Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Πρόβλημα με χοριακη πάλι εγώ


Recommended Posts

Κορίτσια μου τα λέω εν συντομία γιατί σας έχω πρήξει και τα λέω εν συντομία γιατί κάποιες Μπορεί να μην το διαβάσατε χθες . Καθυστέρηση σήμερα 5η μερα. Έκανα χοριακη την Παρασκευή κ βγηκε 21.4. Με αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης predictor. Φυσικά η γιατρός είπε χθες περιμένουμε. Σήμερα ήρθε λίγο καφέ το πρωί για λίγη ώρα και μετά τέλος ούτε αίμα ούτε τίποτα. Ξαναέκανα σήμερα τεστ έχοντας το μυαλό μου Όταν ανέβηκε η χοριακή θα βγει θετικό βγήκε όμως αρνητικό. Τώρα τι παίζει??? Έχω τρελαθεί!!!!! Γιατί δν έρχεται περίοδος μήπως είμαι έγκυος??? Σας παρακαλώ αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία με αρνητικά τεστ, καφέ, χαμηλή χοριακη ας μου πει... Δεν αντέχω άλλο από την αγωνία μου... Κ ο άνδρας μου μου λέει να ηρεμήσω αλλά δε μπορώ!!!!!!!!! Τι στο καλό συμβαίνει?? Γιατι δεν μου έρχεται κανονικά περίοδος???? Ψάχνω παντού σε παλιές αναρτήσεις να βρω απαντήσεις αλλά τζίφος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariaia είπε:

Κορίτσια μου τα λέω εν συντομία γιατί σας έχω πρήξει και τα λέω εν συντομία γιατί κάποιες Μπορεί να μην το διαβάσατε χθες . Καθυστέρηση σήμερα 5η μερα. Έκανα χοριακη την Παρασκευή κ βγηκε 21.4. Με αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης predictor. Φυσικά η γιατρός είπε χθες περιμένουμε. Σήμερα ήρθε λίγο καφέ το πρωί για λίγη ώρα και μετά τέλος ούτε αίμα ούτε τίποτα. Ξαναέκανα σήμερα τεστ έχοντας το μυαλό μου Όταν ανέβηκε η χοριακή θα βγει θετικό βγήκε όμως αρνητικό. Τώρα τι παίζει??? Έχω τρελαθεί!!!!! Γιατί δν έρχεται περίοδος μήπως είμαι έγκυος??? Σας παρακαλώ αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία με αρνητικά τεστ, καφέ, χαμηλή χοριακη ας μου πει... Δεν αντέχω άλλο από την αγωνία μου... Κ ο άνδρας μου μου λέει να ηρεμήσω αλλά δε μπορώ!!!!!!!!! Τι στο καλό συμβαίνει?? Γιατι δεν μου έρχεται κανονικά περίοδος???? Ψάχνω παντού σε παλιές αναρτήσεις να βρω απαντήσεις αλλά τζίφος 

Μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη...Κάνε λίγο υπομονή...Μια με δύο μερούλες θα ξεκαθαριστεί το θέμα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Κορίτσια μου τα λέω εν συντομία γιατί σας έχω πρήξει και τα λέω εν συντομία γιατί κάποιες Μπορεί να μην το διαβάσατε χθες . Καθυστέρηση σήμερα 5η μερα. Έκανα χοριακη την Παρασκευή κ βγηκε 21.4. Με αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης predictor. Φυσικά η γιατρός είπε χθες περιμένουμε. Σήμερα ήρθε λίγο καφέ το πρωί για λίγη ώρα και μετά τέλος ούτε αίμα ούτε τίποτα. Ξαναέκανα σήμερα τεστ έχοντας το μυαλό μου Όταν ανέβηκε η χοριακή θα βγει θετικό βγήκε όμως αρνητικό. Τώρα τι παίζει??? Έχω τρελαθεί!!!!! Γιατί δν έρχεται περίοδος μήπως είμαι έγκυος??? Σας παρακαλώ αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία με αρνητικά τεστ, καφέ, χαμηλή χοριακη ας μου πει... Δεν αντέχω άλλο από την αγωνία μου... Κ ο άνδρας μου μου λέει να ηρεμήσω αλλά δε μπορώ!!!!!!!!! Τι στο καλό συμβαίνει?? Γιατι δεν μου έρχεται κανονικά περίοδος???? Ψάχνω παντού σε παλιές αναρτήσεις να βρω απαντήσεις αλλά τζίφος 

Έγκυος είσαι φυσικά!! Τώρα για τα συγκεκριμένα τεστ δεν είναι αξιόπιστα και πολύ (αλλά νομίζω ότι πιάνουν όταν η χοριακη είναι πάνω από 25) τώρα υπομονή μέχρι την Δευτέρα να κάνεις χοριακη να δεις αν υπάρχει η απαιτούμενη ανάπτυξη!! Μπορεί να είναι όντως καθυστερημένη σύλληψη και να πάρει μπρος η χοριακη σου!! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Mariaia είπε:

Κορίτσια μου τα λέω εν συντομία γιατί σας έχω πρήξει και τα λέω εν συντομία γιατί κάποιες Μπορεί να μην το διαβάσατε χθες . Καθυστέρηση σήμερα 5η μερα. Έκανα χοριακη την Παρασκευή κ βγηκε 21.4. Με αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης predictor. Φυσικά η γιατρός είπε χθες περιμένουμε. Σήμερα ήρθε λίγο καφέ το πρωί για λίγη ώρα και μετά τέλος ούτε αίμα ούτε τίποτα. Ξαναέκανα σήμερα τεστ έχοντας το μυαλό μου Όταν ανέβηκε η χοριακή θα βγει θετικό βγήκε όμως αρνητικό. Τώρα τι παίζει??? Έχω τρελαθεί!!!!! Γιατί δν έρχεται περίοδος μήπως είμαι έγκυος??? Σας παρακαλώ αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία με αρνητικά τεστ, καφέ, χαμηλή χοριακη ας μου πει... Δεν αντέχω άλλο από την αγωνία μου... Κ ο άνδρας μου μου λέει να ηρεμήσω αλλά δε μπορώ!!!!!!!!! Τι στο καλό συμβαίνει?? Γιατι δεν μου έρχεται κανονικά περίοδος???? Ψάχνω παντού σε παλιές αναρτήσεις να βρω απαντήσεις αλλά τζίφος 

Καφε ειχα εγω τισ μερεσ που ηταν να αδιαθετησω κ πονακια περιοδου..αλλα τελικα δεν ηρθε ποτε γιατι ημουν εγκυοσ..κ εγω καπου την πεμυη μερα εκανα τεστ εγκυνοσυνησ..βγηκε θετικο κ μετα απο αλλεσ 4 με 5 μερεσ μου πε ο γιαττοσ κ εκανα χοριακη την οποια επανελαβα στο ιδιο μικροβιολογικο σε 48 ωρεσ..

Κανε υπομονη..ευχομαι να ειναι καθυστερημενη συλληψη..αυριο κανε επαναληψη χοριακησ.προσοχη..στο ιδιο μικροβιολογικο..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Υπομονη!! Μαλλον εισαι εγκυος!!! Κανε επαναληψη με αιμα! Ο γιατρος μου λεει οτι τα τεστ των ουρων σε αρχικα σταδια δεν μετρανε καλα!! Καπου εδω διαβασα οτι μετρανε χοριακη πανω απο 150! 

Υπομονη!! Περιμενουμε τα καλα νεα!!!

κοριτσια κ κατι ακομη! 

Οταν λετε καθυστερημενη εμφυτευση τι εννοούμε; Το γονιμοποιημενο ωαριο δεν εμφυτευεται 2-3 μερα μετα τη συλληψη; Αν δεν εμφυτευτει φευγει με την επομενη περιοδο. Μπορει να γινει κ αργοτερα; Δηλ στις ποσες μερες; Κ στην εξωσωματικη συμβαινει το ίδιο;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Υπομονη!! Μαλλον εισαι εγκυος!!! Κανε επαναληψη με αιμα! Ο γιατρος μου λεει οτι τα τεστ των ουρων σε αρχικα σταδια δεν μετρανε καλα!! Καπου εδω διαβασα οτι μετρανε χοριακη πανω απο 150! 

Υπομονη!! Περιμενουμε τα καλα νεα!!!

κοριτσια κ κατι ακομη! 

Οταν λετε καθυστερημενη εμφυτευση τι εννοούμε; Το γονιμοποιημενο ωαριο δεν εμφυτευεται 2-3 μερα μετα τη συλληψη; Αν δεν εμφυτευτει φευγει με την επομενη περιοδο. Μπορει να γινει κ αργοτερα; Δηλ στις ποσες μερες; Κ στην εξωσωματικη συμβαινει το ίδιο;;

Τα τεστ ούρων μετράνε από 10mIU/ml!!! Η εμφύτευση δεν γίνεται τόσο νωρίς αλλά  7 μέρες έως κ 12 από την σύλληψη και στην εξωσωματική δεν είναι το ίδιο καθότι παρακολουθείς τα πάντα μέσω υπερήχου κλπ κλπ (θα στα πει καλυτερα κάποια κοπέλα που γνωρίζει από εξωσωματική καλύτερα) 

ενώ στην φυσική σύλληψη μπορεί να μην έγινε η ωορρηξία ας πούμε την ίδια μέρα που εσύ νόμιζες!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Τα τεστ ούρων μετράνε από 10mIU/ml!!! Η εμφύτευση δεν γίνεται τόσο νωρίς αλλά  7 μέρες έως κ 12 από την σύλληψη και στην εξωσωματική δεν είναι το ίδιο καθότι παρακολουθείς τα πάντα μέσω υπερήχου κλπ κλπ (θα στα πει καλυτερα κάποια κοπέλα που γνωρίζει από εξωσωματική καλύτερα) 

ενώ στην φυσική σύλληψη μπορεί να μην έγινε η ωορρηξία ας πούμε την ίδια μέρα που εσύ νόμιζες!! 

Ναι καταλαβα. Σε ευχαριστω! Καπου εδω στο forum διαβασα για χοριακη πανω απο 150! Αλλα για να κες 10 σιγουρα ξερεις καλυτερα! Ο γιατροα μου εμπιστευεται την εξεταση με το αιμα. 

Η εμφυτευση γινεται απο 7-12 μερες μετα; !!Απο την ωορρηξια- γονιμοποιηση!

ποτε αρχιζει να παραγεται χοριακη;; Μετα την εμφυτευση αμεσως;; 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Ναι καταλαβα. Σε ευχαριστω! Καπου εδω στο forum διαβασα για χοριακη πανω απο 150! Αλλα για να κες 10 σιγουρα ξερεις καλυτερα! Ο γιατροα μου εμπιστευεται την εξεταση με το αιμα. 

Η εμφυτευση γινεται απο 7-12 μερες μετα; !!Απο την ωορρηξια- γονιμοποιηση!

ποτε αρχιζει να παραγεται χοριακη;; Μετα την εμφυτευση αμεσως;; 

 

Ναι καλά λέει ο γιατρός σου!! Ο πιο αξιόπιστος τρόπος είναι η χοριακη τα τεστακια κάνουν και λάθη!! Η σύλληψη γίνεται την μέρα της ωορρηξίας και η εμφύτευση γίνεται 7-12 μέρες μετα από αυτή!!! Η χοριακη παράγεται μετά την εμφύτευση ναι!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2019 at 7:39 ΜΜ, Angel2019 είπε:

Ναι καταλαβα. Σε ευχαριστω! Καπου εδω στο forum διαβασα για χοριακη πανω απο 150! Αλλα για να κες 10 σιγουρα ξερεις καλυτερα! Ο γιατροα μου εμπιστευεται την εξεταση με το αιμα. 

Η εμφυτευση γινεται απο 7-12 μερες μετα; !!Απο την ωορρηξια- γονιμοποιηση!

ποτε αρχιζει να παραγεται χοριακη;; Μετα την εμφυτευση αμεσως;; 

 

Τελικα τι εγινε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...