Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Η πρώτη εμβρυομεταφορα! Σ ευχαριστώ πολυ! 

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

      της ειπα ότι ακριβώς ειπα και σε σας! τι να πω , ότι να ναι!  

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

Ομοιοπαθητική και ανεξήγητη υπογονιμότητα


Recommended Posts


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

Καλημέρα σας,ανοίγω αυτό το θέμα εδώ για να δω αν κάποια είχε σαν εναλλακτική την ομοιοπαθητική και τη βοηθησε να γίνει μανούλα.

Καλημέρα δεν έχω εμπειρία με ομοιοπαθητική για υπογονιμότητα.Εχω κάνει ομοιοπαθητική για κάποιο άλλο πρόβλημα υγείας που είχα.Προσωπικα δεν ειμαι φαν αλλά υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που έχω κάνει ομοιοπαθητική με πολύ καλά αποτελέσματα.Στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένο.Αν έχεις περιθώρια χρόνου κ βρεις ένα καλό γιατρό γιατί κ αυτό παίζει ρόλο δεν έχεις τίποτα να χάσεις.Δοκιμασετο ,κακό δεν κάνει .Καλή επιτυχία

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε ανεξήγητη τι εννοούμε; Γιατί αν είναι όντως χωρίς εξήγηση και στην ομοιοπαθητική να στραφείς στο γάμο του Καραγκιόζη θα βαράς με ότι σου δώσουν. Δλδ τι θα είναι αυτό που θα πάρεις και για ποια υποτίθεται πάθηση αφού δεν ξέρεις τι έχεις. Παρόλα αυτά. Αν υπάρχουν σκευάσματα τύπου βοηθάω το σπέρμα,αν υπάρχουν σκευάσματα με βότανα για να κάνεις τούρμπο τις βιταμίνες σου,αν υπάρχει θέμα αιμάτωσης μήτρας λεπτού ενδομητρίου κλπ και πεις θα κάνω βελονισμό,αν υπάρχει θέμα τύπου πολυκυστικων και πάρεις καμία λυγαριά κλπ οκ ναι ίσως δώσουν μια α ώθηση. Θα προτιμούσα πάντως να δώσω τα χρήματα μου σε έναν καλό αιματολογο ενδοκρινολόγο ανδρολογο κλπ κλπ. 

  • Μου αρέσει 5

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω βοηθηθεί πάρα πολύ από την ομοιοπαθητική με τις αλλεργίες μου στο παρελθόν και πιστεύω στις δυνατότητες της, συμφωνώ με το λουκουμαδακι ότι δεν πας στοχευμένα. Νομίζω πως το μόνο που θα μπορούσε να κάνει στη γενική περίπτωση ανεξηγητης θα ήταν να χαλαρώσεις κ να φτιάξεις το ψυχολογικό κομμάτι, το οποίο παίζει ρόλο (στρες, αγχος). Να λειτουργήσει δηλαδή πιο πολύ σαν πλασιμπο πάρα να διορθώσει κάτι πραγματικα. Γνώμη μου βέβαια, μη με φάτε οι οπαδοί της ομοιοπαθητικής!


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε ανεξηγητη εννοω,καθ εξιν αποβολες,6 στο συνολο,οι 5 απο φυσιολογικη συλληψη κσι η 6η απο εξωσωματικη με προεμφυτευτικο.Απο εξετασεις εχουν γινει ορμονικες,αμη,καρυοτυπος ζευγους,σαλπιγγογραφια,υστεροσκοπηση,λαπαροσκοπηση,pcr,ενδοκρινολογικες,αυτοανοσα,θρομβοφιλια,σε ενδοκρινολογο και αιματολογο,ολα ειναι πεντακαθαρα.Ο αντρας μου εκανε εξετασεις σε αιματολογο,σπερμοδιαγραμμα,υπερηχο,κσλλιεργεια σπερματος,κατακερματισμο 11%, και fish σπερματος οπου ολα ειναι φυσιολογικα.Ολοι σηκωνουν τα χερια ψηλα και εμεις παλευουμε εδω και 5 χρονια σχεδον.Ειμαι 34 ετων και ο συζυγος 38.Δεν ξερουμε πλεον τι αλλο να κανουμε γι αυτο και ρωτησα σαν εναλλακτικη την ομοιοπαθητικη μηπψς καποια κοπελα ειχε παρομοια προσωπικη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sanel067 είπε:

Οταν λεμε ανεξηγητη εννοω,καθ εξιν αποβολες,6 στο συνολο,οι 5 απο φυσιολογικη συλληψη κσι η 6η απο εξωσωματικη με προεμφυτευτικο.Απο εξετασεις εχουν γινει ορμονικες,αμη,καρυοτυπος ζευγους,σαλπιγγογραφια,υστεροσκοπηση,λαπαροσκοπηση,pcr,ενδοκρινολογικες,αυτοανοσα,θρομβοφιλια,σε ενδοκρινολογο και αιματολογο,ολα ειναι πεντακαθαρα.Ο αντρας μου εκανε εξετασεις σε αιματολογο,σπερμοδιαγραμμα,υπερηχο,κσλλιεργεια σπερματος,κατακερματισμο 11%, και fish σπερματος οπου ολα ειναι φυσιολογικα.Ολοι σηκωνουν τα χερια ψηλα και εμεις παλευουμε εδω και 5 χρονια σχεδον.Ειμαι 34 ετων και ο συζυγος 38.Δεν ξερουμε πλεον τι αλλο να κανουμε γι αυτο και ρωτησα σαν εναλλακτικη την ομοιοπαθητικη μηπψς καποια κοπελα ειχε παρομοια προσωπικη εμπειρια.

 

Γεια σου ! Νομίζω έχουμε ξαναμιληςει ; 

Στο παρελθόν για αλλεργίες έχω βοηθηθεί πολύ από ομοιοπαθητική . Κοιτά κακό δεν κάνει , ισως το έκανα απλά για ενίσχυση του οργανισμού όμως σίγουρα δεν θα στηριζόμουν αποκλειστικά εκεί . 

θυμαμαι καλά είχες φυσικές συλλήψεις αλλά με χρωμοσωματικες ανωμαλίες ; (και χωρίς να έχει βρεθεί Κάτα τα αλλά κάτι σε εσάς ) 

Η 6η που ήταν από προεμφυτευτικο σας είπαν γιατί δεν προχώρησε ; 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Summer love είπε:

 

Γεια σου ! Νομίζω έχουμε ξαναμιληςει ; 

Στο παρελθόν για αλλεργίες έχω βοηθηθεί πολύ από ομοιοπαθητική . Κοιτά κακό δεν κάνει , ισως το έκανα απλά για ενίσχυση του οργανισμού όμως σίγουρα δεν θα στηριζόμουν αποκλειστικά εκεί . 

θυμαμαι καλά είχες φυσικές συλλήψεις αλλά με χρωμοσωματικες ανωμαλίες ; (και χωρίς να έχει βρεθεί Κάτα τα αλλά κάτι σε εσάς ) 

Η 6η που ήταν από προεμφυτευτικο σας είπαν γιατί δεν προχώρησε ; 

Ηταν γενετικα φυσιολογικο αλλα μορφολογικα μετριας ποιοτητας με θρυματισμο.Ναι σε δυο απο τις 6 αποβολες αντι για εμβρυο ειδαμε μαζα.Πλεον τα εχουμε ψαξει ολα μαλλον αυτο ειναι το θελημα Του Θεου.

Link to comment
Share on other sites

Ω κορίτσι μου νόμιζα ότι είσαι πιο 'απλή' περίπτωση ανεξηγητης. Εσείς είστε πολύ ταλαιπωρημένοι..λυπάμαι ειλικρινά.. ψάξε κ με ομοιοπαθητική, δεν έχεις κάτι να χάσεις. Εύχομαι να μας πεις ευχάριστα σύντομα!


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sanel067 είπε:

Ηταν γενετικα φυσιολογικο αλλα μορφολογικα μετριας ποιοτητας με θρυματισμο.Ναι σε δυο απο τις 6 αποβολες αντι για εμβρυο ειδαμε μαζα.Πλεον τα εχουμε ψαξει ολα μαλλον αυτο ειναι το θελημα Του Θεου.

Ο Θεός  μαζί σας κ σύντομα να κρατάς το μωράκι σ αγκαλιά...Όσο για την ομοιοπαθητική δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατο δεν την πιστεύω ( αυτο ισχύει για μενα χωρίς να θέλω να σε προσβαλω) εσυ να κάνεις αυτό που λαχτάρα η ψυχή σ κ όλα θα πάνε καλά... 

6 αποβολες ε????? μια από τα ίδια κ γω ....1 εξωμητριο...Μια παλλινδρομμη ...3 βιοχημικες η μία πίσω απ την άλλη κ όλα αυτά από φυσική σύλληψη...κ μια παληνδρομμη με απόξεση πριν 2 μήνες από την πρώτη μ εξωσωματικη...

Εγώ το θέμα μ το βρήκα....Είναι τα αυγά μ καθαρά....κ δε έχω κ δεν είναι ποιότητας...κ ούτε έλεγχο μπορώ να κάνω γιατί δεν αναταποκρινομαι ούτε σε διεργεση αλλα ουτε κ σε φυσικό κύκλο...

Πριν 5 μερες έβαλα τα 2 τελευταία μ κ ο θεος βοηθός....

έχεις σκεφτεί ποτέ τα δανεικά κοριτσι μ????? Εγώ ναι κ εκεί θα καταλήξω αν δεν πιάσω τωρα....

Μην με παρεξηγήσεις δεν το λέω για να προσβάλω αλλα γιατί ταλαιπώρησε κ συ ποκυ σαν κ μένα...αν πάλι βέβαια δεν θέλεις σεβαστό κ καλά κάνεις....

Μην μ απελπίζεσαι κ το όνειρο σ είναι πολύ πολύ κοντά ( το πότε κάνεις δεν το ξέρει δυστηχως) αλλα έχεις πολλά ελπίδες...να έχεις αισιοδοξια κ να χαμογελάς....φιλακια πολλά κ συγνωμη αν είπα κάτι που σε έφερε σε δύσκολη θέση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sanel067 είπε:

Ηταν γενετικα φυσιολογικο αλλα μορφολογικα μετριας ποιοτητας με θρυματισμο.Ναι σε δυο απο τις 6 αποβολες αντι για εμβρυο ειδαμε μαζα.Πλεον τα εχουμε ψαξει ολα μαλλον αυτο ειναι το θελημα Του Θεου.

Ναι ναι σε θυμήθηκα ! 

Κοιτά ξέρεις ότι και εγώ είχα πολλές εγκυμοσύνες με χρωμοσωτικερ κτλ και έκανα και προεμφυτευτικο και ήταν όλα ψιλό χάλια και τελικά έκανα με φυσιολογική σύλληψη υγιές μωρό . 

Στο έχω ξαναπεί οι περιπτώσεις σας μοιάζουν ... για μένα ξαναπροσπαθησε με φυσιολογική σύλληψη . 

 


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

Ο Θεός  μαζί σας κ σύντομα να κρατάς το μωράκι σ αγκαλιά...Όσο για την ομοιοπαθητική δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατο δεν την πιστεύω ( αυτο ισχύει για μενα χωρίς να θέλω να σε προσβαλω) εσυ να κάνεις αυτό που λαχτάρα η ψυχή σ κ όλα θα πάνε καλά... 

6 αποβολες ε????? μια από τα ίδια κ γω ....1 εξωμητριο...Μια παλλινδρομμη ...3 βιοχημικες η μία πίσω απ την άλλη κ όλα αυτά από φυσική σύλληψη...κ μια παληνδρομμη με απόξεση πριν 2 μήνες από την πρώτη μ εξωσωματικη...

Εγώ το θέμα μ το βρήκα....Είναι τα αυγά μ καθαρά....κ δε έχω κ δεν είναι ποιότητας...κ ούτε έλεγχο μπορώ να κάνω γιατί δεν αναταποκρινομαι ούτε σε διεργεση αλλα ουτε κ σε φυσικό κύκλο...

Πριν 5 μερες έβαλα τα 2 τελευταία μ κ ο θεος βοηθός....

έχεις σκεφτεί ποτέ τα δανεικά κοριτσι μ????? Εγώ ναι κ εκεί θα καταλήξω αν δεν πιάσω τωρα....

Μην με παρεξηγήσεις δεν το λέω για να προσβάλω αλλα γιατί ταλαιπώρησε κ συ ποκυ σαν κ μένα...αν πάλι βέβαια δεν θέλεις σεβαστό κ καλά κάνεις....

Μην μ απελπίζεσαι κ το όνειρο σ είναι πολύ πολύ κοντά ( το πότε κάνεις δεν το ξέρει δυστηχως) αλλα έχεις πολλά ελπίδες...να έχεις αισιοδοξια κ να χαμογελάς....φιλακια πολλά κ συγνωμη αν είπα κάτι που σε έφερε σε δύσκολη θέση.

Ειμαστε σχεδον ιδια περιπτωση.Οι 5 πρωτες απο φυσικη συλληψη και η 6η απο την πρωτη μου εξωσωματικη.Να φανταστεις 16 ωαρια εβγαλα μονο ενα ηταν φυσιολογικο και αυτο μετριο με θρυματισμο.Ειχα πει εξ αρχης οτι θα κανω μια και αλλη καμια.Προσευχομαι και ειχα πει θεε μου μια φορα θα κανω και αν θελεις αξιωσε με μεδα απο αυτη να με κανεις μανουλα.Εν τελει απεβαλα...σκεφτομαι σοβαρα την υιοθεσια πλεον...

πρίν από 30 λεπτά , Summer love είπε:

Ναι ναι σε θυμήθηκα ! 

Κοιτά ξέρεις ότι και εγώ είχα πολλές εγκυμοσύνες με χρωμοσωτικερ κτλ και έκανα και προεμφυτευτικο και ήταν όλα ψιλό χάλια και τελικά έκανα με φυσιολογική σύλληψη υγιές μωρό . 

Στο έχω ξαναπεί οι περιπτώσεις σας μοιάζουν ... για μένα ξαναπροσπαθησε με φυσιολογική σύλληψη . 

 

Αληθεια κοριτσαρα μου??Να σου ζησει κοπελα μου..και εγω πλεον δεν ξαναπροσπαθω με χαπια κλπ ειπα θα κανω μια φορα και αλλη καμια και ειπα οτι πει Ο Θεο..πλεον σκεφτομαι σοβαρα την υιοθεσια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sanel067 είπε:

Ειμαστε σχεδον ιδια περιπτωση.Οι 5 πρωτες απο φυσικη συλληψη και η 6η απο την πρωτη μου εξωσωματικη.Να φανταστεις 16 ωαρια εβγαλα μονο ενα ηταν φυσιολογικο και αυτο μετριο με θρυματισμο.Ειχα πει εξ αρχης οτι θα κανω μια και αλλη καμια.Προσευχομαι και ειχα πει θεε μου μια φορα θα κανω και αν θελεις αξιωσε με μεδα απο αυτη να με κανεις μανουλα.Εν τελει απεβαλα...σκεφτομαι σοβαρα την υιοθεσια πλεον...

Ναι το ίδιο ειμαστε σχεδόν....γι'αυτό σ έγραψα...σε καταλαβαίνω απόλυτα κ σε ένιωσα πολύ...Εγώ αποφάσισα μα προχωρήσω κ τώρα είμαι στην 5μερα της μεταφοράς μ με τα τελευταία μ αυγα....Μετά θα πάω αλλιως....

ρι ομορφο κομμάτι η υιοθεσία....Πόσο μα πόσο χαίρομαι όταν τα ακούω αυτά....

Έχω κ γω ενημερώσει τον δικηγόρο μας κ ανεξάρτητος αν θα κάνω η όχι δικό μ παιδί με το DNA μ η όχι θα κάνω τα χαρτιά μ κ γι'αυτό....

να το κάνεις συμφωνώ με χίλια...

Γιατί δεν θέλεις να ξαναπροσπαθησεις???? μπορείς να το κάνεις να το ξέρεις....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ναι το ίδιο ειμαστε σχεδόν....γι'αυτό σ έγραψα...σε καταλαβαίνω απόλυτα κ σε ένιωσα πολύ...Εγώ αποφάσισα μα προχωρήσω κ τώρα είμαι στην 5μερα της μεταφοράς μ με τα τελευταία μ αυγα....Μετά θα πάω αλλιως....

ρι ομορφο κομμάτι η υιοθεσία....Πόσο μα πόσο χαίρομαι όταν τα ακούω αυτά....

Έχω κ γω ενημερώσει τον δικηγόρο μας κ ανεξάρτητος αν θα κάνω η όχι δικό μ παιδί με το DNA μ η όχι θα κάνω τα χαρτιά μ κ γι'αυτό....

να το κάνεις συμφωνώ με χίλια...

Γιατί δεν θέλεις να ξαναπροσπαθησεις???? μπορείς να το κάνεις να το ξέρεις....

Ναι κοριτσαρα μου την ξερω και τη δικη σου ιστορια σας διαβαζω στο καφε εξωσωματικης.Εγω πραγματικα σου ευχομαι ολοψυχα αυτη τη φορα να κυοφορεις τα μωρακια σας που θα τα φερεις στον κοσμο σε 9 μηνες απο τωρα γερα και καλοφωτισμενα.Πιανουν οι ευχες μου να το ξερεις.Δεν θελω να αναλωθω ξανα σε χαπια αρκετα πηρα και κουραστηκα...αν ηθελε ο Θεος θα μου το εδινε μεσα απο την πρωτη.οι γιατροι δεν μπορουν να μας εξηγησουν γιατι μας συμβαινουν ολα αυτα..τελος παντων ολα για καποιο λογο γινονται...κοριτσαρα μου ευχομαι την επομενη εβδομσδα ναψμου πεις τα ευχαριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21 Μαΐου 2019 at 3:01 ΜΜ, Sanel067 είπε:

Καλημέρα σας,ανοίγω αυτό το θέμα εδώ για να δω αν κάποια είχε σαν εναλλακτική την ομοιοπαθητική και τη βοηθησε να γίνει μανούλα.

Είχα ρωτήσει τον γιατρο μου για ομοιοπαθητική και μου ειπε οτι επειδη θα μου δώσουν σκευάσματα που ο ίδιος δεν θα γνωρίζει τι ακριβως κανουν, φοβάται μην έρχονται σε αντίθεση με οτι μου δίνει ο ίδιος. Εναλλακτικά προτεινε βελονισμό. Εκανα ηταν πολυ ωραία και χαλαρωτικά, αλλα ακριβό σπορ!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sanel067 είπε:

Ναι κοριτσαρα μου την ξερω και τη δικη σου ιστορια σας διαβαζω στο καφε εξωσωματικης.Εγω πραγματικα σου ευχομαι ολοψυχα αυτη τη φορα να κυοφορεις τα μωρακια σας που θα τα φερεις στον κοσμο σε 9 μηνες απο τωρα γερα και καλοφωτισμενα.Πιανουν οι ευχες μου να το ξερεις.Δεν θελω να αναλωθω ξανα σε χαπια αρκετα πηρα και κουραστηκα...αν ηθελε ο Θεος θα μου το εδινε μεσα απο την πρωτη.οι γιατροι δεν μπορουν να μας εξηγησουν γιατι μας συμβαινουν ολα αυτα..τελος παντων ολα για καποιο λογο γινονται...κοριτσαρα μου ευχομαι την επομενη εβδομσδα ναψμου πεις τα ευχαριστα!

αχ ναι έχεις δίκιο αγαπη μ...Τώρα αρχίζω να σε θυμάμαι...σε ευχαριστώ για τις ευχες σ....❤❤❤❤ότι κ να κάνεις σ ευχομαι μέσα από την ψυχή μ να πετύχεις κ να έχεις πάντα υγεία...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...