Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Katiamaxiking είπε:

      καλυτερα να μην μαθεις αλλες λεπτομερειες τησ ιστοριας μου γιατι θα παθεις τιποτα απο το αγχος!!

      ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!!! μαλλον σου ειπε να περπατας λιγο για να κυκλοφορει το αιμα και γιατι η περιπτωση σου δεν ειναι να εισαι συνεχως κλινηρησ.

       

      οχι δεν διαβάζω άλλο! θα βρω άλλο λόγο να αγχωθώ τώρα ! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγω περιμένω το 3ο και έχω τύψεις για τα άλλα 2 τελικά οι ενοχές είναι κομμάτι της γονεικότητας 

Χαχαχα...Εντάξει !! Έχουμε τελικά όλες τα θέματα μας..Τα 2 μεγάλα σε έχουν ζήσει πιο ανέμελη κ με περισσότερο χρόνο..Το 3ο θα έχει αναγκαστικά μικρότερο μερίδιο από το χρόνο σου σε αντίστοιχη ηλικία..Αλλά πραγματικά είμαστε λίγο ενοχικές μαμάδες πια..!!

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pennymom είπε:

Χαχαχα...Εντάξει !! Έχουμε τελικά όλες τα θέματα μας..Τα 2 μεγάλα σε έχουν ζήσει πιο ανέμελη κ με περισσότερο χρόνο..Το 3ο θα έχει αναγκαστικά μικρότερο μερίδιο από το χρόνο σου σε αντίστοιχη ηλικία..Αλλά πραγματικά είμαστε λίγο ενοχικές μαμάδες πια..!!

Το 3ο δεν θα με έχει καθόλου αποκλειστικά ούτε το 2ο με είχε αλλά είναι ωραίες οι μεγάλες οικογένειες 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μια που είστε έμπειρες μαμάδες, πόσο καιρό μετά τη γέννα γυρίσατε στη δουλειά; 

Εγώ δεν δουλεύω άλλες κοπέλες γύρισαν στις 2 εβδομάδες 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Εγώ δεν δουλεύω άλλες κοπέλες γύρισαν στις 2 εβδομάδες 

Φέτος λόγω της εγκυμοσύνης δεν δούλεψα ούτε εγώ. Βασικά είμαι καθηγήτρια και κάνω μόνο τα μαθήματα σπίτι μου. Αλλά με πήρε λίγο από κάτω, γιατί έχω συνηθίσει τόσα χρόνια στο τρέξιμο και η απραξία μου τη δίνει. Εννοείται ότι αυτά θα τα συνεχίσω και μετά. Αλλά είναι δύο ωρίτσες τη μέρα. Θα ήθελα από τώρα να δρομολογήσω πάλι τη δουλειά για την καινούρια σεζόν. Θα έχει να κάνει με το πόσο ήσυχο ή όχι είναι το μωρό;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Φέτος λόγω της εγκυμοσύνης δεν δούλεψα ούτε εγώ. Βασικά είμαι καθηγήτρια και κάνω μόνο τα μαθήματα σπίτι μου. Αλλά με πήρε λίγο από κάτω, γιατί έχω συνηθίσει τόσα χρόνια στο τρέξιμο και η απραξία μου τη δίνει. Εννοείται ότι αυτά θα τα συνεχίσω και μετά. Αλλά είναι δύο ωρίτσες τη μέρα. Θα ήθελα από τώρα να δρομολογήσω πάλι τη δουλειά για την καινούρια σεζόν. Θα έχει να κάνει με το πόσο ήσυχο ή όχι είναι το μωρό;

Κι εγώ καθηγήτρια είμαι αλλά δεν έχω μαθητές δεν έχω κάνει κύκλο είχα αραιά μαθήματα και μετά απλά δεν έβαζα αγγελίες γτ θέλει και χρήματα η προώθηση εγώ θα σου πω ότι ο 1ος χρόνος είναι εύκολος όταν περπατήσουν και μετά θέλουν απασχόληση σχεδόν συνέχεια 

Γενικά όσο μεγαλώνουν "ζορίζουν" όλα όταν αρχίσει το νηπιαγωγείο και το δημοτικό αλλά και πριν τα 3 θέλει απασχόληση για να μάθουν να κάνουν πράγματα θέλουν αφοσίωση πολύ 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κι εγώ καθηγήτρια είμαι αλλά δεν έχω μαθητές δεν έχω κάνει κύκλο είχα αραιά μαθήματα και μετά απλά δεν έβαζα αγγελίες γτ θέλει και χρήματα η προώθηση εγώ θα σου πω ότι ο 1ος χρόνος είναι εύκολος όταν περπατήσουν και μετά θέλουν απασχόληση σχεδόν συνέχεια 

Γενικά όσο μεγαλώνουν "ζορίζουν" όλα όταν αρχίσει το νηπιαγωγείο και το δημοτικό αλλά και πριν τα 3 θέλει απασχόληση για να μάθουν να κάνουν πράγματα θέλουν αφοσίωση πολύ 

Το ξέρω ή μάλλον μπορώ να το φανταστώ. Αλλά πάλι έχοντας φτιάξει έναν κύκλο και σε μαθητές και σε φροντιστήρια δεν θα ήθελα να το αφήσω στην άκρη  ως ανάγκη επιβίωσης όχι καταξίωσης. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Το ξέρω ή μάλλον μπορώ να το φανταστώ. Αλλά πάλι έχοντας φτιάξει έναν κύκλο και σε μαθητές και σε φροντιστήρια δεν θα ήθελα να το αφήσω στην άκρη  ως ανάγκη επιβίωσης όχι καταξίωσης. 

Όχι βρε να δουλεύεις απλά θα πρέπει να έχεις άτομο έμπιστο να σου κρατάει το παιδί 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!

Είδα που λέτε για τα παιδιά που ηδη εχετε και πόσο "αδικημένα" θα έίναι τα επόμενα. Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω. Συνήθως τα δευτερα και τρίτα παιδιά μεγαλώνουν καλύτερα γιατί οι γονείς είναι πλέόν πιο χαλαρή κι ετσι αφηνουν το παιδι περισσοτερο ελεύθερο και ετσι γινεται ανεξάρτητο ενώ συνηθίζεται τα πρωτα παιδιά να "κουβαλάνε" τα λάθη που εκαναν οι γονείς αφού δεν ηξεραν πολλά!

Κι εγω τον νιωθω καθε μερα εδω και 2 βδομάδες και πραγματι εχω αποβαλλει ολο αυτο το αγχος της αρχης που δεν ηξερα αν ολα πανε καλα μεσα μου! Τωρα ενα του χτυπημα με καθησυχάζει!

Όσον αφορά τη δουλειά, εγώ δουλευω σε γραφειο στο δημόσιο με συμβαση για λιγους μηνες, τον αλλο μηνα σταματαω. Κι εγω ειμαι καθηγητρια, κραταω εναν κυκλο να κινουμαι αλλα αυτη δεν ειναι η βασικη μου δουλεια. Ευτυχώς, αφού οι γονείς μου μπορούν και θέλουν να κρατάνε το παιδί, τον Σεπτέμβρη θα ψαξω για νέα δουλεια :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κααι απο μενα! Πολυ χαιρομαι οταν διαβαζω νεα σας και ειναι ολα καλα!! Εγω με την σειρα μου να σας πω οτι και στο δευτερο θα δουλεψω ωσπου να γεννησω και μετα θα καθησω ελπιζω 4-5 μηνες μονο!!!

Για τα νεα μου τωρα , απο κιλα με 2 φορες που αρρωστησα αυτον τον μηνα εμεινα στα συν 3 , αλλα εχει ανοινει η ορεξη μου πολυ την τελευταια εβδομαδα. Και εγω οπως εσυ Pennymom δεν προσεχω οσου προσεχα στην 1η εγκυμοσυνη αλλα κ παλι δεν βλεπω την ζυγαρια να ανεβαινει. 

Και τα λιγο πιο ασχημα νεα μου ειναι οτι στον τελευταιο υπερηχο ειδαμε το μωρακι να ειναι μια εβδομαδα κ κατι πιο μικρο απο την εβδομαδα κυησης, πραγμα που δεν συνεβαινε πιο πριν, οι εξετασεις μου ειναι πολυ καλες κ ο γιατρος μου πιστευει οτι θα φανει στον μεγαλο υπερηχο οτι εχω υψηλες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες! Α, και να αποβλω το αγχος! Αυτα προς το παρον, σε μια εβδομαδα πιυ ειναι ο Β- επιπεδου θα μαθω!

Φιλια σε ολες!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα !!!
Λοιπόν, εγώ δουλεύω σε εταιρεία με μπλοκάκι..και θα μείνω κλασσικά όπως και στην 1η εγκυμοσύνη μέχρι να γεννήσω..λογικά 3-4 μέρες πριν θα καταλάβω πως δεν πάει άλλο κ μετά θα γεννήσω..Τότε γύρισα μόλις 40ντισα..Λογικά το ίδιο θα ζητηθεί και αυτή τη φορά..αλλά ακόμα το σκέφτομαι..Πέρασα πολύ δύσκολα με 2 κοπέλες στο σπίτι και με πολλή ανασφάλεια και πολλά χρήματα φυσικά σε κοπέλες..Θα δούμε !
Helen, αυτό με τις "υψηλές αντιστάσεις στις μητραίες αρτηρίες" τί σημαίνει πρακτικά; ότι δεν περνάνε αρκετά θρεπτικά συστατικά; τι σου είπε ο γιατρός; Κι εγώ σε 15 μέρες έχω Β επιπέδου..και καμπύλη ζαχάρου..προς το παρόν πρέπει αυτές τις μέρες να κάνω κ τις κλασσικές υπόλοιπες εξετάσεις του μήνα..
Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό πραγματικά και είμαι σίγουρη πως έτσι θα είναι!


fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Helen2 είπε:

Καλημερα κοριτσια κααι απο μενα! Πολυ χαιρομαι οταν διαβαζω νεα σας και ειναι ολα καλα!! Εγω με την σειρα μου να σας πω οτι και στο δευτερο θα δουλεψω ωσπου να γεννησω και μετα θα καθησω ελπιζω 4-5 μηνες μονο!!!

Για τα νεα μου τωρα , απο κιλα με 2 φορες που αρρωστησα αυτον τον μηνα εμεινα στα συν 3 , αλλα εχει ανοινει η ορεξη μου πολυ την τελευταια εβδομαδα. Και εγω οπως εσυ Pennymom δεν προσεχω οσου προσεχα στην 1η εγκυμοσυνη αλλα κ παλι δεν βλεπω την ζυγαρια να ανεβαινει. 

Και τα λιγο πιο ασχημα νεα μου ειναι οτι στον τελευταιο υπερηχο ειδαμε το μωρακι να ειναι μια εβδομαδα κ κατι πιο μικρο απο την εβδομαδα κυησης, πραγμα που δεν συνεβαινε πιο πριν, οι εξετασεις μου ειναι πολυ καλες κ ο γιατρος μου πιστευει οτι θα φανει στον μεγαλο υπερηχο οτι εχω υψηλες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες! Α, και να αποβλω το αγχος! Αυτα προς το παρον, σε μια εβδομαδα πιυ ειναι ο Β- επιπεδου θα μαθω!

Φιλια σε ολες!

 

Κι εγώ μέχρι το τέλος θα δουλεύω! Χαλαρά βέβαια - κάνω μαθήματα- και κάποια από αυτά στο σπίτι μέχρι να γεννηθεί ο μικρός! Θα σταματήσω δεκαπέντε μέρες και θα ξαναξεκινησω! 

Όλα καλά να είναι στη β επιπέδου!!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pennymom είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα !!!
Λοιπόν, εγώ δουλεύω σε εταιρεία με μπλοκάκι..και θα μείνω κλασσικά όπως και στην 1η εγκυμοσύνη μέχρι να γεννήσω..λογικά 3-4 μέρες πριν θα καταλάβω πως δεν πάει άλλο κ μετά θα γεννήσω..Τότε γύρισα μόλις 40ντισα..Λογικά το ίδιο θα ζητηθεί και αυτή τη φορά..αλλά ακόμα το σκέφτομαι..Πέρασα πολύ δύσκολα με 2 κοπέλες στο σπίτι και με πολλή ανασφάλεια και πολλά χρήματα φυσικά σε κοπέλες..Θα δούμε !
Helen, αυτό με τις "υψηλές αντιστάσεις στις μητραίες αρτηρίες" τί σημαίνει πρακτικά; ότι δεν περνάνε αρκετά θρεπτικά συστατικά; τι σου είπε ο γιατρός; Κι εγώ σε 15 μέρες έχω Β επιπέδου..και καμπύλη ζαχάρου..προς το παρόν πρέπει αυτές τις μέρες να κάνω κ τις κλασσικές υπόλοιπες εξετάσεις του μήνα..
Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό πραγματικά και είμαι σίγουρη πως έτσι θα είναι!

Pennymom οι υψηλες αντιστασεις οταν εχεις σου δειχνουν οτι μπορει να εχεις μικρο μωρο ή να κανεις καποια στιγμη υπερταση. Στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα στη μια αρτηρια αλλα υπερηχογραφικα ηταν στην σωστη εβδομαδα κυησης το μωρο. Βεβαια ο μπεμπακος μου γεννηθηκε οντως μικρο μωρο αλλα υγιεστατο. 

Πολυ λιγο καθησες παντως. Κ μετα γκρινιαζω και εγω!!! Τυχερες οσες καθησουν με τα μωρακια τους πολυ καιρο μεχρι να ξεπεταχτουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες. Με βάλανε σε υψηλού κίνδυνου εγκυμοσύνη λόγω πιθανότητας να εμφανίσω προεκλαμψία, αλλά με το σαλοσπίρ μηδενίζονται οι πιθανότητες όπως με ενημέρωσε ο γιατρός μου. 

Πόσα κιλά έχετε πάρει; Πήρα σχεδόν 7 και είμαι 20εβδ+5ημ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...