Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ioanna87 είπε:

Πηρα το γιατρο κ μου πε να ξανακανω χοριακη τη τριτη και μετα να με δει ... Με εχει τρελανει στις χοριακες . 

Γιατί κι άλλη; αφού είναι πολύ καλες! 

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ε ναι ενα κοριτσακι να της κανεις τα κοτσιδακια της να της φορα φουστανακια.. Χαχαχα

Πω πω τελεια.. Εγω ηθελα να εζουνε μικρη διαφορα.. Θα εχουνε 22 μηνες εμενα.. Δεν μπορουσα να μεινω πιο νωρις εγκυος γιατι θηλαζα μεχρι τον χρονο και δεν ειχα περιοδο...

Εγώ ρε φίλη αδιαθετησα στους 3 μήνες παρόλο που θήλαζα αποκλειστικά μέχρι τον 6!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Γιατί κι άλλη; αφού είναι πολύ καλες! 

Εγώ ρε φίλη αδιαθετησα στους 3 μήνες παρόλο που θήλαζα αποκλειστικά μέχρι τον 6!

Αυτο που λενε ποσο διαφορετικο ειναι σε καθε οργανησμο... Εμενα φαντασου μου ηρθε περιοδος μετα απο εναν χρονο και γα να μεινω εγκυος εμεινα στο 3ο κυκλο...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα!! Με το καλο αυριο να ακουσετε καρδουλες και να δειτε τα σπορακια σας!! Εγω θα παω την αλλη εβδομαδα...εμενα κοριτσια ξεκινησαν τα συμπτωματα για τα καλα...το στομαχι μου κομπος κ εμετο σημερα...δεν μπορω να φαω τιποτα και ειδικα σημερα...εσεις πως πατε απο συμπτωματα; Καλα και συχνοουρια δεν το συζητω...

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Myrtoulita κι εγώ στις 30/5 θα πάω για υπέρηχο λοιπόν εγώ από συμπτώματα έχω αηδία για τα φαγητά συχνοουρια ζαλάδες αναγούλες ρεψιμο και σχετική υπνηλία όχι όμως πολύ έντονη α και με σφάζει η μέση αν κάτσω πολύ ώρα όρθια ή κάνω δουλειές 

@ΚατεριναΣκ εμένα τα παιδιά μου είναι 4,5 και 3 ετών(σχεδόν) είχα 3 αποβολές μετά τον γιο μου περίοδος μου ήρθε και στις 2 γέννες στον 5ο-6ο μήνα έχω ακούσει όμως ότι σε κάποιες κοπέλες έρχεται αφού αποθηλασουν εντελώς 

Α λαχανιαζω επίσης εύκολα και έχω και σχετικά πιο πολλές ημικρανίες και διψάω και πιο πολύ που δεν είμαι φαν του νερού γενικά κορίτσια εγώ το κατάλαβα ότι έμεινα έγκυος την ημέρα που είχα ωορρηξια είχα έναν πόνο από την μεριά που έκανα ωορρηξια και το κατάλαβα παντως νιώθω σαν πρωτάρα γτ πάνε 3 χρόνια από την τελευταία μου τελειόμηνη εγκυμοσύνη και νιώθω ότι τα βιώνω όλα από την αρχή 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα!! Με το καλο αυριο να ακουσετε καρδουλες και να δειτε τα σπορακια σας!! Εγω θα παω την αλλη εβδομαδα...εμενα κοριτσια ξεκινησαν τα συμπτωματα για τα καλα...το στομαχι μου κομπος κ εμετο σημερα...δεν μπορω να φαω τιποτα και ειδικα σημερα...εσεις πως πατε απο συμπτωματα; Καλα και συχνοουρια δεν το συζητω...

Καλημέρα, Μυρτώ! Όλη μέρα κι εγώ αναγουλα,το στομάχι κόμπος. Έχω παρατηρήσει ότι αν αφήνω το στομάχι άδειο γίνομαι πολύ χειρότερα.επομενως κάθε δύο ωρίτσες τρώω καμία φρυγανιά, ή μήλο, κριτσινια.. πολύ φτωχή σε ποικιλία διατροφή προς το παρόν, δυστυχώς. Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός και να συνέλθουμε!

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γύρισα από τη γιατρό μου! Όλα καλά! Ακούσαμε καρδουλιτσα και μεγάλωσε και το φασόλι μου! Ένα πρώτο μικρό άγχος πέρασε! Πάμε δυναμικά για Papp-a τώρα! 

  • Μου αρέσει 9

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @ΦαιηΚατς !!! Πολύ καλά νέα!!

 

εγω κορίτσια σήμερα ζορίστηκα παρά πολύ στη δουλειά ( δουλεύω σε παιδικό σταθμό) κ με έπιασε πόνος στην κοιλιά κ στο στομάχι !! Σαν σφαχτης. Μετά από λίγη ώρα που ηρέμησα πέρασε:. Λίγο ανησύχησα να πω την αλήθεια!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήμουν έχεις το βράδυ που ξάπλωσα! Με πονούσε το στομάχι και η κοιλιά μου αλλά όλα καλά! Μη σηκώνεις βάρος μωρε κοριτσάκι μου μέχρι να κλείσεις το πρώτο τρίμηνο τουλάχιστον! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Έτσι ήμουν έχεις το βράδυ που ξάπλωσα! Με πονούσε το στομάχι και η κοιλιά μου αλλά όλα καλά! Μη σηκώνεις βάρος μωρε κοριτσάκι μου μέχρι να κλείσεις το πρώτο τρίμηνο τουλάχιστον! 

Αχ προσπαθώ από την Παρασκευή που το έμαθα όλο αυτό έχω στο μυαλό μου. Στο σπίτι προσέχω πολύ αλλά στη δουλειά είναι πολύ δύσκολο!!! 

Περιμενω πως κ πως να πάω στον γιατρό πρώτα ο θεός να μ πει ότι είναι όλα οκ ώστε να το πω και στη δουλειά μήπως κ έχω κάποια βοήθεια ! 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agapakiii είπε:

Αχ προσπαθώ από την Παρασκευή που το έμαθα όλο αυτό έχω στο μυαλό μου. Στο σπίτι προσέχω πολύ αλλά στη δουλειά είναι πολύ δύσκολο!!! 

Περιμενω πως κ πως να πάω στον γιατρό πρώτα ο θεός να μ πει ότι είναι όλα οκ ώστε να το πω και στη δουλειά μήπως κ έχω κάποια βοήθεια ! 

Το πρώτο τριμηνο θέλει λίγο προσοχή. Εγω πέρυσι που ήμουν έγκυος στον μπεμπουλη μετά το τρίμηνο μου είχε πει ο γιατρός με προσοχή να τον σηκωνω τον μεγάλο που είναι 18 κιλά! Αλλά και τώρα το ίδιο μου είπε. 

Just now, boukitsa123 είπε:

@ΦαιηΚατς συγχαρητήρια τέλεια νέα ο γιατρός σου κάνει ιατρείο πρωί; 

Από 9:30 έως 4:30 σερί γιατί θέλει το απόγευμα να είναι σπίτι της για να βλέπει το νινί της και είναι και έγκυος το κορίτσι μου στο δεύτερο παιδάκι της στον 5 μήνα! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΦαιηΚατς συγχαρητήρια κορίτσι μου, το πρώτο άγχος φαντάζομαι πέρασε, άντε και στα δικά μας όσες δεν έχουμε ακούσει ακόμα καρδούλα! εγώ πάω Δευτέρα (ως τότε προβλέπω πως θα με "ξεκάνει" ο μικρός μου που θέλει συνέχεια παιχνίδι στο πάρκο - κάθε απόγευμα - και ζυγίζει και 13 κιλά..)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@FRAULA Αχ με το καλό κοριτσάκι μου! Εμένα να δεις ο μεγάλος μου πέρυσι που ήμουν έγκυος στον μπέμπη! Όλη την μέρα κρεμασμένος πάνω μου! Και ήταν 18 κιλά!!! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από τη γιατρό μου! Όλα καλά! Ακούσαμε καρδουλιτσα και μεγάλωσε και το φασόλι μου! Ένα πρώτο μικρό άγχος πέρασε! Πάμε δυναμικά για Papp-a τώρα! 

Μπράβο αγάπη μου αντε να το χαρείς και αυτό με υγεια να σου έρθει στον κοσμο και σε όλα τα κορίτσια εδώ μεσα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας Κορίτσια μου και εγώ έγκυος στο πρώτο μου με Πητ 3/01 έχουμε ακούσει και καρδούλα ❤️ υπέροχο συναίσθημα!! Από συμπτώματα στην αρχή πόνοι περιόδου τώρα που είμαι στην 8η σταμάτησαν κ αρχησαν οι καούρες και οι αναγουλες συχνό ουρία κ υπνηλία !!! Πολύ άγχος όμως δεν περνάνε οι μέρες μέχρι το επόμενο ραντεβού .... Με το καλό σε όλες μας ❤️ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...