Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Σε λιγο θα κλαινε απο την εισοδο θυμαμαι απο την μεγαλη.Σε εξεταση αιματος να δεις χαμο. Θα κανω και τα δυο τον αλλο μηνα. Αυτο με τη χαρτοπετσετα ειναι ευκολο. Βρισκεις καποιες με ωραιο σχεδιο κοβεις κομματια, τα κολλας με ασπραδι αβγου ελαφρως χτυπημενο και αφηνεις να στεγνωσει. Σαν ντεκουπαζ ειναι

Άσε με και το έζησα εις διπλούν. Έσπασε η φλέβα την πρώτη φορά και πήγαμε και δεύτερη...μόλις την είδα άρχισε...πότε σταματάνε οι συχνοί εμβολιασμοί;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Ele@n είπε:

Άσε με και το έζησα εις διπλούν. Έσπασε η φλέβα την πρώτη φορά και πήγαμε και δεύτερη...μόλις την είδα άρχισε...πότε σταματάνε οι συχνοί εμβολιασμοί;

Ωχ καταλαβα. Γύρω στα 1,5 σταματάνε να είναι τόσο συχνα

 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συμπάσχω με τον παιδίατρο !! Έχουμε αύριο ραντεβού κ ειλικρινά δεν ξέρω πάλι τι θα αντιμετωπίσω !! Κλαίει μόλις μπαίνουμε! Της πήρα παιχνίδι στηθοσκοπιο μήπως κ συνηθίσει αλλά μπα κ με αυτό δυσανασχετεί!  Πολυυυυ κλαμμα κ όχι τίποτα αλλά δεν προλαβαίνω να ρωτήσω κ αυτά που θέλω γιατί κοιτάω πως κ πως να την ντυσω με τα χίλια ζόρια κ να φύγουμε!! Το mmr κ εμείς δεν το έχουμε κάνει κ είμαστε 15,5 μηνών! Θα ρωτήσω αύριο ποτε το κάνει.. αύριο από όσο είδα έχουμε να κάνουμε της ανεμοβλογιάς! Ευχηθείτε μας καλή τύχη :wub::shock::-P


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα! Αμφιταλαντεύομαι αναφορικά με την ειδική, νομίζω θα το αφήσω τελικά γιατί δεν έχω το κουράγιο και την υπομονή να εργαστώ με 'δυσκολίες' και γενικά είμαι συναισθηματική, θα αρχίσω να στεναχωριέμαι, να λυπάμαι τα παιδάκια και καλύτερα να ασχοληθώ με κάτι άλλο εν τέλει αν δεν καταφέρω να μπω στη γενική εκπαίδευση. 

Το MMR μας ταλαιπώρησε, το κάναμε πριν 2 μήνες εμείς. Τώρα έχουμε αυτό της ανεμοβλογιάς (ήδη αργήσαμε), αλλά περάσαμε πρόσφατα μια ίωση και πριν γίνουμε καλά αρπάξαμε άλλη οπότε θα το καθυστερήσουμε. Εν τω μεταξύ, βλέπω ότι το χρονικό πλαίσιο για το πότε κάνουμε τα εμβόλια είναι αρκετά ελαστικό :? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Σήμερα είχαμε δύσκολη μέρα, καθώς είχαμε παιδίατρο , κλάμματα κ κακό.. κάναμε της ανεμοβλογιάς κ είπε ίσως κάνει πυρετο σε 7-10 μέρες.. ελπίζω να πάνε όλα καλά.. ο γιατρός την βρήκε σούπερ αλλά εγώ λίγο ανησύχησα γιατί δεν πήρε τίποτα ούτε σε βάρος ούτε σε ύψος.. είναι 15 μηνών 11750 κ 82εκ όσο ακριβώς ήταν πριν έναν μήνα που μας είδε.. ο γιατρός είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό καθόλου κ πως είναι οκ αλλά εγώ σκέφτομαι λέτε να μην τρώει καλά; Βέβαια αρχίσαμε κομματάκια ( όχι το κρέας) κ οοοολη μέρα είναι σε κίνηση.. κ επίσης δείχνει χορτατη δε θέλω κ να την μπουκώνω! Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

 

επισης βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί.. το mmr το είχαμε κάνει τελικά μόλις χρονισε κ σαν παρενέργεια μοθ είχε βγάλει απλά κάποια σπυράκια.. δεν έχουμε κάνει εκείνο το εμβόλιο που δεν γράφεται αλλά το πληρώνεις.. διαφωτίστε με ποιο είναι αυτό;; Κ επίσης εσείς το κάνατε ; 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Σήμερα είχαμε δύσκολη μέρα, καθώς είχαμε παιδίατρο , κλάμματα κ κακό.. κάναμε της ανεμοβλογιάς κ είπε ίσως κάνει πυρετο σε 7-10 μέρες.. ελπίζω να πάνε όλα καλά.. ο γιατρός την βρήκε σούπερ αλλά εγώ λίγο ανησύχησα γιατί δεν πήρε τίποτα ούτε σε βάρος ούτε σε ύψος.. είναι 15 μηνών 11750 κ 82εκ όσο ακριβώς ήταν πριν έναν μήνα που μας είδε.. ο γιατρός είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό καθόλου κ πως είναι οκ αλλά εγώ σκέφτομαι λέτε να μην τρώει καλά; Βέβαια αρχίσαμε κομματάκια ( όχι το κρέας) κ οοοολη μέρα είναι σε κίνηση.. κ επίσης δείχνει χορτατη δε θέλω κ να την μπουκώνω! Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

 

επισης βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί.. το mmr το είχαμε κάνει τελικά μόλις χρονισε κ σαν παρενέργεια μοθ είχε βγάλει απλά κάποια σπυράκια.. δεν έχουμε κάνει εκείνο το εμβόλιο που δεν γράφεται αλλά το πληρώνεις.. διαφωτίστε με ποιο είναι αυτό;; Κ επίσης εσείς το κάνατε ; 

καλε απο δω κ περα δεv περvουv καθε μηvα βαρος κ υψος . Ποσο θα φτασει 5 μετρα κ 20 κιλα σε δυο χροvια? θα παρει τους επομεvους . 11 Κιλα ειvαι μια χαρα εμεvα κοvτευει 3 χροvωv κ ειvαι 14 κιλα κ 97 ποvτοι. Γι α vα καταλαβεις τις αvλογιες κ ειvαι στηv π;vω παvω καμπυλη για τηv ηλικια. 

Το εμβολιο ειvαι το Becxero για μηvvιγγιτιδα. αv το καvεις στα 2 καvεις 2 δοσεις κατι τετοιο. Τη ς αvεμοβλογιας δεv καvει τιποτα συvηθως οποτε μηv αvχωvεσε . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Σήμερα είχαμε δύσκολη μέρα, καθώς είχαμε παιδίατρο , κλάμματα κ κακό.. κάναμε της ανεμοβλογιάς κ είπε ίσως κάνει πυρετο σε 7-10 μέρες.. ελπίζω να πάνε όλα καλά.. ο γιατρός την βρήκε σούπερ αλλά εγώ λίγο ανησύχησα γιατί δεν πήρε τίποτα ούτε σε βάρος ούτε σε ύψος.. είναι 15 μηνών 11750 κ 82εκ όσο ακριβώς ήταν πριν έναν μήνα που μας είδε.. ο γιατρός είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό καθόλου κ πως είναι οκ αλλά εγώ σκέφτομαι λέτε να μην τρώει καλά; Βέβαια αρχίσαμε κομματάκια ( όχι το κρέας) κ οοοολη μέρα είναι σε κίνηση.. κ επίσης δείχνει χορτατη δε θέλω κ να την μπουκώνω! Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

 

επισης βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί.. το mmr το είχαμε κάνει τελικά μόλις χρονισε κ σαν παρενέργεια μοθ είχε βγάλει απλά κάποια σπυράκια.. δεν έχουμε κάνει εκείνο το εμβόλιο που δεν γράφεται αλλά το πληρώνεις.. διαφωτίστε με ποιο είναι αυτό;; Κ επίσης εσείς το κάνατε ; 

Αυτό το εμβόλιο που το πληρώνεις,δεν το έχουμε κάνει,αλλά όσες μαμαδες έχω ρωτήσει όλες σχεδόν το έχουν κάνει στα μωρά τους..ξέχασα τις προάλλες να ρωτήσω την παιδίατρο,την επόμενη φορά οπωσδήποτε..


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ntina Ntinaki είπε:

Αυτό το εμβόλιο που το πληρώνεις,δεν το έχουμε κάνει,αλλά όσες μαμαδες έχω ρωτήσει όλες σχεδόν το έχουν κάνει στα μωρά τους..ξέχασα τις προάλλες να ρωτήσω την παιδίατρο,την επόμενη φορά οπωσδήποτε..

Ναι κ εγώ έκανα βλακεία σήμερα που δεν ρώτησα κ τώρα θα ξανά πάμε τον Ιούλιο! Αν τυχών μάθεις πριν από εμένα πες μου αν θυμηθείς τι θα σου πει..

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμείς το έχουμε  κάνει. Νομίζω ότι είναι για έναν τύπο μηνιγγίτιδας. Κι εγώ περιμένω να δω πόσο έχει πάρει αυτόν τον μήνα που ξεκίνησε να περπατάει.

Πώς πάει η εγκυμοσύνη; Τι σου είπε ο γιατρός να προσέχεις τώρα με τη μικρή;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ούτε εμείς το έχουμε  κάνει. Νομίζω ότι είναι για έναν τύπο μηνιγγίτιδας. Κι εγώ περιμένω να δω πόσο έχει πάρει αυτόν τον μήνα που ξεκίνησε να περπατάει.

Πώς πάει η εγκυμοσύνη; Τι σου είπε ο γιατρός να προσέχεις τώρα με τη μικρή;

Καλημέρα !! Καλά πηγαίνει , ακούσαμε κι καρδούλα κ ηρεμήσαμε λιγάκι.. όσο μπορώ να μην κουράζομαι , να μην την σηκώνω τώρα που είναι αρχές.. βέβαια είναι ακατόρθωτο αυτό είναι μικρούλα ακόμα κ παρόλο που περπατάει φυσικά θέλει αγκαλίτσες! Το κακό είναι πως έχω αρκετές ναυτίες κ ώρες ώρες δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου.. αλλά ευελπιστώ αν περάσει το πρώτο τρίμηνο να νιώσω καλύτερα

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Σήμερα είχαμε δύσκολη μέρα, καθώς είχαμε παιδίατρο , κλάμματα κ κακό.. κάναμε της ανεμοβλογιάς κ είπε ίσως κάνει πυρετο σε 7-10 μέρες.. ελπίζω να πάνε όλα καλά.. ο γιατρός την βρήκε σούπερ αλλά εγώ λίγο ανησύχησα γιατί δεν πήρε τίποτα ούτε σε βάρος ούτε σε ύψος.. είναι 15 μηνών 11750 κ 82εκ όσο ακριβώς ήταν πριν έναν μήνα που μας είδε.. ο γιατρός είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό καθόλου κ πως είναι οκ αλλά εγώ σκέφτομαι λέτε να μην τρώει καλά; Βέβαια αρχίσαμε κομματάκια ( όχι το κρέας) κ οοοολη μέρα είναι σε κίνηση.. κ επίσης δείχνει χορτατη δε θέλω κ να την μπουκώνω! Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

 

επισης βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί.. το mmr το είχαμε κάνει τελικά μόλις χρονισε κ σαν παρενέργεια μοθ είχε βγάλει απλά κάποια σπυράκια.. δεν έχουμε κάνει εκείνο το εμβόλιο που δεν γράφεται αλλά το πληρώνεις.. διαφωτίστε με ποιο είναι αυτό;; Κ επίσης εσείς το κάνατε ; 

Το bexero λες. Ναι εμείς το κάναμε. 2 δόσεις και θα κάνουμε και την τρίτη όταν θα είναι σχεδόν 2 χρονών. 100€ το ενα


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις κούκλες δεν πρόλαβα να σας διαβάσω συμπαθάτε με να ρωτήσω για μεσημέρι πόσες ώρες σας κοιμούνται;; Μην ακούσω κανένα 4ωρο και μου έρθει εγκεφαλικούλι :rolleyes::wub:


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα στις κούκλες δεν πρόλαβα να σας διαβάσω συμπαθάτε με να ρωτήσω για μεσημέρι πόσες ώρες σας κοιμούνται;; Μην ακούσω κανένα 4ωρο και μου έρθει εγκεφαλικούλι :rolleyes::wub:

  • Η μεγαλη ποτεεεεεε. Ξυπναει 7-8 και κοιμαται 10-11.  Στις γιαγιαδες μονο 2 ωρες το μεσημερι. Ο μικρος κι αυτος ξυπναει μαζι της και κοιμαται 1-2 ωριτσες 12-2 το μεσημερι συνηθως  στις γιαγιαδες κι αυτος . Σπιτι ποτεεεεεεεεε

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , katerina04 είπε:
  • Η μεγαλη ποτεεεεεε. Ξυπναει 7-8 και κοιμαται 10-11.  Στις γιαγιαδες μονο 2 ωρες το μεσημερι. Ο μικρος κι αυτος ξυπναει μαζι της και κοιμαται 1-2 ωριτσες 12-2 το μεσημερι συνηθως  στις γιαγιαδες κι αυτος . Σπιτι ποτεεεεεεεεε

7-8 το πρωί λες ή το απόγευμα;; Τουλάχιστον ανακουφίζομαι από μια άποψη :rolleyes:


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...