Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Όνομα για αγόρι....


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλησπερααα!! Ποσο ζηλευω που θα βαλετε ανεξαρτητο ονομα στο μωρακι σας!!γιατι εγω του το λεω του αντρα μου και δε θελει!!!:( 

Φιλλιπος Αλεξανδρος Στεφανος:)


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Πες μας ομως κ κτ παραπανω

Σας αρεσουν τα αρχαιοελληνικα; θελετε οπωσδηποτε να γιορταζει; πχ αν γεννηθει/γεννηθηκε καλοκαιρι μπορειτε να επιλεξετε ενα ονομα που να γιορταζει χειμωνα

Νομιζω το αγαπημενο μου ειναι το μαριος.φαιδων, ραφαηλ, αλεξιος,ιασωνας,ορφεας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωπ ονοματακια!! Απ' το αγαπημένο μου θέμα! Έχω μάστερ χαχαχαχα.

Θα σου πω ονόματα που αρέσουν σε εμένα και γενικά που είχα βρει αν έκανα αγοράκι στη πρώτη μου εγκυμοσυνη μιας που τα έχω λίστα από τότε ασχέτως με το αν είναι αρχαία ή αν έχουν γιορτή και αν σου αρέσει κάποιο το ψάχνεις και βλέπεις αν σε καλύπτει και στα υπόλοιπα!! ;) Στα γράφω αλφαβητικά!!

Αλέξανδρος, Άγγελος, Άρης, Αλέξιος, Απόλλωνας, Αχιλλέας, Βύρωνας, Βίκτωρας, Γιώργος, Γαβριήλ, Δημήτρης, Δανιήλ, Ερμής, Έκτορας, Εφραίμ, Ζαχαρίας, Ηλίας, Θάνος, Θαλής, Θεόδωρος, Ιωάννης, Ιάκωβος, Ίαν, Ιάσωνας, Κωνσταντίνος, Κρίτων, Λάμπρος, Λέανδρος, Λαέρτης, Μανώλης, Μάνος, Μύρωνας, Μενέλαος, Μάξιμος, Νίκονας, Νεκτάριος, Νέστωρας, Ναπολέων, Νικόλαος, Ξενοφών, Ορέστης, Ορφέας, Παναγιώτης, Πάρης, Πελοπίδας,  Ραφαήλ, Ρένος, Στυλιανός, Σταύρος, Στέφανος, Σπυρίδων, Τάσος, Ταξιάρχης, Υάκινθος, Φάνης, Φαίδων, Φοίβος, Χαράλαμπος, Χάρης, Χριστόφορος, Χρήστος, Ωρίωνας

 

Ουφ έγραψα τα περισσότερα που γνωρίζω χαχαχαχα ελπίζω να βοήθησα!! :)

16 ώρες πρίν, Konsta15 είπε:

Όπως σωστά λέει και η vikib, πες μας τις προτιμήσεις σας! Και εμένα τα αγόρια μου ονόματα που επιλέξαμε εμείς έχουν. 

Είστε πολύ τυχερές βρε κορίτσια μπράβο σας!!! Εδώ στον τόπο μου εμένα (είμαι επαρχία) ειδικά αν είναι αγόρι το παιδί και μάλιστα το πρώτο παιδί αποκλειστικά το όνομα του πεθερού θα πάρει... Ευτυχώς ο άντρας μου δεν είναι υπέρ και αν ήθελα άσχετο δε θα είχα θέμα αλλά αν κάνω αγόρι δεύτερο τώρα έχει ωραίο όνομα ο πεθερός και δε με χαλάει οπότε θα το πάω παραδοσιακά χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλινα πολλα ωραια ονοματα! 

Απολλωνας, αχιλλεας, ερμης, θαλης, ωριωνας(αν κ αρκετα πιο ιδιαιτερο), χριστοφορος! 

Ευτυχως κατα τυχη κ εμεις εχουμε ενα απο οσα λες, ομορφο, κ ειναι της μαμας μου, κινηθηκαμε παραδοσιακα αλλα με λιγο μπερδεμενο τροπο

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Αλινα πολλα ωραια ονοματα! 

Απολλωνας, αχιλλεας, ερμης, θαλης, ωριωνας(αν κ αρκετα πιο ιδιαιτερο), χριστοφορος! 

Ευτυχως κατα τυχη κ εμεις εχουμε ενα απο οσα λες, ομορφο, κ ειναι της μαμας μου, κινηθηκαμε παραδοσιακα αλλα με λιγο μπερδεμενο τροπο

Ναι είναι ωραία τα άτιμα και όσο να ναι όταν έχεις το ελεύθερο να ονομάσεις όπως και ότι θες μπερδευεσαι πιο πολύ τελικά χαχαχαχα.

Το νόημα είναι το ζευγάρι να ακολουθεί την παράδοση μόνο επειδή το θέλει. Αν εμάς μας αρέσει το όνομα πεθερικο-γονεων να το βγάλουμε αν πάλι δε μας αρέσει να μη γίνεται χαμός. Μάλιστα εν έτη 2019!! Σαν να αγαπάνε το εγγόνι απ' το όνομα πρώτα απ' όλα. Ντροπή... Γι'αυτό είναι τυχερά τα κορίτσια... Κι εγώ στη πρώτη τη πεθερά μου έβγαλα αλλά πιο πλάγια χαχαχα έχουν το ίδιο βαπτιστηκο αλλά άλλο υποκοριστικό (εν τω μεταξύ ο άντρας μου έλεγε άσχετο μα βγάλουμε αλλά μένουμε απεναντι και ήξερα ότι θα έχω μούτρα οπότε τον έπεισα εγώ να πουμε της  μαμάς του με υποκοριστικό άλλο πιο εύηχο).


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...