Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Κι αυτή η αηδία για τις γεύσεις δεν λέει να φύγει...

Το στομάχι μου είναι χάλια και εμένα. Οι εμετοί συνεχίζονται. Αλλά όταν δεν έχω τάση για εμετό έχω μια διαολεμένη όρεξη για φαγητα που με άφηναν αδιάφορη πριν καθως επίσης και για διαφορα σοκολατογλυκά ιδιως παγωτό σοκολάτα. Έφαγα ένα Κουβα μόνη (και δεν ξέρασα). Επίσης τη μια μέρα θέλω να φάω ένα φαγητό και την άλλη μέρα δεν θέλω να το φάω. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μαγειρεύω καθημερινά και άλλο φαγητό και να φέρνω σπίτι διαφορα γλυκά με αποτέλεσμα να τα τρώει ο σύντροφος μου και να έχει παχύνει κι αυτος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κοριτσάρες!

είμαι από εχθές στην 15η εβδομάδα κ το βράδυ που ξάπλωσα στο κρεβάτι, τη στιγμή που χαλάρωνα κ πριν με πάρει ο ύπνος, χάιδευα την κοιλιά μου κ ένιωσα για κλάσματα δευτερολέπτου.. πεταλουδίτσες!!!! αχ τι υπέροχη αίσθηση!!!!! Λέτε να ήταν ιδέα μου όμως; η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα τόσο νωρίς - εξάλλου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη τον μικρό τον είχα νιώσει την 19η εβδομάδα.. πάντως ήταν υπέροχη έκπληξη :grin::wub::grin:

Αχ ποσο ωραία αίσθηση ακούγεται !!! Εγώ είμαι 14 και επειδή είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου αναρωτιέμαι αν θα καταλάβω όταν έρθει εκείνη η ώρα!! 

Με το καλό το νινακι σου!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κι αυτή η αηδία για τις γεύσεις δεν λέει να φύγει...

Άσε χαμός. Επίσης ανακατευομαι πολύ όταν πλένω τα δόντια. Εκεί να δεις αηδία χαχα

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kerma2020 είπε:

Το στομάχι μου είναι χάλια και εμένα. Οι εμετοί συνεχίζονται. Αλλά όταν δεν έχω τάση για εμετό έχω μια διαολεμένη όρεξη για φαγητα που με άφηναν αδιάφορη πριν καθως επίσης και για διαφορα σοκολατογλυκά ιδιως παγωτό σοκολάτα. Έφαγα ένα Κουβα μόνη (και δεν ξέρασα). Επίσης τη μια μέρα θέλω να φάω ένα φαγητό και την άλλη μέρα δεν θέλω να το φάω. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μαγειρεύω καθημερινά και άλλο φαγητό και να φέρνω σπίτι διαφορα γλυκά με αποτέλεσμα να τα τρώει ο σύντροφος μου και να έχει παχύνει κι αυτος. 

Εγω έχω φοβερή υπνηλία και κατατονία δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τπτ 

  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κοριτσάρες!

είμαι από εχθές στην 15η εβδομάδα κ το βράδυ που ξάπλωσα στο κρεβάτι, τη στιγμή που χαλάρωνα κ πριν με πάρει ο ύπνος, χάιδευα την κοιλιά μου κ ένιωσα για κλάσματα δευτερολέπτου.. πεταλουδίτσες!!!! αχ τι υπέροχη αίσθηση!!!!! Λέτε να ήταν ιδέα μου όμως; η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα τόσο νωρίς - εξάλλου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη τον μικρό τον είχα νιώσει την 19η εβδομάδα.. πάντως ήταν υπέροχη έκπληξη :grin::wub::grin:

Και εγω από χθες στην 15η εβδομάδα (πρέπει να έχουμε την ίδια ΠΗΤ 9/1!) 

Και εγώ έχει 2-3 μέρες που ένιωσα κατι σαν πεταλούδισμα να το πω σαν γαργαλητο να το πω, κάτω από τον ομφαλό στο κέντρο της μήτρας. Αλλά δεν ξέρω μπορει να ειναι κ τα έντερά μας που κινούνται :-P. Πρώτη μου εγκυμοσυνη εμένα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια εχω μια ερωτηση για οποια ξερει,την δευτερα θα παμε να ακουσουμε καρδουλα και πριν μια ωρα ειπα την μαμα μου να παρει ενα πρεντικτορ να δουμε τι γινεται,το κανω κ βγηκε αρνητικο,μετα κανω αλλο ενα και βγηκε θετικο αλλα οχι πολυ ζωηρη γραμμη ,φαινοταν ομως η γραμμη,τι γινεται?αγχωθηκα παραπανω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Γεια σας κοριτσια εχω μια ερωτηση για οποια ξερει,την δευτερα θα παμε να ακουσουμε καρδουλα και πριν μια ωρα ειπα την μαμα μου να παρει ενα πρεντικτορ να δουμε τι γινεται,το κανω κ βγηκε αρνητικο,μετα κανω αλλο ενα και βγηκε θετικο αλλα οχι πολυ ζωηρη γραμμη ,φαινοταν ομως η γραμμη,τι γινεται?αγχωθηκα παραπανω τωρα

Συγνώμη αλλά για ποιο λόγο μπηκες στην διαδικασία να κανεις τεστ δεν κατάλαβα ειδικα στην εβδομάδα που είσαι θα πας να κανεις τον υπέρηχο σου και έχει ο Θεός δίνει βαση σε ενα τεστ που ουτε καν ξέρεις πως λειτουργεί στην παρούσα φαση


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ελπιδακι είπε:

Γεια σας κοριτσια εχω μια ερωτηση για οποια ξερει,την δευτερα θα παμε να ακουσουμε καρδουλα και πριν μια ωρα ειπα την μαμα μου να παρει ενα πρεντικτορ να δουμε τι γινεται,το κανω κ βγηκε αρνητικο,μετα κανω αλλο ενα και βγηκε θετικο αλλα οχι πολυ ζωηρη γραμμη ,φαινοταν ομως η γραμμη,τι γινεται?αγχωθηκα παραπανω τωρα

Γιατί βρε κορίτσι μου να κανεις τεστ;;για να περασεις σαββατοκυριακο μεσα στο αγχος;;οπως και να εχει για να σε ξεαγχωσω λιγο θα σου οτι τεστ δεν ειναι αξιοπιστα..σε εμενα εβγαινε αρνητικο με χοριακη 500 μοναδες..!

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Συγνώμη αλλά για ποιο λόγο μπηκες στην διαδικασία να κανεις τεστ δεν κατάλαβα ειδικα στην εβδομάδα που είσαι θα πας να κανεις τον υπέρηχο σου και έχει ο Θεός δίνει βαση σε ενα τεστ που ουτε καν ξέρεις πως λειτουργεί στην παρούσα φαση

Την προηγουμενη παρασκευη ειχα μεγαλη αιμοραγια κ ο γιατρος μου μου ειπε να κανω μια lentogest και οτι δεν ειναι τιποτα,δεν με ριδε σπο εκεινη τη μερα μου ειπε δεν χρειαζεται κ να παω την δευτερα που μας ερχεται για τον υπερηχο,ειμαι αγχωμενη εδω κ μια βδομαδα,κ ειπα να κανω να δω τι γινεται ,δεν μου ειπε ουτε χορισκη να κανω για να δουμε τι γινεται,χορισκη εκανα μια στην αρχη 14 μερα μετα την εμβρυεταφρα που ηταν 255,16

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ελπιδακι είπε:

Την προηγουμενη παρασκευη ειχα μεγαλη αιμοραγια κ ο γιατρος μου μου ειπε να κανω μια lentogest και οτι δεν ειναι τιποτα,δεν με ριδε σπο εκεινη τη μερα μου ειπε δεν χρειαζεται κ να παω την δευτερα που μας ερχεται για τον υπερηχο,ειμαι αγχωμενη εδω κ μια βδομαδα,κ ειπα να κανω να δω τι γινεται ,δεν μου ειπε ουτε χορισκη να κανω για να δουμε τι γινεται,χορισκη εκανα μια στην αρχη 14 μερα μετα την εμβρυεταφρα που ηταν 255,16

Αν καταλαβα καλα ειχες αιμορραγια μια μερα μετα απο τον υπερηχο στον οποιο ειδατε σακο..επρεπε να επιμεινεις να ξαναπας για να μην αγχωνεσαι τοσο...βεβαια ο γιατρος σου κατι θα ξερει για ειναι τοσο καθησυχαστικος..ολα καλα θα ειναι!!


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MariaGS είπε:

Αν καταλαβα καλα ειχες αιμορραγια μια μερα μετα απο τον υπερηχο στον οποιο ειδατε σακο..επρεπε να επιμεινεις να ξαναπας για να μην αγχωνεσαι τοσο...βεβαια ο γιατρος σου κατι θα ξερει για ειναι τοσο καθησυχαστικος..ολα καλα θα ειναι!!

Ναι σωστα καταλαβες,κοριτσια σας ευχαριστω πολυ,ευχομαι να ειναι ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια?? Πώς τα πάτε με τη ζέστη? Εγώ νομίζω αντέχω προς το παρόν. Έκανα κι εγώ την αυχενική διαφάνεια και όλα καλά ευτυχώς. Δε μου είπε τίποτα για το φύλο καλύτερα τον άλλο μήνα είπε για να είμαστε πιο σίγουροι. Να σας πω την αλήθεια ανυπομονώ πολύ να μάθω αν θα έχει η μικρή μου αδερφούλη ή αδερφούλα 

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2019 at 2:39 ΠΜ, ελπιδακι είπε:

Την προηγουμενη παρασκευη ειχα μεγαλη αιμοραγια κ ο γιατρος μου μου ειπε να κανω μια lentogest και οτι δεν ειναι τιποτα,δεν με ριδε σπο εκεινη τη μερα μου ειπε δεν χρειαζεται κ να παω την δευτερα που μας ερχεται για τον υπερηχο,ειμαι αγχωμενη εδω κ μια βδομαδα,κ ειπα να κανω να δω τι γινεται ,δεν μου ειπε ουτε χορισκη να κανω για να δουμε τι γινεται,χορισκη εκανα μια στην αρχη 14 μερα μετα την εμβρυεταφρα που ηταν 255,16

Μην κανεις τεστ ειναι ψυχοφθορο. Επειδη ειχα μια βιοχημική τον Νοεμβριο και ειχα αγχος εκανα τεστ μερα παρα μερα για να δω αν ειναι ολα καλα. Καθε τεστ διαφορετικο και πιο αχνο. Τωρα διανυω την 14 βδομαδα. Επισης η αδερφη μου ειχε κανει εμβρυομεταφορα και ειχε αιματακι οπου ηταν λογικο διοτι το ενδομητριο απο τις πολλες ορμονες που επαιρνε ηταν πολυ παχυ και απλα απεβαλε λιγο αιμα. Αυτο. Ξεαγχωσου, κανε υπομονη και οτι ειναι να γινει θα γινει! Με το καλο αυριο τα νεα σου να εχουμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Μην κανεις τεστ ειναι ψυχοφθορο. Επειδη ειχα μια βιοχημική τον Νοεμβριο και ειχα αγχος εκανα τεστ μερα παρα μερα για να δω αν ειναι ολα καλα. Καθε τεστ διαφορετικο και πιο αχνο. Τωρα διανυω την 14 βδομαδα. Επισης η αδερφη μου ειχε κανει εμβρυομεταφορα και ειχε αιματακι οπου ηταν λογικο διοτι το ενδομητριο απο τις πολλες ορμονες που επαιρνε ηταν πολυ παχυ και απλα απεβαλε λιγο αιμα. Αυτο. Ξεαγχωσου, κανε υπομονη και οτι ειναι να γινει θα γινει! Με το καλο αυριο τα νεα σου να εχουμε

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου!!ξερεις πως ειναι αυτα,λιγο η αγωνια λιγο η αναμονη λιγο οι ορμονες,μπαινει στο μυαλο μου οτι χαζο μπορεις να φανταστεις!και κανω τεστ μπας και ξεαγχωθω και αγχωνομαι πιο πολυ!!θα τα σκεφτομαι αργοτερα και θα γελαω!σε ευχαριστω που απαντησες να εισαι καλα,ευχομαι να σου πανε ολα τελεια και ευκολα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2019 at 5:26 ΜΜ, TheMiracle είπε:

Και εγω από χθες στην 15η εβδομάδα (πρέπει να έχουμε την ίδια ΠΗΤ 9/1!) 

Και εγώ έχει 2-3 μέρες που ένιωσα κατι σαν πεταλούδισμα να το πω σαν γαργαλητο να το πω, κάτω από τον ομφαλό στο κέντρο της μήτρας. Αλλά δεν ξέρω μπορει να ειναι κ τα έντερά μας που κινούνται :-P. Πρώτη μου εγκυμοσυνη εμένα! 

Καλησπέρα Miracle! Ναι, νομίζω κ εγώ ότι έχουμε ίδια ΠΗΤ. Εγώ το μωρό από τότε δεν το έχω ξανά "ακούσει", το έντερο μου ωστόσο το νιώθω καθημερινά χάχαχα. Δεύτερη εγκυμοσύνη μου εμένα κ καμία σχέση με την πρώτη, οπότε δίνω μία πιθανότητα να έχω πέσει μέσα γτ στην πρώτη, τη 19 εβδομάδα είχα νιώσει ένα τακ στο σημείο που είχα ακουμπήσει την κοιλιά μου, τίποτα άλλο! Για να δούμε τι θα δούμε απόψε που έχω κ ραντεβού με το γιατρό μου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...