Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Κορίτσια μου, κάναμε χθες την αυχενική, όλα πήγαν πολύ καλά, δόξα το Θεό! Πολύ δραστήριο το μωρο, τρελάθηκα από τη χαρα μου! Η πιο ωραία εξέταση! Θέλω να ρωτήσω όποια ξερει, τι μήκος τραχήλου σας μέτρησαν στην αυχενική;

Δεν ξέρω να σου πω αλλά από ότι θυμάμαι πάνω από 2,5 θεωρείται καλό σας είπαν αν φαίνεται φύλο; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Δεν ξέρω να σου πω αλλά από ότι θυμάμαι πάνω από 2,5 θεωρείται καλό σας είπαν αν φαίνεται φύλο; 

Δε φαινόταν καθαρά, μας είπε μια εκτίμηση αλλά με επιφύλαξη. Τον επόμενο μήνα θα ξέρουμε σίγουρα!


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Δε φαινόταν καθαρά, μας είπε μια εκτίμηση αλλά με επιφύλαξη. Τον επόμενο μήνα θα ξέρουμε σίγουρα!

Αγοράκι ε; Εντάξει θα μας πεις όταν θελήσεις εμάς αυτό που είχε πει στην αυχενική αυτό ήταν τελικά :)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μεσα Ιουλιου εγω θα κανω την αυχενικη μου. Εμενα ο τράχηλος στην πρωτη εγκυμοσυνη ηταν στο 2 και ειχα συσπασεις απο τον 2ο μηνα. Αυτη την φορα ειμαι νορμαλ μου είπαν αλλα δεν ξερω και ποσο ειναι. Ασε που αλλαξα γιατρο γιατι πολυ απογοητευτηκα απο την πρωτη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Αγοράκι ε; Εντάξει θα μας πεις όταν θελήσεις εμάς αυτό που είχε πει στην αυχενική αυτό ήταν τελικά :)

Εννοείται θα σας πω κορίτσια μόλις μαθουμε στα σίγουρα! Ολα να πηγαίνουν καλά σε όλες μας!

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Μαλλον μεσα Ιουλιου εγω θα κανω την αυχενικη μου. Εμενα ο τράχηλος στην πρωτη εγκυμοσυνη ηταν στο 2 και ειχα συσπασεις απο τον 2ο μηνα. Αυτη την φορα ειμαι νορμαλ μου είπαν αλλα δεν ξερω και ποσο ειναι. Ασε που αλλαξα γιατρο γιατι πολυ απογοητευτηκα απο την πρωτη!

Α ναι θα γεννήσεις σε άλλον σε ποιο μαιευτήριο ή δεν ξέρεις ακόμα; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Α ναι θα γεννήσεις σε άλλον σε ποιο μαιευτήριο ή δεν ξέρεις ακόμα; 

Παλι στο δημοσιο Νοσοκομείο Δράμας θα γεννησω γιατι ηταν αψογο αλλα θα με παρακολουθεί τους πρωτες 7 μηνες μια πολυ καλη εξωτερικο γιατρο. Και ο διευθυντής της Μαιευτικής στην Δραμα την εμπιστεύεται τρελά 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?Διαβάζω όλα τα νέα σας και χαίρομαι που όλες πάρε καλά. 

Εγώ πολύ άγχος , ίσα ένα πολύ κακο όνειρο το μεσημέρι και χάλασε τελείως η ψυχολογία μου.

Σήμερα μπήκα στην έβδομη ευδομαδα,  πέρα από μια απεσια γεύση στο στόμα ,εμετούς και πρησμένο στηθοσ δεν έχω κάτι άλλο, αν κάτι δεν πήγαινε καλά θα το καταλάβαινα???

Έχω τόση πολύ ανασφάλεια που μου φαίνεται χρειάζομαι βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μην αγχώνεσαι, αυτά που περιγράφεις είναι χαρακτηριστικά συμπτώματα για την εβδομάδα που διανύεις από όσο ξέρω. Δεν έφτασα ακόμα εκεί αλλά επειδή εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα ακόμα, έχω διαβάσει άπειρη βιβλιογραφία για να μάθω τι να περιμένω ανα εβδομάδα :)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Anna0909 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?Διαβάζω όλα τα νέα σας και χαίρομαι που όλες πάρε καλά. 

Εγώ πολύ άγχος , ίσα ένα πολύ κακο όνειρο το μεσημέρι και χάλασε τελείως η ψυχολογία μου.

Σήμερα μπήκα στην έβδομη ευδομαδα,  πέρα από μια απεσια γεύση στο στόμα ,εμετούς και πρησμένο στηθοσ δεν έχω κάτι άλλο, αν κάτι δεν πήγαινε καλά θα το καταλάβαινα???

Έχω τόση πολύ ανασφάλεια που μου φαίνεται χρειάζομαι βοήθεια.

@Anna0909  μου να ξερεις οτι ειναι και οι ορμονες...εγω απο την 6η εβδομαδα μεχρι την 9η υπεφερα..συμπτωματα δεν ειχα εντονα..αλλα ειχα φοβερα ονειρα,ξυπνουσα συνεχεια τη νυχτα,κλαμα,ανησυχια,δεν μπορουσα να ηρεμησω..τα ιδια και μια φιλη μου που ειναι επισης εγγυος και τερας ψυχραιμιας μιας και ψυχολογος..ουτε αυτη δεν μπορεσε να τις ελεγξει τις ορμονες..μου ελεγε οτι εχει ενα αγχος ολη μερα χωρις να ξερει το γιατι και ολα αυτα που σου περιεγραψα...οσο περνανε οι εβδομαδες θα ηρεμησεις θα δεις..εγω τωρα τα σκεφτομαι αυτα σαν να μην τα εζησα εγω..


askg.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MariaGS said:

@Anna0909  μου να ξερεις οτι ειναι και οι ορμονες...εγω απο την 6η εβδομαδα μεχρι την 9η υπεφερα..συμπτωματα δεν ειχα εντονα..αλλα ειχα φοβερα ονειρα,ξυπνουσα συνεχεια τη νυχτα,κλαμα,ανησυχια,δεν μπορουσα να ηρεμησω..τα ιδια και μια φιλη μου που ειναι επισης εγγυος και τερας ψυχραιμιας μιας και ψυχολογος..ουτε αυτη δεν μπορεσε να τις ελεγξει τις ορμονες..μου ελεγε οτι εχει ενα αγχος ολη μερα χωρις να ξερει το γιατι και ολα αυτα που σου περιεγραψα...οσο περνανε οι εβδομαδες θα ηρεμησεις θα δεις..εγω τωρα τα σκεφτομαι αυτα σαν να μην τα εζησα εγω..

Σήμερα αισθάνομαι λίγο καλύτερα από συμπτωματα και τα έχω παίξει, με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάω για υπέρηχο,  πως θα αντέξω ΆΛΛΕΣ 10 μέρες. Είναι φυσιολογικό κάποιες μέρες να είμαστε λίγο καλύτερα και κάποιες χάλια. 

Τι φόβος είναι αυτό....το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι δεν πονάω και δεν έχω αίμα η καφέ καθόλου,  αν κάτι δεν πήγαινε καλά δεν θα είχα κατι;;;;

Τα ίδια και τα ίδια λέω,  αλλά όταν τα λέω στους δικούς μου φωνάζουν δεν πας καλά μου λένε.

Αχ τι τραβάμε για να γίνουμε μανούλες....ας είναι καλά τα παιδάκια μας και χαλάλι όλα.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Σήμερα αισθάνομαι λίγο καλύτερα από συμπτωματα και τα έχω παίξει, με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάω για υπέρηχο,  πως θα αντέξω ΆΛΛΕΣ 10 μέρες. Είναι φυσιολογικό κάποιες μέρες να είμαστε λίγο καλύτερα και κάποιες χάλια. 

Τι φόβος είναι αυτό....το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι δεν πονάω και δεν έχω αίμα η καφέ καθόλου,  αν κάτι δεν πήγαινε καλά δεν θα είχα κατι;;;;

Τα ίδια και τα ίδια λέω,  αλλά όταν τα λέω στους δικούς μου φωνάζουν δεν πας καλά μου λένε.

Αχ τι τραβάμε για να γίνουμε μανούλες....ας είναι καλά τα παιδάκια μας και χαλάλι όλα.

 

Το οτι δεν εχεις αιμα κοκκινο ή καφε είναι εννοειται καλο σημαδι..προσπαθησε να μην ανησυχεις τοσο..ολα καλα θα πανε!!στειλε μου και προσωπικο μηνυμα οποτε θελεις!


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...