Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Κορίτσια σήμερα κουράστηκα πάρα πολύ καθάρισα το σαλονι και τώρα με σφάζει η μέση μου και εχω πολλές ενοχές :(

 

Just now, boukitsa123 είπε:

Είναι τόσο δύσκολο ρε γμτ να είσαι εγκύος με νήπια όταν κλωτσάει το μωρό ηρεμώ αρκετά αλλα οι ενοχές παραμένουν. 

Φαντάζομαι όλες οι μανουλες με μεγαλύτερα παιδάκια τα ίδια περνάμε και τις ίδιες ενοχές έχουμε. Και εγώ κάθε μέρα περιμένω πως και πώς να κλωτσήσει το μωρό για να βεβαιωθω ότι όλα είναι καλά. Αλλά δεν γίνεται διαφορετικά αφού πρέπει να γίνουν και οι δουλειές και όλα. Απλά προσπάθησε να τις κάνεις σιγά σιγά δε χρειάζεται να γίνουν όλα σε μια μέρα. Δεν έχεις καθόλου βοήθεια?

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Stelloudia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, οσες έχετε ήδη παιδάκια ποιο βρεφικό απορρυπαντικό χρησιμοποιείτε για ρουχαλάκια  και τα λευκά είδη του μωρού;

Εγώ το proderm χρησιμοποιούσα μέχρι το χρόνο και αυτό θα πάρω και πάλι. Όταν είχαν λεκέδες έβαζα λίγο υγρό πιάτων και μετά στα άπλυτα γιατί αλλιώς δεν έβγαιναν με τίποτα.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

@katerina04 βοήθεια δυστυχώς δεν έχω εκτός του άντρα μου όταν δεν δουλεύει γτ οι γονείς μου είναι μεγάλοι σε ηλικία και η μάνα μου κάνει φυσικοθεραπείες τώρα εγώ σκέφτομαι από τώρα τι φαγητά να φτιάξω για όταν θα είμαι στο μαιευτήριο να τα βάλω στην κατάψυξη να έχουν να τρώνε τα παιδιά με τον άντρα μου.

@Stelloudia κι εγώ προδερμ αγόραζα αλλά όχι μέχρι τον χρόνο τώρα λέω να παίρνω και το μαλακτικό του να γίνονται πολύ μαλακά αλλά βλέπω υπάρχουν και άλλες εταιρίες με baby σειρά. 

Κορίτσια εγώ τελικά θα την κάνω στο μητέρα την β επιπέδου. 

Α παιδίατρο δεν έχω καλή έχω μια δηλαδή αλλά δεν την είχα από μωρά στα παιδιά και δεν ξέρω τι εμπειρία έχει από μωρά. Εσείς έχετε βρει παιδίατρο; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2019 at 12:05 ΜΜ, FRAULA είπε:

καλημέρα κορίτσια μου! πως είστε; να κάνω μια ερώτηση μήπως είμαι η μόνη που της συμβαίνει...... πρήζονται κ εσάς τα πόδια σας; παρατήρησα πως από τη στιγμή που επέστρεψα στη δουλεια, κάθε απόγευμα είμαι φουσκωμένη κ τα πόδια μου συσσωρεύουν υγρά που νιώθω πως θα κάνουν μπαμ!!! μου συνέβαινε και στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά τότε ήμουν σε μεγάλο μήνα το καλοκαίρι, τώρα με το που μπήκα 22η εβδομάδα κ επέστρεψα στη δουλειά βιώνω το ίδιο δράμα!! Η κουμπάρα μου που γέννησε πέρυσι 26.1 μου έλεγε πως δεν πρήστηκε καθόλου οποτε φαντάζομαι είναι από τις πολλές ώρες που κάθομαι στατικά στο γραφείο..

 

κ εγώ 9.1.2020 ΑΓΟΡΙ !

Εμένα φουσκώνουν όταν κάθομαι αρκετή ώρα στο γραφείο μπροστά στον υπολογιστή! Αλλά έχω πιεσόμετρο κ στο σπίτι κ ελέγχω την πίεση τακτικά (μέχρι τώρα είναι 10 με 6 το πολύ να πάει 11 με 7).  Ειναι όλα λογικά σε αυτή τη φάση φτάνει να είναι υπό έλεγχο. Μεγαλώνει το μωρό και το σώμα μας σηκώνει όλο και πιο πολύ βάρος. Εμένα μου κάνει τεστ η γιατρός στα ούρα κάθε φορά που πάω για λεύκωμα. 

 

Εγώ κουράζομαι και πολύ!! Με το παραμικρό! 2 ώρες να βγω εξω από το σπίτι κ γίνομαι πτώμα!!! 

 

@boukitsa123 Εμεις παιδίατρο μάλλον βρίκαμε και θα κλείσουμε ραντεβού να μας δει γύρω στις 30 βδομάδες για τις λεπτομέρειες κ για να μας εξηγησει τα βασικά (πρώτο μωρό κ δεν εχουμε ιδέα :razz:

Κορίτσια ξεκινήσατε τις αγορές; εμεις σιγα σιγα ναι και διερωτώμαι εαν ξεκίνησα νωρίς (23 εβδομάδων είμαι σχεδόν)....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κ καλή εβδομάδα κοριτσάρες!

TheMiracle ακριβώς κ εγώ αυτό το παθαίνω επειδή δουλεύω αρκετές ώρες κ είμαι καθισμένη 2ωρα κ 3ωρα συνεχόμενα! το σκ να φανταστείς δεν πρήστηκα καθόλου (λογικό με τόσο τρέξιμο πίσω από τον μικρό μου ταλιμπάν). σε ευχαριστώ πολύ που συμπάσχεις κ με καταλαβαίνεις - όπως κ να έχει, αύριο που θα πάω για την Β επιπέδου θα το συζητήσω με το γιατρό γιατί αγχώθηκα...!

πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι στιγμής; εγώ ξεκίνησα με 67 κ σήμερα το πρωί ήμουν 70!

Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κ καλή εβδομάδα κοριτσάρες!

TheMiracle ακριβώς κ εγώ αυτό το παθαίνω επειδή δουλεύω αρκετές ώρες κ είμαι καθισμένη 2ωρα κ 3ωρα συνεχόμενα! το σκ να φανταστείς δεν πρήστηκα καθόλου (λογικό με τόσο τρέξιμο πίσω από τον μικρό μου ταλιμπάν). σε ευχαριστώ πολύ που συμπάσχεις κ με καταλαβαίνεις - όπως κ να έχει, αύριο που θα πάω για την Β επιπέδου θα το συζητήσω με το γιατρό γιατί αγχώθηκα...!

πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι στιγμής; εγώ ξεκίνησα με 67 κ σήμερα το πρωί ήμουν 70!

Δυο έβαλα εγώ ξεκίνησα 68 και είμαι 70. Νομίζω καλά είμαστε. Στην πρώτη είχα βάλει 10.

 

Just now, boukitsa123 είπε:

@FRAULA εγώ ξεκίνησα 100 και τώρα είμαι 99

Ρε κορίτσια το στήθος μου είναι θεοβαρο τι θα κάνω :(

Το στήθος άσε κι εγώ το αισθάνομαι βαρύ και πονάει πολύ. Θήλαζα και τη μικρή μου μέχρι που έμαθα ότι είμαι έγκυος και το καημένο ακόμη θέλει να το πιάνει και ώρες ώρες δεν αντέχω


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , FRAULA είπε:

καλημέρα κ καλή εβδομάδα κοριτσάρες!

TheMiracle ακριβώς κ εγώ αυτό το παθαίνω επειδή δουλεύω αρκετές ώρες κ είμαι καθισμένη 2ωρα κ 3ωρα συνεχόμενα! το σκ να φανταστείς δεν πρήστηκα καθόλου (λογικό με τόσο τρέξιμο πίσω από τον μικρό μου ταλιμπάν). σε ευχαριστώ πολύ που συμπάσχεις κ με καταλαβαίνεις - όπως κ να έχει, αύριο που θα πάω για την Β επιπέδου θα το συζητήσω με το γιατρό γιατί αγχώθηκα...!

πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι στιγμής; εγώ ξεκίνησα με 67 κ σήμερα το πρωί ήμουν 70!

Και εγώ ακριβώς! 66.5 ξεκινησα (πρησμένη πολύ μετά από θεραπειες κ εξωσωματικές..) κ τωρα 70! Η γυναικολόγος μου ειπε οτι πρεπει να εχασα κιλα το 1ο τριμηνο λόγω εμετών και για αυτό έβαλα μόνο 3.5 κιλά μέχρι τώρα! Πηγαίνω φυσικά κ σε διατροφολόγο κ προσεχω γενικότερα κ όπως με βλέπει μου λεει ότι πολύ να βάλω μέχρι τα 10 κιλά ως το τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκιμασα ολα τα τα παιδικα απορρυπαντικα. Αλλα σαν το προδερμ και το σεπτονα κανένα. Και μαλακτικο βεβαια γιατι πολυ σκληρα γινονται αλλιως. Επισης κολπο για τους λεκέδες ειναι το απλο μπλοκ σαπουνι. Το πρασινο ιδιως τα βγαζει με την μια. Τοπικα πριν το πλυντηριο. 

@boukitsa123 κανε παστιτσιο, αρακα και γεμιστα. Εγγυηση αυτα και ξεπαγωμενα γευστικα ειναι.

Ξεκινησα 65 κιλά και ειμαι 70 τωρα. Εννοειται προσεχω γιατι στην πρωτη 22 κιλα και παραπανω πρεπει να εβαλα γιατι δεν ζυγιζομουν στο τελος. Επεσε τρελα η ψυχολογια. Θελει προσοχη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, FRAULA είπε:

καλημέρα κ καλή εβδομάδα κοριτσάρες!

TheMiracle ακριβώς κ εγώ αυτό το παθαίνω επειδή δουλεύω αρκετές ώρες κ είμαι καθισμένη 2ωρα κ 3ωρα συνεχόμενα! το σκ να φανταστείς δεν πρήστηκα καθόλου (λογικό με τόσο τρέξιμο πίσω από τον μικρό μου ταλιμπάν). σε ευχαριστώ πολύ που συμπάσχεις κ με καταλαβαίνεις - όπως κ να έχει, αύριο που θα πάω για την Β επιπέδου θα το συζητήσω με το γιατρό γιατί αγχώθηκα...!

πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι στιγμής; εγώ ξεκίνησα με 67 κ σήμερα το πρωί ήμουν 70!

Εγώ ξεκίνησα 90 και τώρα είμαι 83....βέβαια ακόμα κάνω εμετούς όπως στην αρχή και ότι και να μου δώσει ο γιατρός μου δε με βοηθάει ιδιαιτερα...μάλλον ο μπέμπης μου είναι ζόρικο αγόρι:)... ευτυχώς όμως το μωράκι μου παίρνει κανονικά βάρος στην β επιπέδου ήταν 505 γραμμάρια και σήμερα που κάναμε υπέρηχο εχει φτασει 729γρ....λέτε να βγει χοντρουλης;:-D

 

@katerina04 @boukitsa123 κι εγώ το προδερμ ή το πλανετ σκέφτομαι να πάρω...

Εγώ ηδη ξεκίνησα τα ψώνια εσείς;

 

 

13 ώρες πρίν, TheMiracle είπε:

Εμένα φουσκώνουν όταν κάθομαι αρκετή ώρα στο γραφείο μπροστά στον υπολογιστή! Αλλά έχω πιεσόμετρο κ στο σπίτι κ ελέγχω την πίεση τακτικά (μέχρι τώρα είναι 10 με 6 το πολύ να πάει 11 με 7).  Ειναι όλα λογικά σε αυτή τη φάση φτάνει να είναι υπό έλεγχο. Μεγαλώνει το μωρό και το σώμα μας σηκώνει όλο και πιο πολύ βάρος. Εμένα μου κάνει τεστ η γιατρός στα ούρα κάθε φορά που πάω για λεύκωμα. 

 

Εγώ κουράζομαι και πολύ!! Με το παραμικρό! 2 ώρες να βγω εξω από το σπίτι κ γίνομαι πτώμα!!! 

 

@boukitsa123 Εμεις παιδίατρο μάλλον βρίκαμε και θα κλείσουμε ραντεβού να μας δει γύρω στις 30 βδομάδες για τις λεπτομέρειες κ για να μας εξηγησει τα βασικά (πρώτο μωρό κ δεν εχουμε ιδέα :razz:

Κορίτσια ξεκινήσατε τις αγορές; εμεις σιγα σιγα ναι και διερωτώμαι εαν ξεκίνησα νωρίς (23 εβδομάδων είμαι σχεδόν)...

Εγώ έχω μέχρι στιγμής όλη τη προίκα του μωρού πάπλωμα,κουβέρτες,υπνόσακουςπάντα κούνιας, κουνουπιέρα,κουρτίνες διακοσμητικά και ρουχαλάκια.... Γενικά το καταναλωτικό μου δαιμόνιο ικανοποιηθηκε αρκετά βέβαια τα περισσότερα μου τα έφερε δωρο η πεθερά μου...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Εγώ ξεκίνησα 90 και τώρα είμαι 83....βέβαια ακόμα κάνω εμετούς όπως στην αρχή και ότι και να μου δώσει ο γιατρός μου δε με βοηθάει ιδιαιτερα...μάλλον ο μπέμπης μου είναι ζόρικο αγόρι:)... ευτυχώς όμως το μωράκι μου παίρνει κανονικά βάρος στην β επιπέδου ήταν 505 γραμμάρια και σήμερα που κάναμε υπέρηχο εχει φτασει 729γρ....λέτε να βγει χοντρουλης;:-D

 

@katerina04 @boukitsa123 κι εγώ το προδερμ ή το πλανετ σκέφτομαι να πάρω...

Εγώ ηδη ξεκίνησα τα ψώνια εσείς;

 

 

Εγώ έχω μέχρι στιγμής όλη τη προίκα του μωρού πάπλωμα,κουβέρτες,υπνόσακουςπάντα κούνιας, κουνουπιέρα,κουρτίνες διακοσμητικά και ρουχαλάκια.... Γενικά το καταναλωτικό μου δαιμόνιο ικανοποιηθηκε αρκετά βέβαια τα περισσότερα μου τα έφερε δωρο η πεθερά μου...

Εσύ γεννάς και νωρίς μπορεί να γεννήσεις και Δεκέμβρη που ξέρεις :)

Εγώ δεν θα ψωνίσω τίποτα τα έχω όλα από τα παιδιά μου ελπίζω να της φέρουν της μπέμπας οι συγγενείς μου και τίποτα δικό της βέβαια... 

 

  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheMiracle είπε:

Άρα να ξεκινήσω κ εγώ τις αγορές γιατί όπως φαίνεται έμεινα πίσω!!!! :-D:razz:

 

 

Όχι καλέ τι πίσω στην 1η μου εγκυμοσύνη μετά τον 7ο έκανα τις αγορές 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Εσύ γεννάς και νωρίς μπορεί να γεννήσεις και Δεκέμβρη που ξέρεις :)

Εγώ δεν θα ψωνίσω τίποτα τα έχω όλα από τα παιδιά μου ελπίζω να της φέρουν της μπέμπας οι συγγενείς μου και τίποτα δικό της βέβαια... 

 

Κι εγω κυριως ρουχα και προίκα γιατί καρότσι,πάρκο,ριλαξ,καθισμα,αυτοκινήτου μου τα έδωσε η κουνιαδα μου και μια φίλη μου..

Just now, TheMiracle είπε:

Άρα να ξεκινήσω κ εγώ τις αγορές γιατί όπως φαίνεται έμεινα πίσω!!!! :-D:razz:

 

 

Τη β επιπέδου την έχεις κάνει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...