Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, ελπιδακι είπε:

Καλημερα κοριτσια,βοηθεια αν καποια ξερει. .την δευτερα εμαθα για την εγκυμοσυνη μου(μετα απο εξωσωματικη) με χοριακη 255,16 . Την πεμπτη πηγα στον γιατρο κ ειδαμε ενα μικρο σακουλάκι..μου ειπε ειμαι 4 εβδομαδων,εχθες το βραδυ μετα απο εξοδο γυρισα σπιτι και ειχα τρελη αιμοραγια(εκατσα σε μια αβολη καρεκλα κ πονουσε μεση κ κοιλια),πηρα το τωρα το πρωι τον γιατρο κ μου ειπε να κανω μια βελονα,τωρα δεν εχω αιμα μονο στο σκουπισμα,μου ειπε να κοψω κ για τρεις μερες την ασπιρινη..ρε κοριτσια λετε να εγινε το κακο?καμια αναλογη εμπειρια που να πηγε καλα?επισης βαζω κολπικη βασκλορ και η κρεμα γινεται σαν ψιχα ψωμιου αλλα δεν βγαινει εχει στουμπωσει μεσα εκει στον τραχηλο,ευχομαι το αιμα να ειναι απτον τραχηλο

Κοριτσι μου πολλη αιμορραγια ειχα κ γω στην 6 βδομαδα!κ γω απο εξωσωματικη!εμενα ηταν απο αιματωμα που δημιουργηθηκε!το εμβρυο δν επαθε τιποτα!θελει ξαπλα τελειως βοηθα απιστευτα!υπερχο ποτε θα κανετε?εμενα μου κρατησε τρεις βδομαδε μια κοκκινο μια ροζ!τωρα εχω λιγα καφε μονο το πρωι!να εισαι ηρεμη να ξεκουραζεσαι κ ολα θα πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια εσείς μπρούμυτα μπορείτε να κοιμηθείτε ή νιώθετε πίεση; Εγώ δεν πολυβολεύομαι μπρούμυτα 

Εγώ καθόλου από την αρχή! Ήμουν ομως αρκετα φουσκωμένη λόγω φαρμάκων εξωσωματικής και για αυτό δεν μπορούσα. Ενιωθα οτι σταματούσε η αναπνοή μου! Τωρα κ πάλι δεν μπορω λόγω του ότι ξεκίνησε να μεγαλώνει η κοιλιά από το μωρό,αρα ολη νυχτα στο πλαι ειμαι με ενα μαξιλάρι! 

Just now, ελπιδακι είπε:

Καλημερα κοριτσια,βοηθεια αν καποια ξερει. .την δευτερα εμαθα για την εγκυμοσυνη μου(μετα απο εξωσωματικη) με χοριακη 255,16 . Την πεμπτη πηγα στον γιατρο κ ειδαμε ενα μικρο σακουλάκι..μου ειπε ειμαι 4 εβδομαδων,εχθες το βραδυ μετα απο εξοδο γυρισα σπιτι και ειχα τρελη αιμοραγια(εκατσα σε μια αβολη καρεκλα κ πονουσε μεση κ κοιλια),πηρα το τωρα το πρωι τον γιατρο κ μου ειπε να κανω μια βελονα,τωρα δεν εχω αιμα μονο στο σκουπισμα,μου ειπε να κοψω κ για τρεις μερες την ασπιρινη..ρε κοριτσια λετε να εγινε το κακο?καμια αναλογη εμπειρια που να πηγε καλα?επισης βαζω κολπικη βασκλορ και η κρεμα γινεται σαν ψιχα ψωμιου αλλα δεν βγαινει εχει στουμπωσει μεσα εκει στον τραχηλο,ευχομαι το αιμα να ειναι απτον τραχηλο

Δεν έχω παρόμοια εμπειρία αλλά σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά!! Πιστευω οτι αφού σταμάτησε το αίμα αυτό ειναι καλό σημάδι. Νομίζω ένας υπέρηχος θα σε καθησυχάσει :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Κοριτσι μου πολλη αιμορραγια ειχα κ γω στην 6 βδομαδα!κ γω απο εξωσωματικη!εμενα ηταν απο αιματωμα που δημιουργηθηκε!το εμβρυο δν επαθε τιποτα!θελει ξαπλα τελειως βοηθα απιστευτα!υπερχο ποτε θα κανετε?εμενα μου κρατησε τρεις βδομαδε μια κοκκινο μια ροζ!τωρα εχω λιγα καφε μονο το πρωι!να εισαι ηρεμη να ξεκουραζεσαι κ ολα θα πανε καλα!

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση..πηγα την.πεμπτη και ειδαμε σακο.κι στις 22 θα παω για καρδουλα..τωρα μονο ξαπλα και περιμενω..οταν ειχες την.αιμοραγια πονουσες καθολου?

Just now, TheMiracle είπε:

Εγώ καθόλου από την αρχή! Ήμουν ομως αρκετα φουσκωμένη λόγω φαρμάκων εξωσωματικής και για αυτό δεν μπορούσα. Ενιωθα οτι σταματούσε η αναπνοή μου! Τωρα κ πάλι δεν μπορω λόγω του ότι ξεκίνησε να μεγαλώνει η κοιλιά από το μωρό,αρα ολη νυχτα στο πλαι ειμαι με ενα μαξιλάρι! 

Δεν έχω παρόμοια εμπειρία αλλά σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά!! Πιστευω οτι αφού σταμάτησε το αίμα αυτό ειναι καλό σημάδι. Νομίζω ένας υπέρηχος θα σε καθησυχάσει :)

Σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα,εχω υπερηχο στις 22 αλλα δεν ξερω αννμου πει ο γιατρος να παω να με δει πιο νωρις..σκεφτομαι να παω μονη μου να κανω μια χοριακη την δευτερα,γιατι απτην πρωτη που εκανα που ηταν 255,16 δεν μου ζητησε να κανω αλλη

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση..πηγα την.πεμπτη και ειδαμε σακο.κι στις 22 θα παω για καρδουλα..τωρα μονο ξαπλα και περιμενω..οταν ειχες την.αιμοραγια πονουσες καθολου?

Σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα,εχω υπερηχο στις 22 αλλα δεν ξερω αννμου πει ο γιατρος να παω να με δει πιο νωρις..σκεφτομαι να παω μονη μου να κανω μια χοριακη την δευτερα,γιατι απτην πρωτη που εκανα που ηταν 255,16 δεν μου ζητησε να κανω αλλη

Την ημερα εκεινη που ειχα πολλη αιμορραγια ναι ειχα σαν κοψιματα αλλα ηπια οχι να διπλωνομαι!μετα γενικα εγω λιγο πριν την χοριακη μεχρι κ πριν λιγες μερες ειχα πονακια τραβηγματα μεχρι τον αφαλο!καταλαβαινω μια χαρα τις αλλαγες στην μητρα μου!

Just now, ελπιδακι είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση..πηγα την.πεμπτη και ειδαμε σακο.κι στις 22 θα παω για καρδουλα..τωρα μονο ξαπλα και περιμενω..οταν ειχες την.αιμοραγια πονουσες καθολου?

Σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα,εχω υπερηχο στις 22 αλλα δεν ξερω αννμου πει ο γιατρος να παω να με δει πιο νωρις..σκεφτομαι να παω μονη μου να κανω μια χοριακη την δευτερα,γιατι απτην πρωτη που εκανα που ηταν 255,16 δεν μου ζητησε να κανω αλλη

Μην κανεις καλυτερα χοριακη γτ θα αγχωθεις δν ξερουμε τι διπλασιασμο πρεπει να εχει!θα λες μετα ειναι καλη?καλυτερα να του τηλ κ να κανετε υπερηχο!γτ ουτως η αλλως απ την στιγμη που δουμε σακο παρακολουθουμε υπερηχογραφικα μετα!εγω ειχα παει για υπερηχο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Την ημερα εκεινη που ειχα πολλη αιμορραγια ναι ειχα σαν κοψιματα αλλα ηπια οχι να διπλωνομαι!μετα γενικα εγω λιγο πριν την χοριακη μεχρι κ πριν λιγες μερες ειχα πονακια τραβηγματα μεχρι τον αφαλο!καταλαβαινω μια χαρα τις αλλαγες στην μητρα μου!

Μην κανεις καλυτερα χοριακη γτ θα αγχωθεις δν ξερουμε τι διπλασιασμο πρεπει να εχει!θα λες μετα ειναι καλη?καλυτερα να του τηλ κ να κανετε υπερηχο!γτ ουτως η αλλως απ την στιγμη που δουμε σακο παρακολουθουμε υπερηχογραφικα μετα!εγω ειχα παει για υπερηχο!

Εχεις δικιο,θα μιλησω μαζι του απο βδομαδα για  να μου πει πως να προχωρησουμε θα αγχωθω σιγουρα με την χοριακη,εκτος αν μου ζητησει ο γιατρος να κανω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Διαβάζω όλα αυτα που περνάτε και λέω τι στο καλό..δεν έχω τίποτα απο αυτα..ή πολυ τυχερή είμαι ή να αρχίσω να ανησυχώ πάλι..ειδικά τωρα που μπηκα στην 14η εβδομαδα τίποτα!

Πολύ τυχερή απλά. Η νύφη μου είχε μια εγκυμοσύνη σαν τη δικη σου. Τώρα έχει μια ζουζουνα 2 ετών. Μην το σκεφτεσαι ποσο τυχερή είσαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό γεννήσω και τελειώσει η μανούρα με θηλασμό κτλπ θα πάω να κάνω ανόρθωση στήθους παιδιά το κλωτσαω από την πτώση σαν σακί είναι... 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα, σας παρακολουθώ και χαίρομαι που πάτε όλες καλά  . Εγώ σήμερα ειμαι 9 Ε ακριβός έχω 2-3 μερ2σ που έχω πονακια χαμηλά, τραβήγματα και τσιμπήματα όχι πολύ δυνατά αλλά τα αισθάνομαι, τι λέτε τα είχε άλλη κοπέλα. Το στηθοσ που μια πρησμένο μια ξεφουσκώνει λίγο. Τελευταία υπέρηχο είχα 8ε2η και όλα καλά με το μωράκι μου αλλά ανησυχώ λίγο για το πονακια.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια εσείς μπρούμυτα μπορείτε να κοιμηθείτε ή νιώθετε πίεση; Εγώ δεν πολυβολεύομαι μπρούμυτα

Και γω τα ιδια και γενικά δε βολεύομαι πουθενά και σε καμία στάση. Ξυπνάει και η μικρή και την παίρνω στο κρεβάτι και εκεί γίνεται το έλα να δεις.

Just now, Anna0909 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, σας παρακολουθώ και χαίρομαι που πάτε όλες καλά  . Εγώ σήμερα ειμαι 9 Ε ακριβός έχω 2-3 μερ2σ που έχω πονακια χαμηλά, τραβήγματα και τσιμπήματα όχι πολύ δυνατά αλλά τα αισθάνομαι, τι λέτε τα είχε άλλη κοπέλα. Το στηθοσ που μια πρησμένο μια ξεφουσκώνει λίγο. Τελευταία υπέρηχο είχα 8ε2η και όλα καλά με το μωράκι μου αλλά ανησυχώ λίγο για το πονακια.

Και εγώ είχα  για δύο τρεις εβδομάδες και μετά πέρασαν σαν πόνους περιόδου κάτω χαμηλά. Και εγώ ανησυχούσα γιατί στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν τα είχα αλλά τελικά δεν ήταν τίποτα. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Kerma2020 είπε:

Πρώτη μέρα χωρίς εμετό μετα από 1,5 μήνα. :)

χθες είχα απελπιστει. Πέρασα το μισό βράδυ κλαίγοντας μόνη μου. 

 

Τυχερή εγώ ακόμα ξερνάω :( αν με πάει έτσι μέχρι τέλους την έχω βάψει 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πριν μιλησα με τον.γιατρο μου και μου ειπε να ξαναρχισω το σαλοσπιρ,μου το ειχε κοψει απο παρασκευη γιατι ειχα αιμοραγια,να πω πως δεν εχω κανει εξεταση για θρομβοφιλια απλα μου το δωσανε προληπτικα απτην μερα της ωοληψιας,η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι να ξαναπαρω σαλοσπιρ μην εχουμε παλι τα ιδια,καμια αναλογη εμπειρια?επισης αυτες τις μερες μου σταματησαν κ τα καφε κ ειμαι καθαρη

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι said:

Καλημερα κοριτσια πριν μιλησα με τον.γιατρο μου και μου ειπε να ξαναρχισω το σαλοσπιρ,μου το ειχε κοψει απο παρασκευη γιατι ειχα αιμοραγια,να πω πως δεν εχω κανει εξεταση για θρομβοφιλια απλα μου το δωσανε προληπτικα απτην μερα της ωοληψιας,η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι να ξαναπαρω σαλοσπιρ μην εχουμε παλι τα ιδια,καμια αναλογη εμπειρια?επισης αυτες τις μερες μου σταματησαν κ τα καφε κ ειμαι καθαρη

Σε ποια ευδομαδα είσαι? Είμαι και εγω από εξωσωματική και παίρνω και εγω σαλοσπιρ ,ο γιατρός θα ξέρει καλύτερα, εγω όταν είχα καφέ στην προηγούμενη εγκυμοσύνης πριν την αποβολή μου είπε άμα δω κάτι σε αίμα να κόψω κατευθείαν το σαλοσπιρ,υπέρηχο μετά την αιμορραγία έκανες? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Σε ποια ευδομαδα είσαι? Είμαι και εγω από εξωσωματική και παίρνω και εγω σαλοσπιρ ,ο γιατρός θα ξέρει καλύτερα, εγω όταν είχα καφέ στην προηγούμενη εγκυμοσύνης πριν την αποβολή μου είπε άμα δω κάτι σε αίμα να κόψω κατευθείαν το σαλοσπιρ,υπέρηχο μετά την αιμορραγία έκανες? 

Ειμαι κοντα 5 εβδομαδων καπου εκει,πηγα την προηγουμενη πεμπτη να δουμε σακο και την αλλη μερα ειχα αιμοραγια,τωρα θα ξαναπαω την αλλη δευτερα,μου ειπε να μην ανυσηχω δεν επαθα τιποτα,δηλαδη εσενα σου ειπε να την κοψεις τελειως?η μετα ξαναπηρες?λυπαμαι για την απωλεια σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...