Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

Κυρσοκοιλη και πολυκιστικές


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια! Είναι η δεύτερη φορά που γράφω για να σας ζητήσω τη βοήθειά σας! Ο άντρας μου εχει κυρσοκοιλη, την οποία έχει εγχειρίσει. Δεν ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένο το αποτέλεσμα αφου η κινητικότητα ειναι μετα απο 2 χρόνια στο 20% με πολλές ανωμαλίες κλπ. Εγώ πρόσφατα έμαθα πως η μια μου ωοθηκη ειναι πολυκυστική... Πρεπει τωρα να ανησυχώ και για μένα; Ο γυναικολόγος που επισκεπτόμουν τοσα χρόνια μαλλον δεν ήταν και πολύ σοι οποτε θα ήθελα να ζητήσω σε εσάς που ίσως με καταλαβαίνετε αν έχετε να μου συστήσετε κάποιον γυναικολόγο που καταφερε να αντιμετωπισει κάποια τετοιου είδους προβλήματα γιατί δεν γνωρίζω κανένα από το συγγενικό μου περιβάλλον που να έχει βοηθήσει σε παρόμοιες περιστάσεις (ολοι ειναι οι κλασικοί γυναικολόγοι για ζευγάρια χωρίς προβλήματα σαν τα δικά μας) Σας παρακαλώ πολυυυυυύ βοηθήστε με γιατί βρίσκομαι σε πανικό...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/5/2019 at 10:03 ΠΜ, Ρούλα Γ. είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Είναι η δεύτερη φορά που γράφω για να σας ζητήσω τη βοήθειά σας! Ο άντρας μου εχει κυρσοκοιλη, την οποία έχει εγχειρίσει. Δεν ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένο το αποτέλεσμα αφου η κινητικότητα ειναι μετα απο 2 χρόνια στο 20% με πολλές ανωμαλίες κλπ. Εγώ πρόσφατα έμαθα πως η μια μου ωοθηκη ειναι πολυκυστική... Πρεπει τωρα να ανησυχώ και για μένα; Ο γυναικολόγος που επισκεπτόμουν τοσα χρόνια μαλλον δεν ήταν και πολύ σοι οποτε θα ήθελα να ζητήσω σε εσάς που ίσως με καταλαβαίνετε αν έχετε να μου συστήσετε κάποιον γυναικολόγο που καταφερε να αντιμετωπισει κάποια τετοιου είδους προβλήματα γιατί δεν γνωρίζω κανένα από το συγγενικό μου περιβάλλον που να έχει βοηθήσει σε παρόμοιες περιστάσεις (ολοι ειναι οι κλασικοί γυναικολόγοι για ζευγάρια χωρίς προβλήματα σαν τα δικά μας) Σας παρακαλώ πολυυυυυύ βοηθήστε με γιατί βρίσκομαι σε πανικό...!!!

Καταρχήν μην αγχώνεσαι.Για γιατρό δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν ξέρω που μένεις.Πρεπει να βρεις γιατρό που ασχολείται με υπογονιμότητα.Ειχε κ μενα ο άντρας μου κιρσοκήλη κ εγχειρηστηκε .Το αποτέλεσμα ήταν όπως ακριβώς τα δικά σας.Οι ουρολόγοι δίνουν κάτι βιταμίνες που βοηθάνε την ποιότητα κ είναι πολύ καλές.Τωρα ότι αφορά τις πολυκυστικες δεν γνωρίζω να σου πω.Εγω έμεινα έγκυος με εξωσωματική λόγω προβλημάτων κ των δύο κ λόγω ηλικίας κοντεύω τα 40.Μην αγχώνεσαι βρες έναν καλό γιατρό κ θα σε καθοδήγηση αυτός.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ilios είπε:

Καταρχήν μην αγχώνεσαι.Για γιατρό δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν ξέρω που μένεις.Πρεπει να βρεις γιατρό που ασχολείται με υπογονιμότητα.Ειχε κ μενα ο άντρας μου κιρσοκήλη κ εγχειρηστηκε .Το αποτέλεσμα ήταν όπως ακριβώς τα δικά σας.Οι ουρολόγοι δίνουν κάτι βιταμίνες που βοηθάνε την ποιότητα κ είναι πολύ καλές.Τωρα ότι αφορά τις πολυκυστικες δεν γνωρίζω να σου πω.Εγω έμεινα έγκυος με εξωσωματική λόγω προβλημάτων κ των δύο κ λόγω ηλικίας κοντεύω τα 40.Μην αγχώνεσαι βρες έναν καλό γιατρό κ θα σε καθοδήγηση αυτός.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Σε ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκρισή σου ! Αθηνα μένω... Οπότε ψάχνομαι μονη μου γιατί έχω να αντιμετωπίσω και την απογοήτευση και το φόβο εκείνου που έχει παραδώσει τα όπλα και αν δεν αναλάβω δράση... θα περάσουν τα χρόνια και θα χτυπάμε το κεφάλι μας...Γι αυτό έγραψα κ εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρούλα Γ. είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκρισή σου ! Αθηνα μένω... Οπότε ψάχνομαι μονη μου γιατί έχω να αντιμετωπίσω και την απογοήτευση και το φόβο εκείνου που έχει παραδώσει τα όπλα και αν δεν αναλάβω δράση... θα περάσουν τα χρόνια και θα χτυπάμε το κεφάλι μας...Γι αυτό έγραψα κ εδώ...

Είσαι τυχερή που μένεις Αθήνα έχει πολυ καλούς γιατρούς.Καλα κανεις κ το ψάχνεις .Μακάρι να σου απαντήσουν κοπέλες που ζουν Αθήνα να σε βοηθήσουμε.ολα καλά να πανε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου, σε καταλαβαινω έχω κ εγώ πολυκυστικες. Εγώ μένω Θεσσαλονίκη όποτε δεν μπορω να σε βοηθήσω με γιατρό, θα σου πω όμως ότι αλλαξα 4 γυναικολογους τα τελευταια 3 χρονια και μου πρότειναν ολοι τα inofert. Βοηθούν στην σωστή λειτουργία των ωοθηκών. Θέλει 3-4 μήνες για να δεις αποτέλεσμα γιατί είναι φυτικά. Εγώ τα ξεκίνησα συστηματικά (2 φακελάκια/ημερα) τον Σεπτέμβρη και Δεκέμβρη έμεινα έγκυος. Ρωτά τον γιατρό σου και αν συμφωνήσει ξεκινά να τα παίρνεις θα σε βοηθήσουν. Ξαναλέω είναι φυτικά, οπότε δεν έχεις να φοβάσαι για κάτι.

  • Μου αρέσει 2

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2019 at 10:03 ΠΜ, Ρούλα Γ. είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Είναι η δεύτερη φορά που γράφω για να σας ζητήσω τη βοήθειά σας! Ο άντρας μου εχει κυρσοκοιλη, την οποία έχει εγχειρίσει. Δεν ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένο το αποτέλεσμα αφου η κινητικότητα ειναι μετα απο 2 χρόνια στο 20% με πολλές ανωμαλίες κλπ. Εγώ πρόσφατα έμαθα πως η μια μου ωοθηκη ειναι πολυκυστική... Πρεπει τωρα να ανησυχώ και για μένα; Ο γυναικολόγος που επισκεπτόμουν τοσα χρόνια μαλλον δεν ήταν και πολύ σοι οποτε θα ήθελα να ζητήσω σε εσάς που ίσως με καταλαβαίνετε αν έχετε να μου συστήσετε κάποιον γυναικολόγο που καταφερε να αντιμετωπισει κάποια τετοιου είδους προβλήματα γιατί δεν γνωρίζω κανένα από το συγγενικό μου περιβάλλον που να έχει βοηθήσει σε παρόμοιες περιστάσεις (ολοι ειναι οι κλασικοί γυναικολόγοι για ζευγάρια χωρίς προβλήματα σαν τα δικά μας) Σας παρακαλώ πολυυυυυύ βοηθήστε με γιατί βρίσκομαι σε πανικό...!!!

Bασικά κάνε ένα βήμα πίσω, πάρε μια βαθιά ανάσα και χαλάρωσε...για αρχή αυτό να κάνεις γιατί ο μόνος τρόπος για να δεις τα πράγματα όπως ακριβώς είναι είναι να τα δεις νηφάλια, χωρίς άγχος και φυσικά χωρίς φόβο.

Εγώ πιστεύω πως θα πρέπει πωσδήποτε να δεις και έναν ενδοκρινολόγο, να ξέρεις πως η διάγνωση για πολυκυστικές είναι πολύπλοκη, δεν μπορεί να γίνει με έναν απλό υπέρηχο, πρέπει να γίνει έλεγχος πλήρης (που περιλαμβάνει αιματολογικές). Οπότε ένας καλός ενδοκρινολόγος θα ήταν μία καλή αρχή. Να έχεις στον νου σου πως οτιδήποτε αφορά τις ορμόνες οι ειδικοί είναι αυτοί και όχι οι γυναικολόγοι. Επίσης αν δε έχετε δει ανδρολόγο καλό είναι να κάνετε και εκεί μία επίσκεψη.

  • Μου αρέσει 1

 
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ για τις συμβουλές σου..!!! Θα βγω προς αναζήτηση γιατρών...!!!

Just now, froso91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου, σε καταλαβαινω έχω κ εγώ πολυκυστικες. Εγώ μένω Θεσσαλονίκη όποτε δεν μπορω να σε βοηθήσω με γιατρό, θα σου πω όμως ότι αλλαξα 4 γυναικολογους τα τελευταια 3 χρονια και μου πρότειναν ολοι τα inofert. Βοηθούν στην σωστή λειτουργία των ωοθηκών. Θέλει 3-4 μήνες για να δεις αποτέλεσμα γιατί είναι φυτικά. Εγώ τα ξεκίνησα συστηματικά (2 φακελάκια/ημερα) τον Σεπτέμβρη και Δεκέμβρη έμεινα έγκυος. Ρωτά τον γιατρό σου και αν συμφωνήσει ξεκινά να τα παίρνεις θα σε βοηθήσουν. Ξαναλέω είναι φυτικά, οπότε δεν έχεις να φοβάσαι για κάτι.

Σε ευχαριστω πολύ!!!!! Θα του το προτείνω!!!! Να σαι καλά!!

Just now, froso91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου, σε καταλαβαινω έχω κ εγώ πολυκυστικες. Εγώ μένω Θεσσαλονίκη όποτε δεν μπορω να σε βοηθήσω με γιατρό, θα σου πω όμως ότι αλλαξα 4 γυναικολογους τα τελευταια 3 χρονια και μου πρότειναν ολοι τα inofert. Βοηθούν στην σωστή λειτουργία των ωοθηκών. Θέλει 3-4 μήνες για να δεις αποτέλεσμα γιατί είναι φυτικά. Εγώ τα ξεκίνησα συστηματικά (2 φακελάκια/ημερα) τον Σεπτέμβρη και Δεκέμβρη έμεινα έγκυος. Ρωτά τον γιατρό σου και αν συμφωνήσει ξεκινά να τα παίρνεις θα σε βοηθήσουν. Ξαναλέω είναι φυτικά, οπότε δεν έχεις να φοβάσαι για κάτι.

Σε ευχαριστω πολύ!! Θα του το προτείνω!!! Να είσαι καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...