Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ουτε εγω. Κοιταξες αν επεσε ο αιματοκριτης σου ή η πιεση ή το ζαχαρο? Αυτα προξαλουν υπνηλια οταν πεσουν

Έχω χαμηλό σίδηρο δεν παίρνω συμπλήρωμα τώρα ζάχαρο δεν έχω μηχανάκι 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@boukitsa123 κι εγώ έχω τρομερή υπνηλία συνέχεια 

Για πείτε κορίτσια τα μωρά σας κλωτσάνε πολύ; εμένα ο μπεμπης-ταζ μου με έχει ταραξει στις κλωτσιές και κάθε μέρα πιο δυνατά και κλωτσάει και χαμηλά στη κοιλιά και εκεί πονάει λιγάκι...και έχω και τον περήφανο πατέρα να του λέει ''μπράβο αγόρι μου ριξτης αντέχει'':x:)

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα αυτο σε δημοσιευση του φβ.

Η ORCHESTRA γιορτάζει τα 5 χρόνια λειτουργίας του καταστήματος Megastore Αιγάλεω και σας προσκαλεί όλους το Σάββατο 5 Οκτώβρη 11.00 -15.00 , να γιορτάσετε μαζί της! Photobooth Facepainting Animateur με μπαλόνια Κληρώσεις δώρων και άλλες πολλές εκπλήξεις! Ακόμη, για όλες τις μέλλουσες μανούλες επιπλέον 10% έκπτωση σε όλες τις λίστες γέννησης!!!

 

 

@Stelloudia αν κλοτσαει λεει???? Ασε καθε 3 ωρες για 20 λεπτα χτυπιεται και ανησυχώ γιατι η πρωτη 2 φορες την μερα κλοτσουσε και αντε 3. Θα μου βγει ταρζαν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Μολις ειδα αυτο σε δημοσιευση του φβ.

Η ORCHESTRA γιορτάζει τα 5 χρόνια λειτουργίας του καταστήματος Megastore Αιγάλεω και σας προσκαλεί όλους το Σάββατο 5 Οκτώβρη 11.00 -15.00 , να γιορτάσετε μαζί της! Photobooth Facepainting Animateur με μπαλόνια Κληρώσεις δώρων και άλλες πολλές εκπλήξεις! Ακόμη, για όλες τις μέλλουσες μανούλες επιπλέον 10% έκπτωση σε όλες τις λίστες γέννησης!!!

 

 

@Stelloudia αν κλοτσαει λεει???? Ασε καθε 3 ωρες για 20 λεπτα χτυπιεται και ανησυχώ γιατι η πρωτη 2 φορες την μερα κλοτσουσε και αντε 3. Θα μου βγει ταρζαν

Κι εμένα τα ίδια και ειδικά το βραδυ που είμαι πτώμα από την κούραση μόλις ξαπλώσω και πω θα κοιμηθώ ξεκινάει...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Εμένα δεν κλωτσάει πολύ μπορεί και 3 ώρες να μην κουνηθεί καθόλου 

Αχ είναι ήσυχο το γλυκούλι μου....Εμένα το δικό μου μολις τρώω με κλωτσάει κοντά στο στομάχι και κάνω κατευθείαν εμετό και όπου έχω ενόχληση εκεί κλωτσάει ή όταν κατουριεμαι λες και το κάνει επίτηδες αν αρχίσει και κλωτσαει εκεινη την ωρα πρέπει να τρεξω στο μπάνιο αλλιώς...:):) :)

Και όπως λέω και στον άντρα μου όποιος είπε ότι η εγκυμοσύνη είναι η καλύτερη περίοδος μίας γυναίκας σίγουρα ήταν άντρας...

Εννοείται ότι χαίρομαι για το μωράκι μου αλλά το να είμαι έξι μήνες αγκαλιά με την λεκάνη δεν το λες και την καλύτερη περιοδο της ζωής μου αυτό θα αρχίσει όταν γεννηθεί ο μικρος μου Ταζ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2019 at 11:09 ΜΜ, MariaGS είπε:

Πόσο σας καταλαβαίνω όλες.. Και εγω περνάω δύσκολα.. Μπαίνω στον 7ο και μέχρι τον ένατο θα συνεχίσω να δουλεύω.. Είμαι καθηγήτρια και κάνω ιδιαίτερα μαθήματα.. Όλη μέρα σε ένα αυτοκίνητο πήγαινε έλα και ανέβα κατέβα σε κάθε σπίτι.. Τουλάχιστον δεν νιωθω μόνη.. Θα μείνω με το μωρό μου μόνο 15 μέρες γιατί δεν έχει κατανόηση κανένας να περιμένει περισσότερο παρόλο που φροντίζω από τώρα να αναπληρωνω τα μαθήματα.. 

Κάτι άλλο να σας ρωτήσω.. Ποια έχει πρόβλημα με καούρες; Εγώ υποφέρω πάρα πολύ από τώρα.. Πήρα ένα σκεύασμα που μου είπε ο γυναικολόγος το Riopan, αν δεν κάνω λαθος, αλλά τίποτα.. Καμια ιδέα φυσικής αντιμετώπισης;Μην μου πείτε χαμομήλι και τέτοια.Βραζω και μόνο που το ακούω... 

Για πες μου βρε Μαρακι πως την παλευεις τοσες ωρες σε μια καρεκλα? Εγω μετα απο 6-8 ωρες μαθημα ποναω φοβερα στα κοκαλα απο λεκανη και κατω. Μου πιεζει και την κυστη ο μπεμπης και το βραδυ που γυριζω σπιτι υποφερω. 

3 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

@boukitsa123 κι εγώ έχω τρομερή υπνηλία συνέχεια 

Για πείτε κορίτσια τα μωρά σας κλωτσάνε πολύ; εμένα ο μπεμπης-ταζ μου με έχει ταραξει στις κλωτσιές και κάθε μέρα πιο δυνατά και κλωτσάει και χαμηλά στη κοιλιά και εκεί πονάει λιγάκι...και έχω και τον περήφανο πατέρα να του λέει ''μπράβο αγόρι μου ριξτης αντέχει'':x:)

 

 

Και εμενα κλωτσαει ολη μερα σε οτι σταση κι αν ειμαι. 

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Για πες μου βρε Μαρακι πως την παλευεις τοσες ωρες σε μια καρεκλα? Εγω μετα απο 6-8 ωρες μαθημα ποναω φοβερα στα κοκαλα απο λεκανη και κατω. Μου πιεζει και την κυστη ο μπεμπης και το βραδυ που γυριζω σπιτι υποφερω. 

Και εμενα κλωτσαει ολη μερα σε οτι σταση κι αν ειμαι. 

Κατερινάκι εφαρμόζω αυτό που μου ε ει πει ο γιατρός.. Κάθε μία ώρα σηκώνομαι και κάνω 10 βήματα στο δωμάτιο όταν έχω δίωρο ή και νωρίτερα αν αισθανθώ πίεση.. Όσο για την πίεση στην κύστη άστα.. Το βράδυ σηκώνομαι 4 με 5 φορες..παίζει ρόλο αν κάθεσαι και σε ανατομική καρέκλα.. Όταν κάθομαι στις ξυλινες πχ της κουζίνας υποφέρω.. 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Κατερινάκι εφαρμόζω αυτό που μου ε ει πει ο γιατρός.. Κάθε μία ώρα σηκώνομαι και κάνω 10 βήματα στο δωμάτιο όταν έχω δίωρο ή και νωρίτερα αν αισθανθώ πίεση.. Όσο για την πίεση στην κύστη άστα.. Το βράδυ σηκώνομαι 4 με 5 φορες..παίζει ρόλο αν κάθεσαι και σε ανατομική καρέκλα.. Όταν κάθομαι στις ξυλινες πχ της κουζίνας υποφέρω.. 

Εγώ πήρα.μια.ζώνη εγκυμοσύνης που στηρίζει τη μέση και την κοιλιά και με έχει βοηθήσει πολύ και στη πρωινή δουλειά που είμαι σε γραφείο 6 ώρες καθιστή και το απόγευμα στα μαθήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! 

Εγω δυστυχώς την τελευταία εβδομάδα δεν είμαι πολύ καλά.. έχει ξεκινήσει να με ενοχλεί απίστευτα το στομάχι μου, νιώθω μονίμως μια πίεση και μόλις φάω έχω τρομερή δυσπεψία και καμία φορά καούρες.. 

η αλήθεια είναι πως και στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα θεματάκια με το στομάχι μου οποτε υποθέτω πως επειδή σιγά σιγά πλησιάζουμε στο 3ο τρίμηνο είναι φυσιολογικό να επανέρχονται κάποια συμπτώματα.. συν το ότι μεγαλώνει το μωρό οποτε πιέζει τα πάντα.. έχει καμία άλλη κάτι τέτοιο;;

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Κατερινάκι εφαρμόζω αυτό που μου ε ει πει ο γιατρός.. Κάθε μία ώρα σηκώνομαι και κάνω 10 βήματα στο δωμάτιο όταν έχω δίωρο ή και νωρίτερα αν αισθανθώ πίεση.. Όσο για την πίεση στην κύστη άστα.. Το βράδυ σηκώνομαι 4 με 5 φορες..παίζει ρόλο αν κάθεσαι και σε ανατομική καρέκλα.. Όταν κάθομαι στις ξυλινες πχ της κουζίνας υποφέρω.. 

Αρα με λιγα λογια καλη μας υπομονη. Και εγω ετσι οταν αισθανθω πιεση σηκωνομαι ορθια και περπαταω λιγο. 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! 

Εγω δυστυχώς την τελευταία εβδομάδα δεν είμαι πολύ καλά.. έχει ξεκινήσει να με ενοχλεί απίστευτα το στομάχι μου, νιώθω μονίμως μια πίεση και μόλις φάω έχω τρομερή δυσπεψία και καμία φορά καούρες.. 

η αλήθεια είναι πως και στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα θεματάκια με το στομάχι μου οποτε υποθέτω πως επειδή σιγά σιγά πλησιάζουμε στο 3ο τρίμηνο είναι φυσιολογικό να επανέρχονται κάποια συμπτώματα.. συν το ότι μεγαλώνει το μωρό οποτε πιέζει τα πάντα.. έχει καμία άλλη κάτι τέτοιο;;

Επειδή μεγαλώνει το μωρό σου πιέζει όλα τα όργανα και όσο προχωράει η εγκυμοσύνη χωνεύουμε και πιο αργά γιατί αραιωνονται τα γαστρικα υγρά. Κι εγώ εχω πολλές ενοχλήσεις με το στομάχι πόνους δυσπεψία εμετούς....αστα να πανε...Εμένα ο γιατρός μου είπε να τρώω συχνά και ελαφριά γεύματα κάθε 2-3 ώρες αντί για τρια μεγάλα γιατί δε μπορεί το στομάχι να τα διαχειριστεί. 

Εγώ ακόμα ξάπλα σε ακινησία και περίμενω να πάω πάλι αύριο να με επανεξετάσει. Το μωρό ευτυχώς είναι πολύ κινητικό αλλά έχω βαρεθεί....μόνο για τουαλέτα με αφήνει να σηκωθώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Επειδή μεγαλώνει το μωρό σου πιέζει όλα τα όργανα και όσο προχωράει η εγκυμοσύνη χωνεύουμε και πιο αργά γιατί αραιωνονται τα γαστρικα υγρά. Κι εγώ εχω πολλές ενοχλήσεις με το στομάχι πόνους δυσπεψία εμετούς....αστα να πανε...Εμένα ο γιατρός μου είπε να τρώω συχνά και ελαφριά γεύματα κάθε 2-3 ώρες αντί για τρια μεγάλα γιατί δε μπορεί το στομάχι να τα διαχειριστεί. 

Εγώ ακόμα ξάπλα σε ακινησία και περίμενω να πάω πάλι αύριο να με επανεξετάσει. Το μωρό ευτυχώς είναι πολύ κινητικό αλλά έχω βαρεθεί....μόνο για τουαλέτα με αφήνει να σηκωθώ.

Υπομονή καταλαβαίνω ποσο βαρετό είναι !! Αφού είναι το μωράκι καλά όμως τα ξεχνάμε όλα!! Καλή επιτυχία αύριο εύχομαι να σε αφήσει να σηκώνεσαι !!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Υπομονή καταλαβαίνω ποσο βαρετό είναι !! Αφού είναι το μωράκι καλά όμως τα ξεχνάμε όλα!! Καλή επιτυχία αύριο εύχομαι να σε αφήσει να σηκωνεσαι!!

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ξαπλωμενη ειμαι λογω περιδεσης...

να σας ρωτησω, το εμβολιο γριπης θα το κανετε πριν γεννησετε; Εμενα ο γιατρος μου ειπε να το κανω αλλα ειμαι λιγο σκεπτικη επειδη εχω ακουσει και αντιθετες γνωμες...:roll:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...