Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Ακόμα μια ερωτησούλα κορίτσια όσες τους έχετε υπνόσακο με ποδαράκια στα πατουσάκια βάζετε κάλτσες;; 

Εγώ της φοράω καλτσουλες ( δεν έχω με ποδαράκια) αλλά και με ποδαράκια που θέλω να πάρω θα τις φοράμε μέχρι να μαλακώσει ο καιρός !  Σκέψου ότι και φορμάκι ολόσωμο που της φοράω από μέσα φοράμε λεπτές καλτσουλες για να είναι ζεστά τα ποδαράκια ότι και να γίνει!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Ακόμα μια ερωτησούλα κορίτσια όσες τους έχετε υπνόσακο με ποδαράκια στα πατουσάκια βάζετε κάλτσες;; 

@boukitsa123 Εγώ δεν του βάζω κάλτσες γιατί ευτυχώς δεν βγάζει αυτές του υπνόσακου. Γενικά όμως το σπιτι είναι ζεστό αν εξαιρέσεις λίγο αυτές τις μέρες που είναι σπάνιες ...! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2021 at 4:15 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι κάνεις διαδικτυακά κανονικά εσύ;; Εμάς σήμερα τα παιδιά δεν έκαναν τηλεκπαίδευση έγινε ένας χαμούλης λόγω καιρού. 

@katerina04 στην κόρη σου τι υπνόσακο της είχες πάρει;; και τώρα στον μικρό τι του έχεις;;; 

Κορίτσια υπνόσακος fleece είναι το ίδιο ζεστός με τους άλλους;;; Συγγνώμη αν σας ζαλίζω αλλά δεν θέλω να κάνω καμία αγορά πατάτα γτ είναι και τσιμπημένοι. 

Αχ καιρο εχουμε να τα πουμε ρε κοριτσι.Τα μαθηματα ολα διαδικτυακα και τρεχω και δε φτανω ολη μερα. Δεν χρησιμοποιω  υπνοσακο καθολου. Ειναι πολυ ζεστο το σπιτι μας ευτυχως. Τι κανουν τα μικρουλια?

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Περπάτησε η δικιά μου κοριτσάρες και σήμερα θα βάλω μπρος την περπατόπιτα της!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό όλα !!! Τι χαρά μας δίνουν με τα κατορθώματα τους ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Μπράβο στα κατορθώματά τους!!! Ο μικρός ακόμα δεν περπάτησε, αλλά όλη μέρα του κάνω το ακουμπιστήρι και γυρνάμε όοοοοοοολο το σπίτι...το τι χιλιόμετρα έχουμε κόψει.... Αιματολογικές μας έχει γράψει και εμάς, αλλά ένεκα καιρού το αφήσαμε....άσε που θα τον πάει  μπαμπάς του γιατί με την αιμοληψία ούτε τη δική μου δεν τα πάω καλά! Τα ζόρικα εμβόλια δεν τα έχουμε κάνει ακόμα....ωχ τι μας περιμένει! @katerina04 έλα πες μία από αυτές τις απίθανες περιγραφές που κάνεις!!!Μου έχουν λείψει...

κορίτσια έχετε χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης;;;;;εγώ όχι ακόμα....τα νεύρα μου.....

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Μπράβο στα κατορθώματά τους!!! Ο μικρός ακόμα δεν περπάτησε, αλλά όλη μέρα του κάνω το ακουμπιστήρι και γυρνάμε όοοοοοοολο το σπίτι...το τι χιλιόμετρα έχουμε κόψει.... Αιματολογικές μας έχει γράψει και εμάς, αλλά ένεκα καιρού το αφήσαμε....άσε που θα τον πάει  μπαμπάς του γιατί με την αιμοληψία ούτε τη δική μου δεν τα πάω καλά! Τα ζόρικα εμβόλια δεν τα έχουμε κάνει ακόμα....ωχ τι μας περιμένει! @katerina04 έλα πες μία από αυτές τις απίθανες περιγραφές που κάνεις!!!Μου έχουν λείψει...

κορίτσια έχετε χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης;;;;;εγώ όχι ακόμα....τα νεύρα μου.....

Τώρα που λες για κιλά αυτές τις μέρες παίζει να έχω φάει ότι σκατολοιδι βρω μπροστά μου... :rolleyes: Δυστυχώς τα κιλά για να χαθούν θέλουν συνέχεια προσοχή :-(

  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, μα τι θεμα πιασατε, κιλα! Ουτε εγω τα εχω χασει ακομα, μου εχουν μεινει τα μισα. Εν τω μεταξυ απ οταν αποθηλασα ξεκινησα διαιτα και 2 βδομαδες εχω χασει 200γρ. Λετε να ευθυνεται απο αποθηλασμος που κολλησε η ζυγαρια; λογω ορμονων ας πουμε ! 

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ο μεταβολισμός έχει να κάνει με ορμόνες και κυρίως του θυρεοειδή. Εγώ δεν έχω ακόμα αποθηλάσει αλλά αυτή η καταραμένη δεν κατεβαίνει ούτε γραμμάριο...και έχω μπροστά μου άλλα 7...ήταν 5...με την καραντίνα προστέθηκαν και 2...ακολουθώ τα μικρά συχνά γεύματα αλλά και πάλι δεν...

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Περπάτησε η δικιά μου κοριτσάρες και σήμερα θα βάλω μπρος την περπατόπιτα της!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γερή και δυνατή να είναι να κάνει βόλτες . Άντε και τα δικά μας  σιγά σιγά παίρνουν σειρά. Η περπατοπιτα είναι κάτι συγκεκριμένο ή απλά κάνεις ένα κέικ και το ονομάζεις έτσι;

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Μπράβο στα κατορθώματά τους!!! Ο μικρός ακόμα δεν περπάτησε, αλλά όλη μέρα του κάνω το ακουμπιστήρι και γυρνάμε όοοοοοοολο το σπίτι...το τι χιλιόμετρα έχουμε κόψει.... Αιματολογικές μας έχει γράψει και εμάς, αλλά ένεκα καιρού το αφήσαμε....άσε που θα τον πάει  μπαμπάς του γιατί με την αιμοληψία ούτε τη δική μου δεν τα πάω καλά! Τα ζόρικα εμβόλια δεν τα έχουμε κάνει ακόμα....ωχ τι μας περιμένει! @katerina04 έλα πες μία από αυτές τις απίθανες περιγραφές που κάνεις!!!Μου έχουν λείψει...

κορίτσια έχετε χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης;;;;;εγώ όχι ακόμα....τα νεύρα μου.....

Αχ και έμας έτσι κάνει όλη μέρα να της κρατάμε τα χέρια να περπατάει. Ακόμα φοβάται μόνη της ή με ένα χέρι  αλλά κάνει δειλες προσπάθειες . 

Όσο για την πονεμένη ιστορία που λέγεται κιλά εγκυμοσύνης .. άστο καλύτερα. 20 και έχω βάλει και με το ζόρι να εχασα 3 κιλα. 71 κιλά ξεκίνησα και είμαι 84 θέλω να χάσω τουλάχιστον 15 κιλά να πω πως είμαι σε ένα λογικό νούμερο κιλών . Όλο κάνω προσπάθειες και όλο τις χαλάω . Δεν βοηθάει και η κλεισουρα όλο κάτι τσιμπολογαω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Γερή και δυνατή να είναι να κάνει βόλτες . Άντε και τα δικά μας  σιγά σιγά παίρνουν σειρά. Η περπατοπιτα είναι κάτι συγκεκριμένο ή απλά κάνεις ένα κέικ και το ονομάζεις έτσι;

Αχ και έμας έτσι κάνει όλη μέρα να της κρατάμε τα χέρια να περπατάει. Ακόμα φοβάται μόνη της ή με ένα χέρι  αλλά κάνει δειλες προσπάθειες . 

Όσο για την πονεμένη ιστορία που λέγεται κιλά εγκυμοσύνης .. άστο καλύτερα. 20 και έχω βάλει και με το ζόρι να εχασα 3 κιλα. 71 κιλά ξεκίνησα και είμαι 84 θέλω να χάσω τουλάχιστον 15 κιλά να πω πως είμαι σε ένα λογικό νούμερο κιλών . Όλο κάνω προσπάθειες και όλο τις χαλάω . Δεν βοηθάει και η κλεισουρα όλο κάτι τσιμπολογαω. 

Περπατόπιτα εγώ κάνω ένα συγκεκριμένο κέικ μια συνταγή που έχω βρει αυτή έκανα και στα άλλα μου παιδάκια την βρήκα στην σελίδα cookpad.


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια , εγώ θήλασα μόνο 4 μήνες γιατί έκανα υπερθυροειδη εφτά στο 0,03 η tsh και μειώθηκε πολύ το γάλα ... τεσπα παρόλα αυτά άρχισα να χάνω μετά τους 8 μήνες και όχι γρήγορα ! Μέχρι που νοσηλευτικέ ο σύζυγος με COVID και έχασα και παραπάνω ! Τώρα ξαναπηρα δυο γιατί τρώω βλακείες ,ελπίζω την άνοιξη να τα χάσω . ΥΓΕΙΑ καλές μου και όλα γίνονται !!! Να έχετε μια όμορφη μετά ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Χαίρομαι που είστε όλες και όλα τα μικρακια καλά! Δεν θυμάμαι ποια έθιξε τι ... 

Σχετικά με το ποτηράκι 360 το έχουμε εμείς από έξι μηνών κ είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Και εμάς θέλει ο μικρός να παίξει μόλις πιει το νεράκι του αλλά τωρα που είναι χειμώνας του το παίρνω. Το καλοκαίρι του το άφηνα και ας γινόταν παπί. 

Μπράβο στα παιδάκια για τα κατορθώματα τους! Εμάς ο δικός μας δεν ξέρω αν μπορώ να πω ότι περπατάει.... Πιάνεται από τα έπιπλα, αφήνει τα χεράκια του κάνει μερικά βήματα προς τα εμάς και παρτον πάλι κάτω! 

Έχω δύο ειδών υπνοσακους. Έναν με ποδαράκια και έναν χωρίς. Σε αυτόν με τα ποδαράκια δεν του βάζουμε καλτσουλες. Σε αυτόν που δεν έχει ποδαράκια του βάζω αναγκαστικά γιατί ενώ ανάβουμε ολημερίς και ολονυχτίς τα καλοριφέρ ειδικά αυτές τις μέρες εμένα μου φαίνεται ότι είναι δροσερά. 

Το θέμα κιλών....φφφφφ εγώ είμαι της άλλης όψης. Έχω χάσει όλα τα κιλά από 40 μερών και έχω χάσει και πολλά παραπάνω πλέον. Τρώω όλη μέρα, συνεχώς τσιμπάω και πάλι δεν λέει να βάλω γραμμάριο. Με ενοχλεί κάπως γιατί έχω ακούσει σχόλια του τύπου " πως έχεις αδυνατίσει έτσι δεν σου πάει καθόλου" ή και καλά απευθύνονται στον μικρό "πως έχεις κάνει έτσι την μάνα σου ρεεεε"? Τους λες και ακομψους...

Δεν έχουμε αποθηλασει ακόμα και ο μικρός δεν λέει να ξεκολλήσει. Περάσαμε μια ίωση και κόλλησε ακόμα περισσότερο με το στήθος. Φαγητό ούτε να το μυρίσει...ελπίζω να επανέλθει σύντομα. 

Για το mmr μην μου λέτε τέτοια... Θα το κάνουμε Δευτέρα, έχει περάσει μόνο μια εβδομάδα από την ίωση... Δεν θέλω πάλι πυρετούς και αφαγιες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Γερή και δυνατή να είναι να κάνει βόλτες . Άντε και τα δικά μας  σιγά σιγά παίρνουν σειρά. Η περπατοπιτα είναι κάτι συγκεκριμένο ή απλά κάνεις ένα κέικ και το ονομάζεις έτσι;

Αχ και έμας έτσι κάνει όλη μέρα να της κρατάμε τα χέρια να περπατάει. Ακόμα φοβάται μόνη της ή με ένα χέρι  αλλά κάνει δειλες προσπάθειες . 

Όσο για την πονεμένη ιστορία που λέγεται κιλά εγκυμοσύνης .. άστο καλύτερα. 20 και έχω βάλει και με το ζόρι να εχασα 3 κιλα. 71 κιλά ξεκίνησα και είμαι 84 θέλω να χάσω τουλάχιστον 15 κιλά να πω πως είμαι σε ένα λογικό νούμερο κιλών . Όλο κάνω προσπάθειες και όλο τις χαλάω . Δεν βοηθάει και η κλεισουρα όλο κάτι τσιμπολογαω. 

Είσαι φίλη...κι εγώ 73 ξεκίνησα και είμαι 81.... θα πάω και ενδοκρινολόγο μήπως έχει απορυθμιστεί ο θυρεοείδής... αλλά έχω απελπιστεί. Και η κοιλιά δεν έχει φυσικά φύγει με αυτή την κατάσταση. Θα δοκιμάσω κορσέ αλλά ακόμα δεν έχω βρει ποιον. 

Πήγαμε και για αιμοληψία σήμερα...ένα δράμα...δυστυχώς δεν κατάφεραν να πάρουν όσο αίμα ήθελαν, έσπασε η φλέβα..μετά δεν καθόταν...και δυστυχώς πρέπει να ξαναπάμε....πφφφφφ

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 4

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Katespn είπε:

Καλημέρα κορίτσια , εγώ θήλασα μόνο 4 μήνες γιατί έκανα υπερθυροειδη εφτά στο 0,03 η tsh και μειώθηκε πολύ το γάλα ... τεσπα παρόλα αυτά άρχισα να χάνω μετά τους 8 μήνες και όχι γρήγορα ! Μέχρι που νοσηλευτικέ ο σύζυγος με COVID και έχασα και παραπάνω ! Τώρα ξαναπηρα δυο γιατί τρώω βλακείες ,ελπίζω την άνοιξη να τα χάσω . ΥΓΕΙΑ καλές μου και όλα γίνονται !!! Να έχετε μια όμορφη μετά ! 

Ωχ περαστικά στον μπαμπά σας του έκανε υποτροπή και χρειάστηκε νοσηλεία ε;;; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...