέχρι να τον πάρει ο ύπνος και συνήθως δεν αργεί ! Την μέρα ξαπλώνουνε μαζί ´η τον κουνάω γιατί είναι πιο δύσκολος στον μεσημεριανό υπνάκο εκτός εν νυστάζει πολύ ! 

Κι εγώ κάπως έτσι το φαντάζομαι ευτυχώς έχω ακόμη τον καναπέ στο δωμάτιο του ! 

Τότε πιστεύω θα συνηθίσει σίγουρα το μωράκι σου γιατί στην ουσία θα κοιμάται πάλι στην κούνια του απλά σε άλλο χώρο! Ας είσαι αρχικά δίπλα του μέχρι να αποκοιμηθεί κ βλέπεις πως πάει!! Καλή αρχή κ καλή επιτυχία !!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Τότε πιστεύω θα συνηθίσει σίγουρα το μωράκι σου γιατί στην ουσία θα κοιμάται πάλι στην κούνια του απλά σε άλλο χώρο! Ας είσαι αρχικά δίπλα του μέχρι να αποκοιμηθεί κ βλέπεις πως πάει!! Καλή αρχή κ καλή επιτυχία !!

Ευχαριστώ πολύ !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Τα μωράκια σας τους δίνετε όλα τα λαχανικά; Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να της δώσω αρακα- φασολάκια γιατί είναι λίγο βαριά και φέρνουν δυσκοιλιότητα σε μερικούς. Επίσης σήμερα έβρασα μπρόκολο και ζήλεψε την ώρα που το έβγαζα . Της έδωσα ένα μικρό κομματάκι και προς έκπληξη μου το έφαγε! Έχετε δώσει τέτοια λαχανικά. Διάβασα πως πρέπει να τα δίνουμε με προσοχή γιατί φέρνει δυσπεψία ή αέρια αλλά έχει πολλά θρεπτικά στοιχεία. Φασόλια ,φακές , ρεβύθια της δίνω αν και για φακές δεν τρελαίνεται . Σκέφτομαι με το φαι της να της βάλω σε ένα πιάτο λίγο μπρόκολο με λίγο λεμονι και λάδι σαν κανονική σαλάτα να το φάει. Πλέον τα κόβω κομματάκια και της τα δίνω γιατί δυσανασχετεί όταν της τα δίνω όλα αλεσμένα. 

Πείτε γνώμες από τα μωράκια σας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Τα μωράκια σας τους δίνετε όλα τα λαχανικά; Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να της δώσω αρακα- φασολάκια γιατί είναι λίγο βαριά και φέρνουν δυσκοιλιότητα σε μερικούς. Επίσης σήμερα έβρασα μπρόκολο και ζήλεψε την ώρα που το έβγαζα . Της έδωσα ένα μικρό κομματάκι και προς έκπληξη μου το έφαγε! Έχετε δώσει τέτοια λαχανικά. Διάβασα πως πρέπει να τα δίνουμε με προσοχή γιατί φέρνει δυσπεψία ή αέρια αλλά έχει πολλά θρεπτικά στοιχεία. Φασόλια ,φακές , ρεβύθια της δίνω αν και για φακές δεν τρελαίνεται . Σκέφτομαι με το φαι της να της βάλω σε ένα πιάτο λίγο μπρόκολο με λίγο λεμονι και λάδι σαν κανονική σαλάτα να το φάει. Πλέον τα κόβω κομματάκια και της τα δίνω γιατί δυσανασχετεί όταν της τα δίνω όλα αλεσμένα. 

Πείτε γνώμες από τα μωράκια σας. 

Όσπρια δεν έχω δώσει. Αλλά λαχανικά τα έχουμε δοκιμάσει σχεδόν όλα. Και μπάμια!!!! Αρακά τρελενεται και μελιτζάνα. Χθες έδωσα κουνουπίδι γιαχνί.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαναράκια γλυκά καλή χρονιά είπαμε;;;; Συγγνώμη αν σας είπα αλλά με 3 παιδιά έχασα την μνήμη μου καιρό τώρα :mrgreen: Δώστε σβουριχτά φιλιά στα παιδάκια σας τώρα που σας παίρνει :tongue: 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/1/2021 at 1:41 ΜΜ, Giota1983 είπε:

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Τα μωράκια σας τους δίνετε όλα τα λαχανικά; Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να της δώσω αρακα- φασολάκια γιατί είναι λίγο βαριά και φέρνουν δυσκοιλιότητα σε μερικούς. Επίσης σήμερα έβρασα μπρόκολο και ζήλεψε την ώρα που το έβγαζα . Της έδωσα ένα μικρό κομματάκι και προς έκπληξη μου το έφαγε! Έχετε δώσει τέτοια λαχανικά. Διάβασα πως πρέπει να τα δίνουμε με προσοχή γιατί φέρνει δυσπεψία ή αέρια αλλά έχει πολλά θρεπτικά στοιχεία. Φασόλια ,φακές , ρεβύθια της δίνω αν και για φακές δεν τρελαίνεται . Σκέφτομαι με το φαι της να της βάλω σε ένα πιάτο λίγο μπρόκολο με λίγο λεμονι και λάδι σαν κανονική σαλάτα να το φάει. Πλέον τα κόβω κομματάκια και της τα δίνω γιατί δυσανασχετεί όταν της τα δίνω όλα αλεσμένα. 

Πείτε γνώμες από τα μωράκια σας. 

Εγώ της τα βάζω στο φαγάκι της κ έχω δώσει σχεδόν όλα τα λαχανικά.. κ σπανάκι κ φασολάκια κ αρακά κ μελιτζάνα κ μπρόκολο κ παντζάρι κτλ.. φακές κ όσπρια ακόμα δεν έδωσα αλλά τώρα που κλείσαμε τον χρόνο θα δωσω( αύριο έχω παιδίατρο κ λογικά θα μ πει να δώσω τ πάντα από δω κ στο εξής )

On 16/1/2021 at 6:52 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Μαναράκια γλυκά καλή χρονιά είπαμε;;;; Συγγνώμη αν σας είπα αλλά με 3 παιδιά έχασα την μνήμη μου καιρό τώρα :mrgreen: Δώστε σβουριχτά φιλιά στα παιδάκια σας τώρα που σας παίρνει :tongue: 

Να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου κ να έχετε μια υπέροχη χρονια με υγεία κ πολλές όμορφες στιγμές ❤️

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα πάω που λέτε Ζάρα είχε τέτοια αναμονή τελικά δεν μπήκα ποτέ μέσα στο κατάστημα.... 

Καλησπερα. Εγω παλι ξετιναξα τα online zara. 5 φορες πηρα για τα μικρα και 1 για μενα. Ερχονται και λιγα λιγα και ο αντρας μου επαθε σοκ

  • Χαχα 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Καλησπερα. Εγω παλι ξετιναξα τα online zara. 5 φορες πηρα για τα μικρα και 1 για μενα. Ερχονται και λιγα λιγα και ο αντρας μου επαθε σοκ

Λοιπόν είναι το μόνο μαγαζί που δεν με βολεύει γαμώτο το online του...αλλά κάτι καλό βρήκες μου φαίνεται....

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2021 at 1:41 ΜΜ, Giota1983 είπε:

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Τα μωράκια σας τους δίνετε όλα τα λαχανικά; Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να της δώσω αρακα- φασολάκια γιατί είναι λίγο βαριά και φέρνουν δυσκοιλιότητα σε μερικούς. Επίσης σήμερα έβρασα μπρόκολο και ζήλεψε την ώρα που το έβγαζα . Της έδωσα ένα μικρό κομματάκι και προς έκπληξη μου το έφαγε! Έχετε δώσει τέτοια λαχανικά. Διάβασα πως πρέπει να τα δίνουμε με προσοχή γιατί φέρνει δυσπεψία ή αέρια αλλά έχει πολλά θρεπτικά στοιχεία. Φασόλια ,φακές , ρεβύθια της δίνω αν και για φακές δεν τρελαίνεται . Σκέφτομαι με το φαι της να της βάλω σε ένα πιάτο λίγο μπρόκολο με λίγο λεμονι και λάδι σαν κανονική σαλάτα να το φάει. Πλέον τα κόβω κομματάκια και της τα δίνω γιατί δυσανασχετεί όταν της τα δίνω όλα αλεσμένα. 

Πείτε γνώμες από τα μωράκια σας. 

Αλεσμενα έχω να της δώσω από 7-8 μηνων νομίζω..  Πιστευω οτι σου δειχνει μονη της οτι ειναι ετοιμη για κομματια γι αυτο κ δυσανασχετει.. Αρακά κ φασολάκια της έδινα κ αλεσμενα. Τωρα κανονικά με κοτοπουλακι ή μοσχαράκι..  Μπροκολο κ Κουνουπίδι επίσης.. Τα αγαπημενα της. Κοψτα μικρα μπαστουνακια βαλτα σε πιατακι κ άστα να τα παίρνει μόνη της με τα χεράκια της.. Εμένα πλέον μόνο τις σούπες θέλει να της ταΐσω, τα υπόλοιπα θέλει μόνη της..Ακόμα κ τα φασολάκια με το χέρι θέλει.. Προσπαθεί με το κουταλάκι της αλλά δεν τα καταφέρνει φυσικά ακόμη, νευριάζει κ τρώει με τα χέρια. Έχω δώσει νομίζω πλέον τα πάντα σε φαγητό δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που δεν έχει δοκιμάσει.. Το μόνο που συχενεται είναι η πατάτα σε ολες τις μορφες, μονο στη σουπα την τρωει που την τριβω, από τα φαγητά αν ειναι σε μικρουτσικα κομματακια την ξεχωρίζει κ τη φτύνει πολύ πλάκα έχει.. Επισης δεν τρελαίνεται πολύ για αυγό κ για το ρυζι οταν ειναι σκετο τυπου πιλαφι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...