Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Stelloudia είπε:

Συνήθως γίνεται μεταξύ 24-28 εβδομάδας. Εγώ θα την κάνω την Τετάρτη και θα είμαι στα μέσα της 26ης ο γιατρός μου είπε οτι η 26η βδομάδα είναι η πιο καταλληλη  εβδομάδα για καμπύλη ζαχαρου.

εγώ θα την κάνω 23+5 την Παρασκευη που έρχεται :/  

Καλά αποτελέσματα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, charma91 είπε:

εγώ θα την κάνω 23+5 την Παρασκευη που έρχεται :/  

Καλά αποτελέσματα!!

Επίσης. Άντε τον φάγαμε τον γάιδαρο δε μας έμεινε πολυ...αλλά εγώ νιώθω συνέχεια κουρασμένη και έχω γίνει και βραδυποδας....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Επίσης. Άντε τον φάγαμε τον γάιδαρο δε μας έμεινε πολυ...αλλά εγώ νιώθω συνέχεια κουρασμένη και έχω γίνει και βραδυποδας....

κι εγω νιώθω οτι κουράζομαι πιο εύκολα γιατί ξεκίνησα δουλειά (η οποία έχει σκύψιμο δυστυχώς- λόγω παιδιών) με αποτέλεσμα να πονάει η μέση μου, ειδικά τα βράδια που ξαπλώνω ή αλλάζω πλευρό. Δεν έχω μεγάλη κοιλιά παρ'όλα αυτά ούτε και έχω πάρει πολύ βάρος για να το αιτιολογήσω έτσι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

κι εγω νιώθω οτι κουράζομαι πιο εύκολα γιατί ξεκίνησα δουλειά (η οποία έχει σκύψιμο δυστυχώς- λόγω παιδιών) με αποτέλεσμα να πονάει η μέση μου, ειδικά τα βράδια που ξαπλώνω ή αλλάζω πλευρό. Δεν έχω μεγάλη κοιλιά παρ'όλα αυτά ούτε και έχω πάρει πολύ βάρος για να το αιτιολογήσω έτσι

Κι εγώ που δουλεύω σε γραφείο και ειμαι συνέχεια καθιστη υποφέρω τα βράδυα από τη μέση μου. Και από βαρος είμαι -10 κιλά από πριν μείνω έγκυος....Εγώ νυστάζω πολύ αλλά οταν παω να κοιμηθώ δε μπορώ εκνευρίζομαι και βάζω τα κλάματα...ορμόνες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Κι εγώ που δουλεύω σε γραφείο και ειμαι συνέχεια καθιστη υποφέρω τα βράδυα από τη μέση μου. Και από βαρος είμαι -10 κιλά από πριν μείνω έγκυος....Εγώ νυστάζω πολύ αλλά οταν παω να κοιμηθώ δε μπορώ εκνευρίζομαι και βάζω τα κλάματα...ορμόνες...

Ωωω υπομονη! Να κάνεις όμορφες σκέψεις να χαλαρώνεις... εμένα αυτό με έπιανε παλαιότερα αλλα στο άσχετο (εννοω δεν είχα εκνευρισμό ή άλλο ερέθισμα), μετά επανερχόμουν

όπως είπες τον φάγαμε τον γάιδαρο. Αν και κάποιες φορές μου φαίνονται αιώνας οι μήνες που ακολουθούν κι άλλες ότι θα τους ξεπετάξω γρήγορα ! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, charma91 είπε:

Ωωω υπομονη! Να κάνεις όμορφες σκέψεις να χαλαρώνεις... εμένα αυτό με έπιανε παλαιότερα αλλα στο άσχετο (εννοω δεν είχα εκνευρισμό ή άλλο ερέθισμα), μετά επανερχόμουν

όπως είπες τον φάγαμε τον γάιδαρο. Αν και κάποιες φορές μου φαίνονται αιώνας οι μήνες που ακολουθούν κι άλλες ότι θα τους ξεπετάξω γρήγορα ! 

 

Κι εμένα έτσι μου φαίνεται αλλά η αλήθεια μέσα σε όλα έχω και ανυπομονησία να πάρω το αγοράκι μου αγκαλίτσα και ξέρω πως θα ξεχάσω στο δευτερόλεπτο την όποια ταλαιπωρία

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! 

Εμεις μπαίνουμε αισίως στην 25η βδομάδα και είμαστε σήμερα 700 ολόκληρα γραμμάρια! :)

Καμπύλη γλυκόζης έκανα (για 2η φορά) στις 24 βδομάδες κ δυστυχώς είναι παθολογική (2η κ 3η μέτρηση εκτός ορίων) αρα έχω κ επίσημα πλέον διαβήτη κύησης...προς το παρον θα το δούμε με τη διατροφή αλλά ήθελα να ρωτήσω εαν έχει διαγνωσθει καμιά εδώ με διαβήτη κύησης και εάν θα πάρει ινσουλίνη. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τελικα τβν καμπυλη θα την κανω, γιατί με έπεισε η γιατρος και εχει δικιο. Κακως δεν την εκαμα και στην πρωτη. Μακαρι να τα παμε ολες μας καλα και το Ιανουαριο να τα παρουμε ευχαριστα στην αγκαλια μας. Εγω βαρυνα (μεταφορικα) και δεν εχω ορεξη για τίποτα και στην δουλεια σερνομαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια τελικα τβν καμπυλη θα την κανω, γιατί με έπεισε η γιατρος και εχει δικιο. Κακως δεν την εκαμα και στην πρωτη. Μακαρι να τα παμε ολες μας καλα και το Ιανουαριο να τα παρουμε ευχαριστα στην αγκαλια μας. Εγω βαρυνα (μεταφορικα) και δεν εχω ορεξη για τίποτα και στην δουλεια σερνομαι

Κι εγώ σέρνομαι αλλά μετά το μεσημέρι τα πρωινά είμαι κάπως πιο ενεργητική 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγω έχω καμπύλη την Τετάρτη και θα είμαι 24+3... Καλά αποτελέσματα να έχουμε!!

@TheMiracle φίλη μου με διαγνωσμενο διαβήτη κύησης της ειπε για αυστηρή διατροφή και ινσουλίνη αργότερα.. Είναι ήδη στην 27η εβδομάδα..το πότε δεν το ξέρω.. Μπορώ να τη ρωτησω


askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγω έχω καμπύλη την Τετάρτη και θα είμαι 24+3... Καλά αποτελέσματα να έχουμε!!

@TheMiracle φίλη μου με διαγνωσμενο διαβήτη κύησης της ειπε για αυστηρή διατροφή και ινσουλίνη αργότερα.. Είναι ήδη στην 27η εβδομάδα..το πότε δεν το ξέρω.. Μπορώ να τη ρωτησω

Ναι και μένα ετσι μου είπαν! Διατροφη και καθημερινες μετρησεις. Και εαν δουμε οτι ξεφευγουν των ορίων τοτε θα βάλουμε ινσουλίνη! Σε ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάρες? Κλωτσάνε τα νινάκια σας? Ο μπέμπης μου πάντως δίνει ρεσιτάλ κλωτσιάς όλη μέρα. Έτσι ηταν και η μικρή μου και μου βγήκε ταρζάν. Λέτε να μου βγει κι αυτός έτσι??? Θέλω να ελπίζω σε ενα ήσυχο μωρό αυτή τη φορά αλλα δεν το βλέπω.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Τι κάνετε κοριτσάρες? Κλωτσάνε τα νινάκια σας? Ο μπέμπης μου πάντως δίνει ρεσιτάλ κλωτσιάς όλη μέρα. Έτσι ηταν και η μικρή μου και μου βγήκε ταρζάν. Λέτε να μου βγει κι αυτός έτσι??? Θέλω να ελπίζω σε ενα ήσυχο μωρό αυτή τη φορά αλλα δεν το βλέπω.

Όλα καλά κατερινα μου εσυ πως είσαι;; Η Μπέμπα μου κλωτσάει κ τραντάζεται όλη η κοιλιά μου!! Συνήθως τη νιώθω το πρωί κ το βράδυ που ξαπλώνω! Γενικά οποτε ξαπλώνω!! 

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ με το καλό να έρθει κ π μπέμπης!! 

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Όλα καλά κατερινα μου εσυ πως είσαι;; Η Μπέμπα μου κλωτσάει κ τραντάζεται όλη η κοιλιά μου!! Συνήθως τη νιώθω το πρωί κ το βράδυ που ξαπλώνω! Γενικά οποτε ξαπλώνω!! 

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ με το καλό να έρθει κ π μπέμπης!! 

Σ'ευχαριστώ πολύ κούκλα μου κι εσύ με το καλό το κοριτσάκι σου. Καλά είμαι ευτυχώς δεν εχω καμία ενοχληση.Εσύ πως είσαι? Ζωηρούλα και η δικιά σου στην κοιλίτσα. Γερά να ειναι μωρέ πανω απ όλα.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerina04 είπε:

Τι κάνετε κοριτσάρες? Κλωτσάνε τα νινάκια σας? Ο μπέμπης μου πάντως δίνει ρεσιτάλ κλωτσιάς όλη μέρα. Έτσι ηταν και η μικρή μου και μου βγήκε ταρζάν. Λέτε να μου βγει κι αυτός έτσι??? Θέλω να ελπίζω σε ενα ήσυχο μωρό αυτή τη φορά αλλα δεν το βλέπω.

Κι εμένα ο μπέμπης κλωτσάει πάρα πολύ απο το πρωί μεχρι το απόγευμα που ηρεμεί λίγο και μετά το βράδυ με το που ξαπλώσω ξεκινάει πάλι. Εγώ τον Ταζ θα γεννήσω το ξέρω...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...