Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Εκκλησία με προαύλιο χώρο για κερασμα


Jennia

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ψάχνω εκκλησία στην Αθήνα με προαύλιο χώρο (αν έχει παγκάκια ή τραπεζάκια πικ Νικ ακόμα πιο ιδανικό ) με παιδικη χαρά ,για τον Σεπτέμβριο π θα κάνω την βάπτιση του δεύτερου γιου μου.Έχει κάποιος να μ προτείνει κάτι ?Έχω ακούσει για τον αγιο Βασίλειο στο Μπραχάμι οτι έχει τραπεζάκια κ παιδικη χαρά,γνωρίζει κάποιος να μ πει λεπτομερειες?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jennia είπε:

Καλησπέρα σας ψάχνω εκκλησία στην Αθήνα με προαύλιο χώρο (αν έχει παγκάκια ή τραπεζάκια πικ Νικ ακόμα πιο ιδανικό ) με παιδικη χαρά ,για τον Σεπτέμβριο π θα κάνω την βάπτιση του δεύτερου γιου μου.Έχει κάποιος να μ προτείνει κάτι ?Έχω ακούσει για τον αγιο Βασίλειο στο Μπραχάμι οτι έχει τραπεζάκια κ παιδικη χαρά,γνωρίζει κάποιος να μ πει λεπτομερειες?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ψαξε για εκκλησιες μεσα σε παρκο. Αλλα δ ξερω αν ολες θα αφηνουν εξω κερασμα κλπ

Στο αλσος προμπονα εχει παιδικη, τραπεζακια δ θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Jennia

ωραία εκκλησία είναι ο Αγιος Γεώργιος στον Παπάγο - goοglαρέ τον, έχει προαύλιο χώρο με γκαζόν (που συνήθως είναι περιποιημένο) ιδανικό για catering χωρίς όμως τραπεζάκια (λογικά τα stand κτλ θα σου τα προμηθεύσει το catering) και από το άλλο πλάι έχει παιδική χαρά! δεν ξέρω όμως αν αφήνουν να γίνονται events....  Άλλη μία επιλογή όμως  που την  σκεπτόμουν και εγώ πέρυσι που βάπτισα τον μικρούλη μου, είναι ο Ιερός Ναός Υπαπαντής του Κυρίου απέναντι από το ΟΑΚΑ, που έχει και αυτός προαύλιο χώρο και οι παπούληδες είναι τόσο καλοί που επιτρέπουν να γίνονται events έξω από την εκκλησία! (έχω πάει σε βάπτιση εκεί στο παρελθόν και ήταν πολύ όμορφα!). ελπίζω να σε βοήθησα!

 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 30/6/2019 at 5:00 ΜΜ, vikib είπε:

Ψαξε για εκκλησιες μεσα σε παρκο. Αλλα δ ξερω αν ολες θα αφηνουν εξω κερασμα κλπ

Στο αλσος προμπονα εχει παιδικη, τραπεζακια δ θυμαμαι

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά έχω ψάξει ήδη μέσω ίντερνετ κ δεν έχω βρει κάτι πέρα απο το παρκο Τρίτση κ το Προμπονά αλλά πέφτουν μακρυά για μένα.

 

Επίσης αυτό π μ ειπες για το ΟΑΚΑ ξέρεις περισσότερες λεπτομέρειες?αν παιρνει λεφτά η εκκλησία κ αν διαθέτει άνετο προαύλιο εστω να κάτσουν οι παππούδες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

@Jennia εγω δ ξερω τπτ αλλο, γτ δ μενουμε πλεον αθηνα

@FRAULA εσυ εγραψες για το οακα, μηπως ξερεις περισσοτερα; 

Καλησπέρα 

γνωριζω την εκκλησία που αναφέρεται ...

ονομάζεται υπαπαντη του κυρίου και ακριβώς δίπλα μικρό παρεκκλήσι του Αγίου Στυλιανου . 

Εξαιρετικός Πάπας όντως . 

Οι εκκλησίες είναι μέσα σε παρκάκι κι ακριβώς μπροστά έχει προαύλιο χώρο . Επιτρέπεται να κανείς εκεί κέρασμα . 

Η περιοχή είναι η νέα φιλοθεη αμαρουσιου . 

Είναι η περιοχη που εκτείνεται ανάμεσα στο ΟΑΚΑ και τη φιλοθεη . 

  • Μου αρέσει 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αν κ καθυστερημένα!

είχα καιρό να μπω κ με κάλυψε πλήρως η προλαλλήσασα Summer Love αναφορικά με την εκκλησία! Στο πρώτο μου πόστ ανέφερα πως ο ναός λέγεται Υπαπαντή του Κυρίου - αν θυμάμαι καλά ζητούσαν γύρω στα 100-150 ευρώ αλλά για να τελέσετε βάπτιση στην αθηνα, αν μένετε σε άλλη περιοχή (πχ χαλάνδρι) θα πρέπει να πάτε στην ενορία σας και να ζητήσετε από τον εφημέριό σας να σας δώσει μία βεβαίωση ότι επιτρέπει να τελέσετε τη βάπτιση σε άλλη εκκλησία - αυτό φαντάζομαι το γνωρίζετε! σε εμάς δεν χρειάστηκε τελικά γιατί την βάπτιση την κάναμε στον Αγιο Νικόλαο Αναβύσσου, παρεκκλήσι δίπλα στη θάλασσα που το θεωρώ εξαιρετική επιλογή ειδικά για καλοκαιρινά event! αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες γ αυτή, στείλε μου inbox να μην ζαλίζουμε και τις υπόλοιπες κοπέλες του forum! 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ακούσει καμια σας για τον άγιο βασίλειο Μπραχαμίου?

Αν δεν είναι η ενορία σου δλδ ζητάνε όλες οι εκκλησίες λεφτά;

Fraula ευχαριστώ πολύ για την απάντηση να σαι καλά ,αλλά πέφτει μακρυά η Ανάβυσσος για μένα κ η βάπτιση θα γίνει 21/09 οποτε δεν θα είναι άκρως καλοκαιρινή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα Jennia !

όχι δεν ζητάνε όλες οι ενορίες χρήματα, είναι θέμα κ γραμμή της κάθε μητρόπολης αν πχ έκανα πέρυσι τη βάπτιση του μικρού μου στην επαρχία, πολύ αμφιβάλλω ότι θα μου ζητούσαν χρήματα όπως στην Αθήνα. Εκεί συνήθως δίνεις ότι προαιρείσαι κ έτσι είναι το σωστό μεταξύ μας, απλά στην Αθήνα έχει γίνει μόδα! Στο Καβούρι, άλλο παράδειγμα, έχω ακούσει κ αστρονομικές τιμές (έως κ 900 ευρώ για γάμο-βάπτιση!) για συγκεκριμένη εκκλησία δίπλα στη θάλασσα.  Τέσπα, αυτό που έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα είναι ότι αν δεν είναι η ενορία σου, ο παπας που θα τελέσει το μυστήριο συνήθως ζητάει ένα χαρτί από τον εφημέριό σου ότι επιτρέπει να τελεστεί το μυστήριο αλλού (το επαναλαμβάνω για να μη βρεθείς προ εκπλήξεως όταν κ αν σου πουν κάτι τέτοιο!). Τωρα όσον αφορά για τον αγ. βασίλειο στον αγ. δημήτριο, προσωπικά σόρυ δεν έχω ιδέα από εκείνα τα προάστια..

Link to comment
Share on other sites

On 16/7/2019 at 11:44 ΠΜ, Jennia είπε:

Μήπως έχει ακούσει καμια σας για τον άγιο βασίλειο Μπραχαμίου?

Αν δεν είναι η ενορία σου δλδ ζητάνε όλες οι εκκλησίες λεφτά;

Fraula ευχαριστώ πολύ για την απάντηση να σαι καλά ,αλλά πέφτει μακρυά η Ανάβυσσος για μένα κ η βάπτιση θα γίνει 21/09 οποτε δεν θα είναι άκρως καλοκαιρινή

Τη τεταρτη θα περασω απο εκει, θελεις να κοιταξω για κατι; (ειναι το πατρικο μου εκει κοντα) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

Τη τεταρτη θα περασω απο εκει, θελεις να κοιταξω για κατι; (ειναι το πατρικο μου εκει κοντα) 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση,αν είναι κοντά σε αυτό π ψάχνω δλδ εκκλησία με προαύλιο χώρο (,με "παγκάκια" για να κάτσουν οι πιο μεγάλοι)κ να κατσουμε εκεί να κάνουμε το κέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Jennia είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση,αν είναι κοντά σε αυτό π ψάχνω δλδ εκκλησία με προαύλιο χώρο (,με "παγκάκια" για να κάτσουν οι πιο μεγάλοι)κ να κατσουμε εκεί να κάνουμε το κέρασμα.

Θα ριξω μια ματια κ θα σου πω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...