Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Εγω δεν βλεπω να εχω γραμμη. Ρε κορίτσια εβαλα μονο 2 κιλα ειμαι 11 και 4 μερες αλλα φαινομαι σα να εβαλα 10. Κανω καραμπαμ οτι ειμαι έγκυος και με ρωτανε αν ειμαι στον 6ο. Τοσο πολυ φουσκωσα. Η μονη λογικη εξηγηση ειναι οτι ειναι το 2ο μου παιδι

 Κι εγώ φαίνομαι αλλά είμαι και υπέρβαρη αλλά παρόλα αυτά η κοιλιά μου δεν είναι πάχους πλέον 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 6/7/2019 at 11:05 ΠΜ, boukitsa123 είπε:

Πάλι εμετό σήμερα το πρωί να δω πότε θα ηρεμήσει αυτό το morning sickness κοντεύω να κλείσω τον 3ο μηνα κι ακόμα δεν με έχουν αφήσει οι εμετοί κορίτσια έχετε βγάλει την μαύρη γραμμή στην κοιλιά; εγώ ακόμα τπτ μόνο σκούρες θηλές

Εγώ έχω πρηστεί/παχύνει. Είχα πάρει μολις 2 κιλά. Την τελευταία εβδομάδα που με έχει πάρει από κάτω τρωω σαν να μην υπάρχει αύριο και πήρα αλλα 2. Νιώθω χάλια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Kerma2020 είπε:

Εγώ έχω πρηστεί/παχύνει. Είχα πάρει μολις 2 κιλά. Την τελευταία εβδομάδα που με έχει πάρει από κάτω τρωω σαν να μην υπάρχει αύριο και πήρα αλλα 2. Νιώθω χάλια. 

Κέρμα μου σε σκεφτόμουν πως πας με τους εμετούς εγώ ακόμα κάνω κάθε πρωί και έχω συνέχεια μια αηδία στο στόμα τουλάχιστον δεν κάνω μέσα στην ημέρα γιατί είσαι στα κάτω σου γλυκιά μου; 

Κορίτσια νομίζω το στήθος μου άρχισε να βγάζει το διάφανο υγρό που θα γίνει πρωτόγαλα σήμερα εκεί που καθόμουν έσταξε και λέω ποιος με έβρεξε κοιτάζω μετά την μπλούζα δεν είχε κάτι πιάνω το στήθος και έβγαινε λίγο λίγο σκέφτομαι να αγοράσω θήλαστρο γιατί και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου είχα τόσο γάλα που το έβγαζα συνέχεια με το χέρι αλλά με κούραζε όλο αυτό. Μέχρι να έρθει η αυχενική η καρδιά μου να πάει στην θέση της δεν μπορώ να ηρεμήσω βλέπω συνέχεια περίεργα όνειρα από το άγχος έχω σχεδόν κάθε μέρα ημικρανίες συν την ζέστη υποφέρω άντε να φύγει το καλοκαίρι να ηρεμήσει ο καιρός και ας αρχίζουν τα σχολεία όσες περίμενετε δεύτερη φορά μωράκι ποτέ σας άρχισαν οι διάφανες σταγόνες; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κέρμα μου σε σκεφτόμουν πως πας με τους εμετούς εγώ ακόμα κάνω κάθε πρωί και έχω συνέχεια μια αηδία στο στόμα τουλάχιστον δεν κάνω μέσα στην ημέρα γιατί είσαι στα κάτω σου γλυκιά μου; 

Κορίτσια νομίζω το στήθος μου άρχισε να βγάζει το διάφανο υγρό που θα γίνει πρωτόγαλα σήμερα εκεί που καθόμουν έσταξε και λέω ποιος με έβρεξε κοιτάζω μετά την μπλούζα δεν είχε κάτι πιάνω το στήθος και έβγαινε λίγο λίγο σκέφτομαι να αγοράσω θήλαστρο γιατί και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου είχα τόσο γάλα που το έβγαζα συνέχεια με το χέρι αλλά με κούραζε όλο αυτό. Μέχρι να έρθει η αυχενική η καρδιά μου να πάει στην θέση της δεν μπορώ να ηρεμήσω βλέπω συνέχεια περίεργα όνειρα από το άγχος έχω σχεδόν κάθε μέρα ημικρανίες συν την ζέστη υποφέρω άντε να φύγει το καλοκαίρι να ηρεμήσει ο καιρός και ας αρχίζουν τα σχολεία όσες περίμενετε δεύτερη φορά μωράκι ποτέ σας άρχισαν οι διάφανες σταγόνες; 

Κατι περίεργο συνέβη και σε μένα με το στήθος. Δεν είναι πολύ νωρίς ; Δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα. Θέλω μόνο να κοιμάμαι , να κάθομαι όλη μέρα , να μαγειρεύω και να τρωω περίεργα πράγματα. Κάνει πολύ ζέστη. Νυστάζω παρα πολύ και έκοψα και τον καφέ γιατί μου προκαλεί εμετό. Δε θέλω να δουλέψω. Είναι η τριτη μέρα που δεν πήγα στη δουλειά σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kerma2020 είπε:

Κατι περίεργο συνέβη και σε μένα με το στήθος. Δεν είναι πολύ νωρίς ; Δεν έχω διάθεση να κάνω τίποτα. Θέλω μόνο να κοιμάμαι , να κάθομαι όλη μέρα , να μαγειρεύω και να τρωω περίεργα πράγματα. Κάνει πολύ ζέστη. Νυστάζω παρα πολύ και έκοψα και τον καφέ γιατί μου προκαλεί εμετό. Δε θέλω να δουλέψω. Είναι η τριτη μέρα που δεν πήγα στη δουλειά σήμερα.

Ζήτησε από τον γιατρό σου αναρρωτική όσο για το στήθος από ότι φαίνεται δεν είναι νωρίς κι εγώ ένα ερείπιο είμαι δεν δουλεύω αλλά έχω 2 παιδιά και όλη μέρα δεν κάθομαι δευτερόλεπτο αντε να φύγει το καλοκαίρι... 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα βρε κορίτσια !! Έκανα κ εγώ επιτέλους την αυχενική που το είχα τοοοοσο Μα τόσο άγχος! Το μπεμπέ μεγάλωσε πολύ πάθαμε πλάκα!! Φύλο δεν μας έδειξε ακόμα !!

Χθες πήρα τα αποτελέσματα των αιματολογικών! Είναι πολύ καλά μου είπε ο γιατρός που μιλήσαμε στο τηλ! Εσείς περίπου τι τιμές είχατε αν θυμάστε ;! Μέχρι να τα δει κ κανονικά έχω λίγο ακόμα άγχος Χιχιχι!!!

να σημειώσω οι δικές μου τιμές για το down είναι 1/23.800 κατι και για τα αλλά σύνδρομα 1/100.000

  • Μου αρέσει 4

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ συγχαρητήρια Agapakiii !!

μπράβο σου, πολύ ευχάριστα νέα! να έχεις μια καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη! δυστυχώς εγώ δεν θυμάμαι τις τιμές μου, πρέπει να γυρίσω σπίτι να τις δω αλλά για να σου το πει τηλεφωνικώς ο γιατρός, δεν μπορεί, πόσο λάθος να κάνει!; οπότε απέβαλλε το όποιο άγχος σου έχει απομείνει κ θα δεις, θα πάνε όλα περίφημα! well done κ πάλι!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Ολες οι αιματολογικές καλες αλλα σημερα ειχα αδυναμιες, ζαλαδα και αναλουγες μαχι. Συν ότι ετρεμα σαν το ψαρι. Τελικα κοιμηθηκα και στανιαρα αλκα εχω ατονία! Εσεις πως ειστε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Ολες οι αιματολογικές καλες αλλα σημερα ειχα αδυναμιες, ζαλαδα και αναλουγες μαχι. Συν ότι ετρεμα σαν το ψαρι. Τελικα κοιμηθηκα και στανιαρα αλκα εχω ατονία! Εσεις πως ειστε?

Εγω ακόμα κάνω εμετό κάθε πρωί :(

  • Λυπημένη/-ος 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλημέρα βρε κορίτσια !! Έκανα κ εγώ επιτέλους την αυχενική που το είχα τοοοοσο Μα τόσο άγχος! Το μπεμπέ μεγάλωσε πολύ πάθαμε πλάκα!! Φύλο δεν μας έδειξε ακόμα !!

Χθες πήρα τα αποτελέσματα των αιματολογικών! Είναι πολύ καλά μου είπε ο γιατρός που μιλήσαμε στο τηλ! Εσείς περίπου τι τιμές είχατε αν θυμάστε ;! Μέχρι να τα δει κ κανονικά έχω λίγο ακόμα άγχος Χιχιχι!!!

να σημειώσω οι δικές μου τιμές για το down είναι 1/23.800 κατι και για τα αλλά σύνδρομα 1/100.000

Εμένα παρολο που οι μετρησεις ειναι πολυ καλές οι τιμες μου ειναι πολυ πιο κατω απο εσενα ..ειμαι βλεπεις και 37 και εχω...δηλαδη κυμαινονται στο 1/1000 1/1500 1/20000..ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω..και της κουμπαρας που γεννησε 2 υγιεστατα αγορακια εκει κυμαινοντουσαν..οποτε μην ανησυχεις καθολου...μου εχει προτεινει να κανω nipt αλλα δεν ξερω αν θα το κανω..βεβαια αποτελεματα papp-a δεν εχω παρει ακομα

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Ολες οι αιματολογικές καλες αλλα σημερα ειχα αδυναμιες, ζαλαδα και αναλουγες μαχι. Συν ότι ετρεμα σαν το ψαρι. Τελικα κοιμηθηκα και στανιαρα αλκα εχω ατονία! Εσεις πως ειστε?

Εγώ ευτυχώς είμαι καλα..αρχίζει και επιστρεφει η ενεργητικότητά μου..

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Εμένα παρολο που οι μετρησεις ειναι πολυ καλές οι τιμες μου ειναι πολυ πιο κατω απο εσενα ..ειμαι βλεπεις και 37 και εχω...δηλαδη κυμαινονται στο 1/1000 1/1500 1/20000..ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω..και της κουμπαρας που γεννησε 2 υγιεστατα αγορακια εκει κυμαινοντουσαν..οποτε μην ανησυχεις καθολου...μου εχει προτεινει να κανω nipt αλλα δεν ξερω αν θα το κανω..βεβαια αποτελεματα papp-a δεν εχω παρει ακομα

Εγώ ευτυχώς είμαι καλα..αρχίζει και επιστρεφει η ενεργητικότητά μου..

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Εφόσον είπε ο γιατρός σου ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας να μην ανησυχείς !! Όλα θα είναι τέλεια είμαι σίγουρη!! Καλά αποτελέσματα να έχεις από τις αιματολογικές Papp-A !!  

Εφόσον τα πάρεις θεωρώ πως θα δείξουν τα ποσοστά οποτε από εκεί κ πέρα θα σου πει και ο γιατρός σου !!

ολα καλά θα είναι !! Καλή επιτυχία εύχομαι ❤️

18 ώρες πρίν, FRAULA είπε:

καλημέρα κ συγχαρητήρια Agapakiii !!

μπράβο σου, πολύ ευχάριστα νέα! να έχεις μια καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη! δυστυχώς εγώ δεν θυμάμαι τις τιμές μου, πρέπει να γυρίσω σπίτι να τις δω αλλά για να σου το πει τηλεφωνικώς ο γιατρός, δεν μπορεί, πόσο λάθος να κάνει!; οπότε απέβαλλε το όποιο άγχος σου έχει απομείνει κ θα δεις, θα πάνε όλα περίφημα! well done κ πάλι!!!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Ναι η αλήθεια είναι ότι πρέπει να αποβάλλω λίγο το άγχος !! Όλοι μου ελεγαν ότι σε κάθε ραντεβού θα έχω άγχος γιατί θα έχω να περιμένω κάτι άλλο και να που ισχύει!! 

Ποσο εβδομάδων είσαι εσυ;; 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συνεγγυούλες!

Agapakiii σήμερα αισίως μπήκα στη 13η και νιώθω περίφημα - σχεδόν εδώ και μία εβδομάδα (τις τελευταίες 4 ημέρες) νιώθω ότι σταμάτησαν οι πρωινές αναγούλες αλλά το μόνο που μου λείπει είναι η ενέργεια ειδικά ο απόγευμα που κυνηγάω στο πάρκο τον μικρό.. κ τόσες ημέρες με τη ζέστη ήταν πολύ δύσκολη η κατάσταση! boukitsa123 υπομονή σε λίγες ημέρες εύχομαι να συνέλθεις κ εσύ πλήρως! ελπίζω να μην σε πάει έτσι ως το΄τέλος!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα συνεγγυούλες!

Agapakiii σήμερα αισίως μπήκα στη 13η και νιώθω περίφημα - σχεδόν εδώ και μία εβδομάδα (τις τελευταίες 4 ημέρες) νιώθω ότι σταμάτησαν οι πρωινές αναγούλες αλλά το μόνο που μου λείπει είναι η ενέργεια ειδικά ο απόγευμα που κυνηγάω στο πάρκο τον μικρό.. κ τόσες ημέρες με τη ζέστη ήταν πολύ δύσκολη η κατάσταση! boukitsa123 υπομονή σε λίγες ημέρες εύχομαι να συνέλθεις κ εσύ πλήρως! ελπίζω να μην σε πάει έτσι ως το΄τέλος!

Σε καταλαβαίνω έχω και εγώ ανακατωσουρες και πολλές καούρες αλλά από το απόγευμα και μετά!! Δηλαδή μετά το μεσημεριανό γεύμα σπάνια μπορώ να ξανά φάω κάτι!!  Είναι πολύ δύσκολα με την τόση ζέστη !! Έχεις και μικρούλη οποτε ακόμα παραπάνω δύσκολα!! Φύλλο είδατε εσείς;; Εμάς δε μας έδειξε τίποτα !!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμάς φάνηκε κάτι γιατί προφανώς δεν βρισκόταν στη σωστή θέση το έμβρυο για να φανεί.. θα το μάθουμε - πρώτα ο θεός - στις 23.7 που θα πάμε για τον επόμενο μηνιαίο υπέρηχο για τον οποίο νιώθω (κ δεν το κρύβω) ανυπομονησία! εσάς, πότε είναι ο επόμενος;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αυχενική σήμερα. Ευτυχώς είναι αρτιμελες. Περιμένω Papp-a ή όπως το λένε. Περιμένω με ανυπομονησία να φύγει η ατονία. Είμαι 12 συν 1 σήμερα. Είναι κοριτσάκι με επιφύλαξη. Ευτυχώς δηλαδή για το σύντροφο μου που έχει ήδη 2 αγόρια και δεν ήθελε τρίτο αγόρι. Θέλω να γίνει η πριγκίπισσα μας. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...