Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Μίλησα με παιδοδοντίατρο, γιατί κι εμένα καθυστέρησε σε σχέση με την ηλικία του να βγάλει. Σκέψου ότι όλα τα παιδάκια βγάζουν πρώτα τα δύο κάτω ή πάνω, ο δικός μου είχε βγάλει ένα κάτω και ένα πάνω :D και μου είπε ότι δεν είναι πάντα καλό να βγαίνουν πολύ νωρίς τα δόντια γιατί σε κάποιες περιπτώσεις επηρεάζει την πάστα των δοντιών. Είχαμε συναντήσει ένα παιδάκι στην παιδική χαρά 10 μηνών που είχε 10 δόντια!!!!! Ο μπαμπάς του ήταν ο παιδοδοντίατρος...

Πω πω, κορίτσι περαστικά σε όλους σας και γρήγορα η μαμά σας σπίτι. Η αλήθεια είναι ότι μάλλον αυτή η μετάλλαξη που κυκλοφορεί τώρα εκτός από πιο μεταδοτική, ταλαιπωρεί και περισσότερο τον κόσμο. Άντε να έρθει η ώρα να εμβολιαστούμε. Το κορίτσι σου τρομερό. Τι λεξιλόγιο είναι αυτό!Μπράβο του! Εμείς μόνο μπαμπά λέμε καθαρά. 

Για τον παιδικό είμαι και εγώ υπέρ κορίτσια! Το μόνο που σκέφτομαι είναι ακριβώς αυτό: ότι πολλά παιδάκια θα πηγαίνουν άρρωστα και θα κολλάμε και εμείς. Οπότε μαζί με τον βρεφικό θα πρέπει να βρω και μία κοπέλα stand by σε τέτοιες περιπτώσεις που θα πρέπει να μείνει σπίτι. Για τα ΕΣΠΑ κάπου διάβασα ότι έληξαν πέρυσι και δεν είναι σίγουρο ότι θα υπάρξει αντίστοιχη ρύθμιση φέτος...

@Ele@n αυτό με ξεπερνάει !! Δεν τα λυπούνται καταρχήν να τα στέλνουν άρρωστα ! Κι εγώ δεν έχω επιλογές αλλά θα βρω μια λύση , είναι κάτι που δεν αφορά μόνο εμένα και το σπιτι μου ! Λίγη κοινωνική ευθύνη πια ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 10/3/2021 at 4:19 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Ποια κατέβασε καλοκαιρινά :tongue::tongue::tongue: 

Φιλούμπες κουκλάρες 

Χαχα εγω δηλωνω ενοχη. Της μεγαλης μου πιο πολυ για να δω τι της κανει απο περσι και τι θα χρειαστει. Και γενικα φτιαχνω τις ντουλαπες γιατι γινεται χαμος

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Χαχα εγω δηλωνω ενοχη. Της μεγαλης μου πιο πολυ για να δω τι της κανει απο περσι και τι θα χρειαστει. Και γενικα φτιαχνω τις ντουλαπες γιατι γινεται χαμος

Ναι είναι εποχή για ξεκαθάρισμα. Σου τρώει λαδερά και όσπρια η μεγαλύτερη σου;


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Ναι είναι εποχή για ξεκαθάρισμα. Σου τρώει λαδερά και όσπρια η μεγαλύτερη σου;

Ούτε να τα δει. Μόνο σπανακόρυζο


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς είναι ο καιρός σε εσάς, αλλά εδώ δεν έκανε βαρύ χειμώνα και με καραντίνα κιόλας, σπίτι κυκλοφορούμε με κοντομάνικα...Τα υπόλοιπα όχι δεν τα κατεβάζω ακόμα γιατί θα πιάσουν τον τόπο.  Όσπρια του δίνετε σκέτα όπως εμείς ή τα συνδυάζετε με κρέας;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Δεν ξέρω πώς είναι ο καιρός σε εσάς, αλλά εδώ δεν έκανε βαρύ χειμώνα και με καραντίνα κιόλας, σπίτι κυκλοφορούμε με κοντομάνικα...Τα υπόλοιπα όχι δεν τα κατεβάζω ακόμα γιατί θα πιάσουν τον τόπο.  Όσπρια του δίνετε σκέτα όπως εμείς ή τα συνδυάζετε με κρέας;

Εμείς μια κρύο μια ζεστη. Είχαμε τρομερό χιόνι και παγωνιά και που και που άνοιξη. Τα όσπρια ναι με κρέας είναι καλύτερα. 

Βγάλαμε επιτέλους και τα πρώτα μας δοντακια 3 μαζί. Μυξα εδώ και δύο εβδομάδες πολύ όμως τρέχει συνεχώς και φυσικά πολλές φορές ξύπνημα το βράδυ για τζιτζι και αγκαλίτσες. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή Σαρακοστή κορίτσια! Για πείτε, με τι παιχνίδια ασχολούνται τα παιδάκια σας αυτόν τον καιρό. Εγώ διακρίνω μια τάση ο δικός μο να ασχολείται με λεπτή κινητικότητα ( πχ βάζει καλαμάκια σε μπλουκαλι ή στο σουρωτηρι) και φυσικά εχει ξεσκίσει τα μουσικά βιβλία!!! Σκεφτόμουν να του πάρω κάποιον κύβο δραστηριοτήτων, έχετε να προτείνετε κάποιον; Γενικά οι αγορές μέσω  Ίντερνετ δε μου πετυχαίνουν,γι αυτό σας ζητάω προτάσεις!


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή!!! Ασχολούμαστε με ό,τι πέσει στα χέρια μας...μουσικά βιβλία, κύβοι που γίνονται πύργοι, αυτοκινητάκια, μπαλόνια...αλλά το αγαπημένο μας είναι τα διακοσμητικά της μαμάς...σουβέρ, τραπεζομάντηλα, σουπλά!!!χαχαχαχαχα... αααα, έχουμε και πιο αγαπημένο τις ΜΠΑΛΕΣ!!! Όοοολη μέρα παίζουμε γκολ...

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2021 at 1:16 ΠΜ, Ntina Ntinaki είπε:

Καλή Σαρακοστή κορίτσια! Για πείτε, με τι παιχνίδια ασχολούνται τα παιδάκια σας αυτόν τον καιρό. Εγώ διακρίνω μια τάση ο δικός μο να ασχολείται με λεπτή κινητικότητα ( πχ βάζει καλαμάκια σε μπλουκαλι ή στο σουρωτηρι) και φυσικά εχει ξεσκίσει τα μουσικά βιβλία!!! Σκεφτόμουν να του πάρω κάποιον κύβο δραστηριοτήτων, έχετε να προτείνετε κάποιον; Γενικά οι αγορές μέσω  Ίντερνετ δε μου πετυχαίνουν,γι αυτό σας ζητάω προτάσεις!

Καλή Σαρακοστή σε όλες!!! Ελπίζω να είστε καλά! 

Εμάς ο μικρός παίζει με οτιδήποτε αλλο πέρα από τα παιχνίδια του... Λατρεύει τις κατσαρόλες μας, με τις οποίες μπορεί να ασχοληθεί και δέκα λεπτά συνεχόμενα ( γενικα δεν του αρέσει να παίζει καθόλου μόνος ) μετά θέλει τα μωρομαντηλα, μετά θέλει το τηλεκοντρόλ , μετά το ντουλάπι με τα τρόφιμα και όλο κάτι τέτοια κουλά! Έχουμε τραπέζι ξύλινο δραστηριοτήτων με το οποίο δεν έχει ασχοληθεί καθόλου. Αν κάτσω μαζί του θα ασχοληθεί πέντε λεπτακια... Διαφορετικά ούτε που το βλέπει ότι υπάρχει μέσα στο σπίτι. Έχει όμως μανία με τα βιβλία. Μπορούμε να καθόμαστε πάρα πολύ ώρα να τα διαβάζουμε! Θα σου έλεγα να παρατηρήσεις το ενδιαφέρον του παιδιού και αναλόγως να αποφασίσεις τι αγορά θα κάνεις... Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι θέλει να βάζει τα κουτιά του ντοματοχυμου το ένα πάνω στο άλλο οπότε μάλλον θα του πάρω κύβους να φτιάχνουμε πύργους... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...