Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Προσπάθεια σύλληψης 3ο παιδί


Recommended Posts

Κοριτςια πήγα στο γιατρό..δυστυχώς δεν είδαμε κάτι στη  μήτρα .η γιατρός μου είπε οτι ειναι νωρίς ακόμα αν άργησε η σύλληψη.εκανα χοριακη και περιμενω αποτελέσματα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ματιλντα είπε:

Κοριτςια πήγα στο γιατρό..δυστυχώς δεν είδαμε κάτι στη  μήτρα .η γιατρός μου είπε οτι ειναι νωρίς ακόμα αν άργησε η σύλληψη.εκανα χοριακη και περιμενω αποτελέσματα ...

με το καλο ματιλντα μου!! καλα αποτελεσματα !!! θα περιμενουμε να πεις νεα !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τη χοριακη και ειναι 600.η γιατρός κου είπε ειναι θετικό ειμαι  έγκυος .την άλλη εβδομάδα θα πάω για υπέρηχο.εγω ανησυχώ μέχρι να δούμε κάτι στη μήτρα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματιλντα είπε:

Πηρα τη χοριακη και ειναι 600.η γιατρός κου είπε ειναι θετικό ειμαι  έγκυος .την άλλη εβδομάδα θα πάω για υπέρηχο.εγω ανησυχώ μέχρι να δούμε κάτι στη μήτρα 

τελεια νεα !!! συγχαρητηρια ματιλντα !! με το καλο να μεγαλωσει και αλλο η οικογενεια σας !!!!καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μα γτ ανησυχεις, εισαι μολις 4εβδ κ κτ ημερων. Με χοριακη 600!πολυ λογικο που δ εχει φανει κτ στον υπερηχο απο τωρα. Μπορεις να πας απο βδομαδα μετα την τεταρτη για υπερηχο, θα δειτε οτι πρεπει

Ηρεμησε

Ολα να πανε καλα κ να εχεις μια ηρεμη κ τελιομηνη εγκυμοσυνη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα στο γιατρό ..είδαμε σάκο ..και κάτι μέσα..βεβαια καρδούλα δεν ακούσαμε ..σε καμία εβδομάδα μου είπε η γιατρός ..όλαπανε καλα μου είπε ..μια διαφορά 4 ημερών ημερολογιακά με υπερηχογράφηκά ..4 μέρες πισω ..μάλλον πιάστηκε πιο αργά ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2019 at 2:17 ΠΜ, Ματιλντα είπε:

Πήγα στο γιατρό ..είδαμε σάκο ..και κάτι μέσα..βεβαια καρδούλα δεν ακούσαμε ..σε καμία εβδομάδα μου είπε η γιατρός ..όλαπανε καλα μου είπε ..μια διαφορά 4 ημερών ημερολογιακά με υπερηχογράφηκά ..4 μέρες πισω ..μάλλον πιάστηκε πιο αργά ..

Τέλεια όλα με το καλό εύχομαι!!! Πώς αισθάνεστε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα έχω να σας πω το εξής σήμερα έκανα τεστ εγκυμοσύνης έκανα το self clear και βγήκε θετικότατο κάρα μπαμ.βάσει της τελευταίας περιόδου που είχα που σας είχα περιγράψει όλο το σκηνικό και ότι είχα δέκα μερες περίοδο και όλα αυτά σήμερα πρέπει να είμαι πέντε εβδομάδων ακριβώς.Η πλάκα είναι ότι με τον σύζυγο την προηγούμενη εβδομάδα αποφασίσαμε να βάλουμε ένα σπιράλ για να έχουμε τουλάχιστον για μία τριετία τώρα το κεφάλι μας ήσυχο και να χαρούμε τον έρωτά μας ας το πούμε έτσι και παίρνω τον γιατρό προχθές τηλέφωνο και του λέω γιατρέ τι κόστος θα έχει η τοποθετήση και πότε είναι η κατάλληλη στιγμή να κάνουμε την τοποθέτηση και μου λέει πάρε με τηλέφωνο όταν σου έρθει περίοδος για να κλείσουμε ραντεβού τώρα μάλλον θα τον πάρω τηλέφωνο για να κλείσουμε άλλου είδους ραντεβού το κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί είχα λίγο ζάλη και ένιωθα αρκετά εξαντλημένη σήμερα το πρωί που σηκώθηκα είχα τάση προς εμετό ελαφρώς και επειδή είχα και τέσσερις μέρες καθυστέρηση είπα ας πάω να πάρω ένα τεστ καλού κακού και τα αποτελέσματα ήταν αυτά... Και όσο να μη με πιστεύετε εμείς το πιασαμε αυτό το παιδί τώρα αν πάνε όλα καλά με τη διακεκομμένη συνουσία....του ήρθε λίγο ταμπλάς αλλά χαιρόμαστε σαν αγορογονείς για ένα κοριτσάκι πια:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες... Θέλω να ρωτήσω κάτι που έχω απορία. Έχω σταθερό κύκλο 30-31 είχαμε ελεύθερες επαφές τον προηγούμενο μήνα σχεδόν σε όλες τις γόνιμες ημέρες. Περίμενα περίοδο 11 του μήνα και 10 είχα κηλίδες καφέ και κόκκινες την επόμενη λίγο αίμα και άλλη μια μέρα λίγο αίμα και μετά μόνο κηλίδες στο σκούπισμα. Καθόλου πόνους αυτή τη φορά να σημειώσω δεν είχα. Έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό έκανα κ Χοριακή και βγήκε αρνητική με 1.90 τώρα περιμένω να πάω στην γιατρό μου να με δει. Υπάρχει περίπτωση να έχει δείξει λάθος αποτέλεσμα η Χοριακή; ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα με την περίοδο μου. Θέλω γνώμες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια καλημέρα έχω να σας πω το εξής σήμερα έκανα τεστ εγκυμοσύνης έκανα το self clear και βγήκε θετικότατο κάρα μπαμ.βάσει της τελευταίας περιόδου που είχα που σας είχα περιγράψει όλο το σκηνικό και ότι είχα δέκα μερες περίοδο και όλα αυτά σήμερα πρέπει να είμαι πέντε εβδομάδων ακριβώς.Η πλάκα είναι ότι με τον σύζυγο την προηγούμενη εβδομάδα αποφασίσαμε να βάλουμε ένα σπιράλ για να έχουμε τουλάχιστον για μία τριετία τώρα το κεφάλι μας ήσυχο και να χαρούμε τον έρωτά μας ας το πούμε έτσι και παίρνω τον γιατρό προχθές τηλέφωνο και του λέω γιατρέ τι κόστος θα έχει η τοποθετήση και πότε είναι η κατάλληλη στιγμή να κάνουμε την τοποθέτηση και μου λέει πάρε με τηλέφωνο όταν σου έρθει περίοδος για να κλείσουμε ραντεβού τώρα μάλλον θα τον πάρω τηλέφωνο για να κλείσουμε άλλου είδους ραντεβού το κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί είχα λίγο ζάλη και ένιωθα αρκετά εξαντλημένη σήμερα το πρωί που σηκώθηκα είχα τάση προς εμετό ελαφρώς και επειδή είχα και τέσσερις μέρες καθυστέρηση είπα ας πάω να πάρω ένα τεστ καλού κακού και τα αποτελέσματα ήταν αυτά... Και όσο να μη με πιστεύετε εμείς το πιασαμε αυτό το παιδί τώρα αν πάνε όλα καλά με τη διακεκομμένη συνουσία....του ήρθε λίγο ταμπλάς αλλά χαιρόμαστε σαν αγορογονείς για ένα κοριτσάκι πια:)

Με το καλο melody !!! καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη ! :-) με ενα υγιες κοριτσακι:wink:

Just now, κατερινα κρκ είπε:

Καλησπέρα σε όλες... Θέλω να ρωτήσω κάτι που έχω απορία. Έχω σταθερό κύκλο 30-31 είχαμε ελεύθερες επαφές τον προηγούμενο μήνα σχεδόν σε όλες τις γόνιμες ημέρες. Περίμενα περίοδο 11 του μήνα και 10 είχα κηλίδες καφέ και κόκκινες την επόμενη λίγο αίμα και άλλη μια μέρα λίγο αίμα και μετά μόνο κηλίδες στο σκούπισμα. Καθόλου πόνους αυτή τη φορά να σημειώσω δεν είχα. Έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό έκανα κ Χοριακή και βγήκε αρνητική με 1.90 τώρα περιμένω να πάω στην γιατρό μου να με δει. Υπάρχει περίπτωση να έχει δείξει λάθος αποτέλεσμα η Χοριακή; ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα με την περίοδο μου. Θέλω γνώμες 

καλησπερα κατερινα , καταρχην σου ευχομαι να εισαι !! αν δεν ειναι ανωμαλια του κυκλου , μηπως εγινε πολυ αργα η συλληψη ,  συνηθως λενε οταν βγει αρνητικη η χοριακη , και δεν εμφανιζεται η περιοδος , να γινεται μια επανηληψη της χοριακης .

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

10-15 Ιουνίου είχα περίοδο και ελεύθερες επαφές 16, 19 και γόνιμες ημέρες 23,24,25,27 κ 4,7 Ιουλίου που δεν είναι γόνιμες. 11 Ιουλίου περίμενα περίοδο και 10 είχα αυτά που περιέγραψα πριν. Δεν μου φάνηκε για περίοδος δηλαδή αυτό το αίμα και μου έκανε εντύπωση και το ότι δεν είχα καθόλου πόνους εκτός το πρησμένο στήθος. Έχει τύχει αυτό σε κάποια ή έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, κατερινα κρκ είπε:

10-15 Ιουνίου είχα περίοδο και ελεύθερες επαφές 16, 19 και γόνιμες ημέρες 23,24,25,27 κ 4,7 Ιουλίου που δεν είναι γόνιμες. 11 Ιουλίου περίμενα περίοδο και 10 είχα αυτά που περιέγραψα πριν. Δεν μου φάνηκε για περίοδος δηλαδή αυτό το αίμα και μου έκανε εντύπωση και το ότι δεν είχα καθόλου πόνους εκτός το πρησμένο στήθος. Έχει τύχει αυτό σε κάποια ή έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο; 

Γειτονισσα μου εμεινε εγκυος, εχοντας επαφη δυο μερες πριν την αναμενομενη περιοδο.. Ηταν η μοναδικη επαφη ελευθερη που ειχε τοτε με τον συζυγο της, γι αυτο κ το ηξερε. Ποτε θα πας στο γιατρο; 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...