Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Γνώμες για τιμές ΑΜΗ FSH LH


Vag221

Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας! Είναι πολύ ωραίο βοηθάτε άλλες γυναίκες με τον καλό σας λογο και την εμπειρία σας! Είμαι 37 ετών, κάνω προσπάθειες εδώ και 2 χρόνια να μείνω έγκυος - μέχρι στιγμής χωρίς επιτυχία. Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα των ορμονολογικων εξετάσεων και έχω χαθεί εδώ και ώρες στο ίντερνετ προκειμένου να δω αν οι εξετάσεις είναι καλές και αν χρειαστεί να προχωρήσω σε εξωσωματική. Το ραντεβού μου με το γιατρό είναι την Πέμπτη αλλά είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!!! Η AMH είναι στο 1,2 η Fsh στο 4,9 και η LH στο 4,1. Οι σάλπιγγες μου είναι διαβατες και ο κύκλος μου είναι φυσιολογικός. Να σημειωσω ότι με το σύντροφό μου είμαστε μαζί τις μισές μέρες της βδομάδας ( εγώ Αθήνα αυτός σε κοντινή επαρχιακή πόλη). Τι λέει η εμπειρία σας γι αυτές τις τιμές; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vaya είπε:

Κορίτσια γεια σας! Είναι πολύ ωραίο βοηθάτε άλλες γυναίκες με τον καλό σας λογο και την εμπειρία σας! Είμαι 37 ετών, κάνω προσπάθειες εδώ και 2 χρόνια να μείνω έγκυος - μέχρι στιγμής χωρίς επιτυχία. Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα των ορμονολογικων εξετάσεων και έχω χαθεί εδώ και ώρες στο ίντερνετ προκειμένου να δω αν οι εξετάσεις είναι καλές και αν χρειαστεί να προχωρήσω σε εξωσωματική. Το ραντεβού μου με το γιατρό είναι την Πέμπτη αλλά είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!!! Η AMH είναι στο 1,2 η Fsh στο 4,9 και η LH στο 4,1. Οι σάλπιγγες μου είναι διαβατες και ο κύκλος μου είναι φυσιολογικός. Να σημειωσω ότι με το σύντροφό μου είμαστε μαζί τις μισές μέρες της βδομάδας ( εγώ Αθήνα αυτός σε κοντινή επαρχιακή πόλη). Τι λέει η εμπειρία σας γι αυτές τις τιμές; Ευχαριστώ πολύ!

Γεια σου!

Για την ΑΜΗ δε ξερω να σου πω, αλλα για τις αλλες 2 νομιζω οτι ειναι καλες.

Γενικά η fsh πρεπει να ειναι χαμηλη και ο λογος fsh/lh κοντα στο 1.

Εγω ειχα fsh 5 και lh 6 και έμεινα εγκυος μετα απο 7 μηνες προσπαθειων.

Θα σου ελεγα να δοκιμασεις τεστακια ωορρηξιας για να βρεις ποια μερα ακριβως του κυκλου κανεις ωορρηξια ετσι ωστε να ερθετε σε επαφη με τον αντρα σου αν ειναι εφικτο!

Επισης κατα τη γνωμη μου καλο θα ηταν μα κανει και ο αντρας σου ενα σπερμοδιαγραμμα.

Απο εκει και περα δες τι θα σου πει και ο γιατρος σου και ακολουθησε τις συμβουλες του!

Και πανω απ ολα ψυχραιμια!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaya είπε:

Κορίτσια γεια σας! Είναι πολύ ωραίο βοηθάτε άλλες γυναίκες με τον καλό σας λογο και την εμπειρία σας! Είμαι 37 ετών, κάνω προσπάθειες εδώ και 2 χρόνια να μείνω έγκυος - μέχρι στιγμής χωρίς επιτυχία. Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα των ορμονολογικων εξετάσεων και έχω χαθεί εδώ και ώρες στο ίντερνετ προκειμένου να δω αν οι εξετάσεις είναι καλές και αν χρειαστεί να προχωρήσω σε εξωσωματική. Το ραντεβού μου με το γιατρό είναι την Πέμπτη αλλά είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!!! Η AMH είναι στο 1,2 η Fsh στο 4,9 και η LH στο 4,1. Οι σάλπιγγες μου είναι διαβατες και ο κύκλος μου είναι φυσιολογικός. Να σημειωσω ότι με το σύντροφό μου είμαστε μαζί τις μισές μέρες της βδομάδας ( εγώ Αθήνα αυτός σε κοντινή επαρχιακή πόλη). Τι λέει η εμπειρία σας γι αυτές τις τιμές; Ευχαριστώ πολύ!

για την fsh πρεπει να δωσεις κ.τιμη της E2 εχεις κανει? η ε2 σου πρεπει να ειναι κατω απο 50 γιατι αλλιως ειναι εικονικη η τιμη της fsh. 

η αμη αν ειναι σε μοναδα μετρησης ng τοτε ειναι καλη. αν ειναι σε pmol τοτε ειναι κακη. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...