Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Κορίτσια έκανα παλι εξετάσεις αίματός και ούρων και όλα καλά εκτός από ότι μου βρήκαν πολύ υψηλή τρανσαμινάση δηλαδη το φυσιολογικό είναι μέχρι 34 και εγώ έχω 55!! Ο γιατρός μου είπε οτι συνήθως σχετίζεται με τη διατροφή αλλά σε μένα δεν έχει νοημα γιατί δε πινω,δε καπνίζω,  δεν τρώω κρέας γιατί απο οταν εμεινα έγκυος με αηδιαζει, γλυκά δεν τρώω αλλά τρώω πολυ ψάρι,λαχανικά,φρούτα και μακαρόνια και τηγανητές πατατουλες η  μόνη μου ατασθαλία... ο γιατρός μου μου είπε να κόψω όλους τους λευκούς υδατάνθρακες μακαρόνια,ψωμί κλπ και να τρώω μόνο ολικής και ψητά βραστά ή στον ατμό φαγητά και θα την επαναλάβουμε σε λίγες μέρες γιατί καποιες φορές η υψηλή τρανσαμινάση σχετίζεται με την προεκλαμψία και εγώ έχω και πολύ υψηλή πίεση ενώ πριν είχα υποταση...σόρρυ για το κατεβατό αλλά επειδή μου είχε βρει και προδιάθεση για προεκλαμψια στις εξετάσεις οταν έκανα στην αυχενική έχω αγχωθεί πολυ και είπα να τα πω να βγάλω από μέσα μου.

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Ακριβώς τις ίδιες τιμές έχω κ γω με σένα σήμερα τα πήρα!!Εγω έκοψα για μια βδομάδα όλες τις βιταμίνες κ θα επαναλάβω σε 1 βδομάδα τις τιμές!!εύχομαι να μας πέσουν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! Θα κάνετε το αντιγριπικό εμβόλιο; Τι σας προτείνουν οι γιατροί σας; Δεν το έχω ξανακάνει αλλά λόγω επαφής με παιδιά στη δουλειά το σκέφτομαι. Ο γιατρός μου, μου το έχει προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Θα κάνετε το αντιγριπικό εμβόλιο; Τι σας προτείνουν οι γιατροί σας; Δεν το έχω ξανακάνει αλλά λόγω επαφής με παιδιά στη δουλειά το σκέφτομαι. Ο γιατρός μου, μου το έχει προτείνει.

Ανήκω στην ασθενης ομαδα λογο ασπληνιας και θα το κανω συνιστάμενο απο γυναικολογο και παθολογου. Συνενοηδου με τον γιατρο, αν και το συνιστούν πλεον εδω και χρονια στις εγκυες

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Βλέπω από την υπογραφή σου είσαι καθηγήτρια ε; Εγώ διδάσκω γαλλικά εξού και η εικόνα στο προφίλ μου 

Χαχα αν σου πω σήμερα την πρόσεξα την εικόνα σου και το σκέφτηκα.Ναι καθηγήτρια και εγώ  αγγλικών.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ανήκω στην ασθενης ομαδα λογο ασπληνιας και θα το κανω συνιστάμενο απο γυναικολογο και παθολογου. Συνενοηδου με τον γιατρο, αν και το συνιστούν πλεον εδω και χρονια στις εγκυες

Ναι, μου το συνέστησε ηδη και για να το λένε ξέρουν, αλλά φοβάμαι μήπως 1 στο 1000000 έχει κάποια επίπτωση  στο μωρό. Ξέρω ότι σκέφτομαι υπερβολικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, charma91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Θα κάνετε το αντιγριπικό εμβόλιο; Τι σας προτείνουν οι γιατροί σας; Δεν το έχω ξανακάνει αλλά λόγω επαφής με παιδιά στη δουλειά το σκέφτομαι. Ο γιατρός μου, μου το έχει προτείνει.

Γεια σας κορίτσια,έχω καιρό να γραψω,αλλά σας παρακολουθώ καθημερινά! Κι εγώ δουλεύω με παιδιά,ρώτησα τον γιατρό μου για το εμβόλιο και μου είπε ότι δε μου συστήνει να το κάνω.. καμπύλη ζαχάρου θα κάνω την επόμενη εβδομάδα,ελπίζω να μην έχω τόσο έντονη αντίδραση από τη γλυκόζη!!


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Ναι, μου το συνέστησε ηδη και για να το λένε ξέρουν, αλλά φοβάμαι μήπως 1 στο 1000000 έχει κάποια επίπτωση  στο μωρό. Ξέρω ότι σκέφτομαι υπερβολικά...

Καθολου υπερβολικα γιατι το καλο του παιδιου σου θέλεις. Επειδη για μενα ειναι επικίνδυνη ακομα και η πιο απλη γριπη και σκεφτομαι το παιδι που ηδη εχω, θα το κανω. Σε αλλη περιπτωση απλα θα προσεχα

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια αυτό το εμβόλιο είναι με τα περσινά στελέχη η γρίπη φέτος θα έχει καινούρια στελέχη οπότε πάλι μπορεί κανείς να αρρωστήσει εγώ δεν τον έχω ρωτήσει αλλά δεν με βλέπω να το κάνω 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και σαν δεν εφταναν ολα, αρρωστησα! Ουτε το εμβολιο προλαβα, ουτε να κανω ολη την φθινοπωρινή μου διαδικασια με ντοπαρισμα στην βιταμινη C (με φυσικο τροπο). Κρεββατομα γιατι την Δευτέρα εχω την β επιπέδου και δεν θελω φουλ μπουκωμενη και χαλια να παω

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Και σαν δεν εφταναν ολα, αρρωστησα! Ουτε το εμβολιο προλαβα, ουτε να κανω ολη την φθινοπωρινή μου διαδικασια με ντοπαρισμα στην βιταμινη C (με φυσικο τροπο). Κρεββατομα γιατι την Δευτέρα εχω την β επιπέδου και δεν θελω φουλ μπουκωμενη και χαλια να παω

Περαστικά άρχισαν οι κωλοιώσεις άσε για πες για την βιταμίνη C τι κάνεις βοηθάει το ανοσοποιητικό;


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Περαστικά άρχισαν οι κωλοιώσεις άσε για πες για την βιταμίνη C τι κάνεις βοηθάει το ανοσοποιητικό;

Το πρωι τσαι με λεμονι, κανελα και μελι. Δεκατιανο 2 ακτινιδια και απογευματινο μια ολικληρη κοκκινη πιπερια κομμενη σε λωρίδες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Το πρωι τσαι με λεμονι, κανελα και μελι. Δεκατιανο 2 ακτινιδια και απογευματινο μια ολικληρη κοκκινη πιπερια κομμενη σε λωρίδες 

Η πιπεριά είναι αναγκαία; Τα υπόλοιπα κάπως παλεύονται :x


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Η πιπεριά είναι αναγκαία; Τα υπόλοιπα κάπως παλεύονται :x

Χαχαχαχα αν δεν δου αρεσει φαε πορτοκαλια. Η κοκκινη πιπερια εχει μεγαλυτερη περιεκτικότητα σε βιταμινη C σε σχεση με τα αλλα φρουτα και λαχανικα, αλλα βεβαια αν δεν την παλευεις να την φας εννοειται αντικατεστησε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...