Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Penny... είπε:

Αστα κοριτσι μου μονο υπομονή κςνω πιστευε με τι άλλο να κανω ευχομαι νς περάσει ολο αυτο χθες ουτε να τον κοιμισω δρν μπορουσα απο τον πονο σε ευχαριστώ για ολα να ζου ζησει το παιδάκι σου η τα παιδακια σου

Ξερω ειναι πολυ χαλια φαση. Εμεις ειχαμε ασταματητο κλαμα απο τις 7 εως τις 3 τα ξημερωματα. Ενα μηνα πανω μου κοιμοταν γιατι μονο εκει ηρεμουσε. Σιγα σιγα μετα εστρωνε. Δοκιμασες και τις σταγονες biogaia?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Penny... είπε:

Αστα κοριτσι μου μονο υπομονή κςνω πιστευε με τι άλλο να κανω ευχομαι νς περάσει ολο αυτο χθες ουτε να τον κοιμισω δρν μπορουσα απο τον πονο σε ευχαριστώ για ολα να ζου ζησει το παιδάκι σου η τα παιδακια σου

Μπορείς να δώσεις και χαμομήλι εγώ τους είχα δώσει υπάρχει σκεύασμα για μωρά βάζε το και σε ρηλαξ που κουνιέται με μουσική επίσης λευκούς ήχους αλλά μην τους συνηθίσει γτ εγώ μετά είχα θέμα να τους κόψω ρώτησε την παιδίατρο γτ κλαίει τόσο έντονα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwra2020 είπε:

Καλη μου μη νιωθεις τυψεις κ ενοχες που δεν εισαι μες την τρελη χαρα,με τοση κουραση αυπνια να ακους το μωρο σου να κλαιει κ να μην μπορεις (οχι εσυ προσωπικα απλα δεν υπαρχει μαγικη λυση) να το ηρεμησεις να κοιμαται γαληνιο στην κουνια του για ωρες οπως ισως ειχες στο νου σου οτι κανουν τα νεογεννητα. Λιγα μωρακια ειναι ετσι,τα περισοτερα εχουν πονακια κολικους εκνευρισμο απο τα πολλα ερεθισματα κ θελουν συνεχως αγκαλια τον πρωτο καιρο.

Δεν κανεις κατι λαθος,περιμενω το 2ο μου παιδακι και δεν υπαρχει κατι που θα εκανα διαφορετικα σε σχεση με το 1ο αν εχει κι αυτο πονακια κ αυπνιες,δεν υπαρχει κατι που πιανει σε ολα τα μωρα,μπορεις να κανεις δοκιμες πχ λευκους ηχους/απορροφητηρα, μαρσιπο,φασκιωμα μονο τα χερακια,βολτες πανω κατω αγκαλια,μασαζακι κλπ.

Ειναι δυσκολο το 1ο τριμηνο,παρε οση βοηθεια μπορεις για φαγητο κ δουλειες σπιτιου,ξεκουρασου μαζι με το μωρο οποτε κοιμαται (καταλαβαινω οτι μπορει να εισαι στην τσιτα αλλα προσπαθησε) κ σιγα σιγα θα βλεπεις βελτιωση. Εχεις ολο τον καιρο μπροστα σου να χαρεις το μωρο σου κ θα το κανεις, ειναι πολυ νωρις ακομα. Αν μπηκε μενν το μωρακι σου λενε οτι επηρεαζει τον πρωτο καιρο τη συμπεριφορα του,ειναι πιο προσκολλημενο στη μαμα του κ ανησυχο δεν ξερω αν ισχυει γενικα, κ το δικο μου ειχε μπει κ ετσι ηταν μεχρι 2-3 μηνων περιπου.

 

Και εγω αυτο σκεφτηκα οτι επειδη ητανε μερες στην Μενν μπορει να ειναι ανησυχο δεν πέρασε και καλα εκει ευτυχως εχω καποιες ωρες βοήθεια και οταν κοιμάται το μωρό κοιμαμαι και εγω ευτυχως με βοηθαει και ο άνδρας μου με ολο αυτό απλα φοβαμαι ότι δεν θα περασει εχω πάθει τρομοκρατία με ολο αυτό λευκούς ήχους δοκιμασα αλλα δεν θελει η βόλτες καπως τον ηρεμούν αλλα αν εισαι αυπνη ποσο περα δωθε να πας σου κόβονται τα πόδια

Just now, boukitsa123 είπε:

Μπορείς να δώσεις και χαμομήλι εγώ τους είχα δώσει υπάρχει σκεύασμα για μωρά βάζε το και σε ρηλαξ που κουνιέται με μουσική επίσης λευκούς ήχους αλλά μην τους συνηθίσει γτ εγώ μετά είχα θέμα να τους κόψω ρώτησε την παιδίατρο γτ κλαίει τόσο έντονα 

Τον ρωτησα τον ειδε και χθες ο παιδίατρος ειπε ειναι κολικοι και πρεπει να κάνω υπομονή δεν μπορω να κανω κατι άλλο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Penny... είπε:

Ρε κοριτσια σας θαυμαζω εγω κόντευω να κλαταρω ήδη με ενα και ειναι η ζωη μου ετσι αλλα γκρινιάζει τοσο πολυ απο χθες το μεσημερι κατι τον ποναει ποια μπορει να βοηθησει εσεις εχετε παιδακια θα ξερετε τι μπορει να ειναι εχει πονακια ακούγεται συνεχεια το εντερο του και διπλωνει χερια ποδια τα τεντωνει και οταν του δινω πιπιλα να ηρεμησει επειδη μου το εχει πει παιδίατρος την δαγκώνει μανιωδως δεν ξερω τι αλλο να κανω να το ηρεμω και καλα η μερς η νυχτα πως βγαίνει ειναι άλλο ζητημα το βαζουμε ανάμεσα μας να μας νιωθει και να ειναι ηρεμο το βςζω πανω μου να με νιωθει και έτσι κοιμάται αυτη την στιγμη κοιμάται στα ποδια μου αλλα πιανομαι να μην κουνιεμαι δεν ειμαι αχαριστη ειμαι εγνωμων που εχω ενα παιδι και ξερω ότι τωρα κάποια αλλη που παλευει θα λεει ας ειχα παιδί και ας τα περναγα ολα αυτα αλλα ο άνδρας μπυ γυριζει την νυχτα εγω εχω μονο λιγες ωρες βοηθεια την ημερα και μετα ολη μερα μονη μου σας παρακαλώ πείτε μου εσεις τι θα κανατε ; συγνωμη τα ειπα και ξαλαθρωσα

Αρχικά να  σου ζήσει το παιδάκι σου. Μην αισθάνεσαι καθόλου ασχημα λογικό ειναι να αισθάνεσαι έτσι και δεν έχει καμία σχέση με το πόσο πολύ θέλει μιά γυναίκα ένα παιδάκι και φυσικά δεν εισαι αχάριστη. Όπως σου είπαν ήδη είναι κολικοί. Εγώ της έβαζα ενα ζεστό πανακι στην κοιλιτσα της και ηρεμουσε αν και δεν ειχε ιδιαιτερο προβλημα χαλαρα το περασαμε.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Αρχικά να  σου ζήσει το παιδάκι σου. Μην αισθάνεσαι καθόλου ασχημα λογικό ειναι να αισθάνεσαι έτσι και δεν έχει καμία σχέση με το πόσο πολύ θέλει μιά γυναίκα ένα παιδάκι και φυσικά δεν εισαι αχάριστη. Όπως σου είπαν ήδη είναι κολικοί. Εγώ της έβαζα ενα ζεστό πανακι στην κοιλιτσα της και ηρεμουσε αν και δεν ειχε ιδιαιτερο προβλημα χαλαρα το περασαμε.

Θα το κανω το πανακι το ειχες οταν δεν ειχε ρουχα και για ποση ωρα ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Θα το κανω το πανακι το ειχες οταν δεν ειχε ρουχα και για ποση ωρα ;

Το πατούσα λιγο με το σιδερο και το εβαζα πανω απο το φανελακι τρεις τεσσερις φορες


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Θα το κανω το πανακι το ειχες οταν δεν ειχε ρουχα και για ποση ωρα ;

Α κορίτσι εμένα όταν δεν ηρεμούσε με τπτ μου είχε πει η παιδίατρος να της δώσω ντεπον ήταν όμως πιο μεγάλο μωρό όχι εβδομάδων ρώτησε την παιδίατρο σας 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Α κορίτσι εμένα όταν δεν ηρεμούσε με τπτ μου είχε πει η παιδίατρος να της δώσω ντεπον ήταν όμως πιο μεγάλο μωρό όχι εβδομάδων ρώτησε την παιδίατρο σας 

Ρωτησα μου ειπε να κανω υπομονη μου εδωσε σταγόνες μου κανω διατροφή βαζω τζελ κανω τα πάντα δεν ξερω

πρίν από 55 λεπτά , Αγαπουλινι είπε:

Ξερω ειναι πολυ χαλια φαση. Εμεις ειχαμε ασταματητο κλαμα απο τις 7 εως τις 3 τα ξημερωματα. Ενα μηνα πανω μου κοιμοταν γιατι μονο εκει ηρεμουσε. Σιγα σιγα μετα εστρωνε. Δοκιμασες και τις σταγονες biogaia?

Μου έχει δωσει infocolic

  • Λυπημένη/-ος 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ρε κοριτσια πως τα πατε με τις καουρες? Εγω καθε απογευμα εχω οτι και να φαω. 

Οοοοοολη μεραααααα μόλις φάω!!!!! Εγώ βρήκα τη λύση με τις τσίχλες!!! Πιάνεται η μασέλα βέβαια αλλά μου περνάνε!!!

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Οοοοοολη μεραααααα μόλις φάω!!!!! Εγώ βρήκα τη λύση με τις τσίχλες!!! Πιάνεται η μασέλα βέβαια αλλά μου περνάνε!!!

Αντε καλε με εκανες και γελασα χαχαχαχαχα. Δεν το δοκιμασα αλλα θα το δοκιμασω

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Ρε κοριτσια πως τα πατε με τις καουρες? Εγω καθε απογευμα εχω οτι και να φαω. 

Εγώ αν φάω κάτι και με πειράξει κάνω αμέσως διάρροια :(


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ αν φάω κάτι και με πειράξει κάνω αμέσως διάρροια :(

Τώρα τελευταία αυτό το παρατήρησα κι εγώ. Καούρες δεν έχω ιδιαίτερες ανάλογα τι θα φάω νομίζω πως το κασέρι το βράδυ ενοχλεί  αλλά μου περνάνε αμέσως με γάλα είτε κρύο είτε ζεστό. Και στις δύο μου εγκυμοσύνες είχα πολλές στο πρώτο τρίμηνο και όχι στο τελος


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...