Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ειχαμε μεσα σε 3 χρονια 5 περιπτωσεις vbac οπου οι μανουλες υπεκυψαν εδω στην δραμα. Δεν εχω εμπιστοσύνη τους γιατρους και θα παω σαν προβατο για σφαγη. Κι εγω σκεφτηκα την τελευταια μερα να διαλεξω. Ο αντρας μου το αφηνει καθαρα πανω μου

Α είσαι μακριά το είχα ξεχάσει στα δημόσια δύσκολα αναλαμβάνουν vbac; Η είναι θέμα γιατρού; 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ειχαμε μεσα σε 3 χρονια 5 περιπτωσεις vbac οπου οι μανουλες υπεκυψαν εδω στην δραμα. Δεν εχω εμπιστοσύνη τους γιατρους και θα παω σαν προβατο για σφαγη. Κι εγω σκεφτηκα την τελευταια μερα να διαλεξω. Ο αντρας μου το αφηνει καθαρα πανω μου

Ωχ όχι κρίμα. Νομίζω δεν πρέπει να διακινδυνεύσεις κι εγώ αν είχα καισαρική δε θα προσπαθούσα για φυσιολογικό μετά ειδικά με αυτά τα στατιστικά. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. Πλησιάζει ο καιρός για σένα λοιπόν. Τέλεια κοπέλα μου με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σου. Θα είσαι η πρώτη μάλλον εγώ μεχρι 29/1 εχω ακομα

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ωχ όχι κρίμα. Νομίζω δεν πρέπει να διακινδυνεύσεις κι εγώ αν είχα καισαρική δε θα προσπαθούσα για φυσιολογικό μετά ειδικά με αυτά τα στατιστικά. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. Πλησιάζει ο καιρός για σένα λοιπόν. Τέλεια κοπέλα μου με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σου. Θα είσαι η πρώτη μάλλον εγώ μεχρι 29/1 εχω ακομα

Από τις πρώτες είναι η @Ntina Ntinaki και η @MariaGSκαι άλλες κοπέλες που δεν θυμάμαι 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια έχω έρθει για την καμπύλη νηστείας μου βρήκε 79 ήπια και την γλυκόζη μεγαλύτερη αηδία δεν έχω πιει στην ζωή μου για την μπέμπα το έκανα όμως 

Φίλη μου κάνουμε παρέα!!! Η αλήθεια κι εγω την περίμενα λίγο διαφορετική! Ευτυχώς δεν με ανακάτεψε! Αν είχε γεύση λεμόνι θα παλευοταν πιο άνετα!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Φίλη μου κάνουμε παρέα!!! Η αλήθεια κι εγω την περίμενα λίγο διαφορετική! Ευτυχώς δεν με ανακάτεψε! Αν είχε γεύση λεμόνι θα παλευοταν πιο άνετα!!

Εγώ θυμάμαι στη πρώτη εγκυμοσύνη το ήθελα λίγο πιο κρύο αν είχε πάγο δηλαδή θα ήταν τέλειο. Τώρα θα πάω από βδομάδα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Εγώ θυμάμαι στη πρώτη εγκυμοσύνη το ήθελα λίγο πιο κρύο αν είχε πάγο δηλαδή θα ήταν τέλειο. Τώρα θα πάω από βδομάδα

Μωρέ ας βγει φυσιολογικό μη με τρέχουν και θα πω πάει πέρασε!!!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , boukitsa123 είπε:

Κορίτσια έχω έρθει για την καμπύλη νηστείας μου βρήκε 79 ήπια και την γλυκόζη μεγαλύτερη αηδία δεν έχω πιει στην ζωή μου για την μπέμπα το έκανα όμως 

Καλημέρα κορίτσια και εγω τωρα είμαι στον μικροβιολογο και περιμένω να με ξαναφωνάξουν για να μου πάρουν αιμα. Εμένα μου δώσανε ζαχαρονερο οχι γλυκοζη . Ηταν αρκετά γλυκό και έκανα 5 λεπτά να το πιω. Είναι και που δε πίνω γλυκό καφέ και μου φάνηκε σερμπέτι . Αλλά για τη μπεμπούλα τα παντα αντέχω .  

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια έχω έρθει για την καμπύλη νηστείας μου βρήκε 79 ήπια και την γλυκόζη μεγαλύτερη αηδία δεν έχω πιει στην ζωή μου για την μπέμπα το έκανα όμως 

Κι εγώ όταν την έκανα υπεφερα μέχρι να πιω τη γλυκόζη....τι κάνουμε για τα μωράκια μας:x

1 hour ago, Giota1983 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και εγω τωρα είμαι στον μικροβιολογο και περιμένω να με ξαναφωνάξουν για να μου πάρουν αιμα. Εμένα μου δώσανε ζαχαρονερο οχι γλυκοζη . Ηταν αρκετά γλυκό και έκανα 5 λεπτά να το πιω. Είναι και που δε πίνω γλυκό καφέ και μου φάνηκε σερμπέτι . Αλλά για τη μπεμπούλα τα παντα αντέχω .  

Καλά αποτέλεσματα. Εμένα με βάλανε να το πιω το πολύ σε δυο λεπτά:confused:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.. Εχθές είχα γιατρο και είδε μια μικρή μείωση στον τράχηλο...κατα 0.4 χιλιοστά.. Από 3.8 στο 3.4..μου είπε να ξεκινήσω utrogestan κάθε βράδυ..υπερβολή ή όχι;.. Συσπάσεις δεν έχω ούτε πονακια.. Κατα τα άλλα όλα καλά.. Ο μπέμπης μας έφτασε στα 1380 γραμμάρια.! 

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πήγα στη Γιαμαρελλου στο υγεία να μου δώσει γενικά κάποιες οδηγίες γιατί με παρακολουθουσε και για το θέμα του κυτταρομεγαλοιου και μου είπε να κάνω οπωσδήποτε το εμβόλιο της γρίπης και του κοκκύτη. Του κοκκύτη το έχει κάνει καμία; 

Εγώ κορίτσια είμαι μείον 13κιλά από πριν μείνω έγκυος βέβαια κάθε μερα πανηγυρικά ρίχνω 2-3 εμετούς....αν είναι καλη μέρα γιατί αλλιώς χτυπάω και 5-6:shock:...  Αλλά παρόλο που δεν έχω βάλει κιλά πάω σαν χελώνα δε μπορώ να κουνηθω...

Just now, MariaGS είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. Εχθές είχα γιατρο και είδε μια μικρή μείωση στον τράχηλο...κατα 0.4 χιλιοστά.. Από 3.8 στο 3.4..μου είπε να ξεκινήσω utrogestan κάθε βράδυ..υπερβολή ή όχι;.. Συσπάσεις δεν έχω ούτε πονακια.. Κατα τα άλλα όλα καλά.. Ο μπέμπης μας έφτασε στα 1380 γραμμάρια.! 

Μια χαρά ο μπεμπουλης....σε ποια εβδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Εγώ πήγα στη Γιαμαρελλου στο υγεία να μου δώσει γενικά κάποιες οδηγίες γιατί με παρακολουθουσε και για το θέμα του κυτταρομεγαλοιου και μου είπε να κάνω οπωσδήποτε το εμβόλιο της γρίπης και του κοκκύτη. Του κοκκύτη το έχει κάνει καμία; 

Εγώ κορίτσια είμαι μείον 13κιλά από πριν μείνω έγκυος βέβαια κάθε μερα πανηγυρικά ρίχνω 2-3 εμετούς....αν είναι καλη μέρα γιατί αλλιώς χτυπάω και 5-6:shock:...  Αλλά παρόλο που δεν έχω βάλει κιλά πάω σαν χελώνα δε μπορώ να κουνηθω...

Μια χαρά ο μπεμπουλης....σε ποια εβδομάδα είσαι;

Έκλεισα 28η και διανύω 29η.. Για την ακρίβεια 28 και 2..Αυτη η Γιαμαρελλου είναι κορυφαία στο είδος της.. Την είχε και η φίλη μου που σου είχα πει με το ίδιο θέμα με σένα.. Εμβόλιο γρίπης έκανα.. Για κοκκυτη δεν μου έχει πει κάποιος κατι


askg.png

Link to comment
Share on other sites

@Stelloudia στο μητέρα θα γεννήσεις κορίτσι; Εμένα ο γυναικολόγος μου μου είπε όχι κοκκιτη ούτε γρίπης γτ δεν υπάρχουν πολλά χρόνια και δεν θέλει να το ρισκάρω 

 

@Ele@nεμένα δεν βγήκαν ακόμα τα αποτελέσματα

Κορίτσια τι έχετε ετοιμάσει από πράγματα; Εγώ μόνο την κούνια έχω στήσει τπτ άλλο :shock:


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Stelloudia στο μητέρα θα γεννήσεις κορίτσι; Εμένα ο γυναικολόγος μου μου είπε όχι κοκκιτη ούτε γρίπης γτ δεν υπάρχουν πολλά χρόνια και δεν θέλει να το ρισκάρω 

 

@Ele@nεμένα δεν βγήκαν ακόμα τα αποτελέσματα

Κορίτσια τι έχετε ετοιμάσει από πράγματα; Εγώ μόνο την κούνια έχω στήσει τπτ άλλο :shock:

Εγω τα ρουχα για τους πρωτους 6 μηνες. Επλυνα καροτσι, ξαλαθουνα και αυγο. Ετοιμασα βαλιτσες και αποστειρωτη και τα μπουκαλια. Εγω κουνια δεν θα εχω αλλα το παρκοκρεβατο θα το βαλω 3 μηνες μετα που θα γεννησω γιατι θα κοιμαμαι με το μωρο στο σαλονι για να αφησω τους υπόλοιπους να κοιμούνται και το μωρο στην καλαθουνα θα κοιμαται.

Κοριτσια αυτο το ζαχαρονερο ή γλυκοζι τι ποσοτητα εχει? Δεν νομιζω να ειναι ποτηρι νερο. Στο μυαλο μου ενα σφηνακι εχω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Εγώ πήγα στη Γιαμαρελλου στο υγεία να μου δώσει γενικά κάποιες οδηγίες γιατί με παρακολουθουσε και για το θέμα του κυτταρομεγαλοιου και μου είπε να κάνω οπωσδήποτε το εμβόλιο της γρίπης και του κοκκύτη. Του κοκκύτη το έχει κάνει καμία; 

Εγώ κορίτσια είμαι μείον 13κιλά από πριν μείνω έγκυος βέβαια κάθε μερα πανηγυρικά ρίχνω 2-3 εμετούς....αν είναι καλη μέρα γιατί αλλιώς χτυπάω και 5-6:shock:...  Αλλά παρόλο που δεν έχω βάλει κιλά πάω σαν χελώνα δε μπορώ να κουνηθω...

Μια χαρά ο μπεμπουλης....σε ποια εβδομάδα είσαι;

Αμαν βρε παιδι μου μειον 13?? Ειναι παρα πολλα κιλα. Εσυ εμεινες μιση.Ακομα αυτοι οι εμετοι?

Just now, boukitsa123 είπε:

@Stelloudia στο μητέρα θα γεννήσεις κορίτσι; Εμένα ο γυναικολόγος μου μου είπε όχι κοκκιτη ούτε γρίπης γτ δεν υπάρχουν πολλά χρόνια και δεν θέλει να το ρισκάρω 

 

@Ele@nεμένα δεν βγήκαν ακόμα τα αποτελέσματα

Κορίτσια τι έχετε ετοιμάσει από πράγματα; Εγώ μόνο την κούνια έχω στήσει τπτ άλλο :shock:

Εγω τιποτα ακομα. Μονο εβγαλα καποια ουδετερα ρουχαλακια που ειχα απο τη μικρη. Α πηρα και καποια καλλυντικα για το μωρο.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...