Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

συγχαρητήρια Kerma2020 !!!!!!! τι ωραία νέα κ τι καλά που θα κάνετε κοριτσάκι !!!!! (κ εγώ αυτό εύχομαι αλλά κ αγόρι να είναι εννοείται δεν θα έχω κανένα θέμα!) Υπομονούλα σε λίγο ίσως περάσουν όλα! Διακοπές θα πάτε; μπάνιο στη θάλασσα, κάνετε; εμένα ο γιατρός μου το απαγόρευσε δια ροπάλου το μπάνιο στην αττική γιατί οι παραλίες δεν είναι κ πεντακάθαρες.... σνιφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, FRAULA είπε:

Ούτε σε εμάς φάνηκε κάτι γιατί προφανώς δεν βρισκόταν στη σωστή θέση το έμβρυο για να φανεί.. θα το μάθουμε - πρώτα ο θεός - στις 23.7 που θα πάμε για τον επόμενο μηνιαίο υπέρηχο για τον οποίο νιώθω (κ δεν το κρύβω) ανυπομονησία! εσάς, πότε είναι ο επόμενος;

Και εγώ είμαι ανυπόμονη για τον επόμενο μας !!! Είναι στις 27.7 !! Δε χορταίνω να το βλέπω !! ❤️❤️❤️


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Καινούριο μέλος αλλά παρακολουθω το φορουμ εδω και τρια σχεδον χρόνια! 

Εγκυουλα μετά από 7 εξωσωματικές, 1 βιοχημική, 1 παλλινδρομη κύηση, τρεις υστεροσκοπήσεις, ολιγοασθενοτερατοσπερμία και ενδομητριτιδα! (Νομίζω δεν ξέχασα κάτι ;-)). 

14 βδομάδων σημερα ειμαστε! Κοριτσακι!! Κάναμε κ την αυχενικη την περασμένη βδομάδα όλα καλά μέχρι τώρα! Καναμε και το μη επεμβατικο έλεγχο VERAgene (nipd) στις 10 εβδομαδες κ βγηκαν όλα εντάξει! 

Από την 10η βδομαδα μεχρι προχθες εκανα συνεχεια εμετους (μόνο μετά το απόγευμα!) 4-5 την ημέρα!! Από προχθές μειώθηκαν κ χτες κ σημερα καθόλου. 

Ευχομαι σε όλες μας συντομα με υγιη μωράκια στις αγκαλιές μας. Αναμενόμενη ημερομηνία τοκετού 9/1!! Το καλύτερο Πρωτοχρονιάτικο δώρο :)

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, TheMiracle είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Καινούριο μέλος αλλά παρακολουθω το φορουμ εδω και τρια σχεδον χρόνια! 

Εγκυουλα μετά από 7 εξωσωματικές, 1 βιοχημική, 1 παλλινδρομη κύηση, τρεις υστεροσκοπήσεις, ολιγοασθενοτερατοσπερμία και ενδομητριτιδα! (Νομίζω δεν ξέχασα κάτι ;-)). 

14 βδομάδων σημερα ειμαστε! Κοριτσακι!! Κάναμε κ την αυχενικη την περασμένη βδομάδα όλα καλά μέχρι τώρα! Καναμε και το μη επεμβατικο έλεγχο VERAgene (nipd) στις 10 εβδομαδες κ βγηκαν όλα εντάξει! 

Από την 10η βδομαδα μεχρι προχθες εκανα συνεχεια εμετους (μόνο μετά το απόγευμα!) 4-5 την ημέρα!! Από προχθές μειώθηκαν κ χτες κ σημερα καθόλου. 

Ευχομαι σε όλες μας συντομα με υγιη μωράκια στις αγκαλιές μας. Αναμενόμενη ημερομηνία τοκετού 9/1!! Το καλύτερο Πρωτοχρονιάτικο δώρο :)

@TheMiracle συγχαρητήρια. Σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο γιατί πάλεψες πολύ για να αποκτήσεις το δωράκι σου. Ειλικρινά έκλαψα μολις διάβασα την ανάρτηση σου. Τώρα ξέρω από που βγήκε το όνομα σου. Το δικό μου όνομα βγήκε , διότι διάβασα κάπου ότι το μωρό στις χ εβδομαδες έχει μέγεθος όσο ένα κέρμα και όταν ο σύντροφος μου μου έλεγε μήπως να μην το κρατήσουμε και να κάνουμε άλλο του χρόνου που θα είναι καλύτερα τα πράγματα του είπα ότι αυτό αποκλείεται και εγώ θέλω το κέρμα μου και χτυπιομουν. Έτσι κρατήσαμε το μωράκι μας και του έμεινε το παρατσούκλι κέρμα. Και 2020 γιατί θα γεννηθεί το 2020.

Τι είναι το nipd? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@TheMiracle με το καλό η μπεμπούλα σου σου εύχομαι

Κορίτσια το στήθος μου με πονάει πολύ και είναι τούμπανο και έχω πολλή υπνηλία... 

Δύσκολο να είσαι oversize και έγκυος πολύ δύσκολο τελικά 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheMiracle είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Καινούριο μέλος αλλά παρακολουθω το φορουμ εδω και τρια σχεδον χρόνια! 

Εγκυουλα μετά από 7 εξωσωματικές, 1 βιοχημική, 1 παλλινδρομη κύηση, τρεις υστεροσκοπήσεις, ολιγοασθενοτερατοσπερμία και ενδομητριτιδα! (Νομίζω δεν ξέχασα κάτι ;-)). 

14 βδομάδων σημερα ειμαστε! Κοριτσακι!! Κάναμε κ την αυχενικη την περασμένη βδομάδα όλα καλά μέχρι τώρα! Καναμε και το μη επεμβατικο έλεγχο VERAgene (nipd) στις 10 εβδομαδες κ βγηκαν όλα εντάξει! 

Από την 10η βδομαδα μεχρι προχθες εκανα συνεχεια εμετους (μόνο μετά το απόγευμα!) 4-5 την ημέρα!! Από προχθές μειώθηκαν κ χτες κ σημερα καθόλου. 

Ευχομαι σε όλες μας συντομα με υγιη μωράκια στις αγκαλιές μας. Αναμενόμενη ημερομηνία τοκετού 9/1!! Το καλύτερο Πρωτοχρονιάτικο δώρο :)

Με το καλό κοπέλα μου να ερθει το κοριτσάκι σου. Να είναι γερό και δυνατό.Σου αξίζει!! Εύχομαι όλα καλά μέχρι το τέλος.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kerma2020 είπε:

@TheMiracle συγχαρητήρια. Σου αξίζει ένα μεγάλο μπράβο γιατί πάλεψες πολύ για να αποκτήσεις το δωράκι σου. Ειλικρινά έκλαψα μολις διάβασα την ανάρτηση σου. Τώρα ξέρω από που βγήκε το όνομα σου. Το δικό μου όνομα βγήκε , διότι διάβασα κάπου ότι το μωρό στις χ εβδομαδες έχει μέγεθος όσο ένα κέρμα και όταν ο σύντροφος μου μου έλεγε μήπως να μην το κρατήσουμε και να κάνουμε άλλο του χρόνου που θα είναι καλύτερα τα πράγματα του είπα ότι αυτό αποκλείεται και εγώ θέλω το κέρμα μου και χτυπιομουν. Έτσι κρατήσαμε το μωράκι μας και του έμεινε το παρατσούκλι κέρμα. Και 2020 γιατί θα γεννηθεί το 2020.

Τι είναι το nipd? 

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά :-D

Περάσαμε πολλά μέχρι να χαρούμε και εμείς...ελπίζω να τα καταφερουμε κ να την κρατησουμε στην αγκαλιά μας! Το ίδιο εύχομαι κ σε σας!

Δεν ξέρω εαν υπάρχει στην Ελλάδα αυτό (είμαι από Κύπρο ξέχασα να το σημειωσω!). Ειναι ένα είδος μη επεμβατικού γενετικού ελέγχου στο έμβρυο από αίμα της μητέρας και σάλιο του πατέρα από τις μόλις 10 εβδομάδες κύησης!

Link to comment
Share on other sites

@katerina04@boukitsa123 @Kerma2020 σας ευχαριστώ πολύ να ειστε παντα καλά ευχομαι μόνο καλά νέα σε όλες μας!! 

@Kerma2020 εγραψα ακόμη ένα μήνυμα για το nipd αλλά μου βγήκε ροζ σε απόκρυψη δεν ξέρω γιατι..(ελπίζω να μην έκανα κάποιο λάθος...πρώτη μέρα στο φορουμ ).

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα!!Εσείς που έχετε κανει αυχενικη σε ποσες μερες πηρατε το papp-a;..εκανα την αυχενικη την προηγουμενη Τεταρτη και ακομα τιποτα.. μενω επαρχια βεβαια και το αιμα εσταλη Αθηνα...αγωνιω λιγο

Just now, TheMiracle είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Καινούριο μέλος αλλά παρακολουθω το φορουμ εδω και τρια σχεδον χρόνια! 

Εγκυουλα μετά από 7 εξωσωματικές, 1 βιοχημική, 1 παλλινδρομη κύηση, τρεις υστεροσκοπήσεις, ολιγοασθενοτερατοσπερμία και ενδομητριτιδα! (Νομίζω δεν ξέχασα κάτι ;-)). 

14 βδομάδων σημερα ειμαστε! Κοριτσακι!! Κάναμε κ την αυχενικη την περασμένη βδομάδα όλα καλά μέχρι τώρα! Καναμε και το μη επεμβατικο έλεγχο VERAgene (nipd) στις 10 εβδομαδες κ βγηκαν όλα εντάξει! 

Από την 10η βδομαδα μεχρι προχθες εκανα συνεχεια εμετους (μόνο μετά το απόγευμα!) 4-5 την ημέρα!! Από προχθές μειώθηκαν κ χτες κ σημερα καθόλου. 

Ευχομαι σε όλες μας συντομα με υγιη μωράκια στις αγκαλιές μας. Αναμενόμενη ημερομηνία τοκετού 9/1!! Το καλύτερο Πρωτοχρονιάτικο δώρο :)

Με το καλό το κοριτσάκι σου!!Είμαστε σχεδον το ιδιο εγώ εχω ΠΗΤ 10 με 12/1!!

1 ώρα πρίν, Kerma2020 είπε:

Έκανα και εγώ την αυχενική σήμερα. Ευτυχώς είναι αρτιμελες. Περιμένω Papp-a ή όπως το λένε. Περιμένω με ανυπομονησία να φύγει η ατονία. Είμαι 12 συν 1 σήμερα. Είναι κοριτσάκι με επιφύλαξη. Ευτυχώς δηλαδή για το σύντροφο μου που έχει ήδη 2 αγόρια και δεν ήθελε τρίτο αγόρι. Θέλω να γίνει η πριγκίπισσα μας. 

Μπράβο Κέρμα μου!!Με το καλό η πριγκιπισσα σας!!Ήθελα και εγω ένα κοριτσάκι αλλά ο γιατρος μας ειπε σχεδον ξεκάθαρο αγοράκι..άρχισα εννοείται ήδη τις εικόνες μας μαζί με τον μπόμπιρα..να είναι γερά τα μωράκια μας πάνω απο όλα!

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

@MariaGS σε ευχαριστω πολύ! 

Είμαι από Κύπρο εγώ (ξέχασα να το σημειώσω στην πρώτη μου δημοσίευση) και η papp-a γίνεται 10-11 εβδομάδα και στέλνεται απευθείας στο γιατρό που θα κάνει την αυχενική. Αυτός μετά με βάση την εξέταση κ τις αναλύσεις αυτές βγάζει τα ποσοστά για τα διάφορα σύνδρομα. Από μόνη της έχω την εντύπωση ότι (τουλάχιστον εδώ στην Κύπρο) δεν λέει κ κάτι η papp-a. Αλλά και πάλι μπορεί στην Ελλάδα να γινεται διαφορετικά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheMiracle είπε:

@MariaGS σε ευχαριστω πολύ! 

Είμαι από Κύπρο εγώ (ξέχασα να το σημειώσω στην πρώτη μου δημοσίευση) και η papp-a γίνεται 10-11 εβδομάδα και στέλνεται απευθείας στο γιατρό που θα κάνει την αυχενική. Αυτός μετά με βάση την εξέταση κ τις αναλύσεις αυτές βγάζει τα ποσοστά για τα διάφορα σύνδρομα. Από μόνη της έχω την εντύπωση ότι (τουλάχιστον εδώ στην Κύπρο) δεν λέει κ κάτι η papp-a. Αλλά και πάλι μπορεί στην Ελλάδα να γινεται διαφορετικά. 

Η Papp-A λέει τα ποσοστά για τα βασικά σύνδρομα αν είναι να σκεφτόμαστε όλες τις πιθανές ασθένειες του εμβρύου θα τρελαθούμε 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheMiracle είπε:

@MariaGS σε ευχαριστω πολύ! 

Είμαι από Κύπρο εγώ (ξέχασα να το σημειώσω στην πρώτη μου δημοσίευση) και η papp-a γίνεται 10-11 εβδομάδα και στέλνεται απευθείας στο γιατρό που θα κάνει την αυχενική. Αυτός μετά με βάση την εξέταση κ τις αναλύσεις αυτές βγάζει τα ποσοστά για τα διάφορα σύνδρομα. Από μόνη της έχω την εντύπωση ότι (τουλάχιστον εδώ στην Κύπρο) δεν λέει κ κάτι η papp-a. Αλλά και πάλι μπορεί στην Ελλάδα να γινεται διαφορετικά. 

Εκανα την αυχενικη..οι μετρησεις ειναι αριστες συμφωνα με το γιατρο..βεβαια τα ποσοστα που μου δοθηκαν ειναι μετρια λογω ηλικιας μου ειπε(ειμαι 37) περιμενω τα ποσοστα απο το papp-a για να συνεκτιμηθουν


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Εκανα την αυχενικη..οι μετρησεις ειναι αριστες συμφωνα με το γιατρο..βεβαια τα ποσοστα που μου δοθηκαν ειναι μετρια λογω ηλικιας μου ειπε(ειμαι 37) περιμενω τα ποσοστα απο το papp-a για να συνεκτιμηθουν

Έχουμε την ίδια ηλικία ακριβώς!!!

Τα αποτελέσματα του papp-A υποτίθεται θα τα είχαν το απόγευμα σήμερα.

Τώρα πήρα το γιατρό, αλλά ηταν σε εξέταση και θα με πάρουν αργότερα. 

Και εμένα τα αποτελέσματα της αυχενικής ήταν πολύ καλα. Πάντως οι 2 φίλες μου με όμοια ηλικία έκαναν και αμνιο - η μία από προσωπικό της βίτσιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...