Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Έκανα αυχενική πήγε πολύ καλά και μάλλον περιμένω κοριτσάκι θα έχω 2 πριγκίπισσες ένα τεράστιο άγχος έφυγε μπορώ να πω μέχρι το βράδυ θα βγουν και οι αιματολογικές εύχομαι σε όλες τα καλύτερα νούμερα να δείτε :)

  • Μου αρέσει 9

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλως ηρθαν τα νεα μελη μας. Λοιπον εγω 12 και 4 σήμερα.  Λογο χαρτουρας για παιδικο, κακοκαιριας και αλλα ανεβαλα τις διακοπες. Εχω αυχενικη 19/07 αλλα ειτε θα γινει σημερα ειτε την αλλη βδομαδα. Κοριτσια δεν πηγα πουθενα στην αδεια μου και τουλαχιστον τις τελυταιες μερες θελω να παω στην μανουλα μου να δει και την εγγονη της που γίνεται 3ων. Ξεκινησα παλι αντιβιωση λογο ιγμοριτιδας και γενικα η ψυχολογία εχει πεσει με ολα τα κουλά που περασα. Ασχετο εγω κοιμαμαι ακομα μπρούμυτα με το ενα ποδι γονατισμενο για αντισταση, πολυ με βολευει ενω στην πρωτη μου ουτε να το σκεφτομαι. Προσοχη κοριτσια μου με την μεση σας στην εγκυμοσυνη, γιατι εγω επαθα στην πρωτη δισκοκηλη και τωρα αρχισε ηδη να τσιμπαει. Εγω εχω κατι πονακια χαμηλα, αλλα παιζει και τα εντερα να ειναι απο τον σιδηρο που παιρνω. Ο αιματοκριτης μου 32 εφτασε και η πιεση 8 με 5. Θελει προσοχη και με απαγορευει να οδηγαω. Εννοειται συμφωνω μαζι της. Αν θα εχω νεα θα σας ξαναγραψω. Φιλουμπες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι στη 10η εβδομάδα την Πεμπτη θα ξαναπάω για υπέρηχο κ να μου γράψει κ εξετάσεις αυχενικη κτλ. Εγώ πολύ ανόδηνα την παιρνάω μόνο με κατι τραβήγματα στη μέση κ πόνους στο στήθος που έχουν υποχωρήσει αυτές της μέρες.. Απο κιλά έχω βάλει ήδη 1,5kg αν κ τρώω όπως έτρωγα δεν μπορώ να πώ ότι άλλαξε κάτι.. Για αυχενική εσεις σε ιδιωτικό κλείσατε ραντεβού ή σε νοσοκομείο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι στη 10η εβδομάδα την Πεμπτη θα ξαναπάω για υπέρηχο κ να μου γράψει κ εξετάσεις αυχενικη κτλ. Εγώ πολύ ανόδηνα την παιρνάω μόνο με κατι τραβήγματα στη μέση κ πόνους στο στήθος που έχουν υποχωρήσει αυτές της μέρες.. Απο κιλά έχω βάλει ήδη 1,5kg αν κ τρώω όπως έτρωγα δεν μπορώ να πώ ότι άλλαξε κάτι.. Για αυχενική εσεις σε ιδιωτικό κλείσατε ραντεβού ή σε νοσοκομείο;

Εγω την κανω στην γιατρο που παω σε εξωτερικο ιατρειο. Η ιδια η γιατρος μου το προτεινε ενω στην πρωτη πηγα σε εξειδικευμένη κλινικη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι στη 10η εβδομάδα την Πεμπτη θα ξαναπάω για υπέρηχο κ να μου γράψει κ εξετάσεις αυχενικη κτλ. Εγώ πολύ ανόδηνα την παιρνάω μόνο με κατι τραβήγματα στη μέση κ πόνους στο στήθος που έχουν υποχωρήσει αυτές της μέρες.. Απο κιλά έχω βάλει ήδη 1,5kg αν κ τρώω όπως έτρωγα δεν μπορώ να πώ ότι άλλαξε κάτι.. Για αυχενική εσεις σε ιδιωτικό κλείσατε ραντεβού ή σε νοσοκομείο;

Εγω την έκανα στο μαιευτήριο που γέννησα κιόλας και τα προηγούμενα παιδάκια μου έχουν ειδικό κέντρο υπερήχων και μικροβιολογικό

Κορίτσια ποιες παίρνετε συμπληρώματα; Μου έγραψε ασβέστιο και σίδηρο ο γιατρός μου αλλά μου είπε αν δεν σταματήσουν οι εμετοί να μην τα ξεκινήσω γιατί θα μου πέσουν βαριά στο στομάχι 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κοριτσάρες!

Αγαπουλινι κ εγώ στο γιατρό μου την έκανα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ σε αυτή. boukitsa123 κ πολύ καλά σου είπε ο γιατρός σου! εγώ παίρνω φυλλικό κ σίδηρο μέχρι στιγμής, αλλά μου έχει γράψει αιματολογικές τις οποίες βλέπει κάθε φορά που πηγαίνω κ κρίνει αν θα μου δώσει κάτι περισσότερο. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μου είχε δώσει κ μαγνήσιο από τον 5ο μήνα ως το τέλος κ προβλέπω να μου κάνει κ τώρα το ίδιο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα !! Είμαι 13&4 και όπως μου είπαν αλλάζω μήνα κάθε 17 αφού η τελική μου ημερομηνία είναι 17/1. 

Οποτε θεωρητικά αύριο μπαίνω στον 4ο μήνα! Από χθες έχω έντονους πόνους περιόδου ανα διαστήματα! Ενοχλήσεις βασικά όχι τόσο πόνους. Μου έχουν πει πως είναι φυσιολογικό να πονάω όταν αλλάζω μήνα ! Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία;

το Σάββατο σταμάτησα και τα utrogestan που έπαιρνα από την 5η εβδομάδα και ανησυχώ μήπως έχει να κάνει αυτό;; 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii said:

Κορίτσια καλημέρα !! Είμαι 13&4 και όπως μου είπαν αλλάζω μήνα κάθε 17 αφού η τελική μου ημερομηνία είναι 17/1. 

Οποτε θεωρητικά αύριο μπαίνω στον 4ο μήνα! Από χθες έχω έντονους πόνους περιόδου ανα διαστήματα! Ενοχλήσεις βασικά όχι τόσο πόνους. Μου έχουν πει πως είναι φυσιολογικό να πονάω όταν αλλάζω μήνα ! Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία;

το Σάββατο σταμάτησα και τα utrogestan που έπαιρνα από την 5η εβδομάδα και ανησυχώ μήπως έχει να κάνει αυτό;; 

Και εγώ τα είχα αυτά πριν μερικές μέρες και εγώ άλλαξα μήνα, εγώ μπήκα στο τρίτο 9ε2η σήμερα. Τώρα έχω λίγο πρησμένο την κοιλιά αλλά λίγο έντερο μάλλον. Μου είχαν πει όταν αλλάζω μήνα θα τα έχω αυτά. Ποτε θα πας στον γιατρό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna0909 είπε:

Και εγώ τα είχα αυτά πριν μερικές μέρες και εγώ άλλαξα μήνα, εγώ μπήκα στο τρίτο 9ε2η σήμερα. Τώρα έχω λίγο πρησμένο την κοιλιά αλλά λίγο έντερο μάλλον. Μου είχαν πει όταν αλλάζω μήνα θα τα έχω αυτά. Ποτε θα πας στον γιατρό;

Είχα πάει 6/7 όπου έκανα κ την αυχενική και ήταν όλα καλά! Τώρα θα ξανά πάω σε 1μιση εβδομάδα ξανά ! 

Ειχα και στις αρχές πονάκια περιόδου αλλά τώρα είναι πιο έντονα ! Τις 2 τελευταίες μέρες δηλαδή! Φυσικά πέρα από αυτά από την αρχή έχω και ανακατωσουρες τα βραδια κ καούρες αυτά είναι τα στάνταρ! Τι να πω θα περιμένω να δω πως θα πάει..


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και σε εμένα ξεκινησαν τα πονακια σήμερα που είμαι 14 και 2..και ειχαν σταματήσει για δυο εβδομάδες ή και παραπανω ..νομιζω οτι πιο πολυ έχει να κανει με το ότι μεγαλώνει η μητρα και μετακινούνται τα οργανα...τό ίδιο εχει και φιλη μου που εχουμε 2 εβδομαδες διαφορα..θελω να πιστευω οτι είναι φυσιολογικά γιατι οσο να'ναι αγχωνεσαι..εμένα εντοπιζονται κυριως στην αριστερή πλευρά απο οπου εγινε η ωορρηξια..εκει το απεδωσε ο γιατρος..δεν ξερω τι σχεση εχει..κατι μου ειπε οτι ή μια ωοθηκη αναλαμβανει να τροφοδοτει την εγκυμοσυνη με ορμονες και οτι στην περιοχη αυτη παρατηρειται μια ευαισθησια


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MariaGS είπε:

Κορίτσια και σε εμένα ξεκινησαν τα πονακια σήμερα που είμαι 14 και 2..και ειχαν σταματήσει για δυο εβδομάδες ή και παραπανω ..νομιζω οτι πιο πολυ έχει να κανει με το ότι μεγαλώνει η μητρα και μετακινούνται τα οργανα...τό ίδιο εχει και φιλη μου που εχουμε 2 εβδομαδες διαφορα..θελω να πιστευω οτι είναι φυσιολογικά γιατι οσο να'ναι αγχωνεσαι..εμένα εντοπιζονται κυριως στην αριστερή πλευρά απο οπου εγινε η ωορρηξια..εκει το απεδωσε ο γιατρος..δεν ξερω τι σχεση εχει..κατι μου ειπε οτι ή μια ωοθηκη αναλαμβανει να τροφοδοτει την εγκυμοσυνη με ορμονες και οτι στην περιοχη αυτη παρατηρειται μια ευαισθησια

Εμένα κυρίως στη μέση όπως όταν περίμενα περίοδο! Πάντως όντως όσο να ναι μας ανησυχούν γιατί κ εμένα είχαν σταματήσει για κάποιο διάστημα και με έπιασαν πολύ ξαφνικά ξανά! 

Παντως κ εμένα στις αρχές μου είχε πει ο γιατρός ότι οι πόνοι περιόδου είναι φυσιολογικοί γιατί μεγαλώνει και η μήτρα μεγαλώνει και το μωρό σιγά σιγά!

ευχομαι περαστικά να είναι!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και μελλοντικές μαμάδες.  Ειμαι στον 3ο μήνα (12η βδομάδα) στο πρώτο παιδάκι μου και εχω ΠΗΤ 6-2-2020. Αλλά θελω να πιστεύω ότι μέχρι τα τελη Ιανουαρίου θα έχω γεννήσει. Η γιατρός μου ειπε οτι πιθανόν να περιμενω αγοράκι αλλα την Δευτέρα εχω την αυχενική και θελω να περιμενω για σιγουριά το φύλο. Μπορείτε να μου πειτε τι πρεπει να προσέξω οταν θα κανω την αυχενική? Αποτελεσματα , ορια εξετασεων και ποιο ειναι το καλο αποτέλεσμα Αυχενικης ?Επισης πότε φάνηκε σε εσάς σίγουρα το φύλο . Υπήρξαν περιπτώσεις που σας ειπε οτι θα ήταν αγόρι και μετα άλλαξε και σας ειπε κοριτσι?

Συγνώμη για το μεγάλο σχολιο αλλα αρχισα να αγχωνομαι λιγακι. Βλέπετε 1ο παιδι και ειμαι τρελαμενη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και μελλοντικές μαμάδες.  Ειμαι στον 3ο μήνα (12η βδομάδα) στο πρώτο παιδάκι μου και εχω ΠΗΤ 6-2-2020. Αλλά θελω να πιστεύω ότι μέχρι τα τελη Ιανουαρίου θα έχω γεννήσει. Η γιατρός μου ειπε οτι πιθανόν να περιμενω αγοράκι αλλα την Δευτέρα εχω την αυχενική και θελω να περιμενω για σιγουριά το φύλο. Μπορείτε να μου πειτε τι πρεπει να προσέξω οταν θα κανω την αυχενική? Αποτελεσματα , ορια εξετασεων και ποιο ειναι το καλο αποτέλεσμα Αυχενικης ?Επισης πότε φάνηκε σε εσάς σίγουρα το φύλο . Υπήρξαν περιπτώσεις που σας ειπε οτι θα ήταν αγόρι και μετα άλλαξε και σας ειπε κοριτσι?

Συγνώμη για το μεγάλο σχολιο αλλα αρχισα να αγχωνομαι λιγακι. Βλέπετε 1ο παιδι και ειμαι τρελαμενη. 

Με το καλό κορίτσι συνήθως το φύλο φαίνεται ξεκάθαρα μετά τις 15 εβδομάδες αλλά είναι και σε τι θέση θα είναι το μωρό αν θα φαίνεται 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 said:

Με το καλό κορίτσι συνήθως το φύλο φαίνεται ξεκάθαρα μετά τις 15 εβδομάδες αλλά είναι και σε τι θέση θα είναι το μωρό αν θα φαίνεται 

Χτες ειχα μια έκτακτη επίσκεψη επειδή ήμουν 2 βδομάδες με καφε υγρα και λιγο αιμα και είδε το "φασολακι" του. 70 τοις εκατό μου είπε αγόρι. Φαίνεται πιο καθαρά στην αυχενική και θα έχουμε σιγουρη επιβεβαιωση για το φυλο? Εχω διαβάσει στο φόρουμ οτι και σε αλλες κοπέλες ετυχε να τους πει αλλο φυλο και τελικα να αλλαξει μετα . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και μελλοντικές μαμάδες.  Ειμαι στον 3ο μήνα (12η βδομάδα) στο πρώτο παιδάκι μου και εχω ΠΗΤ 6-2-2020. Αλλά θελω να πιστεύω ότι μέχρι τα τελη Ιανουαρίου θα έχω γεννήσει. Η γιατρός μου ειπε οτι πιθανόν να περιμενω αγοράκι αλλα την Δευτέρα εχω την αυχενική και θελω να περιμενω για σιγουριά το φύλο. Μπορείτε να μου πειτε τι πρεπει να προσέξω οταν θα κανω την αυχενική? Αποτελεσματα , ορια εξετασεων και ποιο ειναι το καλο αποτέλεσμα Αυχενικης ?Επισης πότε φάνηκε σε εσάς σίγουρα το φύλο . Υπήρξαν περιπτώσεις που σας ειπε οτι θα ήταν αγόρι και μετα άλλαξε και σας ειπε κοριτσι?

Συγνώμη για το μεγάλο σχολιο αλλα αρχισα να αγχωνομαι λιγακι. Βλέπετε 1ο παιδι και ειμαι τρελαμενη. 

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου!! Όσον αφορά στην αυχενική αρχικά θα κάνει ο γιατρός τις μετρήσεις μέσω του υπερήχου όπου κ θα σου πει αν τα βλέπει φυσιολογικά ( σε εμένα έλεγε κι εξηγούσε τις τιμές εκείνη την στιγμή)

επειτα είναι οι αιματολογικές όπου όταν βγουν τα αποτελέσματα θα σου έχει τα ποσοστά σύμφωνα αρχικά με την ηλικία κ μετά τα δικά σου ποσοστά σύμφωνα με την εξέταση! Και πιθανόν θα γράφει από δίπλα χαμηλός κίνδυνος ( σε μένα έτσι τα είχε). Οποτε θα μπορείς να τα διαβάσεις κ μόνη σου κ να καταλάβεις .

 

οσο για το φύλο εμάς στην αυχενική δε φάνηκε καθαρά γιατί και δεν είχε καλή θέση και επίσης φαινόταν κάτι ανάμεσα στα πόδια αλλά μας είπε δεν μπορεο να καταλάβει ακριβώς γιατί και τα κοριτσάκια πολλές φορές είναι πρησμένα από κάτω κ κάτι προεξέχει!

οποτε όταν ξανά πάμε και θα είμαι στη 16 εβδομάδα ίσως φανεί καλύτερα ! Πάντως υπάρχει πιθανότητα να πουν αρχικά αγόρι κ μετά να αλλάξει η το αντίθετο ! Όπως κ να έχει καλά αποτελέσματα !!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...