Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

@FRAULA πως πήγε το ραντεβού με τον γιατρό;

Κορίτσια από ψυχολογία πως πάτε εγώ σήμερα κλαίω συνέχεια με το οτιδήποτε :(

Δυστυχώς έχει μια βδομάδα που η ψυχολογία δεν είναι στα πάνω της και ξεσπάω στον άντρα μου...επίσης με ταλαιπωρούν οι αναγουλες,απλά περιμένω τη στιγμή που θα σταματήσουν αυτά και θα ακούσω το μωράκι!

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Δυστυχώς έχει μια βδομάδα που η ψυχολογία δεν είναι στα πάνω της και ξεσπάω στον άντρα μου...επίσης με ταλαιπωρούν οι αναγουλες,απλά περιμένω τη στιγμή που θα σταματήσουν αυτά και θα ακούσω το μωράκι!

Εσύ κορίτσι μου πότε ξαναεχεις γιατρό εγώ σε 3 εβδομάδες και είναι τόσο πολύς ο καιρός... 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εσύ κορίτσι μου πότε ξαναεχεις γιατρό εγώ σε 3 εβδομάδες και είναι τόσο πολύς ο καιρός... 

Εγώ σε δύο βδομάδες.. μου φαίνεται ότι δεν περνάνε οι μέρες μεταξύ των υπερήχων!!!


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Εγώ σε δύο βδομάδες.. μου φαίνεται ότι δεν περνάνε οι μέρες μεταξύ των υπερήχων!!!

Πόσο είναι το μεγάλο σου παιδάκι; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Δεν έχω άλλο παιδάκι..! Όλα είναι πρωτόγνωρα για μένα!

Α νόμιζα είχες κοιμήσου να το χαρείς έρχεται αϋπνία μετά για πάντα εμένα είναι 4,5 και 3 και δεν κάθομαι λεπτό όλη μέρα και έχει και αυτή την κωλοζεστη χ#σε μέσα :(


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusfi είπε:

koritsia kalhspera!! eimai apo eparxia eimai 12,5 evdomadwn edw dn m evgalan kala apotelesmata sto a epipedou.. k thelw na anevw athina na xana kanw.. poion m protinete?? akousa gia to rea kala logia.. isxuoun?

Οταν λες δεν σου εβγαλαν καλα αποτελεσματα τι εννοεις...εγω μπορω να σου πω για το ιασω πληροφοριες..ειμαι και εγω επαρχια και την εκανα εδω για να αποφυγω τη μετακινηση

αλλα εχω συγγενη στην Αθηνα γυναικολογο που εμπιστευομαι 100% και συνεργαζεται με το ιασω για αυτες τις εξετασεις  εκει θα παω για β επιπεδου..μπορω να ρωτησω αν θελεις..

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφα κορίτσια εγώ ακόμα κάνω εμετό κάθε πρωί κοντεύω τους 2 μήνες εμετών πλέον φοβάμαι θα με πάει έτσι μέχρι τέλους 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Οταν λες δεν σου εβγαλαν καλα αποτελεσματα τι εννοεις...εγω μπορω να σου πω για το ιασω πληροφοριες..ειμαι και εγω επαρχια και την εκανα εδω για να αποφυγω τη μετακινηση

αλλα εχω συγγενη στην Αθηνα γυναικολογο που εμπιστευομαι 100% και συνεργαζεται με το ιασω για αυτες τις εξετασεις  εκει θα παω για β επιπεδου..μπορω να ρωτησω αν θελεις..

m evgalan apotelesma gia triswmia 21 1/68.. konteuw na skasw.. me stelnei gia amnuoparakenthsh stis 20/8 alla thelw na to psaxw.. edw einai o monos me klinikh k genika akougetai oti ta megalopoiei gia na pairnei to 1000 ths amnuoparakenthshs.. an mporeis na matheis th me vohthiseis  polu.. se euxaristw 

Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusfi είπε:

m evgalan apotelesma gia triswmia 21 1/68.. konteuw na skasw.. me stelnei gia amnuoparakenthsh stis 20/8 alla thelw na to psaxw.. edw einai o monos me klinikh k genika akougetai oti ta megalopoiei gia na pairnei to 1000 ths amnuoparakenthshs.. an mporeis na matheis th me vohthiseis  polu.. se euxaristw 

Καλημέρα!!!! Καταρχάς ψυχραιμία. Επειδή είσαι ακόμα σε μικρή βδομάδα γιατί δεν κάνεις τροφοβλάστη; 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xrusfi είπε:

m evgalan apotelesma gia triswmia 21 1/68.. konteuw na skasw.. me stelnei gia amnuoparakenthsh stis 20/8 alla thelw na to psaxw.. edw einai o monos me klinikh k genika akougetai oti ta megalopoiei gia na pairnei to 1000 ths amnuoparakenthshs.. an mporeis na matheis th me vohthiseis  polu.. se euxaristw 

Μολις εχθες ειχα μια συζητηση με κοπελα εγγυο που της ειχαν βγαλει τετοιο αποτελεσμα 1/62..επανελαβε αυχενικη και αιματος στην Αθηνα και το ποσοστο εγινε 1/2000 κατι..σε ποια εβδομαδα εισαι;; προλαβαινεις για 2η αυχενικη;

Just now, MariaGS είπε:

Μολις εχθες ειχα μια συζητηση με κοπελα εγγυο που της ειχαν βγαλει τετοιο αποτελεσμα 1/62..επανελαβε αυχενικη και αιματος στην Αθηνα και το ποσοστο εγινε 1/2000 κατι..σε ποια εβδομαδα εισαι;; προλαβαινεις για 2η αυχενικη;

Στα λεω γιατι οπως σου ειπε η κοπελα πιο πανω ειναι προτιμοτερη η ληψη τροφοβλαστης  σε περιπτωση που το αποτελεσμα παραμεινει χαμηλο..αυτη ομως δε γινεται αργοτερα..πρεπει να δεις λιγο τα χρονικα σου ορια..θα ελεγα ομως να μην ανησυχεις..ειναι πολυ συχνα τετοια φαινομενα..ειναι εξετασεις πιθανοτητων οχι διαγωσης..στη συντριπτικη πλεοψηφια τα εμβρυα δεν εχουν απολυτως τιποτα..οι μετρησεις ηταν ολες φυσιολογικες;;

 

  • Μου αρέσει 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλημέρα όμορφα κορίτσια εγώ ακόμα κάνω εμετό κάθε πρωί κοντεύω τους 2 μήνες εμετών πλέον φοβάμαι θα με πάει έτσι μέχρι τέλους 

Καλημέρα από την όμορφη Χαλκιδική!!! Αμάν βρε αγάπη τι να πω υπομονή. Ένα βράδυ που έπλυνα τα δόντια μου ήρθε μια τάση για εμετό και ειλικρινά ένιωσα χάλια χωρίς καν να κανω. Φαντάζομαι εσύ τι να σου πω όλα για τα παιδάκια μας. Ευτυχώς ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοιο θέμα

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Μολις εχθες ειχα μια συζητηση με κοπελα εγγυο που της ειχαν βγαλει τετοιο αποτελεσμα 1/62..επανελαβε αυχενικη και αιματος στην Αθηνα και το ποσοστο εγινε 1/2000 κατι..σε ποια εβδομαδα εισαι;; προλαβαινεις για 2η αυχενικη;

Στα λεω γιατι οπως σου ειπε η κοπελα πιο πανω ειναι προτιμοτερη η ληψη τροφοβλαστης  σε περιπτωση που το αποτελεσμα παραμεινει χαμηλο..αυτη ομως δε γινεται αργοτερα..πρεπει να δεις λιγο τα χρονικα σου ορια..θα ελεγα ομως να μην ανησυχεις..ειναι πολυ συχνα τετοια φαινομενα..ειναι εξετασεις πιθανοτητων οχι διαγωσης..στη συντριπτικη πλεοψηφια τα εμβρυα δεν εχουν απολυτως τιποτα..οι μετρησεις ηταν ολες φυσιολογικες;;

 

eimai st 12h mpaine st 13h tn deutera ..  an fugw mexri tn kuriakh prolavainw gia 2h auxenikh.. edw m eipe na min kanw trofovlasthsh gt einai ligaki pio epikundunh k ligo pio anakrivhs k n paw kateutheian se amnuoparakentish... dn exw thema na paw athina k na kanw 2h auxenikh  alla kapou pou na xerw oti th nai egura k swsta ta apotelesmata.. exw agxwthei arketa einai h alhtheia.. 

4 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλημέρα!!!! Καταρχάς ψυχραιμία. Επειδή είσαι ακόμα σε μικρή βδομάδα γιατί δεν κάνεις τροφοβλάστη; 

m eipe amnuoparakentish gt einai ligaki pio akindunh k pio akrivhs.. esu les na min anevw athina gia mia 2h auxenikh k aimatos? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...