Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

@MariaGS κοπέλα μου εγώ την έκανα  Σάββατο πρωί την εξέταση κ πήρα τα αποτελέσματα Τρίτη απόγευμα! Αργούν λίγο αλλά θα σου έλεγα να κανεις ένα τηλεφώνημα να ρωτήσεις ! Να μην ανησυχείς καθόλου όλα καλά θα είναι! 

Εγω μόλις πήρα τον φάκελο με τα αποτελέσματα στα χέρια μου έτρεμα αλλά θα δεις μετά ποσο θα ανακουφιστείς !!! Με το καλό καλά αποτελέσματα ❤️

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Εκανα την αυχενικη..οι μετρησεις ειναι αριστες συμφωνα με το γιατρο..βεβαια τα ποσοστα που μου δοθηκαν ειναι μετρια λογω ηλικιας μου ειπε(ειμαι 37) περιμενω τα ποσοστα απο το papp-a για να συνεκτιμηθουν

νομιζω οτι έχουν αργήσει τα αποτελέσματα σου εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο έκαναν 7 μέρες να βγουν κορίτσι μου παρε ενα τηλ όλα καλά να σου πάνε ενα υγιές μωρο εύχομαι

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

νομιζω οτι έχουν αργήσει τα αποτελέσματα σου εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο έκαναν 7 μέρες να βγουν κορίτσι μου παρε ενα τηλ όλα καλά να σου πάνε ενα υγιές μωρο εύχομαι

Ρωτησα και μου ειπαν πως τα εστειλαν Παρασκευη αντι για Τεταρτη που εκανα την αυχενικη..τώρα αυτο είναι καλο;;λογικα μεχρι αυριο το απογευμα θα τα εχω μου ειπαν..μεσολαβησαν και εκλογες..εκει που παω να ηρεμησω όλο κατι γινεται...


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα αποτελέσματα και Papp-A. Όλα είναι πολύ καλά. Όμως δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα. Τα συμπτώματα (εμετοί , ναυτιες ) επιμένουν. Και ψυχολογικά έχω πολλές μεταπτώσεις. Κυρίως σε ο,τι αφορά το μωρό μου και τον σύντροφο μου. Πχ  τη μια τον παίρνω αγκαλιά και τον ευχαριστώ για το υπέροχο δώρο - το κέρμα μας - και την άλλη θέλω απλά να του ανοίξω το κεφάλι με το τηγάνι ή με ο,τι άλλο βρω γιατί γκρινιάζει όλη την ώρα για βλακείες... ασε που κλαίω όλη την ώρα. Πχ για ένα αδέσποτο σκυλί χωρίς να είμαι καν φιλόζωη. Για τη μαμά μου που έχει πεθάνει εδώ και 11 χρόνια !  Τρέλα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kerma2020 είπε:

Πήρα τα αποτελέσματα και Papp-A. Όλα είναι πολύ καλά. Όμως δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα. Τα συμπτώματα (εμετοί , ναυτιες ) επιμένουν. Και ψυχολογικά έχω πολλές μεταπτώσεις. Κυρίως σε ο,τι αφορά το μωρό μου και τον σύντροφο μου. Πχ  τη μια τον παίρνω αγκαλιά και τον ευχαριστώ για το υπέροχο δώρο - το κέρμα μας - και την άλλη θέλω απλά να του ανοίξω το κεφάλι με το τηγάνι ή με ο,τι άλλο βρω γιατί γκρινιάζει όλη την ώρα για βλακείες... ασε που κλαίω όλη την ώρα. Πχ για ένα αδέσποτο σκυλί χωρίς να είμαι καν φιλόζωη. Για τη μαμά μου που έχει πεθάνει εδώ και 11 χρόνια !  Τρέλα 

Είναι όλα φυσιολογικά όσα νιώθεις δώσε σου χρόνο δεν χρειάζεται να νιώσεις πράγματα που ακόμα δεν είσαι έτοιμη να νιώσεις κι εγώ κλαίω με τα πάντα μα με τα πάντα μην σε κατηγορείς 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Kerma2020 είπε:

Πήρα τα αποτελέσματα και Papp-A. Όλα είναι πολύ καλά. Όμως δεν μπορώ να ηρεμήσω με τίποτα. Τα συμπτώματα (εμετοί , ναυτιες ) επιμένουν. Και ψυχολογικά έχω πολλές μεταπτώσεις. Κυρίως σε ο,τι αφορά το μωρό μου και τον σύντροφο μου. Πχ  τη μια τον παίρνω αγκαλιά και τον ευχαριστώ για το υπέροχο δώρο - το κέρμα μας - και την άλλη θέλω απλά να του ανοίξω το κεφάλι με το τηγάνι ή με ο,τι άλλο βρω γιατί γκρινιάζει όλη την ώρα για βλακείες... ασε που κλαίω όλη την ώρα. Πχ για ένα αδέσποτο σκυλί χωρίς να είμαι καν φιλόζωη. Για τη μαμά μου που έχει πεθάνει εδώ και 11 χρόνια !  Τρέλα

Μπράβο όλα καλά να πάνε μέχρι τέλους. Εγώ έχω αυχενική 17/7. Όλα τα συμπτώματα είναι φυσιολογικά αλλά εννοείται πως κάποιες φορές σε νευριάζουν, σε εξαντλούν και σε φέρνουν στα όρια σου. Υπομονή μόνο σε όλες μας. Όσο για τους άντρες μας δεν πειράζει δεν παθαίνουν τίποτα  ας τα ακούν κι αυτοί που και που. 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τελικά εκεί που ειπα ότι την γλιτωσα κ αρχισαν να μειωνονται, χθες το βραδυ έκανα 4 φορές εμετό...αλλά χαλάλι του μωρού μας μακάρι να είναι καλά και ας ταλαιπωρείται η μαμά του :-P. Θυμάμαι όταν παλεύαμε να μεινω εγκυος που ευχόμουν να έρθει εκείνη η ώρα που θα ημουν εγκυος και που θα κάνω συνέχεια εμετό! (Επιασε η ευχή :razz:). 

Και το κλαμα ετοιμο το'χω! Συγκινούμαι με τα πάντα! Και κούραση πολλή με το παραμικρό! Κάθε απόγευμα στο κρεβάτι τη βγάζω για κανένα 3ωρο!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Τι κάνετε ρε κορίτσια εγώ κλαίω από την νύστα δεν αντέχω άλλο 

Νύστα και όλη μέρα αναγουλα, ειδικά τα βράδια!!! Περίμενα πως και πως να περάσει το τρίμηνο να σταματήσουν τα συμπτώματα,αλλά δεν μου έκαναν τη χάρη κ εμένα. Υπομονή..!


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Τι κάνετε ρε κορίτσια εγώ κλαίω από την νύστα δεν αντέχω άλλο 

Κοιμάμαι όπου μπορώ κυριολεκτικά....

Εγώ έπινα 5 καφέδες καθημερινά. Κοιμόμουν 5 ώρες το πολύ. Το κέρμα - μπεμπα που περιμένω δεν αγαπάει καθόλου τους καφέδες και τους κάνει επιτόπου εμετό. Έτσι έκοψα και τον 1 καφέ που με άφηνε ο γιατρός να πίνω. Περνάω τρομερό στερητικό και νυστάζω ακόμα περισσότερο. Κοιμάμαι 8 - 9 ώρες καθημερινά και το αστείο είναι ότι μου φαίνεται παρα πολύ λίγο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαβάζω όλα αυτα που περνάτε και λέω τι στο καλό..δεν έχω τίποτα απο αυτα..ή πολυ τυχερή είμαι ή να αρχίσω να ανησυχώ πάλι..ειδικά τωρα που μπηκα στην 14η εβδομαδα τίποτα!

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Διαβάζω όλα αυτα που περνάτε και λέω τι στο καλό..δεν έχω τίποτα απο αυτα..ή πολυ τυχερή είμαι ή να αρχίσω να ανησυχώ πάλι..ειδικά τωρα που μπηκα στην 14η εβδομαδα τίποτα!

Είσαι τυχερή πολύ :)


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,βοηθεια αν καποια ξερει. .την δευτερα εμαθα για την εγκυμοσυνη μου(μετα απο εξωσωματικη) με χοριακη 255,16 . Την πεμπτη πηγα στον γιατρο κ ειδαμε ενα μικρο σακουλάκι..μου ειπε ειμαι 4 εβδομαδων,εχθες το βραδυ μετα απο εξοδο γυρισα σπιτι και ειχα τρελη αιμοραγια(εκατσα σε μια αβολη καρεκλα κ πονουσε μεση κ κοιλια),πηρα το τωρα το πρωι τον γιατρο κ μου ειπε να κανω μια βελονα,τωρα δεν εχω αιμα μονο στο σκουπισμα,μου ειπε να κοψω κ για τρεις μερες την ασπιρινη..ρε κοριτσια λετε να εγινε το κακο?καμια αναλογη εμπειρια που να πηγε καλα?επισης βαζω κολπικη βασκλορ και η κρεμα γινεται σαν ψιχα ψωμιου αλλα δεν βγαινει εχει στουμπωσει μεσα εκει στον τραχηλο,ευχομαι το αιμα να ειναι απτον τραχηλο

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια εσείς μπρούμυτα μπορείτε να κοιμηθείτε ή νιώθετε πίεση; Εγώ δεν πολυβολεύομαι μπρούμυτα 

Εγώ η αλήθεια είναι ότι δε βολεύομαι πολύ λόγω του στήθους ! Είναι αρκετά πρησμένο κ κάποιες φορές με πονάει άμα το πλακώνω! Παρόλο αυτά είναι η αγαπημένη μου στάση στον ύπνο!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...