Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πότε μπορώ να μεινω έγκυος μετά από καισαρική?


Recommended Posts

On 5/6/2019 at 5:42 ΜΜ, Ξένη είπε:

Δεν ξέρω αν έγινε αυτή η εξέταση στο μωρό,  φαντάζομαι πως ναι, δεν μας έδωσαν τα αποτελέσματα της νεκροψίας, μας είπαν την επόμενη φορά που θα πάμε με όλα τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα μας τα δώσουν,  έκανα τις μισές εξετάσεις για την θρομβοφιλια και κάποιες πρέπει να τις κάνω τέλος Ιουνίου,  έπρεπε να είχαν περάσει κάποιοι μήνες από τη γέννα γι αυτό,  καμπύλη σακχάρου είχα κάνει στην 28η εβδομάδα ήταν φυσιολογικές  οι τιμές,  θα κάνω όμως μες στο μήνα με 150ml γλυκόζης γιατί υπάρχει και ο αδιαγνωστος διαβήτης,  μήπως έχω...Εγώ και ο σύζυγός μου δεν έχουμε κάνει εξέταση για καρυοτυπο και δεν ξέρω τι είναι,  Κυστική ινωση όταν ήμουν έγκυος είχα ρωτήσει για να την έκανα Αλλά μου είπε ο γιατρός ότι δεν χρειάζεται γιατί είμαστε και οι δύο υγιεστατοι και δεν υπάρχει περίπτωση να έχουμε...το μωρό πέθανε γιατί είχε γίνει ο ομφάλιος λώρος σαν καλώδιο τηλεφώνου και είχε και τρεις κόμπους,  μας είπαν ότι είναι σπάνιο αυτό που είδαν και ότι δεν φαίνεται από καμία εξέταση,  1.5 βδομάδα πριν είχα κάνει την ντοπλερ και έλεγα στο γιατρό συνέχεια ότι το μωρό δεν το καταλαβαίνω όπως παλιά,  οι κινήσεις του έχουν μειωθεί,  το καταλάβαινα 1 φορά στις 2 μέρες, ώσπου πήγα μια μέρα Και μου είπε ότι έχει πεθάνει και παραλίγο και εγώ μαζί του γιατί ήταν πάνω από βδομάδα πεθαμένο μέσα μου, στην νεκροψία που έγινε ούτε πόσες μέρες είχε πεθάνει δεν μας είπαν,  είπαν πάνω από 4, ούτε αυτό δεν έμαθα,  δεν ήθελε να μπει σε λεπτομέρειες η παθολογοανατομος,  ήθελα να διαβάσω την νεκροψία και  δεν μου την έδωσε, μου είπε την επόμενη φορά και ότι δεν θα μου κάνει καλό αν την διαβάσω,  έτσι και αλλιώς είναι χάλια δεν αλλάζει κάτι,  όλες οι φίλες μου γέννησαν μες στη χρονιά,  είχαμε μείνει μαζί έγκυες,  μόνο εγώ δεν έχω το μωρό και θέλω όσο πιο γρήγορα γίνεται να προχωρήσω,  έτσι μου έρχεται να μην κάνω καμία άλλη εξέταση γιατί δεν υπάρχει λόγος,  δεν έχω κάτι το ξέρω Και απλά να μεινω εγκυος και ότι είναι να γίνει ας γίνει,  πλέον δεν φοβάμαι για τίποτα,  ούτε αν πάθω κάτι ούτε τίποτα, μόνο ένα μωρό να κάνω και να ειναι καλά και ας μην κάνω άλλο ποτέ,  μόνο ένα θέλω και να ειναι αγόρι να αναπληρώσει το μισό κενό μου....

Ποναει η ψυχη μου, τοσο που σε βλεπω να πονασ...

Μακαρι να μπορουσαμε να παρουμε λιγο απο τον πονο σου...αλλα αυτο θα γινει οταν θα κρατησεισ αγκαλια το αγγελουδι που σιγουρα θα ερθει  θα το δεισ..αυτο να σκεφτεσαι μονο..

Δωσε λιγο χρονο..κ ολα θα γινουν..κ θα χαρουμε να μαθουμε οωσ τα καταφερεσ!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...