Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Blue-entry είπε:

Παιδιά σιγουρα προσέχουν τα παιδιά μας και είναι μεγάλη απόφαση και θέλει πολύ ψάξιμο ώστε να καταλήξεις σε μια γυναίκα και όλα τα συναφή, αλλά αλήθεια ας συνέλθουμε λίγο. Ας έρθουμε στην πραγματικότητα. Δεν μπορούν πολλοί να δώσουν 800 ευρώ. Όταν ο μισθός τους μπορεί να είναι τοσος. Καλά κάνουν και ζητάνε τόσα, είναι η δουλειά τους και εσύ βέβαια αποφασίζεις αν τελικά θα δώσεις τόσα η όχι. Αλλά κάπου αυτό γίνεται εξοργιστικο. Ειδικά αν δεν κόβουν και απόδειξη. Αν ήταν να δώσω τόσα ίσως προτιμούσα να μην δουλέψω κ να κάτσω σπίτι μου μέχρι μια ηλικία και να επεστραφα στην αγορά εργασίας αργότερα

συμφωνω. δεν συναδουν οι απαιτησεις τους με την ελληνικη πραγματικοτητα. παντως οσον αφορα το να αφησειςτη δουλεια σου..ειναι κ αυτο ποοοολυ δυσκολη αποφαση. ειδικα αν ειναι σταθερη/καλη (για την εποχη μας) θεση..γιατι κακα τα ψεματα μετα απο 2 3 χρονια που ουτως η αλλως το παιδι θα παει σταθμο η προνηπιο...τι κανεις εσυ;; θα εισαι παλι στο κενο κ θα ψαχνεις απο το 0...και δυστυχως ειναι πολυ δυσκολες οι συνθηκες...συν οτι δεν θα ασφαλιζεσαι και θα χασεις ενσημα τοσα χρονια...συν οτι χανεις την επαφη με τη δουλεια/αγορα σε πολλες εργασιες..εγω προσωπικα δεν ηθελα/προτιμησα να το κανω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 27/7/2021 at 8:36 ΠΜ, Pagotoula είπε:

καλημερα κοριτσι. για 8ωρο υπολογισε γυρω στα 600-650 ευρω ειδικα αν μιλαμε για επαγγελματια. επειδη εψαχνα αρκετο καιρο κι αν ενδιαφερεσαι για παιδαγωγο συγκεκριμενα, για μονιμη απασχοληση, συνηθως ζητανε συγκεκριμενο μισθο και οχι με την ωρα. και απλα κανεις καποιο διακανονισμο πχ τον αυγουστο αν παρεις αδεια 2βδομ, οποτε δεν την χρειαζεσαι,κανονιζεις να δωσεις τα μισα. καποιες ζητανε και δωρο χριστουγεννων,πασχα κλπ.το βρηκα υπερβολη,απο την αλλη τελικα σε αυτη που κατεληξα,αν και δε μου ζητησε,εδωσα μονη κατιτις παραπανω,γιατι πραγματικα εμεινα απολυτα ικανοποιημενη. θεωρω πως αν βρεις παντως καποια καλη, μην καθεσαι να παζαρευεις το 50αρικο και την χασεις ετσι,γιατι δυσκολα βρισκονται και μην ξεχνας οτι κρατανε τα παιδακια μας. κι εμενα αυτο με συμβουλεψαν φιλες που ειχαν ντανταδες χρονια. 550 μου ζητουσαν οι πιο μικρες ηλικιακα κοπελες. αλλες κοπελες με πολυετη εμπειρια ή και ειδικες σπουδες μεταπτυχιακα κλπ, ζητουσαν ως και 750-800. ειναι ποοοολλα λεφτα,αλλα σκεψου οτι ειναι κ ενας ανθρωπος που θα ειναι πλεον αυτη η δουλεια του, με αυτα τα λεφτα ζει κ αυτη και βασιζει ολη την καθημερινοτητα της σε σενα, θα παρει αδεια μονο αν παρεις εσυ, δεν θα ασφαλιζεται κλπ. συμβουλη να μην μενει πολυ μακρια. οσον αφορα την απασχοληση, οι αποψεις μαλλον εχουν.διαφοροποιηθει πλεον, γιατι πολλοι λενε οτι ως τα 3 τα παιδια εχουν αναγκη αναπτυξης συναισθηματικων δεσμων με ενηλικα, γιατι δεν αυτοπροσδιοριζουν τα συναισθηματα τους. και οτι ακομα και στο σταθμο αυτη την αναγκη εχουν,να προσκολληθουν στην βρεφονηπιοκομο και να απασχοληθουν μαζι με αυτη ολη την ωρα,ασχετως οτι προφανως και λογω φορτου εργασιας,δεν ειναι εφικτο..η κοινωνικοποιηση ειναι καπως μυθος (απο οσα εχω διαβασει και συζητησει με ψυχολογο) σε τοσες μικρες ηλικιες κι ειναι κατι που επιτυγχανεται ως τα 3,σταδιακα και με μικροτερη (χρονικα) εκθεση με παιδια, οπως πχ στην παιδ.χαρα, σε φιλικα σπιτια κλπ. παντως αν ειναι ανθρωπος που ξερει να απασχολει παιδακια, ασχολειται, δημιουργει παιχνιδια, διαβαζει βιβλια,φτιαχνει γωνιες απασχολησης,του μιλαει και επικοινωνει μαζι του αδιακοπα ολες τις ωρες που ειναι εκει,θα δεις οτι και το παιδι θα εχει μεγαλη διαφορα κι αναπτυξη σε ομιλια,αντιληψη,δυνατοτητες. και επισης θα αναπτυξει και μια πολυ ιδιαιτερη και δυνατη σχεση μαζι της,πραγμα που εχει πολυ αναγκη σε αυτη την ηλικια.

Ναι, κατάλαβα. Όντως είναι πολλά, αλλά ανέκαθεν υπάρχουν περιπτώσεις που κάποιος παιδαγωγός ζητά σχεδόν το μισθό του γονέα για αμοιβή. Και αν σκεφτώ ότι τη θέλω για απόγευμα εγώ  που θα κοιμάται κιόλας... ο βρεφικος λογικά είναι σχεδόν τα μισά, αλλά στις ιώσεις δεν έχω την πολυτέλεια να μην πάω για μάθημα σε όλες τις περιπτώσεις. Άλλο να τύχει μια φορά και άλλο να είναι συχνό φαινόμενο. Ενώ στο σπίτι ξέρεις ότι και άρρωστος να είναι έχει και τη φύλαξη. Δύσκολη απόφαση... Η δίκη μας παιδίατρος είναι υπέρ του παιδικού μετά τα τρία. Το να μείνεις εκτός είναι άλλη επιλογή εξίσου δύσκολη, γιατί μετά ξεκινάς από το μηδέν πάλι....

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ele@n είπε:

Ναι, κατάλαβα. Όντως είναι πολλά, αλλά ανέκαθεν υπάρχουν περιπτώσεις που κάποιος παιδαγωγός ζητά σχεδόν το μισθό του γονέα για αμοιβή. Και αν σκεφτώ ότι τη θέλω για απόγευμα εγώ  που θα κοιμάται κιόλας... ο βρεφικος λογικά είναι σχεδόν τα μισά, αλλά στις ιώσεις δεν έχω την πολυτέλεια να μην πάω για μάθημα σε όλες τις περιπτώσεις. Άλλο να τύχει μια φορά και άλλο να είναι συχνό φαινόμενο. Ενώ στο σπίτι ξέρεις ότι και άρρωστος να είναι έχει και τη φύλαξη. Δύσκολη απόφαση... Η δίκη μας παιδίατρος είναι υπέρ του παιδικού μετά τα τρία. Το να μείνεις εκτός είναι άλλη επιλογή εξίσου δύσκολη, γιατί μετά ξεκινάς από το μηδέν πάλι....

ακριβως..απο το 0. κι εγω πλεον απο οσα διαβασα/συζητησα/ακουσα, κατεληξα για παιδικο μετα τα 3..αν τα καταφερουμε δηλαδη και πρακτικα... γιατι οπως ελεγα κι απο ψυχολογικης σκοπιας ειναι καλυτερα. θα ζοριστουμε 2χρονια,αλλα πιστευω ειναι καλυτερο και για μας και για το παιδι.επισης κι εγω δεν ειχα την πολυτελεια να χω καποιον να κρατα το παιδι καθε τρεις και λιγο που θα κολλαει καποια ιωση η με τα κλεισιματα λογω κορονοιου κλπ..οποτε ηταν κ αυτος ενας σημαντικος λογος.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

ακριβως..απο το 0. κι εγω πλεον απο οσα διαβασα/συζητησα/ακουσα, κατεληξα για παιδικο μετα τα 3..αν τα καταφερουμε δηλαδη και πρακτικα... γιατι οπως ελεγα κι απο ψυχολογικης σκοπιας ειναι καλυτερα. θα ζοριστουμε 2χρονια,αλλα πιστευω ειναι καλυτερο και για μας και για το παιδι.επισης κι εγω δεν ειχα την πολυτελεια να χω καποιον να κρατα το παιδι καθε τρεις και λιγο που θα κολλαει καποια ιωση η με τα κλεισιματα λογω κορονοιου κλπ..οποτε ηταν κ αυτος ενας σημαντικος λογος.

Καλησπερα να σε ρωτησω καποια πραγματα και οποια αλλη κοπελα εχει νταντα γιατι ειμαι τελειως χαμενη. Το μωρο μου ειναι τωρα 16 μηνων και ακομα δεν εχω γυρισει στη δουλεια εκανα με τα χιλια ζορια λιγο τηλεργασια και μετα πηρα αδεια ανευ αποδοχων. Ηταν καπως ελαστικα τα πραγματα στη δουλεια λογω κορονοιου. Τωρα ομως θα πρεπει να γυρισω για τους λογους που ανεφερες και εσυ. Ομως δεν μπορω να βρω νταντα. Εχω ρωτησει ολους τους γνωστους, ρωταω στην παιδικη χαρα αλλα τιποτα. Που να απευθυνθω; Σε αυτες τις σχετικες ιστοσελιδες νανουκα πχ; Μου φαινεται πολυ περιεργο να προσλαβω καποια που θα κραταει το παιδι μου μεσω ιστοσελιδας! Σαν να κανω online dating στο tinder μου φαινεται :grin:. Ενω αν ηταν απο γνωριμια θα ενιωθα μεγαλυτερη ασφαλεια. 
Επισης ηθελα να ρωτησω καποιες λεπτομερειες οπως τις αφηνετε να βγαζουν τα παιδια βολτα στην παιδικη χαρα; Εχετε καμερα παρακολουθησης; Κανουν και τιποτα αλλο περαν της απασχολησης του παιδιου πχ συμμαζευουν μετα το φαγητο του; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Helga είπε:

Καλησπερα να σε ρωτησω καποια πραγματα και οποια αλλη κοπελα εχει νταντα γιατι ειμαι τελειως χαμενη. Το μωρο μου ειναι τωρα 16 μηνων και ακομα δεν εχω γυρισει στη δουλεια εκανα με τα χιλια ζορια λιγο τηλεργασια και μετα πηρα αδεια ανευ αποδοχων. Ηταν καπως ελαστικα τα πραγματα στη δουλεια λογω κορονοιου. Τωρα ομως θα πρεπει να γυρισω για τους λογους που ανεφερες και εσυ. Ομως δεν μπορω να βρω νταντα. Εχω ρωτησει ολους τους γνωστους, ρωταω στην παιδικη χαρα αλλα τιποτα. Που να απευθυνθω; Σε αυτες τις σχετικες ιστοσελιδες νανουκα πχ; Μου φαινεται πολυ περιεργο να προσλαβω καποια που θα κραταει το παιδι μου μεσω ιστοσελιδας! Σαν να κανω online dating στο tinder μου φαινεται :grin:. Ενω αν ηταν απο γνωριμια θα ενιωθα μεγαλυτερη ασφαλεια. 
Επισης ηθελα να ρωτησω καποιες λεπτομερειες οπως τις αφηνετε να βγαζουν τα παιδια βολτα στην παιδικη χαρα; Εχετε καμερα παρακολουθησης; Κανουν και τιποτα αλλο περαν της απασχολησης του παιδιου πχ συμμαζευουν μετα το φαγητο του; 

προσωπικα το ειπα σε οοοολο τον κυκλο μας,ρωτησα γνωστη που εχει σταθμο να μου δωσει τηλεφωνα απο κοπελες που εχουν δωσει σε αυτη βιογραφικα, αναρτησα αγγελια σε σχετικη ιστοσελιδα στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης...τελικα κατεληξα σε κοπελα συστημενη απο φιλους φιλων. στην περιπτωση μας επειδη ο αντρας μου δουλευει μονιμα στο (μικρο) σπιτι μας, αποφασισαμε η γυναικα να πηγαινει και να κραταει τη μικρη στο σπιτι της γιαγιας (η οποια εχει κινητικα και αλλα προβληματα υγειας), αλλα και σε εκεινη κανει καλο να βλεπει το εγγονι καθημερινα και το ηθελε σαν τρελη γιατι ειναι μονιμα κλεισμενη σε ενα σπιτι και μετακινειται με πατεριτσες μονο απο δωματιο σε δωματιο,και στο παιδι κανει καλο να βλεπει (και) τη γιαγια και υπαρχει και σχεδον μονιμη επιβλεψη στη γυναικα. κι επισης το σπιτι ειναι πιο ευρυχωρο και χωρις εναν ανθρωπο να προσπαθει να συγκεντρωθει και να δουλεψει...καμερες δεν βαλαμε λογω της συνεχους συνυπαρξης με τη γιαγια (τυχαινει να λειψει μονο οταν πηγαινει σε γιατρους/νοσοκομεια) αλλα γενικα αν εμενε μονη με το παιδι, θα βαζαμε κι ηταν ενα σημειο που υπογραμμισαμε σε οσες γυναικες ειδαμε κι ολες το δεχονταν. τελος,εξαρχης εκανα κατανοητο και ξεκαθαρο σε ολες οτι δεν θελω καμια παροχη βοηθειας στο σπιτι, συμμαζεμα, μαγειρεμα για το παιδι κλπ,μονο την ενασχοληση μαζι του..και εννοειται φαγητα κλπ (πλην πχ φρουτων που τα κοβει) τα χω ολα ετοιμα.το μονο που μαζευει δηλ.ειναι το καρεκλακι μετα το φαι και τα σκευη που βαζει στο πλυντ.πιατων.εχει τυχει και καποιες φορες να ψησει καποιο φαι που της πηγα. καποιες κοπελες το ξεκαθαριζαν κι οι ιδιες οτι δεν κανουν καμια δουλεια σπιτιου.παιδικη χαρα την αφηνω πλεον καποιες φορες.αρχικα δεν ηθελα.μετα πηγε μαζι με συγγενικα μου προσωπα (αδερφο και μπαμπα δυο τρεις φορες),τωρα την αφηνω και μονη. η κορη μου ειναι επισης 16μηνων και την κρατα απο 8μηνων καθημερινα 8-8μιση ωρες. η αμοιβη που συμφωνησαμε ηταν 600ευρω καθε μηνα ασχετως τυχον αργιων/εορτων και καποιων αδειων μου πχ μιας δυο ημερων, πλην αυγουστου που θα χω αδεια 2βδομ και θα πληρωθει τα μισα. πανω κατω παντως σε τροπο πληρωμης ολες τα ιδια ζητουσαν. ηθελαν δηλ στανταρ μηνιαιο μισθο να συμφωνησουμε. καποιες θελαν και δωρα χριστουγ κ πασχα. εγω, αν και δεν συμφωνησαμε κατι τετοιο, της εκανα ενα δωρο το πασχα και της εχω κανει και κανα δυο προσωπικα δωρα. και εκεινη ομως πχ εχει παρει δωρο για το παιδι σε γενεθλια, γιορτες κλπ. και το χω εκτιμησει. πλεον εχουμε γνωριστει καλα κι εχουμε μια σχεση που την βλεπω κατι σαν φιλη-συγγενη μου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

προσωπικα το ειπα σε οοοολο τον κυκλο μας,ρωτησα γνωστη που εχει σταθμο να μου δωσει τηλεφωνα απο κοπελες που εχουν δωσει σε αυτη βιογραφικα, αναρτησα αγγελια σε σχετικη ιστοσελιδα στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης...τελικα κατεληξα σε κοπελα συστημενη απο φιλους φιλων. στην περιπτωση μας επειδη ο αντρας μου δουλευει μονιμα στο (μικρο) σπιτι μας, αποφασισαμε η γυναικα να πηγαινει και να κραταει τη μικρη στο σπιτι της γιαγιας (η οποια εχει κινητικα και αλλα προβληματα υγειας), αλλα και σε εκεινη κανει καλο να βλεπει το εγγονι καθημερινα και το ηθελε σαν τρελη γιατι ειναι μονιμα κλεισμενη σε ενα σπιτι και μετακινειται με πατεριτσες μονο απο δωματιο σε δωματιο,και στο παιδι κανει καλο να βλεπει (και) τη γιαγια και υπαρχει και σχεδον μονιμη επιβλεψη στη γυναικα. κι επισης το σπιτι ειναι πιο ευρυχωρο και χωρις εναν ανθρωπο να προσπαθει να συγκεντρωθει και να δουλεψει...καμερες δεν βαλαμε λογω της συνεχους συνυπαρξης με τη γιαγια (τυχαινει να λειψει μονο οταν πηγαινει σε γιατρους/νοσοκομεια) αλλα γενικα αν εμενε μονη με το παιδι, θα βαζαμε κι ηταν ενα σημειο που υπογραμμισαμε σε οσες γυναικες ειδαμε κι ολες το δεχονταν. τελος,εξαρχης εκανα κατανοητο και ξεκαθαρο σε ολες οτι δεν θελω καμια παροχη βοηθειας στο σπιτι, συμμαζεμα, μαγειρεμα για το παιδι κλπ,μονο την ενασχοληση μαζι του..και εννοειται φαγητα κλπ (πλην πχ φρουτων που τα κοβει) τα χω ολα ετοιμα.το μονο που μαζευει δηλ.ειναι το καρεκλακι μετα το φαι και τα σκευη που βαζει στο πλυντ.πιατων.εχει τυχει και καποιες φορες να ψησει καποιο φαι που της πηγα. καποιες κοπελες το ξεκαθαριζαν κι οι ιδιες οτι δεν κανουν καμια δουλεια σπιτιου.παιδικη χαρα την αφηνω πλεον καποιες φορες.αρχικα δεν ηθελα.μετα πηγε μαζι με συγγενικα μου προσωπα (αδερφο και μπαμπα δυο τρεις φορες),τωρα την αφηνω και μονη. η κορη μου ειναι επισης 16μηνων και την κρατα απο 8μηνων καθημερινα 8-8μιση ωρες. η αμοιβη που συμφωνησαμε ηταν 600ευρω καθε μηνα ασχετως τυχον αργιων/εορτων και καποιων αδειων μου πχ μιας δυο ημερων, πλην αυγουστου που θα χω αδεια 2βδομ και θα πληρωθει τα μισα. πανω κατω παντως σε τροπο πληρωμης ολες τα ιδια ζητουσαν. ηθελαν δηλ στανταρ μηνιαιο μισθο να συμφωνησουμε. καποιες θελαν και δωρα χριστουγ κ πασχα. εγω, αν και δεν συμφωνησαμε κατι τετοιο, της εκανα ενα δωρο το πασχα και της εχω κανει και κανα δυο προσωπικα δωρα. και εκεινη ομως πχ εχει παρει δωρο για το παιδι σε γενεθλια, γιορτες κλπ. και το χω εκτιμησει. πλεον εχουμε γνωριστει καλα κι εχουμε μια σχεση που την βλεπω κατι σαν φιλη-συγγενη μου.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Τα εχεις καταφερει πολυ καλα μπραβο! Εχει και η μαμα σου παρεα και εχεις και επιβλεψη της κοπελας οποτε δεν εχεις αγχος. Ενα τελευταιο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν πρεπει να εχεις εσυ φαγητο για την κοπελα η φερνει το δικο της. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Helga είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Τα εχεις καταφερει πολυ καλα μπραβο! Εχει και η μαμα σου παρεα και εχεις και επιβλεψη της κοπελας οποτε δεν εχεις αγχος. Ενα τελευταιο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν πρεπει να εχεις εσυ φαγητο για την κοπελα η φερνει το δικο της. Ευχαριστω!

καποιες φορες φερνει δικο της, αλλες φορες που εχω κατι σε καλη ποσοτητα, τρωει κι αυτη κι εννοειται καποιες φορες κανει κανα τοστ η τρωει κανα φρουτο,κουλαρακι κλπ που εχει στο σπιτι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Πώς τα πάτε με τη ζέστη;;; Έχουμε λιώσει. Ευτυχώς πάνε θάλασσα τα απογεύματα και δροσιζομαστε. Ετοιμαζόμαστε και για τη βάπτιση μας... Μήπως έχουμε και καμιά νεοδιορισμενη στην παρέα με τις προσλήψεις των ημερών;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Πώς τα πάτε με τη ζέστη;;; Έχουμε λιώσει. Ευτυχώς πάνε θάλασσα τα απογεύματα και δροσιζομαστε. Ετοιμαζόμαστε και για τη βάπτιση μας... Μήπως έχουμε και καμιά νεοδιορισμενη στην παρέα με τις προσλήψεις των ημερών;

Άντε με το καλό να τον βαφτισετε τον παίδαρο. Καλά θα ήταν αλλα δυστυχώς τίποτα. 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα μανούλες που διακοπάρετε :tongue: μπαίνω να δω τα προσωρινά αλλά δεν τα βρίσκω μήπως δεν έχουν βγει :roll:;;; 

Αν σου γράφει πλήρης φάκελος έχεις το οκ για αυτή την φάση. Στα οριστικά θα κάνουν το ξεκαθάρισμα, αν και πιστεύω ότι σχεδόν όλοι θα πάρουμε voucher.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 4/8/2021 at 6:50 ΜΜ, katerina04 είπε:

Άντε με το καλό να τον βαφτισετε τον παίδαρο. Καλά θα ήταν αλλα δυστυχώς τίποτα. 

@katerina04, μήπως αναπληρώτρια;;;; Βλέπω παίρνει πολλούς δικούς σας. Ευχαριστούμε πολύ! Βαπτιστηκαμε!!! Ήμασταν και καλά παιδιά και δεν κλάψαμε πολύ!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια καλό φθινόπωρο εύχομαι σε όλες μας άντε θα πω και καλό χειμώνα (αν και νωρίς αλλά ίσως δεν σας προλάβω έως τότε) και το κυριότερο καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια!!!!!!!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

@katerina04, μήπως αναπληρώτρια;;;; Βλέπω παίρνει πολλούς δικούς σας. Ευχαριστούμε πολύ! Βαπτιστηκαμε!!! Ήμασταν και καλά παιδιά και δεν κλάψαμε πολύ!!!

Αχ να σας ζήσει και με το όνομα ο παίδαρος. Πάντα γερός και τυχερός στη ζωή του. Τίποτα δυστυχώς είχε γίνει κάτι και δεν μου έβαλαν το μεταπτυχιακό και φυσικά δεν το είδα για να κάνω ένσταση. Το 23 τωρααααααααα


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...