Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αρεταίειο-Σαλάκος Νικόλαος


Giwtouli1990

Recommended Posts

Κορίτσιααααα θα ήθελα γνώμες για τον συγκεκριμένο γιατρό.. Είναι υπέρ του φ.τ.? Η αμοιβή του? Επίσης αν κάποια κοπέλα έχει γεννήσει στο συγκεκριμένο νοσοκομείο θα ήθελα να μου πει εντυπώσεις...


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 25/5/2019 at 9:34 ΠΜ, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσιααααα θα ήθελα γνώμες για τον συγκεκριμένο γιατρό.. Είναι υπέρ του φ.τ.? Η αμοιβή του? Επίσης αν κάποια κοπέλα έχει γεννήσει στο συγκεκριμένο νοσοκομείο θα ήθελα να μου πει εντυπώσεις...

καλησπέρα! γέννησα στο αρεταιειο με τον Σαλακο.  μόνο καλά λόγια έχω για τον συγκεκριμένο άνθρωπο.  έχω το παιδί μου αγκαλιά χαρη σε αυτόν... είναι υπέρ φτ. περίμενε από πάνω μου 12 ολόκληρες ώρες!! όσο για αμοιβη, αν ζητήσεις να σε ξεγεννησει ο ίδιος και όχι όποιος έχει βάρδια στο νοσοκομείο,  εγώ τον ρώτησα για αμοιβη κ μου λέει αφού θες να δώσεις, δώσε ότι θες. κ έδωσα ότι ήθελα!

το νοσοκομείο υπέρ του θηλασμού. αποκλειστικό rooming in.  οι μαιες δίπλα σου,  με βοήθησαν πολύ με θηλασμό.  μου έδειξαν να πλένω το μωρό, να πιάνω το μωρό κτλ.  κάθε μέρα ομάδα νεογογνολογων και παιδίατρων εξέταζε το μωρό και πριν φύγουμε μας μάζεψαν σε δωματιάκι κ μας έκαναν mini μάθημα για διάφορα ιατρικά! Επίσης, έχει πτέρυγα θηλασμού κ κάνουν κ μαθηματα που μπορείς να παρακολουθήσεις! 

ελπίζω να σε βοήθησα κάπως! ότι χρειαστείς στείλε!!! με το καλό σου εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, bella32 είπε:

καλησπέρα! γέννησα στο αρεταιειο με τον Σαλακο.  μόνο καλά λόγια έχω για τον συγκεκριμένο άνθρωπο.  έχω το παιδί μου αγκαλιά χαρη σε αυτόν... είναι υπέρ φτ. περίμενε από πάνω μου 12 ολόκληρες ώρες!! όσο για αμοιβη, αν ζητήσεις να σε ξεγεννησει ο ίδιος και όχι όποιος έχει βάρδια στο νοσοκομείο,  εγώ τον ρώτησα για αμοιβη κ μου λέει αφού θες να δώσεις, δώσε ότι θες. κ έδωσα ότι ήθελα!

το νοσοκομείο υπέρ του θηλασμού. αποκλειστικό rooming in.  οι μαιες δίπλα σου,  με βοήθησαν πολύ με θηλασμό.  μου έδειξαν να πλένω το μωρό, να πιάνω το μωρό κτλ.  κάθε μέρα ομάδα νεογογνολογων και παιδίατρων εξέταζε το μωρό και πριν φύγουμε μας μάζεψαν σε δωματιάκι κ μας έκαναν mini μάθημα για διάφορα ιατρικά! Επίσης, έχει πτέρυγα θηλασμού κ κάνουν κ μαθηματα που μπορείς να παρακολουθήσεις! 

ελπίζω να σε βοήθησα κάπως! ότι χρειαστείς στείλε!!! με το καλό σου εύχομαι!

Αν βοήθησες λέει... Ευχαριστώ παααααρα πολύ, να σου ζήσει το αγγελούδι σου!!! Χαίρομαι γιατί ακούω τα καλύτερα για τον συγκεκριμένο γιατρό και για το νοσοκομείο και από αλλού! Μια τελευταία ερώτηση.. ξέρεις αν μπορεί ο σύζυγος να είναι μέσα την ώρα του τοκετού και αν μπορεί να μένει μαζί μου τα βράδια στο δωμάτιο?(γιατί θέλουμε να πάρουμε μονόκλινο γι αυτό το λόγο)

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Αν βοήθησες λέει... Ευχαριστώ παααααρα πολύ, να σου ζήσει το αγγελούδι σου!!! Χαίρομαι γιατί ακούω τα καλύτερα για τον συγκεκριμένο γιατρό και για το νοσοκομείο και από αλλού! Μια τελευταία ερώτηση.. ξέρεις αν μπορεί ο σύζυγος να είναι μέσα την ώρα του τοκετού και αν μπορεί να μένει μαζί μου τα βράδια στο δωμάτιο?(γιατί θέλουμε να πάρουμε μονόκλινο γι αυτό το λόγο)

έχετε κάνει μαζί μαθήματα τοκετού; αν ναι, ίσως ναι να γίνεται!πάντως στα δημόσια νοσοκομεία δύσκολο να αφήσουν τον άντρα σου..την ημέρα που γέννησα δεν μπήκε κανένας!! ευτ5χως είχα κινητό κ μιλούσαμε! 12 ωρες ήταν αυτες χαχαχα! βέβαια μιλούσα με μαιες, εκπαιδευόμενους κτλ! ( σημ. επειδή ειναι πανεπιστημιακό, ετοιμάσου να δεις κ φοιτητή, θα ρθει ν δει διαδικασία!)

εννοείται επιτρέπεται ο άντρας σου.  δικαιούσαι 1 σύνοδο μαζί σου, όποιον θες! γενικά είναι πολύ αυστηροί με τα ωράρια επισκεπτήριου και αν έχεις μικρό παιδάκι στο κύκλο σου δεν ξέρω αν θα του επιτρέψουν να μπει μέσα να σε δει αφού γεννήσεις 

  • Ευχαριστώ 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια καλησπέρα νέα στο φόρουμ άντλησα πληροφορίες από την συγκεκριμένη συζήτηση... Ήθελα να ρωτήσω μετά το πέρασμα του χρόνου εάν μπορείτε να μου δώσετε περισσότερες πληροφορίες μετά από την εμπειρία σας. Να σας εξηγήσω και την δική μου κατάσταση πέρσι ήμουν έγκυος στο πρώτο μωρό με ιδιωτη γιατρό και λόγο covid19 επηρεάστηκαν τα οικονομικά μας και αναγκαστηκα πήγαμε στο Ελενα Βενιζέλου, μέτρια προς κακή εμπειρία... Τώρα ψάχνω να βρω έναν γυναικολόγο που να ξεγεννα σε δημόσιο νοσοκομείο να μας αναλάβει από την αρχή σε μια επόμενη γέννα...  Ο Κ Σάλακος από ότι είδα έχει ιατρείο στο Μαρούσι πόσα παίρνει την επίσκεψη άμα πας επισκέψεις στο ιατρείο του μπορεί να σε ξεγεννησει στο Αρεταίειο; Κάνει vback;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...
On 31/3/2021 at 7:36 ΜΜ, [email protected] είπε:

Κορίτσια καλησπέρα νέα στο φόρουμ άντλησα πληροφορίες από την συγκεκριμένη συζήτηση... Ήθελα να ρωτήσω μετά το πέρασμα του χρόνου εάν μπορείτε να μου δώσετε περισσότερες πληροφορίες μετά από την εμπειρία σας. Να σας εξηγήσω και την δική μου κατάσταση πέρσι ήμουν έγκυος στο πρώτο μωρό με ιδιωτη γιατρό και λόγο covid19 επηρεάστηκαν τα οικονομικά μας και αναγκαστηκα πήγαμε στο Ελενα Βενιζέλου, μέτρια προς κακή εμπειρία... Τώρα ψάχνω να βρω έναν γυναικολόγο που να ξεγεννα σε δημόσιο νοσοκομείο να μας αναλάβει από την αρχή σε μια επόμενη γέννα...  Ο Κ Σάλακος από ότι είδα έχει ιατρείο στο Μαρούσι πόσα παίρνει την επίσκεψη άμα πας επισκέψεις στο ιατρείο του μπορεί να σε ξεγεννησει στο Αρεταίειο; Κάνει vback;

Καλησπέρα! Γέννησα τον Δεκέμβρη του 20 στο Αρεταίειο με τον κ. Σαλάκο, στο ιατρείο του παίρνει 30 επίσκεψη χωρίς απόδειξη 50 με. Υπήρχαν κάποιες επιπλοκές κατά τη διάρκεια της γέννας και πήγαμε για καισαρική εν τέλει και μου είπε πως το επόμενο θα το κάνουμε vbac. Αλλά θα πρέπει να μιλήσεις μαζί του διότι κάθε περίπτωση γυναίκας είναι διαφορετική! ❤

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...