Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια μου!! Τι ωραια τα νεακια σας που ειδατε τα μπεμπακια σας κι ολα καλα!! Σε οσες κοπελες θα κανουν αυχενικη με το καλο!!! Εγω εκανα χθες...το μωρακι μου κι εμενα μεγαλωσε πολυ και ειναι και μεγαλυτερο απο το κανονικο οποτε μου αλλαξε τις εβδομαδες και την ΠΗΤ δηλ αντι για 10/01 μου την εβγαλε 2/01 και λογω προηγουμενης καισαρικης μου ειπε οτι παμε σιγουρα για Δεκεμβρη! Η αυχενικη βγηκε μια χαρα το μονο που το μωρακι ειχε λιγο ανεβασμενους παλμους στο οριο και μου ειπε να μην ανησυχω και να το ξαναδω σε 10-15 μερες με τον γιατρο μου...ο Γιατρος μου καθως και ο εμβρυολογος ειναι καθυσηχαστικοι εγω ομως μεχρι να ξαναπαω το σκεφτομαι λιγακι...εχει τυχει σε καμια αλλη κοπελα αυτο;

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! Τι ωραια τα νεακια σας που ειδατε τα μπεμπακια σας κι ολα καλα!! Σε οσες κοπελες θα κανουν αυχενικη με το καλο!!! Εγω εκανα χθες...το μωρακι μου κι εμενα μεγαλωσε πολυ και ειναι και μεγαλυτερο απο το κανονικο οποτε μου αλλαξε τις εβδομαδες και την ΠΗΤ δηλ αντι για 10/01 μου την εβγαλε 2/01 και λογω προηγουμενης καισαρικης μου ειπε οτι παμε σιγουρα για Δεκεμβρη! Η αυχενικη βγηκε μια χαρα το μονο που το μωρακι ειχε λιγο ανεβασμενους παλμους στο οριο και μου ειπε να μην ανησυχω και να το ξαναδω σε 10-15 μερες με τον γιατρο μου...ο Γιατρος μου καθως και ο εμβρυολογος ειναι καθυσηχαστικοι εγω ομως μεχρι να ξαναπαω το σκεφτομαι λιγακι...εχει τυχει σε καμια αλλη κοπελα αυτο;

Δεν μου εχει τυχει αλλα το εχω ακουσει και το εχω διαβασει..χαρακτηριστικα σε αρθρο ιατρικο που ειδα προσφατα ελεγε οτι η ελαφρα ταχυκαρδια εμβρυου δε φαινεται να δημιουργει ή να υποδηλώνει καποιο προβλημα και συνηθως ειναι παροδικη ενώ η βραδυκαρδία ειναι περισσότερο ανησυχητική..

  • Μου αρέσει 3

askg.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Όχι αμνιοπαρακέντηση κορίτσια σε καμία περίπτωση τρυπάει το σάκο η βελόνα και εδώ στο φόρουμ έχουν χάσει άδικα τα μωρά τους πολλά κορίτσια 

@Kerma2020 μην ακούς γλυκιά μου τον κάθε ένα με το μακρύ του και το κοντό του μια χαρά θα είναι το μωράκι σου θα έχεις τέλεια αυχενική με το καλό με τους εμετούς πως πας; Εγώ 2 εβδομάδες τώρα κάνω μέχρι 2 την μέρα ο γιατρός είπε για primperan αλλά δεν θέλω να το φορτώσω το μωράκι μου με φάρμακα ακόμα... 

Α το στήθος σας πονάει εμένα είναι πρησμένο και οι θηλές με πονάνε δεν μπορώ να φοράω σουτιέν και αναγκαστικά δεν βάζω. 

Όμορφα. Χθες έκανα έναν ωραιότατο εμετό στο γραφείο....την παλεύω όμως. Πήγα στο γιατρό σήμερα. Όλα καλά. 11/7 αυχενική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ερώτηση...Εγώ είμαι 6ε5μ σήμερα,  τωρα πια θυμάται το στηθοσ σας εινσι συνέχεια πρησμένο το ίδιο??? Εμένα σήμερα είναι πρησμένο αλλά δεν πονάει όπως προχθές , όταν έκανα μπάνιο προχθές πονούσα πολύ, σήμερα όταν έκανα μπάνιο στη πονούσε σχεδόν καθόλου αλλά πρησμένο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Κορίτσια ερώτηση...Εγώ είμαι 6ε5μ σήμερα,  τωρα πια θυμάται το στηθοσ σας εινσι συνέχεια πρησμένο το ίδιο??? Εμένα σήμερα είναι πρησμένο αλλά δεν πονάει όπως προχθές , όταν έκανα μπάνιο προχθές πονούσα πολύ, σήμερα όταν έκανα μπάνιο στη πονούσε σχεδόν καθόλου αλλά πρησμένο είναι.

οχι μην ανχωνεσε το.στηθος θα πρηζετε κ θα ξεπρηζετε συνεχεια συνηθως τα πρωινα ή μετα απο υπνο ξεπρηζετε κ οσο προχωραει η μερα πρηζετε . καποιες μερες ισως μενει κ ξεπρησμενο εξαρτατε τι τρως ποσο νερο πινεις ποσο ξεκουραζεσε οι ορμονες θα παιζουν..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πόσες από εσάς έχετε θέμα με τον θυροειδή; Εμένα η TSH από 1,5 πήγε στο 10! Πανικοβλήθηκα μην αποβληθεί το μωράκι :( :( :(

Όσες παίρνετε χάπι, πόσο σύντομα κατεβάσατε την ορμόνη στα φυσιολογικά επίπεδα; Την άλλη εβδομάδα θα πάω ενδοκρινολόγο, αλλά μέχρι τότε ανησυχώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis said:

Καλησπέρα! Πόσες από εσάς έχετε θέμα με τον θυροειδή; Εμένα η TSH από 1,5 πήγε στο 10! Πανικοβλήθηκα μην αποβληθεί το μωράκι :( :( :(

Όσες παίρνετε χάπι, πόσο σύντομα κατεβάσατε την ορμόνη στα φυσιολογικά επίπεδα; Την άλλη εβδομάδα θα πάω ενδοκρινολόγο, αλλά μέχρι τότε ανησυχώ πολύ...

Αχ και εγω έχω χασιμοτο,  σε πια ευδομαδα είσαι? Θα πάω και εγω να ελέγξω TSH ,επειδή εινσι από εξωσωματική πριν την εμβρυμεταφορα ήταν 1.

Πες μου τα νεα σου.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα! Πόσες από εσάς έχετε θέμα με τον θυροειδή; Εμένα η TSH από 1,5 πήγε στο 10! Πανικοβλήθηκα μην αποβληθεί το μωράκι :( :( :(

Όσες παίρνετε χάπι, πόσο σύντομα κατεβάσατε την ορμόνη στα φυσιολογικά επίπεδα; Την άλλη εβδομάδα θα πάω ενδοκρινολόγο, αλλά μέχρι τότε ανησυχώ πολύ...

Ποσών εβδομάδων είσαι; Κάθε πότε πρέπει να κάνουμε TSH; εγώ έκανα 7 εβδομάδων και κάτι νομίζω με το χάπι θα σου ρυθμιστεί 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, Anna0909 said:

Αχ και εγω έχω χασιμοτο,  σε πια ευδομαδα είσαι? Θα πάω και εγω να ελέγξω TSH ,επειδή εινσι από εξωσωματική πριν την εμβρυμεταφορα ήταν 1.

Πες μου τα νεα σου.

 

Just now, boukitsa123 said:

Ποσών εβδομάδων είσαι; Κάθε πότε πρέπει να κάνουμε TSH; εγώ έκανα 7 εβδομάδων και κάτι νομίζω με το χάπι θα σου ρυθμιστεί 

Καλημέρα σας!

Είμαι 5,5 εβδομάδων μετά από εξωσωματική κι εγώ. Έπρεπε να ελέγξω την TSH ΑΜΕΣΩΣ μετά τη θετική χοριακή είπε ο εξωσωματικός. Δεν ξέρω κάθε πότε θα πρέπει να την ελέγχουμε μετά, αλλά χρειάζεται στενή επικοινωνία με τον ενδοκρινολόγο από την αρχή κιόλας της εγκυμοσύνης.

Όταν είχα ξεκινήσει τη διέγερση και ενώ είχα ρυθμισμένες τις ορμόνες, απορρυθμίστηκε η TSH και έπρεπε να περιμένω λίγους μήνες για να κατεβάσουμε την TSH και να κάνουμε την εμβρυομεταφορά. Και τώρα που την κάναμε, πάλι πήγαν στα ύψη οι τιμές. Δεν το πιστεύω, τόσο σύντομα και ανεξέλεγκτα... ελπίζω να μην παρουσιαστούν επιπλοκές... :(

Εσείς σε ποια εβδομάδα είστε και τι κάνετε με τον θυροειδή σας; Αν ήμουν στη θέση σας και είχα θέμα, θα έκλεινα ραντεβού άμεσα ακόμα και αν πριν την εμβρυομεταφορά όλα ήταν ιδανικά. Μέσα σε ένα 10ήμερο, απορρυθμίστηκαν όλα σε μένα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

 

Καλημέρα σας!

Είμαι 5,5 εβδομάδων μετά από εξωσωματική κι εγώ. Έπρεπε να ελέγξω την TSH ΑΜΕΣΩΣ μετά τη θετική χοριακή είπε ο εξωσωματικός. Δεν ξέρω κάθε πότε θα πρέπει να την ελέγχουμε μετά, αλλά χρειάζεται στενή επικοινωνία με τον ενδοκρινολόγο από την αρχή κιόλας της εγκυμοσύνης.

Όταν είχα ξεκινήσει τη διέγερση και ενώ είχα ρυθμισμένες τις ορμόνες, απορρυθμίστηκε η TSH και έπρεπε να περιμένω λίγους μήνες για να κατεβάσουμε την TSH και να κάνουμε την εμβρυομεταφορά. Και τώρα που την κάναμε, πάλι πήγαν στα ύψη οι τιμές. Δεν το πιστεύω, τόσο σύντομα και ανεξέλεγκτα... ελπίζω να μην παρουσιαστούν επιπλοκές... :(

Εσείς σε ποια εβδομάδα είστε και τι κάνετε με τον θυροειδή σας; Αν ήμουν στη θέση σας και είχα θέμα, θα έκλεινα ραντεβού άμεσα ακόμα και αν πριν την εμβρυομεταφορά όλα ήταν ιδανικά. Μέσα σε ένα 10ήμερο, απορρυθμίστηκαν όλα σε μένα. 

Καλημερα κοριτσι μου!εγω δν ειχα ποτε στην ζωη μου θυροειδη!τωρα που ημουν στην 6 βδομαδα εκανα τυπικες εξετασεις κ ειδαμε tsh 3.5!πηγα μετα απο μια εβδομαδα αφου μου ειπε ο γυναιλολογος σε ενδοκρινολογο!μου εδωσε χαπακι σε μικρη δοση μου εκανε υπερηχο ολα καλα!δν σημαινει εχεις θεμα στον αδενα!μου ειπε επειδη εχουμε αυξημενες αναγκες εμεις κ το μωρο σε μερικες γυναικες ανεβαινει!εχω την εντυπωση κ σε λιγοτερο απο μηνα κανει δουλεια το χαπι!πηγαινε απο βδομαδα σε ενδοκρινολογο κ θα πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω Hashimoto εδώ και πολλά χρόνια. Απλά με την εγκυμοσύνη, επιδεινώθηκε. Άλλαξα και το ραντεβού μου και θα πάω πρώτο ραντεβού μεθαύριο να με δει. 

Κατά τα αλλα πως πάει η εγκυμοσύνη σας; Εγώ δεν έχω καθόλου ναυτίες, ζαλάδες, λιγούρες και όλα αυτά τα ωραία που ακούω να ταλαιπωρούν άλλες κοπέλες. Δε νιώθω τίποτα, σε σημείο που αν δεν ήταν από εξωσωματική, δε θα καταλάβαινα καν ότι έχω μωράκι :grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Εγώ εχω Hashimoto εδώ και πολλά χρόνια. Απλά με την εγκυμοσύνη, επιδεινώθηκε. Άλλαξα και το ραντεβού μου και θα πάω πρώτο ραντεβού μεθαύριο να με δει. 

Κατά τα αλλα πως πάει η εγκυμοσύνη σας; Εγώ δεν έχω καθόλου ναυτίες, ζαλάδες, λιγούρες και όλα αυτά τα ωραία που ακούω να ταλαιπωρούν άλλες κοπέλες. Δε νιώθω τίποτα, σε σημείο που αν δεν ήταν από εξωσωματική, δε θα καταλάβαινα καν ότι έχω μωράκι :grin:

Είναι νωρίς εμένα οι εμετοι ξεκίνησαν μόλις έκλεισα την 7η εβδομάδα 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, κάναμε χθες την αυχενική, όλα πήγαν πολύ καλά, δόξα το Θεό! Πολύ δραστήριο το μωρο, τρελάθηκα από τη χαρα μου! Η πιο ωραία εξέταση! Θέλω να ρωτήσω όποια ξερει, τι μήκος τραχήλου σας μέτρησαν στην αυχενική;

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...