Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Kerma2020 είπε:

@Giotitsa @RafaelatarzanΤο να κρίνει κανείς τους άλλους είναι το μόνο εύκολο. 

Τους λόγους για τους οποίους στενοχωρήθηκα δεν τους ανέλυσα. 

Αν με άφηνες τουλάχιστον να σου τους εξηγήσω μπορεί και να καταλάβαινες.

Δεν πειράζει όμως. 

Το αν είναι γερό το μωρό ή όχι δεν το ξέρω.

Εμπιστεύθηκα ένα γιατρό που με την ίδια βεβαιότητα που γνωμάτευσε για το φύλο, γνωμάτευσε και για την υγεία του. 

Εσύ μπορείς να είσαι σίγουρη ότι είναι καλά?

Γιατί εγώ πλέον δεν είμαι σίγουρη για τίποτα και έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου προς τον γιατρό μου πια. 

 

 

 

Εγώ Εχω εμπιστοσύνη στον Θεο και την Παναγια εκεί είναι Ολη μου εμπιστοσυνη κανείς δεν έχει βεβαιότητα οτι το παιδι του αύριο μεθαύριο θα είναι καλά απλα λέει μακάρι όλα να είναι καλά και εγώ αυτό λέω το αν εχεις εμπιστοσυνη η Οχι στον γιατρό σου επειδή σου έβγαλε λάθος πόρισμα για το φύλο και φοβάσαι και για την υγεια του λύνεται εύκολα υπάρχουν και άλλοι μπορείς να πας αλλου δεν θέλω να επεκτάθω άλλο μέχρι εκεί και πολυ ασχολήθηκα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kerma2020 είπε:

@Giotitsa @RafaelatarzanΤο να κρίνει κανείς τους άλλους είναι το μόνο εύκολο. 

Τους λόγους για τους οποίους στενοχωρήθηκα δεν τους ανέλυσα. 

Αν με άφηνες τουλάχιστον να σου τους εξηγήσω μπορεί και να καταλάβαινες.

Δεν πειράζει όμως. 

Το αν είναι γερό το μωρό ή όχι δεν το ξέρω.

Εμπιστεύθηκα ένα γιατρό που με την ίδια βεβαιότητα που γνωμάτευσε για το φύλο, γνωμάτευσε και για την υγεία του. 

Εσύ μπορείς να είσαι σίγουρη ότι είναι καλά?

Γιατί εγώ πλέον δεν είμαι σίγουρη για τίποτα και έχει κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου προς τον γιατρό μου πια. 

 

 

 

δεν σε Εκρινα σ είπα απλώς ότι δεν μ.αρεσε αυτο που είπες....Όπως εσένα δεν σ άρεσε αυτό που άκουσες κ στεναχωρήθηκες έτσι κ μένα δεν μ άρεσαν τα λόγια σ.μπορεις να πεις ότι θες κ να κάνεις ότι θες.....Εγώ ίσα ίσα σ ευχήθηκα κιολας να  σ πανε ολα καλα....

δεν σε εμπόδισα ποτέ να πεις αυτό ήθελες..

κ φυσικά πιστεύω ότι το μωρο σ είναι καλα...γαοτι να μην είναι άλλωστε????? 

αλλα καργια δεν ειμαι ούτε κακία έβγαλα...Όπως είπανε...

ας κρίνει ο θεος ....

κ φυσικά αν θες μ λες η μας λες τι κ πως έγινε για να καταλάβουμε.....

 

 

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε τι σχολιασατε και μετα κριντε τους εαυτους σας κι οχι τους αλλους. Επιτεθηκατε και οι δυο σας και κρινατε μια ΕΓΚΥΟΣ γυναικα που ειπε τον προβληματισμο της. Να μαθετε να χειριζεστε τον γραπτο λογο πιο ομορφα!!!! Σας πειραξε ο χαρακτηρισμος μου? Ειναι μαλλον επειδη κι εσεις εχετε ψυχη και αισθηματα οπως η κοπελα που της επιτεθηκατε κι εγω με τον τροπο μου δεν επεσα παρακατω απο σας. Εδω ειμαστε για να συμπαρασταθουμε και να μοιραστουμε τους προβληματισμους μας κι οχι να το παιζουμε εξυπνοτερες απο τις αλλες

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Διαβαστε τι σχολιασατε και μετα κριντε τους εαυτους σας κι οχι τους αλλους. Επιτεθηκατε και οι δυο σας και κρινατε μια ΕΓΚΥΟΣ γυναικα που ειπε τον προβληματισμο της. Να μαθετε να χειριζεστε τον γραπτο λογο πιο ομορφα!!!! Σας πειραξε ο χαρακτηρισμος μου? Ειναι μαλλον επειδη κι εσεις εχετε ψυχη και αισθηματα οπως η κοπελα που της επιτεθηκατε κι εγω με τον τροπο μου δεν επεσα παρακατω απο σας. Εδω ειμαστε για να συμπαρασταθουμε και να μοιραστουμε τους προβληματισμους μας κι οχι να το παιζουμε εξυπνοτερες απο τις αλλες

είσαι αξία τις μοίρας σ κοπέλα μ....δεν έχω τι άλλο να σ πω ....σε ευχαριστώ για τα καλά σ λογια....Όσο εσυ λες τόσο εμεις χαιρόμαστε....

θα πας ποκυ μπροστά μπράβο για την αγωγή σ.....

η αναφορά σ όμως έγινε γιατί εγω δεν σε έβρισα κ δεν αναφέρθηκα σε εσένα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Διαβαστε τι σχολιασατε και μετα κριντε τους εαυτους σας κι οχι τους αλλους. Επιτεθηκατε και οι δυο σας και κρινατε μια ΕΓΚΥΟΣ γυναικα που ειπε τον προβληματισμο της. Να μαθετε να χειριζεστε τον γραπτο λογο πιο ομορφα!!!! Σας πειραξε ο χαρακτηρισμος μου? Ειναι μαλλον επειδη κι εσεις εχετε ψυχη και αισθηματα οπως η κοπελα που της επιτεθηκατε κι εγω με τον τροπο μου δεν επεσα παρακατω απο σας. Εδω ειμαστε για να συμπαρασταθουμε και να μοιραστουμε τους προβληματισμους μας κι οχι να το παιζουμε εξυπνοτερες απο τις αλλες

Καλώς ή κακώς αύτο που είπε η κοπέλα είναι λογικό να κριθεί!!Υπάρχουν κοπέλες που διαβάζουν κ έχουν θέματα στην κύηση τους ή προσπαθουν καιρό για ένα παιδάκι!!Εγω έπιασα με την πρώτη εξωσωματική κ πάλι λέω δν τράβηξα όσα άλλες γυναίκες και αν γκρινιάζω στον εαυτό μου όπως πχ έχω αναγούλες λέω σκέφτομαι αυτό!!Λέω άλλες θα παρακαλούσαν για αναγούλες!!Και ναι ο χαρακτηρισμός σου ούτε εμένα μου άρεσε!!Το πιο πιθανο είναι να μην σε νοιάζει αυτό που λέω!!Αλλά κάτι τέτοια μου θυμίζουν τον λόγο που γενικά απέχω να πολύ γράφω και μόνο διαβάζω!!

Οπως και να έχει σεβάστες όπως λέμε όλες οι απόψεις κ πάνω απ όλα γερά μωράκια και καλή συνέχεια σε όλα τα κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marillia είπε:

Καλώς ή κακώς αύτο που είπε η κοπέλα είναι λογικό να κριθεί!!Υπάρχουν κοπέλες που διαβάζουν κ έχουν θέματα στην κύηση τους ή προσπαθουν καιρό για ένα παιδάκι!!Εγω έπιασα με την πρώτη εξωσωματική κ πάλι λέω δν τράβηξα όσα άλλες γυναίκες και αν γκρινιάζω στον εαυτό μου όπως πχ έχω αναγούλες λέω σκέφτομαι αυτό!!Λέω άλλες θα παρακαλούσαν για αναγούλες!!Και ναι ο χαρακτηρισμός σου ούτε εμένα μου άρεσε!!Το πιο πιθανο είναι να μην σε νοιάζει αυτό που λέω!!Αλλά κάτι τέτοια μου θυμίζουν τον λόγο που γενικά απέχω να πολύ γράφω και μόνο διαβάζω!!

Οπως και να έχει σεβάστες όπως λέμε όλες οι απόψεις κ πάνω απ όλα γερά μωράκια και καλή συνέχεια σε όλα τα κορίτσια!!

Τουλαχιστον ο δικος του λογος ηταν ηρεμος και με εβαλε σε σκεψεις χωρις να με θιξεις. Εχεις δικιο δεν επρεπε να εκφραστω ετσι αλλα βλεπεις δεν ειμαστε λιγοτερο μαμαδες εμεις που γκρινιαζουμε γιατι ολα ειναι σχετικα

Just now, Rafaelatarzan είπε:

είσαι αξία τις μοίρας σ κοπέλα μ....δεν έχω τι άλλο να σ πω ....σε ευχαριστώ για τα καλά σ λογια....Όσο εσυ λες τόσο εμεις χαιρόμαστε....

θα πας ποκυ μπροστά μπράβο για την αγωγή σ.....

η αναφορά σ όμως έγινε γιατί εγω δεν σε έβρισα κ δεν αναφέρθηκα σε εσένα....

Δοξα το Θεό η μοιρα μου ειναι λαμπρή σε σχεση με σενα και η αγωγη μου εδειξε παλι πως δεν επιτιθομαι χωρις λογο γιατι ουτε η κοπελα σε εσενα αναφερθηκε για να της μιλησεις ετσι ουτε εσυ σε μενα για να την υπερασπιστω!!!! Η διαφορα μας ειναι οτι υπερασπίστηκαν και δεν εβγαλα χολη αλλα χαρακτηρισα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Τουλαχιστον ο δικος του λογος ηταν ηρεμος και με εβαλε σε σκεψεις χωρις να με θιξεις. Εχεις δικιο δεν επρεπε να εκφραστω ετσι αλλα βλεπεις δεν ειμαστε λιγοτερο μαμαδες εμεις που γκρινιαζουμε γιατι ολα ειναι σχετικα

Ναι πρέπει να υπάρχει συμπαράσταση!!Κατανοητό όλες έχουμε ορμόνες,κλεισούρα,νεύρα!!Οταν απογοητευόμαστε για κάτι πρέπει να σκεφτόμαστε ότι υπάρχουν και χειρότερα και να νιώθουμε ευλογημένες!!Ισως η κοπέλα αν είχε τοποθετηθεί κ διαφορετικα΄όπως επιθυμούσαμε κορίτσι αλλά δν ήρθε αλλά ευτυχώς είναι καλά να μην προκαλούσε!!Και γω πάντα κοριτσάκι ήθελα και το έλεγα και μέχρι την αυχενική!!Δν είναι κακό να επιθυμείς συγκεκριμένο φύλο!!Γενικά τα έχω καλύτερα με τα κοριτσάκια!!Οταν ο γιατρός μου είπε το φύλο αγόρι ήταν το πρώτο που είπε μόλις μου έβαλε τον υπέρηχο για αυχενική σκέφτηκα προχώρα άνθρωπε να μου πεις για τα άλλα!!Και δν θέλω να το παίξω έξυπνη αλλά επειδή κάπως κουράστηκα να κάνω παιδί,είχα και μια παλίνδρομη όλα αυτά ίσως δν μου δώσαν περιθώρια να πωω ααα κρίμα!!!

Ηρεμία κ ειρηνή σε όλες τις εγκυούλες και με το καλό να γεννήσουμε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Ναι πρέπει να υπάρχει συμπαράσταση!!Κατανοητό όλες έχουμε ορμόνες,κλεισούρα,νεύρα!!Οταν απογοητευόμαστε για κάτι πρέπει να σκεφτόμαστε ότι υπάρχουν και χειρότερα και να νιώθουμε ευλογημένες!!Ισως η κοπέλα αν είχε τοποθετηθεί κ διαφορετικα΄όπως επιθυμούσαμε κορίτσι αλλά δν ήρθε αλλά ευτυχώς είναι καλά να μην προκαλούσε!!Και γω πάντα κοριτσάκι ήθελα και το έλεγα και μέχρι την αυχενική!!Δν είναι κακό να επιθυμείς συγκεκριμένο φύλο!!Γενικά τα έχω καλύτερα με τα κοριτσάκια!!Οταν ο γιατρός μου είπε το φύλο αγόρι ήταν το πρώτο που είπε μόλις μου έβαλε τον υπέρηχο για αυχενική σκέφτηκα προχώρα άνθρωπε να μου πεις για τα άλλα!!Και δν θέλω να το παίξω έξυπνη αλλά επειδή κάπως κουράστηκα να κάνω παιδί,είχα και μια παλίνδρομη όλα αυτά ίσως δν μου δώσαν περιθώρια να πωω ααα κρίμα!!!

Ηρεμία κ ειρηνή σε όλες τις εγκυούλες και με το καλό να γεννήσουμε!!

Μην νομιζεις κι εγω περασα βιοχημική, οπου αν και δευτερο παιδι, προσπαθουσαμε πολυ καιρο και τιποτα και μετα απογοητευση. Και παλι ομως δεν ελεγα μην γκρινιαζεις, μην το ενα, μην το αλλο, αλλα χαιρομουν εκ νεου για ολα. Τελος παντον ο καθενας τα βλεπει διαφορετικα αλλα η Κερμα απο την αρχη ειχε ενδιασμους, φοβους και αρκετα που δεν πρεπει κιολας να απολογηθεί για τα αγχη της

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Μην νομιζεις κι εγω περασα βιοχημική, οπου αν και δευτερο παιδι, προσπαθουσαμε πολυ καιρο και τιποτα και μετα απογοητευση. Και παλι ομως δεν ελεγα μην γκρινιαζεις, μην το ενα, μην το αλλο, αλλα χαιρομουν εκ νεου για ολα. Τελος παντον ο καθενας τα βλεπει διαφορετικα αλλα η Κερμα απο την αρχη ειχε ενδιασμους, φοβους και αρκετα που δεν πρεπει κιολας να απολογηθεί για τα αγχη της

Ολοι μας έχουμε κριθεί εδώ μέσα για πολλά που έχουμε πει είτε δίκαια είτε άδικα!!!Λύπαμαι για την βιοχημική!!Μακάρι καμιά γυναίκα να μην περνούσε αποβολή,δυσκολία να μείνει έγκυος,τερματισμό κύησης!!Δυστυχώς όμως συμβαίνουν και μέσα απ αυτά βρίσκουν την δύναμη να συνεχίσουν!!Τωρα η Κερμα δύσκολα να βρει συμπαράσταση και να της πει πχ κάποια μην λυπάσαι ποου έχεις αγοράκι!!Δν ξέρω τι λόγια παρηγοριάς θα υπάρχουν!!Επειδή είδα ανέφερε ότι υπάρχει ας το πω  back up και ίσως είναι και προσωπικά δεδομένα καλύετρα εκεί επιλέγεις προσωπικά κάποιο κοριτσι κ με πμ να την συμβουλέψει!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Kerma2020 Με όλο το θάρρος τι πάει να πει ο σύντροφος σου έχει ήδη αγόρια αυτό είναι το δικό σας παιδί δεν κάνεις διαγωνισμό ούτε ανταγωνίζεσαι κάποιον επίσης δεν θα έπρεπε να σε ρίχνει τόσο ένας τέτοιος σύντροφος που μια λέει για τα κιλά σου μια για το φύλο του μωρού ΣΑΣ (όχι του γείτονα) με το καλό να υποδεχθείς το μωρό σου κορίτσι μου εύχομαι να ξέρεις ποιος στέκεται δίπλα σου. 

@xrusfi λυπάμαι πολύ για το μωρό σου είναι πολύ άδικο δάκρυα μου έρχονται στα μάτια :(

  • Μου αρέσει 5

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το ήθελα κορίτσι για να το αγαπήσει ο μπαμπάς του με τον οποίο είχαμε σκοπό να παντρευτούμε - πραγμα το οποίο δεν έγινε τουλάχιστον μέχρι σήμερα. Για να μη βιώσει απόρριψη από το μπαμπά του. Ισως το ζητούμενο είναι το μωρό να μη βιώσει απόρριψη και από τη μαμα του. Θα μεγαλώσω αυτό το παιδί μόνη και οικονομικά και πρακτικα και φοβάμαι. Η οδύνη και την ταλαιπωρία των εξωσωματικών μου είναι άγνωστη όπως άγνωστη μπορεί να είναι σε σας η εγκατάλειψη η επίκριση και η έλλειψη στήριξης από ένα σύντροφο που είτε είναι απών είτε σε κατηγορεί για όλα. Ήθελα κορίτσι γιατί θεωρούσα ότι θα έφερνε ισορροπία και αρμονία. Είχε παράπονο που δεν είχε καταφέρει να κάνει κοριτσάκι και ήθελα τόσο πολύ να τον κάνω ευτυχισμένο! Δεν τα κατάφερα.  Θα προσπαθήσω όμως πολύ και πραγματικά να κάνω ευτυχισμένο το νέο άντρα της ζωής μου. Το μωράκι που θα φέρω στον κόσμο. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, xrusfi είπε:

@katerina04 @Ele@n kalhmera koritsia m... dn sas xehasa apla twra exw teleiwsei me tn amnioparakenthsh kai ta apotelesmata.. phga ston kurio pafilh st athina.. htan exairetikos kurios me kathhsuxase... omws dustuxws h amnioparakenthsh edeixe oti h mikrh m pasxei apo triswmia 21.. eimai hdh st 18h evdomada kai prepei na kanw toketo gia na stamathsw tn kuhsh.. euxomai stis upoloipes kalh sunexeia st taxidi sas.. kai sas euxaristw gia ola!!..

Κουραγιο κουκλα μου , λυπαμαι πολυ ...ο θεος να σ εχει παντα καλα, μη σταματας να προσπαθεις και η τυχη θα σου γελασει και παλι...

1 hour ago, marillia είπε:

Καλώς ή κακώς αύτο που είπε η κοπέλα είναι λογικό να κριθεί!!Υπάρχουν κοπέλες που διαβάζουν κ έχουν θέματα στην κύηση τους ή προσπαθουν καιρό για ένα παιδάκι!!Εγω έπιασα με την πρώτη εξωσωματική κ πάλι λέω δν τράβηξα όσα άλλες γυναίκες και αν γκρινιάζω στον εαυτό μου όπως πχ έχω αναγούλες λέω σκέφτομαι αυτό!!Λέω άλλες θα παρακαλούσαν για αναγούλες!!Και ναι ο χαρακτηρισμός σου ούτε εμένα μου άρεσε!!Το πιο πιθανο είναι να μην σε νοιάζει αυτό που λέω!!Αλλά κάτι τέτοια μου θυμίζουν τον λόγο που γενικά απέχω να πολύ γράφω και μόνο διαβάζω!!

Οπως και να έχει σεβάστες όπως λέμε όλες οι απόψεις κ πάνω απ όλα γερά μωράκια και καλή συνέχεια σε όλα τα κορίτσια!!

Εγραψες οσα ηθελα να γραψω......ευγε!

Just now, Kerma2020 είπε:

Το ήθελα κορίτσι για να το αγαπήσει ο μπαμπάς του με τον οποίο είχαμε σκοπό να παντρευτούμε - πραγμα το οποίο δεν έγινε τουλάχιστον μέχρι σήμερα. Για να μη βιώσει απόρριψη από το μπαμπά του. Ισως το ζητούμενο είναι το μωρό να μη βιώσει απόρριψη και από τη μαμα του. Θα μεγαλώσω αυτό το παιδί μόνη και οικονομικά και πρακτικα και φοβάμαι. Η οδύνη και την ταλαιπωρία των εξωσωματικών μου είναι άγνωστη όπως άγνωστη μπορεί να είναι σε σας η εγκατάλειψη η επίκριση και η έλλειψη στήριξης από ένα σύντροφο που είτε είναι απών είτε σε κατηγορεί για όλα. Ήθελα κορίτσι γιατί θεωρούσα ότι θα έφερνε ισορροπία και αρμονία. Είχε παράπονο που δεν είχε καταφέρει να κάνει κοριτσάκι και ήθελα τόσο πολύ να τον κάνω ευτυχισμένο! Δεν τα κατάφερα.  Θα προσπαθήσω όμως πολύ και πραγματικά να κάνω ευτυχισμένο το νέο άντρα της ζωής μου. Το μωράκι που θα φέρω στον κόσμο.

Kerma μου , ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kerma2020 είπε:

Το ήθελα κορίτσι για να το αγαπήσει ο μπαμπάς του με τον οποίο είχαμε σκοπό να παντρευτούμε - πραγμα το οποίο δεν έγινε τουλάχιστον μέχρι σήμερα. Για να μη βιώσει απόρριψη από το μπαμπά του. Ισως το ζητούμενο είναι το μωρό να μη βιώσει απόρριψη και από τη μαμα του. Θα μεγαλώσω αυτό το παιδί μόνη και οικονομικά και πρακτικα και φοβάμαι. Η οδύνη και την ταλαιπωρία των εξωσωματικών μου είναι άγνωστη όπως άγνωστη μπορεί να είναι σε σας η εγκατάλειψη η επίκριση και η έλλειψη στήριξης από ένα σύντροφο που είτε είναι απών είτε σε κατηγορεί για όλα. Ήθελα κορίτσι γιατί θεωρούσα ότι θα έφερνε ισορροπία και αρμονία. Είχε παράπονο που δεν είχε καταφέρει να κάνει κοριτσάκι και ήθελα τόσο πολύ να τον κάνω ευτυχισμένο! Δεν τα κατάφερα.  Θα προσπαθήσω όμως πολύ και πραγματικά να κάνω ευτυχισμένο το νέο άντρα της ζωής μου. Το μωράκι που θα φέρω στον κόσμο. 

Κέρμα άκουσε με προσεκτικά...Η μητρότητα είναι το μεγαλύτερο δώρο στη ζωή.. Δεν πρέπει να το μπερδεύεις σαν μέσο για να βελτιώσεις οποιαδήποτε κατάσταση ή ανθρώπινη σχέση.. Και το πιο σημαντικό.. Πρέπει να μάθουμε στη ζωή να είμαστε πρώτα ευτυχισμένοι εμείς και να αγαπάμε αυτό που είμαστε.. Αλλιώς δεν μπορούμε να κάνουμε ευτυχισμένο κανέναν άλλο.. Δεν στα λέω σαν έξυπνη που τα έχω πετύχει όλα αυτά.. Παλεύω και εγώ με τα δικά μου όπως κάθε άνθρωπος...Οταν με το καλό έρθει το μωρό θα καταλάβεις ποια είναι η μεγαλύτερη αξία στη ζωή και ίσως δεις καθαρά ότι δίνεις αξία σε πράγματα που δεν πρέπει...Περιμενω ακόμα αποτελέσματα αμνιοπαρακεντησης και εγώ.. Νιώθω τύψεις για αυτά που με απασχολούσαν πριν.. Από τα πρώτα αποτελέσματα φαινεται ότι όλα πάνε καλά.. Και πάλι μυαλό δε βάζω.. Επιστρέφω στις βλακώδεις σκέψεις μου.. Το καλό είναι ότι πλέον τις αναγνωρίζω..Προσπαθησε να κάνεις αυτό το βήμα τουλάχιστον.. Με όλη μου την καρδιά σου εύχομαι το καλύτερα.. Αν και το έχεις ήδη στην κοιλίτσα σου.. 

  • Μου αρέσει 4

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kerma2020 είπε:

Το ήθελα κορίτσι για να το αγαπήσει ο μπαμπάς του με τον οποίο είχαμε σκοπό να παντρευτούμε - πραγμα το οποίο δεν έγινε τουλάχιστον μέχρι σήμερα. Για να μη βιώσει απόρριψη από το μπαμπά του. Ισως το ζητούμενο είναι το μωρό να μη βιώσει απόρριψη και από τη μαμα του. Θα μεγαλώσω αυτό το παιδί μόνη και οικονομικά και πρακτικα και φοβάμαι. Η οδύνη και την ταλαιπωρία των εξωσωματικών μου είναι άγνωστη όπως άγνωστη μπορεί να είναι σε σας η εγκατάλειψη η επίκριση και η έλλειψη στήριξης από ένα σύντροφο που είτε είναι απών είτε σε κατηγορεί για όλα. Ήθελα κορίτσι γιατί θεωρούσα ότι θα έφερνε ισορροπία και αρμονία. Είχε παράπονο που δεν είχε καταφέρει να κάνει κοριτσάκι και ήθελα τόσο πολύ να τον κάνω ευτυχισμένο! Δεν τα κατάφερα.  Θα προσπαθήσω όμως πολύ και πραγματικά να κάνω ευτυχισμένο το νέο άντρα της ζωής μου. Το μωράκι που θα φέρω στον κόσμο. 

Κανένας δεν ξέρει τι κρύβει ένας άνθρωπος και πόσο πονάει η ψυχούλα του γι αυτό δεν πρέπει να βιαζόμαστε να σχολιάσουμε. Εγώ κατάλαβα ότι γενικά είσαι σε μια δύσκολη κατάσταση για αυτό δεν ήθελα να απαντήσω μέχρι τώρα. Πάνω απ' όλα πρέπει να είσαι καλά εσύ για να είναι και όλοι οι άλλοι και να μην καταπιέζεσαι για κανέναν. Επισης, όση ευτυχία φέρνει ένα παιδί άλλα τόσα νεύρα, βάσανα και καβγάδες ακόμη και για χαζά θέματα φέρνει. Θέλει πολύ δουλειά και από τους δύο για να μη φθαρεί η σχέση και για να κρατηθεί ζωντανή. Και μη λες ότι δεν κατάφερες να τον κάνεις ευτυχισμένο γιατί είναι άδικο για σένα. Του χαρίζεις ένα παιδί που για μένα είναι το υπέρτατο δώρο που μπορεί να κανει μια γυναίκα στον σύντροφό της. Αυτά ήθελα να σου πω κάνε ότι θεωρείς ότι είναι καλό για εσένα και για το αγοράκι σου και είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις είτε έχοντας τη βοήθεια του συντρόφου σου είτε όχι. Σου εύχομαι τα καλύτερα.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Κέρμα άκουσε με προσεκτικά...Η μητρότητα είναι το μεγαλύτερο δώρο στη ζωή.. Δεν πρέπει να το μπερδεύεις σαν μέσο για να βελτιώσεις οποιαδήποτε κατάσταση ή ανθρώπινη σχέση.. Και το πιο σημαντικό.. Πρέπει να μάθουμε στη ζωή να είμαστε πρώτα ευτυχισμένοι εμείς και να αγαπάμε αυτό που είμαστε.. Αλλιώς δεν μπορούμε να κάνουμε ευτυχισμένο κανέναν άλλο.. Δεν στα λέω σαν έξυπνη που τα έχω πετύχει όλα αυτά.. Παλεύω και εγώ με τα δικά μου όπως κάθε άνθρωπος...Οταν με το καλό έρθει το μωρό θα καταλάβεις ποια είναι η μεγαλύτερη αξία στη ζωή και ίσως δεις καθαρά ότι δίνεις αξία σε πράγματα που δεν πρέπει...Περιμενω ακόμα αποτελέσματα αμνιοπαρακεντησης και εγώ.. Νιώθω τύψεις για αυτά που με απασχολούσαν πριν.. Από τα πρώτα αποτελέσματα φαινεται ότι όλα πάνε καλά.. Και πάλι μυαλό δε βάζω.. Επιστρέφω στις βλακώδεις σκέψεις μου.. Το καλό είναι ότι πλέον τις αναγνωρίζω..Προσπαθησε να κάνεις αυτό το βήμα τουλάχιστον.. Με όλη μου την καρδιά σου εύχομαι το καλύτερα.. Αν και το έχεις ήδη στην κοιλίτσα σου.. 

@Kerma2020 Eπισης δεν θέλω να σου πω τι θα κάνεις με το σύντροφό σου γιατί δεν θέλω να κρίνω ανθρώπους που δεν ξέρω.. Το μόνο που θα σου πω είναι να μιλάς.. Εχεις άποψη, έχεις θέλω, έχεις αναγκες, έχεις όνειρα.. Να μιλάς, να τα λες φωναχτά σε όποιον είναι δίπλα σου.. Να λες αυτό που σε ενοχλει, να λες όχι... Πρώτα εσύ...

  • Μου αρέσει 3

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...