Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Γεια σας και από εμένα!!καινούρια στην παρέα σας και έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι με ΠΗΤ 23/1/2020!είμαι 21+3 και στις 20/9 έχω τη β επιπέδου και έχω κοριτσάκι!εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλα και να κρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας τα μωράκια μας!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katia.k είπε:

Γεια σας και από εμένα!!καινούρια στην παρέα σας και έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι με ΠΗΤ 23/1/2020!είμαι 21+3 και στις 20/9 έχω τη β επιπέδου και έχω κοριτσάκι!εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλα και να κρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας τα μωράκια μας!!

Με το καλό κοπέλα μου το κοριτσάκι σου. Εγώ έχω ΠΗΤ 29/1 κοντά είμαστε

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθαν τα καινούργια κορίτσια θα σας περάσω αύριο στο πινακάκι μας 

Αχ ρε κορίτσια όταν κλωτσάει πεθαίνω θέλω να πετάξω στον ουρανό δεν θα τελειώνουν τα φιλιά όταν την συναντήσω τον Γενάρη... 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

αχ και εγώ αυτό περιμένω να είμαι  ξαπλωμένη  και να νιώθω τη μικρη μου να κλωτσαει!Επίσης συνήθως το βράδυ νομίζω ότι έχω που και που συσπάσεις ανώδυνες βεβαια.. βάζω vasclor απλά ανησυχώ βρε κορίτσια μου..στον γιατρό το είπα μου είπε να χαλαρώσω, αλλά ώρες ωρες με πιάνει τρέλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλώς ήρθαν τα καινούργια κορίτσια θα σας περάσω αύριο στο πινακάκι μας 

Αχ ρε κορίτσια όταν κλωτσάει πεθαίνω θέλω να πετάξω στον ουρανό δεν θα τελειώνουν τα φιλιά όταν την συναντήσω τον Γενάρη... 

Μολις τωρα αυτο σκεφτομουν γιατι το ενιωσα λες κι εκανε τοημπα μεσα χαχαχαχαχα.......πωπω θα σιχαθεί τα φιλιά 

Just now, katia.k είπε:

αχ και εγώ αυτό περιμένω να είμαι  ξαπλωμένη  και να νιώθω τη μικρη μου να κλωτσαει!Επίσης συνήθως το βράδυ νομίζω ότι έχω που και που συσπάσεις ανώδυνες βεβαια.. βάζω vasclor απλά ανησυχώ βρε κορίτσια μου..στον γιατρό το είπα μου είπε να χαλαρώσω, αλλά ώρες ωρες με πιάνει τρέλα 

Τι ειναι το vasclor?

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Αγαπουλινι η μαμά δικαιούται άπειρα φιλιά αντε και ο μπαμπάς μερικά χα χα εμένα τα παιδάκια μου της μιλάνε τα μανάρια μου της λένε "μπέμπα μ'ακους" κάτι τέτοια μου κάνουν και ξεχνάω κούραση και ξεχνάω τα πάντα αντε την Τετάρτη να κάνω κι εγώ την β επιπέδου να αρχίσω να οργανώνω την λίστα σιγά σιγά να δω τι δεν έχω 

Κορίτσια μου καλημέρα αν και νωρίς κάποια στιγμή ας γράψει κάποια που ξέρει τι θα χρειαστούμε στην κλινική αν και νομίζω στο δημόσιο θέλει πολλά περισσότερα αλλά ας τα γράψουμε να παίρνουμε ιδέες. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katia.k είπε:

Είναι κολπική προγεστερόνη βοηθά τον τράχηλο..μου το έδωσε γιατί το μήκος του από 3 και κάτι που ήταν έπεσε στο 2.8..Αύριο έχω ραντεβού για να δούμε πόσο είναι 

Οκ. Ευχαριστω. Για να δουμε εγω πως ειμαι λογο συσπασεων. 

Γενικα θελουμε λογο καιρου για το μωρο:

5 μπουκαλια, αποστειρωτω, πετσετα, σαπουνι, σφουγγαρι, βουρτσακι μπουκσλιου, βραστηρα και γαλα πρωτης ηλικιας

Πανες μωρου, 5 κοντομανικα φανελακια, 5 φορμακια, 5 καλτσες, κουβερτα χοντρη, 3 σελτεδακια, 3 πανες πετσετες, 3 σκουφακια, 3 πανακια για τα σαλακια, κρεμα συγκαματος, κρεμα σωματος, σαπουνακι σωματος, πετσετα σωματος, ψαλιδακι για τα νυχια, αποστειρωμενες γαζες, μπεταντιν ή καθαρο οινοπνευμα.

Για την μαμα: 

Ρομπα, 4-5 νυχτικακια πιτσαμες, 4 φανελακια, 4 εσωρουχα, 4 καλτσες, σερβιετες, χτενα, λαστιχακι μαλλιων και κλαμερ, πετσετα προσωπου και σωματος, σαπουνι προσωπου και σωματος, σαμπουαν-μαλακτικο, 2 σουτιεν θηλασμου, επιθεματα στηθους, φορτιστης, παντοφλες, οδοντοβουρτσα, οδοντοκρεμα, γυαλια αν χρειαζεστε και φακους επαφης. Καλλυντικά και ενα συνολακι για να βγειτε απο το νοσοκομειο. Μην ξεχασετε να εχετε ετοιμο υο καρεκλακι αυτοκινητου και να ριξετε και μια κουβερτα πανω στο μωρο γιατι θα εχει πολυ κρυο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Οκ. Ευχαριστω. Για να δουμε εγω πως ειμαι λογο συσπασεων. 

Γενικα θελουμε λογο καιρου για το μωρο:

5 μπουκαλια, αποστειρωτω, πετσετα, σαπουνι, σφουγγαρι, βουρτσακι μπουκσλιου, βραστηρα και γαλα πρωτης ηλικιας

Πανες μωρου, 5 κοντομανικα φανελακια, 5 φορμακια, 5 καλτσες, κουβερτα χοντρη, 3 σελτεδακια, 3 πανες πετσετες, 3 σκουφακια, 3 πανακια για τα σαλακια, κρεμα συγκαματος, κρεμα σωματος, σαπουνακι σωματος, πετσετα σωματος, ψαλιδακι για τα νυχια, αποστειρωμενες γαζες, μπεταντιν ή καθαρο οινοπνευμα.

Για την μαμα: 

Ρομπα, 4-5 νυχτικακια πιτσαμες, 4 φανελακια, 4 εσωρουχα, 4 καλτσες, σερβιετες, χτενα, λαστιχακι μαλλιων και κλαμερ, πετσετα προσωπου και σωματος, σαπουνι προσωπου και σωματος, σαμπουαν-μαλακτικο, 2 σουτιεν θηλασμου, επιθεματα στηθους, φορτιστης, παντοφλες, οδοντοβουρτσα, οδοντοκρεμα, γυαλια αν χρειαζεστε και φακους επαφης. Καλλυντικά και ενα συνολακι για να βγειτε απο το νοσοκομειο. Μην ξεχασετε να εχετε ετοιμο υο καρεκλακι αυτοκινητου και να ριξετε και μια κουβερτα πανω στο μωρο γιατι θα εχει πολυ κρυο

Κορίτσι εγώ ρόμπα δεν θα έχω με βολεύει το νυχτικό μέσα στο μαιευτήριο κάνει πάρα πολλή ζέστη έχω απορία τα φανελάκια τα κατάσαρκα γτ να ειναι κοντομάνικα; Εγώ τους είχα μακρυμάνικα φανελάκια κατάσαρκα. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Οκ. Ευχαριστω. Για να δουμε εγω πως ειμαι λογο συσπασεων. 

Γενικα θελουμε λογο καιρου για το μωρο:

5 μπουκαλια, αποστειρωτω, πετσετα, σαπουνι, σφουγγαρι, βουρτσακι μπουκσλιου, βραστηρα και γαλα πρωτης ηλικιας

Πανες μωρου, 5 κοντομανικα φανελακια, 5 φορμακια, 5 καλτσες, κουβερτα χοντρη, 3 σελτεδακια, 3 πανες πετσετες, 3 σκουφακια, 3 πανακια για τα σαλακια, κρεμα συγκαματος, κρεμα σωματος, σαπουνακι σωματος, πετσετα σωματος, ψαλιδακι για τα νυχια, αποστειρωμενες γαζες, μπεταντιν ή καθαρο οινοπνευμα.

Για την μαμα: 

Ρομπα, 4-5 νυχτικακια πιτσαμες, 4 φανελακια, 4 εσωρουχα, 4 καλτσες, σερβιετες, χτενα, λαστιχακι μαλλιων και κλαμερ, πετσετα προσωπου και σωματος, σαπουνι προσωπου και σωματος, σαμπουαν-μαλακτικο, 2 σουτιεν θηλασμου, επιθεματα στηθους, φορτιστης, παντοφλες, οδοντοβουρτσα, οδοντοκρεμα, γυαλια αν χρειαζεστε και φακους επαφης. Καλλυντικά και ενα συνολακι για να βγειτε απο το νοσοκομειο. Μην ξεχασετε να εχετε ετοιμο υο καρεκλακι αυτοκινητου και να ριξετε και μια κουβερτα πανω στο μωρο γιατι θα εχει πολυ κρυο

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλα παρόλο που γεννατε χειμωνα να φροντίσετε τα δικα σας ρουχα να είναι κοντομανικα, εχει τρελή ζεστη(γεννησα νοεμβρη στη βόρεια Ελλάδα σε δημόσιο) 

Οπως κ για το μωρο δ χρειαζονται πολύ χοντρή κουβερτα, ουτε σκουφάκια μόνο όταν θα είναι έξω στο κρυο

Καλύτερα όχι μπεταντιν, σπανιο να χρειαστεί νυχοκοπτη την πρώτη εβδομάδα, κρέμα συγκαματος καλύτερα όχι σε κάθε αλλαγή, μονο αν ερεθιστει

Ειδικα για τα μπιμπερο κλπ για γαλα σκονη δ πηρα ποτέ, κ απο οσο ξερω γαλα έχουν, μάλιστα σε καποια ιδιωτικά έχουν ένα έτοιμο σε μπουκαλακι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλα παρόλο που γεννατε χειμωνα να φροντίσετε τα δικα σας ρουχα να είναι κοντομανικα, εχει τρελή ζεστη(γεννησα νοεμβρη στη βόρεια Ελλάδα σε δημόσιο) 

Οπως κ για το μωρο δ χρειαζονται πολύ χοντρή κουβερτα, ουτε σκουφάκια μόνο όταν θα είναι έξω στο κρυο

Καλύτερα όχι μπεταντιν, σπανιο να χρειαστεί νυχοκοπτη την πρώτη εβδομάδα, κρέμα συγκαματος καλύτερα όχι σε κάθε αλλαγή, μονο αν ερεθιστει

Ειδικα για τα μπιμπερο κλπ για γαλα σκονη δ πηρα ποτέ, κ απο οσο ξερω γαλα έχουν, μάλιστα σε καποια ιδιωτικά έχουν ένα έτοιμο σε μπουκαλακι

Γαλα δεν εχει το δημοσιο ουτε αποστειρωτες ουτε βραστηρες.  Ξερω θελετε να θηλασετε αλλα αν δεν θηλασετε θα το αφησετε πεινασμενο? Εγω δεν ειχα παρει, γιατι ημουν σιγουρη πως θα θηλασω, το οποιο δεν εγινε ποτε!Κι ετρεχε σαν χαζος ο συζυγος να τα φερει. Μπεταντιν γιατρος μου ειπε πως ειναι καλυτερα απο οινοπνευμα, το ψαλιδακι για τα νυχια δεν πιανει χωρο αρα ναι ριξτο μεσα για καθε ενδεχομενο, γιατι εγω δεν ειχα και η μικρη μου κατακρεουργηθηκε με τα νυχια της, κουβερτα χοντρη θελει γιατι το μωρο τις πρωτες μερες κρυωνει διοτι εμαθε να ζει μεσα στην κοιλια της μαμας με 37 βαθμους. Αν εχει καλη θερμοκρασια το δωματιο, τοτε απλα απαλα σκεπαζεις αλλα παντα πιανεις τα χερακια για να δεις αν ειναι κρυα. Κρεμα συγκαματος σε καθε αλλαγη, αλλα οχι σουντοκρεμ που ειναι δηνατη, αλλα καμια απλη παχυρευστη. Αναλογα το δερμα του μωρου και μια απαλη στρωση οχι στοκαρισμα. Ειλικρινα δεν θελετε να δειτε συγκαματα φουσκαλες απο την πρωτη μερα, το οποιο δεν ειναι αναγκαιο, γιατι οπως ειπα αναλογα το δερμα.

πρίν από 10 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Κορίτσι εγώ ρόμπα δεν θα έχω με βολεύει το νυχτικό μέσα στο μαιευτήριο κάνει πάρα πολλή ζέστη έχω απορία τα φανελάκια τα κατάσαρκα γτ να ειναι κοντομάνικα; Εγώ τους είχα μακρυμάνικα φανελάκια κατάσαρκα. 

Κοιτα την ρομπα την εγραψα αλλα δεν την χρησιμοποιησα κι εγω. Επειδη θα εχει ηδη φορμακια ολοσωμα τα οποια σιγουρα ειναι μακρυμανικα για αυτο το εγραψα. Αν θες βαλε 3 και 3 και δες πως ειναι το μωρο γιατι ολα τα μαιευτηρια δεν ειναι το ιδιο. Το ιδιοτικο τα εχει ομορφα και ωραια ετοιμα ενω στο δημοσιο πρεπει ολη την προικα να κουβαλησεις.  Ααααααα και τα χαρτια που χρειαζεται να σας γραψω, γιατι εμενα ο συζυγος δεν τα εχει καλα με τις δημοσιες υπηρεσιες

Ολα αυτα που εγραψα ηταν αυτα που χρειαστηκα σε δημοσιο νοσοκομειο και επειδη ηταν καισαρικη. Απο οσο ξερω σε φυσιολογικο τοκετο εισαι 2 διανυκτερευσεις και 4 σε καισαρικη. Εξου και η ποσοτητα ρουχων

Τα έγγραφα που θα σας ζητηθούν για την εισαγωγή σας είναι:
-Ληξιαρχική πράξη γάμου (πρωτότυπη με έκδοση 6μηνου)
-Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (πρωτότυπο με έκδοση 6μηνου)

-Αστυνομική ταυτότητα και των δυο γονέων ή διαβατήριο εάν είστε αλλοδαποί
-Κάρτα ιδιωτικού ασφαλιστικού φορέα εφόσον υπάρχει
-Θεωρημένο βιβλιάριο υγείας για τους ασφαλισμένους του Ε.Ο.Π.Υ.Υ.
-Α.Φ.Μ και των δύο γονέων
-Α.Μ.Κ.Α. και των δύο γονέων

 

α και φυσιολογικο ορο σε μεριδες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Δωρεαν δειγματα για μελλουσες μανουλες. Μετα τον 7ο μηνα να μπειτε και στην babylino και ζητηστε πακετο το ιδιο και στο babyspase

Εγω σε ιδιωτικό γέννησα και τις 2 φορές εσύ σε ποιο θα γεννήσεις εδώ Αθήνα ή επαρχία; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγω σε ιδιωτικό γέννησα και τις 2 φορές εσύ σε ποιο θα γεννήσεις εδώ Αθήνα ή επαρχία; 

Στην Δραμα σε δημοσιο, αλλα ομκλοωω πως εχουν αψογη μαιευτικη κλινικη. Μόνο οι μαιες ειναι λιγο περιεργες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...