Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Δεν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος, έχει όριο τα 40.000 ευρώ και γενικά για τη χορήγηση επιδομάτων λαμβάνεται υπόψιν το συνολικό οικογενειακό εισόδημα άσχετα με το αν κάνει χωριστή φορολογική δήλωση το ζευγάρι. Μάλλον δεν ήξερε τι σου έλεγε στο τηλέφωνο. 

      ναι με πήραν τηλέφωνο! όπως τα λες είναι. μάλλον δεν ηξερε η προηγούμενη κοπέλα! 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Αληθειααα?? Τοσο μικρο κυκλο εχεις??? Πω πω... Σπανια να εχεις ωορρηξια την 5η μερα... Εγω αυτη τη φορα ειχα την 16η μερα μαλλον εφτιαξε λιγο ο κυκλος μου μετα τον τοκετο...

Εγώ μέχρι πριν 1,5 μήνα θήλαζα μωρέ, ίσως γι'αυτο είχα καμία διπλή ωορρηξια! Και έπεσα στην περίπτωση! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚατεριναΣκ ο μικρός μου είναι σχεδόν 19 μηνών με φοβερή περιέργεια για τα πάντα και με αστείρευτη ενέργεια που με τον καλό μου, τη θεία και τη νονά του  το πάμε εναλλάξ για να τα καταφέρουμε! το ΣΚ κουράστηκα τόσο πολύ με καθαριότητες, μαγειρέματα και τον μικρό που ήθελε συνέχεια βόλτες κ πάρκο που σήμερα (θα την πω την αμαρτία μου) σκέφτηκα "επιτέλους Δευτέρα να πάω στη δουλειά να χαλαρώσω λίγο!" Την μικρή σου την κρατάς στο σπίτι; εμείς από 10 μηνών πάμε σταθμό κ εννοείται πως όλο το χειμώνα που πέρασε μου έφερνε στο σπίτι ό,τι κολλούσε με αποτέλεσμα να κολλάω κι εγώ.... από Σεπτέμβριο το σκέφτομαι σοβαρά να μην τον πάω γιατί αν με κολλάει πάλι τα πάντα λογικά θα είναι επιβλαβές και για το έμβρυο/μωρό!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

ΚατεριναΣκ ο μικρός μου είναι σχεδόν 19 μηνών με φοβερή περιέργεια για τα πάντα και με αστείρευτη ενέργεια που με τον καλό μου, τη θεία και τη νονά του  το πάμε εναλλάξ για να τα καταφέρουμε! το ΣΚ κουράστηκα τόσο πολύ με καθαριότητες, μαγειρέματα και τον μικρό που ήθελε συνέχεια βόλτες κ πάρκο που σήμερα (θα την πω την αμαρτία μου) σκέφτηκα "επιτέλους Δευτέρα να πάω στη δουλειά να χαλαρώσω λίγο!" Την μικρή σου την κρατάς στο σπίτι; εμείς από 10 μηνών πάμε σταθμό κ εννοείται πως όλο το χειμώνα που πέρασε μου έφερνε στο σπίτι ό,τι κολλούσε με αποτέλεσμα να κολλάω κι εγώ.... από Σεπτέμβριο το σκέφτομαι σοβαρά να μην τον πάω γιατί αν με κολλάει πάλι τα πάντα λογικά θα είναι επιβλαβές και για το έμβρυο/μωρό!

 

Ωχ καταλαβα φουλ ενεργεια και ειναι τωρα αυτες οι ηλικιες δυσκολες.. εμενα τωρα θα κλεισει 14 μην...Ναι εγω την εχω σπιτι.. Σκεφτομουνα μηπως την ξεκινησω του χρονου αλλα και εγω φοβαμαι γιατι θα ειμαι προς το τελος της εγκυμοσυνης και μετα θα ειναι πολυ μικρουλι το αλλο και φοβαμαι για ιωσεις.. Αρα μαλλον τον Σεπτεβριο του 20 θα την παω που θα ειναι το μωρο καπου 8 μηνων...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

με το καλό Myrtoulita μου κ όλα να πάνε τέλεια ως τότε ευχομαι!

αλήθεια αν κάποια έχει κάνει μία φορά καισαρική, πρέπει πάντα να κάνει καισαρική; δεν επιτρέπεται να γεννησει φυσιολογικά π.χ τη δευτερη-τρίτη φορά; δεν το ξέρω γι' αυτίο ρωτώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FRAULA είπε:

με το καλό Myrtoulita μου κ όλα να πάνε τέλεια ως τότε ευχομαι!

αλήθεια αν κάποια έχει κάνει μία φορά καισαρική, πρέπει πάντα να κάνει καισαρική; δεν επιτρέπεται να γεννησει φυσιολογικά π.χ τη δευτερη-τρίτη φορά; δεν το ξέρω γι' αυτίο ρωτώ!

Ανάλογα πόσα χρόνια έχουν περάσει... Νομίζω μετά τα 2-3 χρόνια μπορείς! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια . Εγω ειμαι 5 εβδομαδων και 2 ημερων με πητ 18/1/2020. Ακομα δεν εχω παει γυναικολογο . Τη παρασκευη ειχα χοριακη 950 και μου πε να ξανακανω μια χοριακη τη Τεταρτη. Γενικα εχω αρκετο αγχος γιατι ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη . Εχω πονακια περιοδου , πρησμενο στηθος και ατονια καποιες ωρες τη μερα . Βεβαια παιρνω και τα utrogestan που ειναι ορμονη προγεστερονης οποτε τα συμπτωματα μπορει να οφειλονται και εκει . 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioanna87 είπε:

Καλησπερα κοριτσια . Εγω ειμαι 5 εβδομαδων και 2 ημερων με πητ 18/1/2020. Ακομα δεν εχω παει γυναικολογο . Τη παρασκευη ειχα χοριακη 950 και μου πε να ξανακανω μια χοριακη τη Τεταρτη. Γενικα εχω αρκετο αγχος γιατι ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη . Εχω πονακια περιοδου , πρησμενο στηθος και ατονια καποιες ωρες τη μερα . Βεβαια παιρνω και τα utrogestan που ειναι ορμονη προγεστερονης οποτε τα συμπτωματα μπορει να οφειλονται και εκει . 

Καλησπέρα Ιωάννα μου! Με το καλό σου εύχομαι !! Κ εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι και είμαι 5&3 μάλλον!είμαστε πολύ κοντά ! Οι πόνοι που νιώθεις νομίζω πως είναι φυσιολογικοί ! Ξέρω πως τα πονάκια περιόδου υπάρχουν στην αρχή της εγκυμοσύνης ! Κ εγβ νιώθω αραιά και που.. το ίδιο ισχύει και με το στήθος και την ατονία!

σου είπε ο γιατρός σου ποτε να πας;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα Ιωάννα μου! Με το καλό σου εύχομαι !! Κ εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι και είμαι 5&3 μάλλον!είμαστε πολύ κοντά ! Οι πόνοι που νιώθεις νομίζω πως είναι φυσιολογικοί ! Ξέρω πως τα πονάκια περιόδου υπάρχουν στην αρχή της εγκυμοσύνης ! Κ εγβ νιώθω αραιά και που.. το ίδιο ισχύει και με το στήθος και την ατονία!

σου είπε ο γιατρός σου ποτε να πας;

Μου πε να κανω τη χοριακη τη Τεταρτη και μετα να κανονισουμε ραντεβου . Ελπιζω να πανε ολα καλα . Η πρωτη μου χωριακη 13/5 ηταν 207 (1η μερα καθυστερησης ) και η δευτερη χοριακη 17/5 ηταν 950 . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ioanna87 είπε:

Μου πε να κανω τη χοριακη τη Τεταρτη και μετα να κανονισουμε ραντεβου . Ελπιζω να πανε ολα καλα . Η πρωτη μου χωριακη 13/5 ηταν 207 (1η μερα καθυστερησης ) και η δευτερη χοριακη 17/5 ηταν 950 . 

Όλα καλά θα πάνε!! Να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά! Κ εγώ πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτομαι απαισιόδοξα αλλά προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατό πιο αισιόδοξη 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Agapakiii είπε:

Καλησπέρα Ιωάννα μου! Με το καλό σου εύχομαι !! Κ εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι και είμαι 5&3 μάλλον!είμαστε πολύ κοντά ! Οι πόνοι που νιώθεις νομίζω πως είναι φυσιολογικοί ! Ξέρω πως τα πονάκια περιόδου υπάρχουν στην αρχή της εγκυμοσύνης ! Κ εγβ νιώθω αραιά και που.. το ίδιο ισχύει και με το στήθος και την ατονία!

σου είπε ο γιατρός σου ποτε να πας;

Και εγω ειμαι πολυ κοντα... Σημερα ειναι 5 βδομαδων ακριβως.. Πω πω και οι 3 με 4 μερες διαφορα εχουμε... Μαζι θα γενναμε... Χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Και εγω ειμαι πολυ κοντα... Σημερα ειναι 5 βδομαδων ακριβως.. Πω πω και οι 3 με 4 μερες διαφορα εχουμε... Μαζι θα γενναμε... Χαχαχχα

Αχ μακάρι Κατερίνα μου να πάνε όλα καλά!!! Μακάρι! Δεν ξέρω πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι να πάω στο.ν γιατρό! Ανυπομονώ ❤️


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με θέλετε κι εμένα στην παρέα σας; Με τις χοριακες μου να πηγαίνουν καλά είπα να δώσω κι εγώ την παρουσία μου ΠΗΤ έχω 25-26/1 και ΤΕΡ 20/4 έχω ήδη 2 παιδάκια αλλά έχω και 3 αποβολές στο ιστορικό μου βέβαια αυτή την φορά δεν είναι όπως οι άλλες εγκυμοσύνες που δεν προχώρησαν έχω φουλ συχνοουρια ζαλάδες αναγούλες και πολύ ρεψιμο και εννοείται μόλις κάνω κάποια δουλειά με σφάζει η μέση με φτύνω λοιπόν και εύχομαι να είμαι εδώ όταν πάω για τον 1ο υπέρηχο και να σας γράφω για την πιο όμορφη μελωδία του κόσμου το τικ τακ τικ τακ :)

Με το καλό σε ολες μας 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα με θέλετε κι εμένα στην παρέα σας; Με τις χοριακες μου να πηγαίνουν καλά είπα να δώσω κι εγώ την παρουσία μου ΠΗΤ έχω 25-26/1 και ΤΕΡ 20/4 έχω ήδη 2 παιδάκια αλλά έχω και 3 αποβολές στο ιστορικό μου βέβαια αυτή την φορά δεν είναι όπως οι άλλες εγκυμοσύνες που δεν προχώρησαν έχω φουλ συχνοουρια ζαλάδες αναγούλες και πολύ ρεψιμο και εννοείται μόλις κάνω κάποια δουλειά με σφάζει η μέση με φτύνω λοιπόν και εύχομαι να είμαι εδώ όταν πάω για τον 1ο υπέρηχο και να σας γράφω για την πιο όμορφη μελωδία του κόσμου το τικ τακ τικ τακ :)

Με το καλό σε ολες μας 

Καλώς την!!!όλα θα πάνε καλα! Να μας λες τα νέα σου! Πω πω,ακούω πολλές εγκυουλες που χαίρονται με τα συμπτώματα, μόνο εγώ παραπονιεμαι όλη μέρα για τους εμετούς;;! Τι κατάσταση και αυτή.. δώστε μου λίγη θετική ενέργεια να αντέξω! 

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...