Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια σύλληψης 3ο παιδί


Recommended Posts

Γεια σας !ειμαι 30 ετών κ εχω αλλα 2 παιδάκια .ειμαστς στον πρώτο μήνα προσπάθειας .τελ.περιοδος ηταν 26 Μαΐου και απο τότε που τελείωσε η περιοδος εχουμε επα^η μέρα παρα μέρα ,ίσως κάποιες φορές κ κάθε μέρα..να ελπίζω ?φοβαμαι μη δεν πιάσουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχω αγωνία ..άραγε να έμεινα έγκυος ?ηθλα να ρωτήσω ποτε ξεκινάνε τα συμπτώματα .απο χθες με έπιασε συχνοουρία και πόνος χαμηλά στην κοιλιά στην κύστη.να ειναι ουρολοίμωξη ή θα μπορούσε να ειναι συμπτώματα εγκυμοσύνης .δεν εχω πάθει ποτε ουρολοίμωξη ..τι να πιστέψω 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

Εχω αγωνία ..άραγε να έμεινα έγκυος ?ηθλα να ρωτήσω ποτε ξεκινάνε τα συμπτώματα .απο χθες με έπιασε συχνοουρία και πόνος χαμηλά στην κοιλιά στην κύστη.να ειναι ουρολοίμωξη ή θα μπορούσε να ειναι συμπτώματα εγκυμοσύνης .δεν εχω πάθει ποτε ουρολοίμωξη ..τι να πιστέψω 

ποτε (δεν) περιμενεις περιοδο κοριτσι μου;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

30 Ιουνίου περιμενω.σημερα πήγα νοσοκομείο λόγω πόνου κατα την ούρηση.τέλικα ουρολοίμωξη.μου έκαναν κ ένα τεστ κύησης και βγήκε αρνητικό.δεν ειναι λίγο νωρίς για να έδειχνε θετικό .?10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. .? 

@Myrtoulita

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

30 Ιουνίου περιμενω.σημερα πήγα νοσοκομείο λόγω πόνου κατα την ούρηση.τέλικα ουρολοίμωξη.μου έκαναν κ ένα τεστ κύησης και βγήκε αρνητικό.δεν ειναι λίγο νωρίς για να έδειχνε θετικό .?10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. .? 

@Myrtoulita

Ναι είναι νωρίς για να δείξει το τεστ εμένα έδειξε αχνό 4 μέρες πριν την αναμενόμενη 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

30 Ιουνίου περιμενω.σημερα πήγα νοσοκομείο λόγω πόνου κατα την ούρηση.τέλικα ουρολοίμωξη.μου έκαναν κ ένα τεστ κύησης και βγήκε αρνητικό.δεν ειναι λίγο νωρίς για να έδειχνε θετικό .?10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. .? 

@Myrtoulita

Περαστικα σου κοριτσι μου! Ναι ειναι πολυ νωρις οχι απλα νωρις για να δειξει το τεστακι!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

30 Ιουνίου περιμενω.σημερα πήγα νοσοκομείο λόγω πόνου κατα την ούρηση.τέλικα ουρολοίμωξη.μου έκαναν κ ένα τεστ κύησης και βγήκε αρνητικό.δεν ειναι λίγο νωρίς για να έδειχνε θετικό .?10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. .? 

@Myrtoulita

εμενα ματιλντα σε καμια εγκυμοσυνη δεν μου ειχε δειξει  πριν την καθυστερηση! 3-4 μερες μετα.

Link to comment
Share on other sites

Άρα μπορεί και να ειμαι έγκυος !το θέλα μου ειναι αν ειμαι και εγω εχω πάρει αντιβίωση?καπου διάβασα οτι πριν την 6 εβδομάδα ,επειδή δεν υπαρχει όργανογεννεση δεν υπαρχει πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

30 Ιουνίου περιμενω.σημερα πήγα νοσοκομείο λόγω πόνου κατα την ούρηση.τέλικα ουρολοίμωξη.μου έκαναν κ ένα τεστ κύησης και βγήκε αρνητικό.δεν ειναι λίγο νωρίς για να έδειχνε θετικό .?10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. .? 

@Myrtoulita

Περαστικα σου κοριτσι μου! Ναι ειναι πολυ νωρις οχι απλα νωρις για να δειξει το τεστακι! Μην ανησυχεις για την αντιβιωση...ξερω πολλες κοπελες που εχουν παρει κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης...απλα πες και στον γιατρο σου οτι υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης μηπως σου δωσει μια λιγοτερο δυνατη αν βεβαια δεν την εχεις ξεκινησει ηδη!

  • Μπερδεμένη/-ος 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ματιλντα είπε:

Το είπα ήδη στο γιατρό μου έκανε το τεστ κ ηταν αρνητικό.του είπα βεβαια οτι ειναι νωρις

Θα σου έκανε το τεστ με ουρά μάλλον...β χοριακη δεν κάνουν εύκολα στο νοσοκομείο ...δούλευα σε νοσοκομείο ως νοσηλεύτρια στα επείγοντα και αυτό γινόταν σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις και άμα είναι πάρα πολύ νωρίς δεν ανιχνεύεται τόσο γρήγορα στα ούρα όπως το αίμα η β χοριακή. Ξανακάνε και ένα τεστάκι στο σπίτι καλού-κακού με πρωινά ουρά. Ένα τεστ που να ανιχνεύει από 10 mIU σε κάνα 2 μέρες..δεν έχεις να χάσεις τίποτα:-P

Ρε παιδια να σας πω τι συμβαίνει σε μένα?θελω τα φώτα σας... Με το σύζυγο χρησιμοποιούμε πλέον τη μέθοδο διακεκομμένης συνουσίας ως αντισύλληψη (ο Θεός να την κάνει αντισύλληψη) εγώ βέβαια και να έμενα τώρα στο τρίτο έγκυος δεν με χαλούσε καθόλου αλλά ο σύζυγος δεν είναι τόσο ζεστός ακόμα για το θέμα 3 παιδί.δεν έχω και τον πιο σταθερό κύκλο δηλαδή μπορεί να έχω κύκλο 36 ημερών 37 ημερών αλλά μπορεί και 30 ημερών. Τώρα στις 14 Ιουνίου μου ήρθε περίοδος και για κάποιο λόγο έχω ακόμα σήμερα είναι 8η ημέρα. Είχα τις τελευταίες τέσσερις μέρες πιο πολύ καφετί αίμα και εχω πονάκια περιόδου ακόμα τι μπορεί να φταίει? Και θα σας πω την αμαρτία μου εκανα τεστ ενώ είχα περίοδο δηλαδή πριν τρεις μέρες και βγήκε αρνητικό επειδή στις δύο εγκυμοσύνες μου είχα αποκολλήσεις πολύ αρχή στην εγκυμοσύνη και μοιάζουν πολύ με περίοδο και με πονάκια περιόδου είπα μήπως... και για αυτό έκανα και το τεστ.. είπα να πάρω το γιατρό μου τηλέφωνο σήμερα να δω τι θα μου πει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή τη στιγμή θηλάζω ένα μπέμπη 1 μηνών με τη διακεκομμένη συνουσία, οπότε όντως δεν είναι μέθοδος αντισύλληψης. βέβαια @Melody90 αν ήσουν λογικά θα το είχε δείξει το τεστ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω νομίζω θα το έδειχνε το τεστ.εγω λέω να περιμενω για το τεστ και να το κάνω κανα 2 μέρες μετα απο οταν θα περίμενα περίοδο ?αν δε μου έρθει. Με τόση συχνή επαφη που ειχαμε μάλλον ..ελπίζω δηλαδη οτι θα ειμαι..απογοητεύτηκα λίγο με το αρνητικό τεστ αλλα είπαμε ..εινα νωρίς ακόμα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...