Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Πουλιμ ολα σωστα τα ειπες εκτός απο τη σειρα παρασκευης γαλα. Για καλο το λεω να ξερεις. Βραζεις νερο, το αφηνεις μεχρι 70 βαθμους να πεσει, βαζεις νερο στο μπουκαλι, μετα τβν σκονη και μετα κρυωνεις. 

Κοριτσια οταν ελεγα κουνια εγω,  να ξερετε πως ειχα παρκοκρεβατο λογο μικρου χωρου.

Αν εχει το κρεβατι ροδες μπορεις να το τραβας στο σαλονι το μεσημέρι 

Ααα οκ!!!! Επειδη λένε ότι χάνει θρεπτικά συστατικά το είπα με αυτή τη σειρά! Πάω πάσο η πρωτάρα! Ελπίζω να μου τα ξαναπεί κάποιος μετά από τέσσερις μήνες!!!!:ph34r:


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ααα οκ!!!! Επειδη λένε ότι χάνει θρεπτικά συστατικά το είπα με αυτή τη σειρά! Πάω πάσο η πρωτάρα! Ελπίζω να μου τα ξαναπεί κάποιος μετά από τέσσερις μήνες!!!!:ph34r:

Αν εχεις καλο γιατρο ναι, αλλα μην ανησυχεις το γραφει και στα κουτια...... 4 μηνες ε? Ποτε γεννας? Εγω εχω πητ 23/01 αλλα λογικα θα γεννησω με καισαρική νωριτερα και ολο λεω πως έμεινα αντε 3 μηνες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ααα οκ!!!! Επειδη λένε ότι χάνει θρεπτικά συστατικά το είπα με αυτή τη σειρά! Πάω πάσο η πρωτάρα! Ελπίζω να μου τα ξαναπεί κάποιος μετά από τέσσερις μήνες!!!!:ph34r:

Το γάλα αυτό δεν είναι αποστειρωμενο για αυτό θέλει καυτό νερό. Μου ο έτσι σκοτώνονται τα μικρόβια. Δεν χάνει το θρεπτικά συστατικά πάντως μην αγχώνεσαι

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Αν εχεις καλο γιατρο ναι, αλλα μην ανησυχεις το γραφει και στα κουτια...... 4 μηνες ε? Ποτε γεννας? Εγω εχω πητ 23/01 αλλα λογικα θα γεννησω με καισαρική νωριτερα και ολο λεω πως έμεινα αντε 3 μηνες

Καλημερα, καλημέρα!!!! Έχω Πητ 10/02 αλλά κάτι μου λέει ότι ο μικρός κύριος θα βγει Γενάρη! Λίγο το ένστικτο, λίγο που είμαι από εξωσωματική δεν νομίζω να πιάσουμε το Φλεβάρη και δεν νομίζω να πάμε φυσιολογικά! Γιατρό προφανώς εννοείς παιδίατρο. Δεν έχω ακόμα καταλήξει. Έχω υπόψη μου δύο τρεις. Αλλά από ότι έχω καταλάβει στο μαιευτήριο τα βλέπει συνεργάτης τους παιδίατρος και μετά τις δεκαπέντε μέρες πάνε σε άλλον. Δεν το έχω ρωτήσει αυτό να σου πω την αλήθεια! 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Καλημερα, καλημέρα!!!! Έχω Πητ 10/02 αλλά κάτι μου λέει ότι ο μικρός κύριος θα βγει Γενάρη! Λίγο το ένστικτο, λίγο που είμαι από εξωσωματική δεν νομίζω να πιάσουμε το Φλεβάρη και δεν νομίζω να πάμε φυσιολογικά! Γιατρό προφανώς εννοείς παιδίατρο. Δεν έχω ακόμα καταλήξει. Έχω υπόψη μου δύο τρεις. Αλλά από ότι έχω καταλάβει στο μαιευτήριο τα βλέπει συνεργάτης τους παιδίατρος και μετά τις δεκαπέντε μέρες πάνε σε άλλον. Δεν το έχω ρωτήσει αυτό να σου πω την αλήθεια! 

Αααααα για αυτο λες 4. Ωραια οποτε ειναι ετοιμο το μικρο και με το καλο. Εγω αλλαξα 2 παιδιατρους γιατι δεν συμβαδιζαν με τα πιστευω μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλημερα, καλημέρα!!!! Έχω Πητ 10/02 αλλά κάτι μου λέει ότι ο μικρός κύριος θα βγει Γενάρη! Λίγο το ένστικτο, λίγο που είμαι από εξωσωματική δεν νομίζω να πιάσουμε το Φλεβάρη και δεν νομίζω να πάμε φυσιολογικά! Γιατρό προφανώς εννοείς παιδίατρο. Δεν έχω ακόμα καταλήξει. Έχω υπόψη μου δύο τρεις. Αλλά από ότι έχω καταλάβει στο μαιευτήριο τα βλέπει συνεργάτης τους παιδίατρος και μετά τις δεκαπέντε μέρες πάνε σε άλλον. Δεν το έχω ρωτήσει αυτό να σου πω την αλήθεια! 

Γτ όχι φυσιολογικά τι σχέση έχει η σύλληψη με το είδος του τοκετού; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Γτ όχι φυσιολογικά τι σχέση έχει η σύλληψη με το είδος του τοκετού; 

Κοίτα από ότι έχω καταλάβει δεν έχει! Απλά την χαρακτηρίζουν πολύτιμη κύηση και για να μην στραβώσει τίποτα στο τέλος είθισται στις 38 βδομάδες να κάνουν καισαρική οι περισσότερες με εξωσωματική! Εν τω μεταξύ απέξω απέξω τον ρώτησα. Γιατί μου λέει περιμένω πώς και πώς να γεννήσεις, θα περάσουμε πολύ καλά στο χειρουργείο...και τον ρωτάω "γιατί θα είμαι ξύπνια;¨ και μου λέει φυσικά και θα είσαι...Οπότε αυτός έχει στο μυαλό του φυσιολογικό! Αλλά από ότι μου έχουν πει μόλις μπεις στον ένατο ο γιατρός μπορεί να δει αν μπορείς να πας με φυσιολογικό!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κοίτα από ότι έχω καταλάβει δεν έχει! Απλά την χαρακτηρίζουν πολύτιμη κύηση και για να μην στραβώσει τίποτα στο τέλος είθισται στις 38 βδομάδες να κάνουν καισαρική οι περισσότερες με εξωσωματική! Εν τω μεταξύ απέξω απέξω τον ρώτησα. Γιατί μου λέει περιμένω πώς και πώς να γεννήσεις, θα περάσουμε πολύ καλά στο χειρουργείο...και τον ρωτάω "γιατί θα είμαι ξύπνια;¨ και μου λέει φυσικά και θα είσαι...Οπότε αυτός έχει στο μυαλό του φυσιολογικό! Αλλά από ότι μου έχουν πει μόλις μπεις στον ένατο ο γιατρός μπορεί να δει αν μπορείς να πας με φυσιολογικό!

Καμία σχέση ο τράχηλος μέχρι τις 40 εβδομάδες μπορεί να είναι κλειστός και σε 1 μέρα να μαλακώσει και να άρχισει ο τοκετός αν μπεις 36 εβδομάδες δεν λέει κάτι η εικόνα για το πως θα γεννήσεις μετά τις 39 εβδομάδες λέει κάτι η εικόνα αν έχει εμπεδωθεί το μωρό κτλπ σε ποιο θα γεννήσεις; Αν θες στείλε μου πμ


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καμία σχέση ο τράχηλος μέχρι τις 40 εβδομάδες μπορεί να είναι κλειστός και σε 1 μέρα να μαλακώσει και να άρχισει ο τοκετός αν μπεις 36 εβδομάδες δεν λέει κάτι η εικόνα για το πως θα γεννήσεις μετά τις 39 εβδομάδες λέει κάτι η εικόνα αν έχει εμπεδωθεί το μωρό κτλπ σε ποιο θα γεννήσεις; Αν θες στείλε μου πμ

Δεν είμαι κορίτσι Αθήνα! Σε ιδιωτικό θα γεννήσω αλλά επαρχία! Αααα για τον τράχηλο το λένε; Εγώ νόμιζα ότι και καλά το λένε για τη θέση του μωρού. Αν δεν έχει γυρίσει μέχρι τότε ότι δύσκολο μετά να το καταφέρει λόγω του λιγότερου χώρου που έχει στη διάθεσή του. Κοίτα επειδή όλο το καλοκαίρι με είχαν ξάπλα και είχα πολύ χρόνο στη διάθεσή μου να σκεφτώ το φιλοσόφησα και δεν είμαι αρνητική στην καισαρική. Το σώμα μου και το μωρό θα μας δείξουν το δρόμο. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Δεν είμαι κορίτσι Αθήνα! Σε ιδιωτικό θα γεννήσω αλλά επαρχία! Αααα για τον τράχηλο το λένε; Εγώ νόμιζα ότι και καλά το λένε για τη θέση του μωρού. Αν δεν έχει γυρίσει μέχρι τότε ότι δύσκολο μετά να το καταφέρει λόγω του λιγότερου χώρου που έχει στη διάθεσή του. Κοίτα επειδή όλο το καλοκαίρι με είχαν ξάπλα και είχα πολύ χρόνο στη διάθεσή μου να σκεφτώ το φιλοσόφησα και δεν είμαι αρνητική στην καισαρική. Το σώμα μου και το μωρό θα μας δείξουν το δρόμο. 

Καισαρική με τα χίλια αλλά όχι επειδή το παιδί είναι ψηλά στις 37 εβδομάδες πχ 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Αααα τώρα κατάλαβα τι λες! Ναι, ναι συμφωνώ!! 

Εσύ ήσουν ξάπλα εγώ μέχρι να μπει Αύγουστος έβγαζα τα πάντα :(


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εσύ ήσουν ξάπλα εγώ μέχρι να μπει Αύγουστος έβγαζα τα πάντα :(

Μμμμμ... αναγκαστική ξάπλα, αλλά τα σωθικά μου έβγαζα στον δεύτερο και μέχρι τα μέσα του τέταρτου!!! Τώρα πώς κατάφερα και στο τέλος του τρίτου τσίμπησα 3 κιλά ενώ οι εξαγωγές συνεχιζόταν αυτό είναι απορίας άξιο!!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μμμμμ... αναγκαστική ξάπλα, αλλά τα σωθικά μου έβγαζα στον δεύτερο και μέχρι τα μέσα του τέταρτου!!! Τώρα πώς κατάφερα και στο τέλος του τρίτου τσίμπησα 3 κιλά ενώ οι εξαγωγές συνεχιζόταν αυτό είναι απορίας άξιο!!!!

Είχες εμετούς; Εμένα αν μου έλεγαν να είμαι ξάπλα θα το χαιρόμουν πάντως εγώ έχω χάσει κιλά αντί να βάλω από την εξάντληση φαντάσου έχω και 2 παιδιά να κουράρω 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Ναιιι!!! Απαραιτήτως κάθε μέρα!!! Κοίτα δεν τα έβαψα και μαύρα, αλλά καλοκαίρι δεν είδα!!! Το ένιωσα στο πετσί μου με τη ζέστη αλλά δεν το απόλαυσα! Και ήταν το δεύτερο στη σειρά, γιατί και πέρυσι ήμουν έγκυος αλλά λόγω παθολογικού καρυότυπου τη διακόψαμε. Επομένως τώρα περιμένω το επόμενο να ξεσαλώσω με τον μπέμπη!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...