Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Ωχ περαστικά στον μπαμπά σας του έκανε υποτροπή και χρειάστηκε νοσηλεία ε;;; 

Ναι σχεδόν κοντεύει τρίμηνο πια αλλά ήταν δυο εφιαλτικές εβδομάδες ...ευτυχώς όλα πήγαν καλά για τον μπαμπά μας και εμείς δεν κολλήσαμε ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Katespn είπε:

Ναι σχεδόν κοντεύει τρίμηνο πια αλλά ήταν δυο εφιαλτικές εβδομάδες ...ευτυχώς όλα πήγαν καλά για τον μπαμπά μας και εμείς δεν κολλήσαμε ! 

Κορίτσι αν επιτρέπεται εδώ Αττική είστε;; Και πως το κόλλησε μάθατε;; Σιδερένιος να είναι και να μην περάσετε άλλες λαχτάρες εύχομαι από καρδιάς.


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@Blue-entry grobag του έχεις;;; 

Ναι αυτόν που στα ποδαράκια μπαίνει σαν καλτσακι... ο άλλος που έχει ανοιχτά ποδαράκια είναι από το Νεονατο. Σκεφτόμουν όμως ότι ίσως δεν αξίζει να αγοράσεις τον χειμερινό grobag τώρα. Ουσιαστικά έχει μείνει λίγος χειμώνας και είναι ένας ακριβουτσικος ύπνοσακος. Δεν ξέρεις την ανάπτυξη της μέχρι τον Νοέμβριο, θα της κάνει) / δεν θα της κάνει? Εκτός αν τον πάρεις μεγαλύτερο που κ πάλι ρισκάρεις τα 65 ευρώ? Δεν θυμάμαι και που μένετε αλλά εμείς εδώ Κρήτη πέρυσι βγάλαμε τον χειμερινό υπνοσακο αρχές Μάρτη νομίζω. Μπορεί να βρεις πιο οικονομικούς ίσα ίσα για να κάνεις την δουλειά σου τώρα ( mother care  h&m)...η να της πάρεις έναν ανοιξιάτικο και οποτε έχει αρκετο κρύο να της φοράς ένα πιο ζεστό πυτζαμακι. Και αγοράζεις εναν καλο υπνοσακο από φθινόπωρο... 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι αν επιτρέπεται εδώ Αττική είστε;; Και πως το κόλλησε μάθατε;; Σιδερένιος να είναι και να μην περάσετε άλλες λαχτάρες εύχομαι από καρδιάς.

Όχι δεν είμαστε Αττική , Θεσσαλονίκη είμαστε και το κόλλησε στην δουλειά ... όπως οι περισσότεροι γιατί κατά τα άλλα δεν βλέπαμε άνθρωπο ...μακάρι όλος ο κόσμος να γλιτώσει από αυτό πια ! 
Ααα επίσης μεγάλη χαρά σήμερα ζυγίστηκα και είμαι κι άλλο μείον , ο μικρούλης μάλλον με γυμνάζει καλά όλη μέρα , αερόβια και βάρη φουλ δεν χρειάζομαι γυμναστήριο , εκτός από μια χαλάρωση στην κοιλιά που χωρίς γυμναστική δεν βλέπω να φεύγει :mad:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! @Katespn περαστικά σας εύχομαι να μη σας βρει αλλο κακό!

πηραμε τελικά αίμα την Τετάρτη και είναι όλα καλά με τις εξετάσεις μας ! Το είχα κ αυτό ένα άγχος !! Εμείς πριν μια εβδομάδα κάναμε το mmr και περιμένω να δω από σήμερα πως θα πάει γιατί μου είπε πυρετο κάνει σε 7-10 μέρες!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! @Katespn περαστικά σας εύχομαι να μη σας βρει αλλο κακό!

πηραμε τελικά αίμα την Τετάρτη και είναι όλα καλά με τις εξετάσεις μας ! Το είχα κ αυτό ένα άγχος !! Εμείς πριν μια εβδομάδα κάναμε το mmr και περιμένω να δω από σήμερα πως θα πάει γιατί μου είπε πυρετο κάνει σε 7-10 μέρες!!

Ευχαριστούμε πολύ @Agapakiii εύχομαι μηδενικές παρενέργειες !! 

2 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Ναι αυτόν που στα ποδαράκια μπαίνει σαν καλτσακι... ο άλλος που έχει ανοιχτά ποδαράκια είναι από το Νεονατο. Σκεφτόμουν όμως ότι ίσως δεν αξίζει να αγοράσεις τον χειμερινό grobag τώρα. Ουσιαστικά έχει μείνει λίγος χειμώνας και είναι ένας ακριβουτσικος ύπνοσακος. Δεν ξέρεις την ανάπτυξη της μέχρι τον Νοέμβριο, θα της κάνει) / δεν θα της κάνει? Εκτός αν τον πάρεις μεγαλύτερο που κ πάλι ρισκάρεις τα 65 ευρώ? Δεν θυμάμαι και που μένετε αλλά εμείς εδώ Κρήτη πέρυσι βγάλαμε τον χειμερινό υπνοσακο αρχές Μάρτη νομίζω. Μπορεί να βρεις πιο οικονομικούς ίσα ίσα για να κάνεις την δουλειά σου τώρα ( mother care  h&m)...η να της πάρεις έναν ανοιξιάτικο και οποτε έχει αρκετο κρύο να της φοράς ένα πιο ζεστό πυτζαμακι. Και αγοράζεις εναν καλο υπνοσακο από φθινόπωρο... 

Έχεις δίκιο νομίζω για h@m  έχω ακούσει είναι πολύ καλοί . εγώ δυστυχώς δεν πρόλαβα τα νούμερα σε αυτούς με χωριστά ποδαράκια και αναγκάστηκα να πάρω gro ευτυχώς με βόλεψε το μεγαλύτερο νούμερο που είναι από 80-98 cm. Τώρα του εινΑη αρκετά ευρύχωρος ελπίζω να προλάβουμε και λίγο του χρόνου ....

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι και φρικάρω αν δεν ανοίξουν τις παραλίες το καλοκαίρι θα φάμε κλεισμένοι μέσα όλο τον καύσωνα + κλειστά σχολεία λόγω διακοπών... :shock::shock::shock:  Να τα κακά της Αθήνας τελικά...


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Αναρωτιέμαι και φρικάρω αν δεν ανοίξουν τις παραλίες το καλοκαίρι θα φάμε κλεισμένοι μέσα όλο τον καύσωνα + κλειστά σχολεία λόγω διακοπών... :shock::shock::shock:  Να τα κακά της Αθήνας τελικά...

Γιατί υπάρχει περίπτωση να μην ανοίξουν οι παραλίες? Δεν πιστεύω...εδώ άνοιξαν πέρυσι δεν θα ανοίξουν φέτος που το εμβολιαστικο πρόγραμμα πάει τόσο καλά? Χαχαχαχαχα :D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Blue-entry είπε:

Γιατί υπάρχει περίπτωση να μην ανοίξουν οι παραλίες? Δεν πιστεύω...εδώ άνοιξαν πέρυσι δεν θα ανοίξουν φέτος που το εμβολιαστικο πρόγραμμα πάει τόσο καλά? Χαχαχαχαχα :D

Καλά λες με έπιασε η απαισιοδοξία μου... Πως πάτε κορίτσι εσείς;;

@katerina04 Ο γιος σου μιμείται την αδερφή του (αναλογικά με το μπόι του εννοώ γιατί είναι πιο μικρόσωμος ακόμα);; Εγώ φέτος ακούω τις ατάκες που άκουγα πέρσι από την αδερφή του ε ρε πλάκες. Όταν πάει και η τελευταία μου σχολείο θα τα έχω ακούσει εις τριπλούν χι χι. Μου λέει ο μικρός προχθές ''μαμά κράτα μου το χεράκι να μην με πάρει κανένας κλέφτης'' :wub::wub::) Η μικρότερη της οικογένειας σήμερα έβγαλε τις μπατονέτες όλες στο μπάνιο και μετά τις έβαζε πίσω στο κουτί ή έτσι νόμιζε ότι έκανε :tongue: 

Υ.Γ. Τούτη η καραντίνα μου την έχει βαρέσει πάρα πολύ άσχημα η περσινή ήταν διακοπές θα έλεγα :x

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλά λες με έπιασε η απαισιοδοξία μου... Πως πάτε κορίτσι εσείς;;

@katerina04 Ο γιος σου μιμείται την αδερφή του (αναλογικά με το μπόι του εννοώ γιατί είναι πιο μικρόσωμος ακόμα);; Εγώ φέτος ακούω τις ατάκες που άκουγα πέρσι από την αδερφή του ε ρε πλάκες. Όταν πάει και η τελευταία μου σχολείο θα τα έχω ακούσει εις τριπλούν χι χι. Μου λέει ο μικρός προχθές ''μαμά κράτα μου το χεράκι να μην με πάρει κανένας κλέφτης'' :wub::wub::) Η μικρότερη της οικογένειας σήμερα έβγαλε τις μπατονέτες όλες στο μπάνιο και μετά τις έβαζε πίσω στο κουτί ή έτσι νόμιζε ότι έκανε :tongue: 

Υ.Γ. Τούτη η καραντίνα μου την έχει βαρέσει πάρα πολύ άσχημα η περσινή ήταν διακοπές θα έλεγα :x

Εμείς καλά...εδώ! Παλεύουμε με τις αϋπνίες! Δεν ξέρω τι θα τον κάνουμε...

Χαχαχα έχουν πολύ πλάκα τα μικρά! Ειδικά όταν αρχίζουν και μιλούν σε κουφαινουν! 

Δεν ξέρω κορίτσια... φοβάμαι πολύ τον ιό, θέλω να τελειώνει να ηρεμήσει ο κόσμος, να ελευθερωθουμε να μην περνάει ο άλλος από δίπλα μας και να τον κοιτάμε καχύποπτα αλλά το πόσο με έχει βολεψει με τον μικρό που δεν πήγα τόσο καιρό για δουλειά δεν το συζητω! Όσο σκέφτομαι ότι θα έπρεπε να τον αφήσω δύο μηνών τρελενομαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blue-entry είπε:

Εμείς καλά...εδώ! Παλεύουμε με τις αϋπνίες! Δεν ξέρω τι θα τον κάνουμε...

Χαχαχα έχουν πολύ πλάκα τα μικρά! Ειδικά όταν αρχίζουν και μιλούν σε κουφαινουν! 

Δεν ξέρω κορίτσια... φοβάμαι πολύ τον ιό, θέλω να τελειώνει να ηρεμήσει ο κόσμος, να ελευθερωθουμε να μην περνάει ο άλλος από δίπλα μας και να τον κοιτάμε καχύποπτα αλλά το πόσο με έχει βολεψει με τον μικρό που δεν πήγα τόσο καιρό για δουλειά δεν το συζητω! Όσο σκέφτομαι ότι θα έπρεπε να τον αφήσω δύο μηνών τρελενομαι! 

Μακάρι να ξεμπερδέψουμε εύκολα με τον ιό αλλά τώρα δεν είδες τι γίνεται με τα νέα στελέχη που είναι μεταλλαγμένα αυτά δεν τα πιάνει το εμβόλιο πιασ'το αυγό και κουρευτο δηλαδή... Εσύ γτ να γύρναγες στους 2 μήνες δεν θα έπαιρνες το 9μηνο από το ΙΚΑ;;; 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες τι κάνετε. Σήμερα πήγαμε πρώτη φορά εκκλησία για να κοινωνήσει η μικρή μας. Ευτυχώς κοινώνησε και δεν το έφτυσε. Πρώτη πρωτη της έδωσε για να μην ανησυχούμε για τον ιό. Ησυχη ήταν όλη την ώρα και γελούσε.

Εσείς τα μικρά σας τα πήγατε να κοινωνήσουν μετά τη βάφτιση ή δεν θέλατε λόγω των συνθηκών. Ευτυχώς καλυτέρεψε ο καιρός  και αν συνεχίσει να είναι καλός θα την βγάλω καμιά βόλτα τα πρωινά. 

Αχ βαρέθηκα να καθόμαστε μέσα και να βγαίνουμε με ωράριο . Θέλω να βγω να πάω να πιω ένα καφέ σε καφετέρια .. όσο χαζό και αν ακούγεται αν και δεν βγαίνουμε συχνά μου έλειψε βρε παιδιά. Χωρίς να ανησυχώ για μηνύματα , ωράρια και αν πήρα μάσκα ή όχι μαζί μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα μανούλες τι κάνετε. Σήμερα πήγαμε πρώτη φορά εκκλησία για να κοινωνήσει η μικρή μας. Ευτυχώς κοινώνησε και δεν το έφτυσε. Πρώτη πρωτη της έδωσε για να μην ανησυχούμε για τον ιό. Ησυχη ήταν όλη την ώρα και γελούσε.

Εσείς τα μικρά σας τα πήγατε να κοινωνήσουν μετά τη βάφτιση ή δεν θέλατε λόγω των συνθηκών. Ευτυχώς καλυτέρεψε ο καιρός  και αν συνεχίσει να είναι καλός θα την βγάλω καμιά βόλτα τα πρωινά. 

Αχ βαρέθηκα να καθόμαστε μέσα και να βγαίνουμε με ωράριο . Θέλω να βγω να πάω να πιω ένα καφέ σε καφετέρια .. όσο χαζό και αν ακούγεται αν και δεν βγαίνουμε συχνά μου έλειψε βρε παιδιά. Χωρίς να ανησυχώ για μηνύματα , ωράρια και αν πήρα μάσκα ή όχι μαζί μου. 

Καλημέρα Γιώτα όπως τα λες έχουμε δρόμο όμως ακόμα για να επιστρέψουμε εκεί...


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Μακάρι να ξεμπερδέψουμε εύκολα με τον ιό αλλά τώρα δεν είδες τι γίνεται με τα νέα στελέχη που είναι μεταλλαγμένα αυτά δεν τα πιάνει το εμβόλιο πιασ'το αυγό και κουρευτο δηλαδή... Εσύ γτ να γύρναγες στους 2 μήνες δεν θα έπαιρνες το 9μηνο από το ΙΚΑ;;; 

Ναι το είδα με τις μεταλλάξεις... Δεν ξέρω τι να πω... εύχομαι να ξεμπερδευουμε σύντομα... Δυστυχώς όχι. Δεν παίρνω το εννιαμηνο του Ικα. δουλεύω εννιά μήνες τον χρόνο ( σύμβαση εποχιακών ) και ισχύουν διαφορετικές άδειες... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Blue-entry είπε:

Ναι το είδα με τις μεταλλάξεις... Δεν ξέρω τι να πω... εύχομαι να ξεμπερδευουμε σύντομα... Δυστυχώς όχι. Δεν παίρνω το εννιαμηνο του Ικα. δουλεύω εννιά μήνες τον χρόνο ( σύμβαση εποχιακών ) και ισχύουν διαφορετικές άδειες... 

Ω κατάλαβα τότε όντως σας έκατσε τέλεια η καραντίνα μαμά και γιου (αγοράκι νομίζω έχεις αν θυμάμαι καλά :rolleyes:


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...