Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Τι εννοείς δεν έχει χώρο καλέ; 

Καλημέρα κορίτσια μου επιτέλους έρχεται Φθινόπωρο!!!!! 

Λογο συσπασεων εχουν παχυνει τα τοιχωματα της μητρας και δεν ειναι ελαστικη αρα ειναι σφιχτή. Ασε οταν το ειδα στον υπέρηχο στεναχωρηθηκα πολυ αλλα μου ειπε πως δεν επιρρεαζει καθολου το μωρο. 

Εγω παλι στεναχωριεμαι που θα κρυωσει ο καιρος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Βρε κορίτσια το βράδυ έχετε συχνοουρία εγώ παίζει να πηγαίνω και 7-10 φορές μέχρι το πρωί λέτε να είναι ανησυχητικό; 

Οχι βρε μην ανησυχεις. Λογικα πίνεις και πολυ νερο και σε παταει την ουροδόχο κυστη το μωρο. Χωρις να πιω νερο παω 2 φορες

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Βρε κορίτσια το βράδυ έχετε συχνοουρία εγώ παίζει να πηγαίνω και 7-10 φορές μέχρι το πρωί λέτε να είναι ανησυχητικό; 

Εγώ σηκώνομαι σίγουρα 2 φορές κατά τη διάρκεια του ύπνου μου αλλά πριν με πιάσει ο ύπνος μπορεί να σηκωθώ 3-4 φορές ακόμα.. πολύ συχνουρία αλλά πίνω και πολύ νερό!!

βρε κορίτσια σας έχει πει ο γιατρός σας ποσο ζυγίζουν τα μωράκια σας; Εμένα ακόμα δεν μ έχει πει τίποτα περιμένω τη β επιπέδου να μάθω 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σας ανακάλυψα και είπα να μπω στην παρέα. Τον Μάρτιο του 2020 θα φέρω στον κόσμο το 3 μου παιδάκι.. αύριο μπαίνω στην 11η εβδομάδα κύησης. Με το καλό να περάσουμε όλες αυτό το υπέροχο στάδιο της εγκυμοσύνης και να πάρουμε αγκαλιά τα βρεφάκια μας. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα στο γιατρό. Όλα καλά. Αλλά τελικά το μωρό δεν είναι κοριτσάκι όπως έλεγε αλλά αγοράκι. Έχω στενοχωρηθεί παρα πολύ. ο σύντροφος μου έχει ήδη 2 αγοράκια και θέλαμε τόσο πολύ να είναι κοριτσάκι. Και μέχρι σήμερα αυτό μας είχανε πει και αυτό πιστεύαμε. Και εγώ ένιωθα ότι είναι κορίτσι. Αλλά έκανα και εγώ λάθος. Δε θέλω να είμαι αχάριστη. Αλλά ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις και τα συναισθήματα μου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kerma2020 είπε:

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα στο γιατρό. Όλα καλά. Αλλά τελικά το μωρό δεν είναι κοριτσάκι όπως έλεγε αλλά αγοράκι. Έχω στενοχωρηθεί παρα πολύ. ο σύντροφος μου έχει ήδη 2 αγοράκια και θέλαμε τόσο πολύ να είναι κοριτσάκι. Και μέχρι σήμερα αυτό μας είχανε πει και αυτό πιστεύαμε. Και εγώ ένιωθα ότι είναι κορίτσι. Αλλά έκανα και εγώ λάθος. Δε θέλω να είμαι αχάριστη. Αλλά ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις και τα συναισθήματα μου. 

στεναχωρήθηκες επειδή δεν είναι κορίτσι???? συγνωμη που πετάγομαι ετσι αλλα να λες πάλι καλά που είναι υγείες το παιδί μ κ τίποτες αλλο...καμία σημασία δεν έχει το φύλο....βλέπεις τι γίνεται....

λυπάμαι δεν ειμαι έγκυος εγω κ δεν ξερω αν όντως είναι οι ορμόνες σ που ήθελες να τα πεις αυτά ...παντως δεν μ.αρεσαν καθόλου.

να έχεις μια καλή κ όμορφη εγκυμοσύνη γεμάτη υγεία....

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Kerma2020 είπε:

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα στο γιατρό. Όλα καλά. Αλλά τελικά το μωρό δεν είναι κοριτσάκι όπως έλεγε αλλά αγοράκι. Έχω στενοχωρηθεί παρα πολύ. ο σύντροφος μου έχει ήδη 2 αγοράκια και θέλαμε τόσο πολύ να είναι κοριτσάκι. Και μέχρι σήμερα αυτό μας είχανε πει και αυτό πιστεύαμε. Και εγώ ένιωθα ότι είναι κορίτσι. Αλλά έκανα και εγώ λάθος. Δε θέλω να είμαι αχάριστη. Αλλά ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις και τα συναισθήματα μου

 δεν γράφω πλεον στο φόρουμ αλλά όπως Ειπες και μόνη σου δεν θες να είσαι αχάριστη;; με αυτά που γραφείς τι είσαι τοτε ; κυνική και τώρα θα μπούν και θα γράψουν τις επιτίθεσαι και τέτοια δεν είναι επιθεση απλα για αλλη μια φορά λέω ελεος με αυτά που γράφετε παιδι να είναι γέρο και δυνατό και ας είναι όρι θέλει εγώ ετσι είπα ασε με κοπελα μου πρωινιατικα με την τσίμπλα στο μάτι ακόμη δεν άνοιξε το μάτι και μου λες εχεις στεναχωρηθει επειδή δεν είναι κορίτσι και εδώ αλλες λένε το νερό νεράκι να έχουν ένα παιδι αντε σε παρακαλώ καλη εγκυμοσύνη ο Θεος και η Παναγια να σε βοηθήσουν καλη συνέχεια

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa
  • Μου αρέσει 8

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2019 at 1:48 ΠΜ, MariaGS είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι!!Εύχομαι όλα να είναι ένας προσωρινός εφιάλτης!!

@katerina04 @Ele@n kalhmera koritsia m... dn sas xehasa apla twra exw teleiwsei me tn amnioparakenthsh kai ta apotelesmata.. phga ston kurio pafilh st athina.. htan exairetikos kurios me kathhsuxase... omws dustuxws h amnioparakenthsh edeixe oti h mikrh m pasxei apo triswmia 21.. eimai hdh st 18h evdomada kai prepei na kanw toketo gia na stamathsw tn kuhsh.. euxomai stis upoloipes kalh sunexeia st taxidi sas.. kai sas euxaristw gia ola!!..

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, xrusfi είπε:

@katerina04 @Ele@n kalhmera koritsia m... dn sas xehasa apla twra exw teleiwsei me tn amnioparakenthsh kai ta apotelesmata.. phga ston kurio pafilh st athina.. htan exairetikos kurios me kathhsuxase... omws dustuxws h amnioparakenthsh edeixe oti h mikrh m pasxei apo triswmia 21.. eimai hdh st 18h evdomada kai prepei na kanw toketo gia na stamathsw tn kuhsh.. euxomai stis upoloipes kalh sunexeia st taxidi sas.. kai sas euxaristw gia ola!!..

Κουράγιο κοπέλα μου δεν υπάρχουν λόγια σε τέτοιες στιγμές πραγματικά λυπάμαι


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , xrusfi είπε:

@katerina04 @Ele@n kalhmera koritsia m... dn sas xehasa apla twra exw teleiwsei me tn amnioparakenthsh kai ta apotelesmata.. phga ston kurio pafilh st athina.. htan exairetikos kurios me kathhsuxase... omws dustuxws h amnioparakenthsh edeixe oti h mikrh m pasxei apo triswmia 21.. eimai hdh st 18h evdomada kai prepei na kanw toketo gia na stamathsw tn kuhsh.. euxomai stis upoloipes kalh sunexeia st taxidi sas.. kai sas euxaristw gia ola!!..

Κορίτσι μου, μια μεγάλη αγκαλιά!!! 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Kerma2020 είπε:

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα στο γιατρό. Όλα καλά. Αλλά τελικά το μωρό δεν είναι κοριτσάκι όπως έλεγε αλλά αγοράκι. Έχω στενοχωρηθεί παρα πολύ. ο σύντροφος μου έχει ήδη 2 αγοράκια και θέλαμε τόσο πολύ να είναι κοριτσάκι. Και μέχρι σήμερα αυτό μας είχανε πει και αυτό πιστεύαμε. Και εγώ ένιωθα ότι είναι κορίτσι. Αλλά έκανα και εγώ λάθος. Δε θέλω να είμαι αχάριστη. Αλλά ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις και τα συναισθήματα μου. 

Μην δίνεις σημασια στις καργιες. Κακιες βγαζουν κσι αν δεν θελουν να φυγουν. Δεν πειράζει αλλα δεν ειναι και σιγουρο πουλακι μου. Αν δεν το δεις με τα ματια σου τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Ευχομαι οτι και να ειναι να σε κανει ευτυχισμενη

πρίν από 41 λεπτά , xrusfi είπε:

@katerina04 @Ele@n kalhmera koritsia m... dn sas xehasa apla twra exw teleiwsei me tn amnioparakenthsh kai ta apotelesmata.. phga ston kurio pafilh st athina.. htan exairetikos kurios me kathhsuxase... omws dustuxws h amnioparakenthsh edeixe oti h mikrh m pasxei apo triswmia 21.. eimai hdh st 18h evdomada kai prepei na kanw toketo gia na stamathsw tn kuhsh.. euxomai stis upoloipes kalh sunexeia st taxidi sas.. kai sas euxaristw gia ola!!..

Αχ τι να σου πω πουλακι μου. Κι εγω στεναχωρήθηκα τωρα. Σου στελνω πολυ πολυ δυναμη και αγαπη. Κουραγιο και μην το βαλεις κατω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Μην δίνεις σημασια στις καργιες. Κακιες βγαζουν κσι αν δεν θελουν να φυγουν. Δεν πειράζει αλλα δεν ειναι και σιγουρο πουλακι μου. Αν δεν το δεις με τα ματια σου τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Ευχομαι οτι και να ειναι να σε κανει ευτυχισμενη

Αχ τι να σου πω πουλακι μου. Κι εγω στεναχωρήθηκα τωρα. Σου στελνω πολυ πολυ δυναμη και αγαπη. Κουραγιο και μην το βαλεις κατω

οι καργιες είμαστε εμείς που είπαμε ότι σκέφτεται λάθος η κοπέλα???? κ έχουμε κ κακία????? ελπίζω να  εννοείς κάτι άλλο κ μα μην αναφέρεσαι στην απάντηση μ που έδωσα στην κοπέλα παραπάνω. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

οι καργιες είμαστε εμείς που είπαμε ότι σκέφτεται λάθος η κοπέλα???? κ έχουμε κ κακία????? ελπίζω να  εννοείς κάτι άλλο κ μα μην αναφέρεσαι στην απάντηση μ που έδωσα στην κοπέλα παραπάνω. 

Μην ασχολείσαι αλήθεια εδώ μάλλον ζουν καποιες σε αλλο κοσμο η σε σύννεφα η αλλη κοπελα λέει οτι θα κανει διακοπή κύησης στην 18 εβδομάδα και η αλλη στεναχωριεται γιατί δεν έχει κορίτσι και εχει αγόρι και είμαστε καργιες την ευχαριστουυμε για το σχόλιο της να είναι καλα

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa
  • Μου αρέσει 6

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giotitsa @RafaelatarzanΤο να κρίνει κανείς τους άλλους είναι το μόνο εύκολο. 

Τους λόγους για τους οποίους στενοχωρήθηκα δεν τους ανέλυσα. 

Αν με άφηνες τουλάχιστον να σου τους εξηγήσω μπορεί και να καταλάβαινες.

Δεν πειράζει όμως. 

Το αν είναι γερό το μωρό ή όχι δεν το ξέρω.

Εμπιστεύθηκα ένα γιατρό που με την ίδια βεβαιότητα που γνωμάτευσε για το φύλο, γνωμάτευσε και για την υγεία του. 

Εσύ μπορείς να είσαι σίγουρη ότι είναι καλά?

Γιατί εγώ πλέον δεν είμαι σίγουρη για τίποτα και έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου προς τον γιατρό μου πια. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...