Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Annie4 είπε:

Κορίτσια έχω αρχίσει να αγχώνομαι για τη γέννα...και πολύ άργησα!

Τίποτα δεν είναι! Μη το σκέφτεσαι! Υπάρχουν πια όλα τα μέσα και πρόκειται για μια διαδικασία που γίνεται από τη φύση χρόνια τώρα!!!
Όλα θα πάνε τέλεια και μόλις κρατήσεις το μωρό σου, θα το ξεχάσεις ήδη !


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, pennymom είπε:

Τίποτα δεν είναι! Μη το σκέφτεσαι! Υπάρχουν πια όλα τα μέσα και πρόκειται για μια διαδικασία που γίνεται από τη φύση χρόνια τώρα!!!
Όλα θα πάνε τέλεια και μόλις κρατήσεις το μωρό σου, θα το ξεχάσεις ήδη !

Σε ευχαριστώ για την απάντηση κοπελίτσα μου. Φοβάμαι μήπως το άγχος μου με εμποδίσει να συνεργαστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..!!
Υπομονή...Μια μέρα έμεινε κ ήρθε το Σαβ/κο!!! Τί κάνετε ? Έχετε κανένα υπέρηχο, εξετάσεις τπτ ?
Εμείς αρχές Οκτώβρη στο γιατρό κ τέλη Β επιπέδου..
Εδώ κ μερικές μέρες έχω αρχίσει κ ακούω που κ που το μωρό νομίζω αν κ είμαι ακόμα 17η εβδομάδα..και επειδή έτυχε να είναι κ οπίσθιος ο πλακούντας θα το ακούσω πιο δύσκολα είπε ο γιατρός μέχρι να μεγαλώσει αρκετά..Είχα χρόνια να νιώσω αυτή τη χαρά και φαντάζομαι πως κι εσείς που το νιώθετε καθημερινά θα έχετε ενθουσιαστεί...
Για πείτε κανένα νέο; Καμιά ιστορία..


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Εγώ έχω β επιπέδου την άλλη εβδομάδα και την παρ άλλη υπέρηχο! Είναι και εμένα κοντά στις δύο εβδομάδες που έκανε την εμφάνιση του! Μια φορά τουλάχιστον την ημέρα τον ακούω!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ έχω β επιπέδου την άλλη εβδομάδα και την παρ άλλη υπέρηχο! Είναι και εμένα κοντά στις δύο εβδομάδες που έκανε την εμφάνιση του! Μια φορά τουλάχιστον την ημέρα τον ακούω!

Καλημέρα κορίτσι μου !
Δηλ από ότι βλέπω στις 18-19 εβδομάδες το άκουσες, ε ? Τέλεια !Αγοράκι έχεις, ε;; Το πρώτο σου ? Με το καλό !!!


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου! @pennymom στο 2ο λένε το ακούς πιο νωρίς από ο,τι το 1ο συνήθως. Εμένα ο μπεμπάκος δίνει πόνο! Τον νιώθω πλέον συχνά, άλλες μέρες πολύ και άλλες πιο λίγο, είναι τοσο περίεργο αλλά και μαγικό ταυτόχρονα!

Εγώ είμαι 21w 2d και την Τρίτη το βράδυ θα κάνω την Β'επιπέδου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Επιτέλους Σαββατοκύριακο :) Εγώ είμαι στην 21 εβδομάδα.. Αν και τόσο καιρό μας κρυβόταν το μωρό τελικά στον υπέρυχο που κάναμε την προηγούμενη εβδομάδα μας ειπε ο γιατρός ότι είναι κοριτσάκι.. Τώρα την Πέμπτη 3/10 έχω τον Β' επιπέδου οπότε περιμένω να μας το επιβεβαιώσουν κ εκεί :) 

Ο άντρας μου ήθελε πολύ το 1ο μας να είναι αγοράκι γιατι έχει συνηθίσει με τον ανηψιό μου που είναι 3 τώρα κ περισσότερο τον έχουμε εμείς στο σπίτι κ όσο να είναι ένοιωθε πιο προετοιμασμένος.. Αλλά όταν μας είπε ότι είναι κοριτσάκι έλαμψε το πρόσωπο του κ το πρώτο πράγμα που είπε είναι "Μου μοιάζει έεεε;;;; " Ε με έπιασε νευρικό γέλιο στο ιατρείο.. Τώρα εδώ κ μια εβδομάδα όλο η κόρη μου κ η κόρη μου είναι... Εγώ στην απ' έξω :-D :-D

Εγώ την νοιώθω εδώ κ 3 εβδομάδες πολύ έντονα.. Όλο κουνιέται κ πάει πέρα δόθε.. Σαν μίξερ η κοιλιά μου αλλά μόνο εγώ τη νοιώθω προς παρόν..

Πότε θα αρχίσει να την νοιώθει κ ο άντρας μου καλέ κορίτσια που έχετε κ εμπειρία; Αργούμε ακόμη έ; 

Γιατί όλο σαν κουτάβι με κοιταει όταν του το λέω ο γλυκούλης μου :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Επιτέλους Σαββατοκύριακο :) Εγώ είμαι στην 21 εβδομάδα.. Αν και τόσο καιρό μας κρυβόταν το μωρό τελικά στον υπέρυχο που κάναμε την προηγούμενη εβδομάδα μας ειπε ο γιατρός ότι είναι κοριτσάκι.. Τώρα την Πέμπτη 3/10 έχω τον Β' επιπέδου οπότε περιμένω να μας το επιβεβαιώσουν κ εκεί :) 

Ο άντρας μου ήθελε πολύ το 1ο μας να είναι αγοράκι γιατι έχει συνηθίσει με τον ανηψιό μου που είναι 3 τώρα κ περισσότερο τον έχουμε εμείς στο σπίτι κ όσο να είναι ένοιωθε πιο προετοιμασμένος.. Αλλά όταν μας είπε ότι είναι κοριτσάκι έλαμψε το πρόσωπο του κ το πρώτο πράγμα που είπε είναι "Μου μοιάζει έεεε;;;; " Ε με έπιασε νευρικό γέλιο στο ιατρείο.. Τώρα εδώ κ μια εβδομάδα όλο η κόρη μου κ η κόρη μου είναι... Εγώ στην απ' έξω :-D :-D

Εγώ την νοιώθω εδώ κ 3 εβδομάδες πολύ έντονα.. Όλο κουνιέται κ πάει πέρα δόθε.. Σαν μίξερ η κοιλιά μου αλλά μόνο εγώ τη νοιώθω προς παρόν..

Πότε θα αρχίσει να την νοιώθει κ ο άντρας μου καλέ κορίτσια που έχετε κ εμπειρία; Αργούμε ακόμη έ; 

Γιατί όλο σαν κουτάβι με κοιταει όταν του το λέω ο γλυκούλης μου :wub:

Γειά σου Μαρθούλα μου με την κορούλα σου! Εγώ είμαι 21w 3d και χθες ο αντρας μου τον ενιωσε, ετυχε να κανει δυο καλές και με το που κατάλαβα την πρωτη του εβαλα το χερι στην κοιλιά κι ετσι ενιωσε την επόμενη. Αλλά έτυχε...ακόμα δεν δίνει δυνατές γενικά. Νομίζω από 25η και μετά λένε πως οι κινήσεις πια είναι έντονες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie4 είπε:

Γειά σου Μαρθούλα μου με την κορούλα σου! Εγώ είμαι 21w 3d και χθες ο αντρας μου τον ενιωσε, ετυχε να κανει δυο καλές και με το που κατάλαβα την πρωτη του εβαλα το χερι στην κοιλιά κι ετσι ενιωσε την επόμενη. Αλλά έτυχε...ακόμα δεν δίνει δυνατές γενικά. Νομίζω από 25η και μετά λένε πως οι κινήσεις πια είναι έντονες!

Αχ! τι ωραία... Λίγες εβδομάδες ακόμη υπομονή λοιπόν :-D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!
Καλή εβδομάδα !!! Τϊ κάνετε ?? Μάρθα μου τι καλά νέα !!Με το καλό η κορούλα σας..Θα δείτε πόσο θα ξετρελαθείτε..Είναι τόσο χαριτωμένα τα κοριτσάκια μωρέ..έχουν απίστευτη γλύκα!
Annie μου, έχεις ξετρελαθεί με την επικοινωνία με το γιο σου ε ? χαχα..και που είσαι ακόμα..
Εγώ δε θυμάμαι πότε άρχισε να ακούει ακριβώς κ ο άντρας μου τη μικρή στην 1η εγκυμοσύνη..αλλά θυμάμαι αυτά τα σκηνικά όταν είχε μεγαλώσει πια η μπέμπα, που φαινόταν η κίνηση και με το μάτι πια..με την κοιλιά να μετατοπίζεται ολόκληρη ή τα πόδια να βγαίνουν εξογκωματάκια εκτός κοιλιάς..χαχα..τη πλάκα που είχε αυτό..Όπως και όταν την έπιασε λόξυγγας στην κοιλιά και το καταλάβαινα..κι αυτό είχε τόοοσο πλάκα..
Προς το παρόν εγώ ακούω τη μπέμπα, αλλά όχι πολλές φορές μες στην ημέρα..είναι και νωρίς είναι η αλήθεια, αλλά 1η φορά την άκουσα γύρω στην 15η αυτή τη φορά νομίζω..Η μεγάλη μου κόρη (απίστευτο μου φαίνεται που το γράφω..ότι είναι η μεγάλη πια..χαχα) περιμένει πως κ πως να καταλάβει τις κινήσεις της μπέμπας...
Εμείς έχουμε υπέρηχο την επόμενη Δευτέρα..και ανυπομονούμε !!!
 

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, pennymom είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!
Καλή εβδομάδα !!! Τϊ κάνετε ?? Μάρθα μου τι καλά νέα !!Με το καλό η κορούλα σας..Θα δείτε πόσο θα ξετρελαθείτε..Είναι τόσο χαριτωμένα τα κοριτσάκια μωρέ..έχουν απίστευτη γλύκα!
Annie μου, έχεις ξετρελαθεί με την επικοινωνία με το γιο σου ε ? χαχα..και που είσαι ακόμα..
Εγώ δε θυμάμαι πότε άρχισε να ακούει ακριβώς κ ο άντρας μου τη μικρή στην 1η εγκυμοσύνη..αλλά θυμάμαι αυτά τα σκηνικά όταν είχε μεγαλώσει πια η μπέμπα, που φαινόταν η κίνηση και με το μάτι πια..με την κοιλιά να μετατοπίζεται ολόκληρη ή τα πόδια να βγαίνουν εξογκωματάκια εκτός κοιλιάς..χαχα..τη πλάκα που είχε αυτό..Όπως και όταν την έπιασε λόξυγγας στην κοιλιά και το καταλάβαινα..κι αυτό είχε τόοοσο πλάκα..
Προς το παρόν εγώ ακούω τη μπέμπα, αλλά όχι πολλές φορές μες στην ημέρα..είναι και νωρίς είναι η αλήθεια, αλλά 1η φορά την άκουσα γύρω στην 15η αυτή τη φορά νομίζω..Η μεγάλη μου κόρη (απίστευτο μου φαίνεται που το γράφω..ότι είναι η μεγάλη πια..χαχα) περιμένει πως κ πως να καταλάβει τις κινήσεις της μπέμπας...
Εμείς έχουμε υπέρηχο την επόμενη Δευτέρα..και ανυπομονούμε !!!
 

Γειά σου αγάπη μου! Α μωρε η κορουλα σου...σκεψου ποσο παραξενο θα της φαινεται ολο αυτο! Εγώ κανω σα χαζοχαρουμενο που τον νιωθω τωρα, μου φερνει πολλη χαρα η καθε κινηση, δεν το περιμενα τοσο! Εγώ αυριο εχω Β επιπεδου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Annie4 είπε:

Γειά σου αγάπη μου! Α μωρε η κορουλα σου...σκεψου ποσο παραξενο θα της φαινεται ολο αυτο! Εγώ κανω σα χαζοχαρουμενο που τον νιωθω τωρα, μου φερνει πολλη χαρα η καθε κινηση, δεν το περιμενα τοσο! Εγώ αυριο εχω Β επιπεδου!

Σε καταλαβαίνω..το ίδιο κι εγώ που το έχω ξαναζήσει..Μόλις βρω λίγο χρόνο το βράδυ αργά, ανάσκελα στον καναπε.χαιδευω κοιλιά για να τη νιώσω και τότε κυρίως τη νιώθω τη μπέμπα κ χαίρομαι σαν 1η φορά πάλι..Περιμένουμε νέα σου αύριο από τη Β επιπέδου !!

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...