Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι ενώ δεν είχα έχω τώρα το απόγευμα πόνους δ ξέρω εάν είναι κοιλιά μέση η πόδια .. δ ξέρω ενώ ήμουν πολύ καλα σήμερα ξέφυγα κ βλέπω παντού φαντάσματα .. δηλαδή ακόμα κ εμένα την ίδια κούρασα 

      Λογικη τη βρίσκω την αντίδραση σου,δεν περνάμε και λίγα για να κάνουμε ένα παιδάκι.Δεν ξέρω που οφείλονται οι πόνοι σου,πάντως υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευσης ☺️

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κοριτσάρες!!

τρέμω ολόκληρη....... σε 4 ώρες θα κάνω αυχενική κ έχω φοβερό άγχος κ περιέργεια τι θα δω.... σήμερα θα δούμε κ το φύλο! wish me luck!!!!!

Αγαπουλινι αυτά τα χαζά τα έκανα  ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί μετά από μία παλλίνδρομη, όπως καταλαβαίνεις το άγχος χτύπαγε κόκκινο. κ dopplerάκι πήρα κ αυτό που έπαθες εσύ το έπαθα γιατί πριν τη 15η εβδομάδα δεν ακούς τίποτα, μετά όμως, κάθε φορά που θα ανησυχείς κ θα σκέπτεσαι αν το μωρό σου είναι καλά, θα σου λύσει τα χέρια! σου το λέω εκ πείρας! Kerma2020  όχι, δεν είσαι η μόνη!! κ εγώ αν κ ψιλή, έχω μόνιμα φουσκωμένη κοιλίτσα κ στη δουλειά δεν έχω ανακοινώσει ακόμα κάτι πράγμα που με τις ανακατωσούρες κ τη ζέστη μου δυσκολεύει τρομερά τη ζωή.... ουφ! πολύ δύσκολο τελικά το 1ο τρίμηνο..

Ακριβως αυτο επαθα. Ειναι το δευτερο αλλα μετα απο βιοχημική αρα ναι πολυ αγχος. Κι εγω σκεφτηκα στο νοσοκομειο να παω γιατι σε μια βδομαδα εχω ραντεβου αλλα με τι δικαιολογια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

boukitsa123 με το καλό, όλα καλά να πάνε εύχομαι!! να μας πεις αύριο τα νέα σου - εγώ ίσως γράψω σήμερα τα νέα μας μετά τις 6-7 το απόγευμα ή  μόλις κοιμίσω τον μικρούλη....

Αγαπουλινι αν δεν αντέχεις, μπορείς να πας σε ένα δημόσιο νοσοκομείο για υπέρηχο και να τους πεις ότι δεν νιώθεις κ καλά τα συμπτώματα που ένιωθες κ πως θέλεις να τσεκάρεις αν όλα είναι καλά, δεν νομίζω να σου το αρνηθούν - κ εγώ αυτό ήθελα να κάνω αλλά αρρώστησε 3 μέρες ο μικρός με 39 πυρετό κ με καθήλωσε στο σπίτι.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κοριτσάρες!!

τρέμω ολόκληρη....... σε 4 ώρες θα κάνω αυχενική κ έχω φοβερό άγχος κ περιέργεια τι θα δω.... σήμερα θα δούμε κ το φύλο! wish me luck!!!!!

Αγαπουλινι αυτά τα χαζά τα έκανα  ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί μετά από μία παλλίνδρομη, όπως καταλαβαίνεις το άγχος χτύπαγε κόκκινο. κ dopplerάκι πήρα κ αυτό που έπαθες εσύ το έπαθα γιατί πριν τη 15η εβδομάδα δεν ακούς τίποτα, μετά όμως, κάθε φορά που θα ανησυχείς κ θα σκέπτεσαι αν το μωρό σου είναι καλά, θα σου λύσει τα χέρια! σου το λέω εκ πείρας! Kerma2020  όχι, δεν είσαι η μόνη!! κ εγώ αν κ ψιλή, έχω μόνιμα φουσκωμένη κοιλίτσα κ στη δουλειά δεν έχω ανακοινώσει ακόμα κάτι πράγμα που με τις ανακατωσούρες κ τη ζέστη μου δυσκολεύει τρομερά τη ζωή.... ουφ! πολύ δύσκολο τελικά το 1ο τρίμηνο..

Καλα αποτελεσματα!!Περιμενουμε νεα σου!!Εγώ εχω αυχενική Τετάρτη!

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ακριβως αυτο επαθα. Ειναι το δευτερο αλλα μετα απο βιοχημική αρα ναι πολυ αγχος. Κι εγω σκεφτηκα στο νοσοκομειο να παω γιατι σε μια βδομαδα εχω ραντεβου αλλα με τι δικαιολογια!!!

Εγώ πηγα σήμερα στο νοσοκομειο..του ειπα οτι εχω κατι πονακια αριστερα και φοβηθηκα..οντως τα εχω δηλαδη αλλα το εχω ελεγξει...δεν εχουν κανενα προβλημα μη σε αγχωνει.

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κοριτσάρες!!

τρέμω ολόκληρη....... σε 4 ώρες θα κάνω αυχενική κ έχω φοβερό άγχος κ περιέργεια τι θα δω.... σήμερα θα δούμε κ το φύλο! wish me luck!!!!!

Αγαπουλινι αυτά τα χαζά τα έκανα  ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί μετά από μία παλλίνδρομη, όπως καταλαβαίνεις το άγχος χτύπαγε κόκκινο. κ dopplerάκι πήρα κ αυτό που έπαθες εσύ το έπαθα γιατί πριν τη 15η εβδομάδα δεν ακούς τίποτα, μετά όμως, κάθε φορά που θα ανησυχείς κ θα σκέπτεσαι αν το μωρό σου είναι καλά, θα σου λύσει τα χέρια! σου το λέω εκ πείρας! Kerma2020  όχι, δεν είσαι η μόνη!! κ εγώ αν κ ψιλή, έχω μόνιμα φουσκωμένη κοιλίτσα κ στη δουλειά δεν έχω ανακοινώσει ακόμα κάτι πράγμα που με τις ανακατωσούρες κ τη ζέστη μου δυσκολεύει τρομερά τη ζωή.... ουφ! πολύ δύσκολο τελικά το 1ο τρίμηνο..

Με το καλό!!!είσαι η πρώτη από την ομάδα που πάει για αυχενική! ανυπομονούμε να μας πεις τα νέα!! 

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα αύριο έχω γιατρό!!!!! 

Με το καλο όλα καλα να ειναι..περιμενουμε νεα σου!!

Εγώ λοιπον πηγα σημερα για εκτακτο υπερηχο μιας και δεν μπορουσα να περιμενω μεχρι την αυχενικη..και ρωταω το εξης..στις 11+3  ειναι φυσιολογικοι 158 παλμοι;;ρωταω γιατι την προηγουμενη εβδομαδα ηταν 167


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MariaGS είπε:

Με το καλο όλα καλα να ειναι..περιμενουμε νεα σου!!

Εγώ λοιπον πηγα σημερα για εκτακτο υπερηχο μιας και δεν μπορουσα να περιμενω μεχρι την αυχενικη..και ρωταω το εξης..στις 11+3  ειναι φυσιολογικοι 158 παλμοι;;ρωταω γιατι την προηγουμενη εβδομαδα ηταν 167

το.φυσιολογικο ειναι αυτο να πεσουν οι παλμοι την εβδομαδα που εισαι αν ηταν ακομα ψηλα θα ανησυχουσες . για την ιστορια εμενα στην αυχενικη 12.1 ημερα ειχε 157 παλμους κ ηταν εκει στο μεσο ορο η γραμμουλα. 

Link to comment
Share on other sites

@FRAULA @boukitsa123 περιμένουμε νέα σας.  Και εγώ αύριο πάω ξανα γιατρό. Θα κανονίσουμε για αυχ. Φαντάζομαι. Για την αμνιοπαρακέντηση τι σας έχουν πει οι γιατροί; Με έχει φάει ένας Συναδελφος να κάνω οπωσδήποτε. Αλλά φυσικά δεν είναι γιατρός.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kerma2020 said:

@FRAULA @boukitsa123 περιμένουμε νέα σας.  Και εγώ αύριο πάω ξανα γιατρό. Θα κανονίσουμε για αυχ. Φαντάζομαι. Για την αμνιοπαρακέντηση τι σας έχουν πει οι γιατροί; Με έχει φάει ένας Συναδελφος να κάνω οπωσδήποτε. Αλλά φυσικά δεν είναι γιατρός.  

Γιατί τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται???Εγώ αν και 36 δεν θέλω να κάνω??? Τα υπόλοιπα κορίτσια τι σκέφτεσαι???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Γιατί τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται???Εγώ αν και 36 δεν θέλω να κάνω??? Τα υπόλοιπα κορίτσια τι σκέφτεσαι???

Είμαι 37,5. Το μωρό μου αν ολα πάνε καλά θα έχει γενέθλια λιγες μερες πριν από εμένα. Αν ο γιατρός μου πει ότι είναι προαιρετική δε θα ήθελα να κάνω. Ο σύντροφος μου λέει να κάνω. Αλλά σε αυτά ούτως ή άλλως εγώ αποφασίζω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna0909 είπε:

Γιατί τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται???Εγώ αν και 36 δεν θέλω να κάνω??? Τα υπόλοιπα κορίτσια τι σκέφτεσαι???

Και εγώ 37 είμαι...ο γιατρος μου ειπε για ΝΙPT τεστ..ειναι μονο με αιμα..κοστιζει ομως πολυ γιατι στελνεται εξωτερικο και ελεγχει για πολλα συνδρομα..ο κουμπαρος μου ομως που ειναι επισης γυναικολογος μου ειπε οτι το ΝΙPT ειναι παλι μια προγνωστικη εξεταση και οχι διαγνωστικη..επομενως αν δειξει κατι παλι πρεπει να κανεις αμνιοπαραμεντηση..μου συνεστησε να περιμενω την αυχενικη και αναλογα με τα αποτελεσματα να πραξω..εν ολιγοις αν δειξει κατι η αυχενικη κατευθειαν αμνιοπαρακεντηση η γνωμη του..εγω δεν νομιζω να κανω...την φοβαμαι


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι αμνιοπαρακέντηση κορίτσια σε καμία περίπτωση τρυπάει το σάκο η βελόνα και εδώ στο φόρουμ έχουν χάσει άδικα τα μωρά τους πολλά κορίτσια 

@Kerma2020 μην ακούς γλυκιά μου τον κάθε ένα με το μακρύ του και το κοντό του μια χαρά θα είναι το μωράκι σου θα έχεις τέλεια αυχενική με το καλό με τους εμετούς πως πας; Εγώ 2 εβδομάδες τώρα κάνω μέχρι 2 την μέρα ο γιατρός είπε για primperan αλλά δεν θέλω να το φορτώσω το μωράκι μου με φάρμακα ακόμα... 

Α το στήθος σας πονάει εμένα είναι πρησμένο και οι θηλές με πονάνε δεν μπορώ να φοράω σουτιέν και αναγκαστικά δεν βάζω. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για αμνιοπαρακέντηση καθ τέτοια δεν είναι μια απλή εξετασουλα ρουτίνας κορίτσια αντε και τι κανεις και ο γιατρός που στην κανει είναι ο καλύτερος και δεν τρυπάει τον σάκο όπως έγινε με μένα υπάρχει και η μήτρα σας ξέρετε πως θα ανταπεξέλθει φυσικά και όχι δεν μπορούμε να πάρουμε απόφαση να πούμε σε καμια μην την κανείς η καντην αυτή είναι μια παρα πολύ σοβαρή απόφαση εγώ είχα ορκιστεί οτι δεν θα την ξανακανω και ετσι έγινε είναι πολύ η πιθανότητα αποβολής αλλά υπάρχουν και πολλές περιπτωσεις που την εκαναν και όλα πήγανε τέλεια φιλια απο μενα αφήστε τις ηλικιες στην άκρη τα θεωρώ παπαριτσες το μωρό θα είναι μια χαρά ακομα και 40 να είσαι η φύση και ο Θεός ξέρουν να έχετε πίστη και όλα θα γίνουν επίσης η nipt μια χαρά ΣΑΕ καλύπτει για τα σύνδρομα που θέλετε πιο που ψάξιμο δεν κανει καλό 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια μου από μία ανακουφισμένη πλέον φράουλα, χαχαχαχα!!!

όλα πήγαν περίφημα στην αυχενική, το σποράκι μας ήταν πολύ ζωηρό κ κούναγε τα χεράκια του πάνω κάτω! ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος από όσα είδε! δυστυχώς δεν καταφέραμε να δούμε το φύλο, αλλά πείτε το διαίσθηση της μάνας - εγώ νομίζω ότι είναι κορίτσι γιατί στον μικρό μας ο ίδιος γιατρός μας είχε πει πως είναι αγόρι πολύ πριν την αυχενική, με έναν απλό υπέρηχο! τέσπα, δεν πειράζει, μπορώ να περιμένω γι' αυτό ως τις 23.7 που θα τα ξαναπούμε! όσο για την άμνιο, εγώ κορίτσια μου έχω αποφασίσει να την κάνω. είμαι παρά 1,5 μήνα 37 κ επειδή το συζητήσαμε εχθές με το γιατρό, νομίζω πως θα ησυχάσω ως προς τα 520 σύνδρομα που εξετάζει! Στον μικρό μου βέβαια που ήμουν 34+ την είχαμε αποφύγει αλλά γιατί να μην κοιμάστε ήσυχες για τα μπεμπάκια σας που έρχονται; εξάλλου οι πιθανότητες αποτυχίας/αποβολής είναι 3 τοις χιλίοις!!! καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που τις επόμενες ημέρες θα δουν τα μπεμπάκια τους, σας στέλνω όλα τα θετικά μου vibes!!!!  :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κοριτσάκια μου από μία ανακουφισμένη πλέον φράουλα, χαχαχαχα!!!

όλα πήγαν περίφημα στην αυχενική, το σποράκι μας ήταν πολύ ζωηρό κ κούναγε τα χεράκια του πάνω κάτω! ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος από όσα είδε! δυστυχώς δεν καταφέραμε να δούμε το φύλο, αλλά πείτε το διαίσθηση της μάνας - εγώ νομίζω ότι είναι κορίτσι γιατί στον μικρό μας ο ίδιος γιατρός μας είχε πει πως είναι αγόρι πολύ πριν την αυχενική, με έναν απλό υπέρηχο! τέσπα, δεν πειράζει, μπορώ να περιμένω γι' αυτό ως τις 23.7 που θα τα ξαναπούμε! όσο για την άμνιο, εγώ κορίτσια μου έχω αποφασίσει να την κάνω. είμαι παρά 1,5 μήνα 37 κ επειδή το συζητήσαμε εχθές με το γιατρό, νομίζω πως θα ησυχάσω ως προς τα 520 σύνδρομα που εξετάζει! Στον μικρό μου βέβαια που ήμουν 34+ την είχαμε αποφύγει αλλά γιατί να μην κοιμάστε ήσυχες για τα μπεμπάκια σας που έρχονται; εξάλλου οι πιθανότητες αποτυχίας/αποβολής είναι 3 τοις χιλίοις!!! καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που τις επόμενες ημέρες θα δουν τα μπεμπάκια τους, σας στέλνω όλα τα θετικά μου vibes!!!!  :)

δεν θελω να σε ανχωσω αλλα η πιθανοτητα αποβολης απο την αμνιο ειναι 1 στις 100. κ.εδω μεσα υπαρχουν δυο τρια κοριτσια που εχουν.αποβαλει για αυτο τον λογο. καλα κανεις κ την κανεις γιατι το.θες αλλα απλα να εισαι ενημερωμενη για τις πιθανοτητες σωστα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...