Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 Καλησπέρα σε όλες! Οπότε εχω χρόνο σας διαβάζω κ ας μην γράφω συχνά..! Τα νέα μας,πριν 8 μέρες κάναμε το εμβόλιο mmr και είχε έντονη ανησυχία ο μικρός μεχρι που σήμερα μου φαινόταν ζεστός. Με το ζόρι του βάζω το θερμόμετρο,δέκατα δείχνει,πιστεύω έχει περισσότερο απλά δεν κάθεται να τον μετρήσω σωστά. Να δω ποτέ θα προμηθευτώ ένα θερμόμετρο για το μέτωπο!!! Όσες το κάνατε,για πόσες μέρες σας κράτησε ο πυρετός;; Ανέβηκε πολύ;


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορες δωστε καμία καλη συνταγή για τσουρεκι με ίνες να λιώνει στο στόμα :)

Ψάξε για τσουρέκι του Πετρετζίκη. Εγώ πάλι θα πάρω την εύκολη οδό γιατί είναι μπελαλιδικο... τσουρέκι φούρνου.

 

πρίν από 30 λεπτά , Ntina Ntinaki είπε:

 Καλησπέρα σε όλες! Οπότε εχω χρόνο σας διαβάζω κ ας μην γράφω συχνά..! Τα νέα μας,πριν 8 μέρες κάναμε το εμβόλιο mmr και είχε έντονη ανησυχία ο μικρός μεχρι που σήμερα μου φαινόταν ζεστός. Με το ζόρι του βάζω το θερμόμετρο,δέκατα δείχνει,πιστεύω έχει περισσότερο απλά δεν κάθεται να τον μετρήσω σωστά. Να δω ποτέ θα προμηθευτώ ένα θερμόμετρο για το μέτωπο!!! Όσες το κάνατε,για πόσες μέρες σας κράτησε ο πυρετός;; Ανέβηκε πολύ;

Εμάς γμτ δεν μας το έχει προτείνει ακόμα. Μέχρι πότε γίνεται αυτό; Παραγγελία ηλεκτρονικά ένα μετώπου στην καραντίνα, σε τρεις μέρες ήρθε. Πάρε, αξίζει. Τους κυνηγάω μέσα στο σπίτι και πυροβόλω. 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Επιτέλους μπόρεσα να μπω και να γράψω μετά από μήνες. Σας διάβαζα όσο μπορούσα. Πώς είστε; Τι κάνουν τα μωράκια; Εμείς κόβουμε χιλιόμετρα μέσα στο σπίτι :lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Επιτέλους μπόρεσα να μπω και να γράψω μετά από μήνες. Σας διάβαζα όσο μπορούσα. Πώς είστε; Τι κάνουν τα μωράκια; Εμείς κόβουμε χιλιόμετρα μέσα στο σπίτι :lol:

 

Έτσι έτσι να έχουμε κορμάρες στην Μύκονο το καλοκαίρι :tongue: Όχι παίζουμε :mrgreen: Τι κάνει το παιδάκι σου το έγραψες παιδικό εσύ;; 

@Ele@n θα πάρω και ένα έτοιμο σε περίπτωση που αποτύχει το δικό μου χα χα 

@Ntina Ntinaki της έκανε κι εμένα δέκατα (μέχρι 38) 10 μέρες μετά είναι αρκετά βαρβάτο εμβόλιο αν δεν κάνω λάθος είναι για 3 είδη ιών κουράγιο μάνα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, boukitsa123 said:

 

Έτσι έτσι να έχουμε κορμάρες στην Μύκονο το καλοκαίρι :tongue: Όχι παίζουμε :mrgreen: Τι κάνει το παιδάκι σου το έγραψες παιδικό εσύ;; 

@Ele@n θα πάρω και ένα έτοιμο σε περίπτωση που αποτύχει το δικό μου χα χα 

@Ntina Ntinaki της έκανε κι εμένα δέκατα (μέχρι 38) 10 μέρες μετά είναι αρκετά βαρβάτο εμβόλιο αν δεν κάνω λάθος είναι για 3 είδη ιών κουράγιο μάνα 

Παιδικό όχι τελικά. Του χρόνου και αν.

Μμμμ, καλή η Μύκονος, ακόμα καλύτερο να είχα κορμάρα, αλλά το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι δεν μου μαγειρεύω οπότε παίρνουν φωτιά τα ντελίβερι και μόνο κορμάρα δεν είμαι :P Μαγειρεύω συνήθως μόνο στο μωρό και ναι, ακόμα του μαγειρεύω ξεχωριστά B) Τρώνε κομμάτια τα δικά σας; Εμείς τρώμε ακόμα αλεσμένα. 

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Παιδικό όχι τελικά. Του χρόνου και αν.

Μμμμ, καλή η Μύκονος, ακόμα καλύτερο να είχα κορμάρα, αλλά το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι δεν μου μαγειρεύω οπότε παίρνουν φωτιά τα ντελίβερι και μόνο κορμάρα δεν είμαι :P Μαγειρεύω συνήθως μόνο στο μωρό και ναι, ακόμα του μαγειρεύω ξεχωριστά B) Τρώνε κομμάτια τα δικά σας; Εμείς τρώμε ακόμα αλεσμένα. 

 

Της δίνω αλεσμένα τα βασικά 3 γεύματα της ημέρας πρωινό-μεσημεριανό-απογευματινό και ενδιάμεσα σε κομμάτια (κάποιο φρουτάκι ή ελαφρύ σνακ) :)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Χτες διάβασα κάποιες σελίδες πριν (δεν θυμάμαι ποια το ανέφερε, σόρρυ) για μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή. Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι κι εγώ μπας και διοριστώ. Αξίζει; Έχω ήδη ενα μεταπτυχιακό οπότε από το 2ο θα πάρω μόλις 8 μόρια αντί για 20. Τι λέτε; Ιδανικά μια χρονιά θα πήγαινα σε κανα δύσβατο, κατα τα άλλα θέλω να δουλέψω Θεσ/νίκη. Απλά μου ξεκαθάρισε και ο σύζυγος ότι για πάνω από μια σχολική χρονιά δε θα με ακολουθήσει και με λίγα λόγια να ξεχάσω την εκπαίδευση. Αν ο ίδιος είναι διορισμένος στο δημόσιο, μπορεί να με 'τραβήξει' και να γυρίσω Θεσ/νίκη από τη 2η χρονιά; Και τέλος, δεν έχω καμία σχέση με την ειδική αγωγή. Φιλόλογος είμαι και θα προτιμούσα να εργαστώ στην γενική εκπαίδευση. Πείτε καμιά άποψη, είμαι λίγο πελαγωμένη και κάνω διάφορες σκέψεις. Μερσί. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna-Vangelis είπε:

Χτες διάβασα κάποιες σελίδες πριν (δεν θυμάμαι ποια το ανέφερε, σόρρυ) για μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή. Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι κι εγώ μπας και διοριστώ. Αξίζει; Έχω ήδη ενα μεταπτυχιακό οπότε από το 2ο θα πάρω μόλις 8 μόρια αντί για 20. Τι λέτε; Ιδανικά μια χρονιά θα πήγαινα σε κανα δύσβατο, κατα τα άλλα θέλω να δουλέψω Θεσ/νίκη. Απλά μου ξεκαθάρισε και ο σύζυγος ότι για πάνω από μια σχολική χρονιά δε θα με ακολουθήσει και με λίγα λόγια να ξεχάσω την εκπαίδευση. Αν ο ίδιος είναι διορισμένος στο δημόσιο, μπορεί να με 'τραβήξει' και να γυρίσω Θεσ/νίκη από τη 2η χρονιά; Και τέλος, δεν έχω καμία σχέση με την ειδική αγωγή. Φιλόλογος είμαι και θα προτιμούσα να εργαστώ στην γενική εκπαίδευση. Πείτε καμιά άποψη, είμαι λίγο πελαγωμένη και κάνω διάφορες σκέψεις. Μερσί. 

Αξιζει κοριτσι και εγω δευτερο μεταπτυχιακο θα ειναι. Εχω ενα πανω στην διδασκαλια της αγγλικης και τον Οκτωβριο ξεκιναω ειδικης στο ΕΑΠ. Σου ανοιγει και αλλο πινακα και εχεις πολλες περισσοτερες ευκαιριες. Αλλα εγω δε θα παω μακρια εδω γυρω μονο δεν μπορω να μπω σε αυτη την διαδικασια

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέρει κανένα κοριτσούδι αν θα ανοίξει το ΕΣΠΑ εφέτος;;;;;; :rolleyes: Θα βάψετε αυγουλίνια με σχεδιάκια ή τα κλασσικά δώστε ιδέες βγήκε η Βέφα Αλεξιάδου από μέσα μου :wub:


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Χτες διάβασα κάποιες σελίδες πριν (δεν θυμάμαι ποια το ανέφερε, σόρρυ) για μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή. Έχω αρχίσει να το σκέφτομαι κι εγώ μπας και διοριστώ. Αξίζει; Έχω ήδη ενα μεταπτυχιακό οπότε από το 2ο θα πάρω μόλις 8 μόρια αντί για 20. Τι λέτε; Ιδανικά μια χρονιά θα πήγαινα σε κανα δύσβατο, κατα τα άλλα θέλω να δουλέψω Θεσ/νίκη. Απλά μου ξεκαθάρισε και ο σύζυγος ότι για πάνω από μια σχολική χρονιά δε θα με ακολουθήσει και με λίγα λόγια να ξεχάσω την εκπαίδευση. Αν ο ίδιος είναι διορισμένος στο δημόσιο, μπορεί να με 'τραβήξει' και να γυρίσω Θεσ/νίκη από τη 2η χρονιά; Και τέλος, δεν έχω καμία σχέση με την ειδική αγωγή. Φιλόλογος είμαι και θα προτιμούσα να εργαστώ στην γενική εκπαίδευση. Πείτε καμιά άποψη, είμαι λίγο πελαγωμένη και κάνω διάφορες σκέψεις. Μερσί. 

Της κλαδικής και εσύ;;; μια από τα ίδια...και εγώ το σκέφτομαι...Δεν ήξερα για το ΕΑΠ και έχασα τις προθεσμίες, αλλιώς θα το επέλεγα γιατί είναι πιο φθηνό από την Κύπρο και νομίζω και αρκετα. Τώρα έμεινε της Κύπρου. Έχετε ακούσει για κανένα άλλο που μου διαφεύγει. Νομίζω ότι μπορείς να πάρεις για οικογενειακούς λόγους απόσπαση, αν έχει κενά στη ΘΕσ/νική. Αλλιώς πας στις γύρω περιοχές. Κι εμένα το δεύτερο θα είναι αλλά μάλλον πως προς τα εκεί ίσως και να υπάρχει ελπίδα.

Την αλλη εβδομάδα κάνουμε το Mmr. Ταλαιπωρεί πολύ;

Αυγά μπορείς να βάψεις με χρώματα ζαχαροπλαστικής

 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Ξέρει κανένα κοριτσούδι αν θα ανοίξει το ΕΣΠΑ εφέτος;;;;;; :rolleyes: Θα βάψετε αυγουλίνια με σχεδιάκια ή τα κλασσικά δώστε ιδέες βγήκε η Βέφα Αλεξιάδου από μέσα μου :wub:

Με χρώμα ζαχαροπλαστικής λεω να επιχειρήσω παρέα με τη μικρή βοηθό και κάποια θα τα κάνω με χαρτοπετσέτα και ασπράδι αυγού. Μας έδωσαν την ιδέα στο σχολείο. Θα το μετανιώσω βέβαια είμαι σίγουρη αλλά της το υποσχέθηκα και το περιμένει πώς και πως. Εσένα θέλουν τα Ζουζούνια σου? Η μικρή τι έπαθε που έπεσε? Ο δικός μου συνέχεια πέφτει δεν τον προλαβαίνω. 

πρίν από 33 λεπτά , Ele@n είπε:

Της κλαδικής και εσύ;;; μια από τα ίδια...και εγώ το σκέφτομαι...Δεν ήξερα για το ΕΑΠ και έχασα τις προθεσμίες, αλλιώς θα το επέλεγα γιατί είναι πιο φθηνό από την Κύπρο και νομίζω και αρκετα. Τώρα έμεινε της Κύπρου. Έχετε ακούσει για κανένα άλλο που μου διαφεύγει. Νομίζω ότι μπορείς να πάρεις για οικογενειακούς λόγους απόσπαση, αν έχει κενά στη ΘΕσ/νική. Αλλιώς πας στις γύρω περιοχές. Κι εμένα το δεύτερο θα είναι αλλά μάλλον πως προς τα εκεί ίσως και να υπάρχει ελπίδα.

Την αλλη εβδομάδα κάνουμε το Mmr. Ταλαιπωρεί πολύ;

Αυγά μπορείς να βάψεις με χρώματα ζαχαροπλαστικής

 

Δεν μας έκανε καθόλου παρενέργειες το mmr ευτυχώς. Τώρα θα κάνω το Μαντού και στα δύο. Στη μεγάλη δε μου είχε πει να το κάνω και τώρα θα το κάνει κι αυτή. Θα μας ακούσει όλο το τετράγωνο

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Με χρώμα ζαχαροπλαστικής λεω να επιχειρήσω παρέα με τη μικρή βοηθό και κάποια θα τα κάνω με χαρτοπετσέτα και ασπράδι αυγού. Μας έδωσαν την ιδέα στο σχολείο. Θα το μετανιώσω βέβαια είμαι σίγουρη αλλά της το υποσχέθηκα και το περιμένει πώς και πως. Εσένα θέλουν τα Ζουζούνια σου? Η μικρή τι έπαθε που έπεσε? Ο δικός μου συνέχεια πέφτει δεν τον προλαβαίνω. 

Δεν μας έκανε καθόλου παρενέργειες το mmr ευτυχώς. Τώρα θα κάνω το Μαντού και στα δύο. Στη μεγάλη δε μου είχε πει να το κάνω και τώρα θα το κάνει κι αυτή. Θα μας ακούσει όλο το τετράγωνο

την χαρτοπετσέτα δεν την ξέρω, αλλά με το χρώμα φτιάξε της εσύ τα ποτηράκια και ο θεός βοηθός. 

Θα προλάβουμε και θα έχουμε ακουστεί εμείς προηγουμένως...πω πω τις τρέμω αυτές τις επισκέψεις στον παιδίατρο πλέον. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

την χαρτοπετσέτα δεν την ξέρω, αλλά με το χρώμα φτιάξε της εσύ τα ποτηράκια και ο θεός βοηθός. 

Θα προλάβουμε και θα έχουμε ακουστεί εμείς προηγουμένως...πω πω τις τρέμω αυτές τις επισκέψεις στον παιδίατρο πλέον. 

Σε λιγο θα κλαινε απο την εισοδο θυμαμαι απο την μεγαλη.Σε εξεταση αιματος να δεις χαμο. Θα κανω και τα δυο τον αλλο μηνα. Αυτο με τη χαρτοπετσετα ειναι ευκολο. Βρισκεις καποιες με ωραιο σχεδιο κοβεις κομματια, τα κολλας με ασπραδι αβγου ελαφρως χτυπημενο και αφηνεις να στεγνωσει. Σαν ντεκουπαζ ειναι

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...