Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια ειμαι ακριβως 11 εβδομαδες κι εδω και 4 μερες το νιωθω οπως ενιωθα την πρωτη μου. Δεν με πιστευουν αλλα δεν με πειραζει, γιατι επιβεβαιωθηκα οταν πηγα στον γιατρο και το βρηκε εκει που νιωθω το γαργαλιτο!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια ειμαι ακριβως 11 εβδομαδες κι εδω και 4 μερες το νιωθω οπως ενιωθα την πρωτη μου. Δεν με πιστευουν αλλα δεν με πειραζει, γιατι επιβεβαιωθηκα οταν πηγα στον γιατρο και το βρηκε εκει που νιωθω το γαργαλιτο!!!!!

Τυχερηηηηηηηη!!!!!


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2019 at 1:16 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια μου εγώ γύρισα από το μαιευτήριο πήγα να μου βάλουν ορό γιατί κόλλησα γαστρεντερίτιδα και όλη νύχτα έκανα 13 εμετούς και διάρροια και αν συνεχίσουν οι εμετοί θα πάω πάλι να με κρατήσουν 1 βράδυ είμαι χάλια ευτυχώς το μωράκι μου ήταν καλά και κουνούσε χέρια πόδια. 

: -)  για το μωράκι σου.

: - ( για σένα που είσαι αρρωστουλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια ειμαι ακριβως 11 εβδομαδες κι εδω και 4 μερες το νιωθω οπως ενιωθα την πρωτη μου. Δεν με πιστευουν αλλα δεν με πειραζει, γιατι επιβεβαιωθηκα οταν πηγα στον γιατρο και το βρηκε εκει που νιωθω το γαργαλιτο!!!!!

Τόσο νωρίς ρε συ; 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

- Πονάει ο λαιμός μου από χθες. Έβγαλα και επιχειλιο έρπητα. 

- ανακάλυψα επίσης ότι με ενοχλούν όλα τα είδη καφέ. Σήμερα έκανα εμετό και με ελληνικό που δε με πείραζε. Όποτε αντίο καφέ! Εκτός από όταν θέλω να κάνω εμετό.... λειτουργεί. Ένα μεσημέρι είχα φάει και πολύ ήμουν χάλια και είχα ένα φούσκωμα που δεν περναγε με τιποτα. Φάρμακα δεν ήξερα αν μπορώ να πάρω όποτε παρήγγειλα έναν ωραιότατο φρεντο εσπρέσο και σε λίγα μολις λεπτά λύθηκε το ζήτημα του φουσκώματος. Τελικά όλα είναι θέμα συνήθειας: τις πρώτες φορές που έκανα εμετό τρόμαζα και αηδίαζα πολύ άσχημα . Τώρα το αντιμετωπίζω με ψυχραιμία. Ξερνάω , καθαρίζω και συνεχίζω αυτό που έκανα. Και τρώω άμα πεινάω και καπάκι. Καμία αηδία πια. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kerma2020 είπε:

- Πονάει ο λαιμός μου από χθες. Έβγαλα και επιχειλιο έρπητα. 

- ανακάλυψα επίσης ότι με ενοχλούν όλα τα είδη καφέ. Σήμερα έκανα εμετό και με ελληνικό που δε με πείραζε. Όποτε αντίο καφέ! Εκτός από όταν θέλω να κάνω εμετό.... λειτουργεί. Ένα μεσημέρι είχα φάει και πολύ ήμουν χάλια και είχα ένα φούσκωμα που δεν περναγε με τιποτα. Φάρμακα δεν ήξερα αν μπορώ να πάρω όποτε παρήγγειλα έναν ωραιότατο φρεντο εσπρέσο και σε λίγα μολις λεπτά λύθηκε το ζήτημα του φουσκώματος. Τελικά όλα είναι θέμα συνήθειας: τις πρώτες φορές που έκανα εμετό τρόμαζα και αηδίαζα πολύ άσχημα . Τώρα το αντιμετωπίζω με ψυχραιμία. Ξερνάω , καθαρίζω και συνεχίζω αυτό που έκανα. Και τρώω άμα πεινάω και καπάκι. Καμία αηδία πια. 

Κέρμα μου περαστικά σου εγώ είμαι καλύτερα σχετικά με το θέμα εμετός αλλά μου βρωμάνε ακόμα τα πάντα ακόμα και ο ιδρώτας 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2019 at 1:16 ΜΜ, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια μου εγώ γύρισα από το μαιευτήριο πήγα να μου βάλουν ορό γιατί κόλλησα γαστρεντερίτιδα και όλη νύχτα έκανα 13 εμετούς και διάρροια και αν συνεχίσουν οι εμετοί θα πάω πάλι να με κρατήσουν 1 βράδυ είμαι χάλια ευτυχώς το μωράκι μου ήταν καλά και κουνούσε χέρια πόδια. 

Πω πω περαστικά σου αγάπη τώρα το είδα. Τι να πω κουράγιο. Ευτυχώς είναι καλά το ζουζούνι. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 1:13 PM, MariaGS said:

Κοριτσια μου εκανα την αυχενική και όλα καλα!!Ανακουφίστηκα!!

Μπράβο,  τι ωραία νέα.

Κορίτσια μου καλησπέρα,  σήμερα είμαι 7ε5ε κουράστηκα λίγο είναι η αλήθεια, αλλά φορά αισθάνομαι ένα βάρος χαμηλά και λίγο σαν τσιμπήματα,  είναι φυσιολογικό??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna0909 είπε:

Μπράβο,  τι ωραία νέα.

Κορίτσια μου καλησπέρα,  σήμερα είμαι 7ε5ε κουράστηκα λίγο είναι η αλήθεια, αλλά φορά αισθάνομαι ένα βάρος χαμηλά και λίγο σαν τσιμπήματα,  είναι φυσιολογικό??? 

Δεν νομιζω οτι πρεπει ανησυχεις..μεγαλωνει η μητρα τραβιουνται οι συνδεσμοι των μυων της περιοχης και προκαλουνται αυτα τα πονακια και τα τσιμπηματα..ειχα και εγω για 2.5 εβδομαδες περιπου..μετα υποχωρησαν..

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Πάλι εμετό σήμερα το πρωί να δω πότε θα ηρεμήσει αυτό το morning sickness κοντεύω να κλείσω τον 3ο μηνα κι ακόμα δεν με έχουν αφήσει οι εμετοί κορίτσια έχετε βγάλει την μαύρη γραμμή στην κοιλιά; εγώ ακόμα τπτ μόνο σκούρες θηλές


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Πάλι εμετό σήμερα το πρωί να δω πότε θα ηρεμήσει αυτό το morning sickness κοντεύω να κλείσω τον 3ο μηνα κι ακόμα δεν με έχουν αφήσει οι εμετοί κορίτσια έχετε βγάλει την μαύρη γραμμή στην κοιλιά; εγώ ακόμα τπτ μόνο σκούρες θηλές

Σε καταλαβαίνω, το περνάω κάθε βράδυ εγώ..Εχω βγάλει από τον αφαλό και κάτω..είναι αχνή.. 


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Σε καταλαβαίνω, το περνάω κάθε βράδυ εγώ..Εχω βγάλει από τον αφαλό και κάτω..είναι αχνή.. 

Εγω τπτ να ανησυχώ; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλεπω να εχω γραμμη. Ρε κορίτσια εβαλα μονο 2 κιλα ειμαι 11 και 4 μερες αλλα φαινομαι σα να εβαλα 10. Κανω καραμπαμ οτι ειμαι έγκυος και με ρωτανε αν ειμαι στον 6ο. Τοσο πολυ φουσκωσα. Η μονη λογικη εξηγηση ειναι οτι ειναι το 2ο μου παιδι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...